Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Ούτε καν δεν ισχύει... Αν ήταν έτσι οι κοπέλες δεν θα μπορούσαν να θηλάσουν αποκλειστικά κ στα παλια χρόνια τα μωράκια δεν θα ζούσαν!!! Όπως είπε κ μια άλλη κοπέλα στην αρχή βγαίνει το πρωτογαλα που είναι πολύ θρεπτικό. @alina80 σε ποια εβδομάδα είσαι κ είπε ότι δεν πρόκειται να ανέβει ο πλακούντας? Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι ανεβαίνει μέχρι κ την 32η εβδομάδα περίπου κ έτσι κ έγινε απ' ότι Μ είπε χθες που είχα ραντεβού

Είμαι στην 27η εβδομάδα. Τέλη Φλεβάρη ο εμβρυολόγος στην β επιπέδου μου είπε ότι έχει περιθώρια να ανεβει. Τώρα ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι αν ήταν θα είχε συμβεί. Πραγματικά δεν με αγχώνει το θέμα αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ, μήπως είμαι τρία πουλάκια κάθονταν ενώ δεν πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@nanoula90 Ειδικα αμα παιζουμε γελαει κ φυγω να κανω καποια δουλεια...αυτο ηταν...ξεσηκωσε την γειτονια στο ποδι!

Αχ ασε κ μενα τα ιδια!! Εγω ρε συ δεν εχω κ την λυση της τηλεορασης γιατι ο παιδιατρος μου ειπε ουτε 5 λεπτα μπροστα απο οθονη μεχρι να γινει 2 ετων. Βεβαια αναποφευκτα παει το ματι του οταν τον εχω αγκαλια, αλλα τι να κανωωωω. Ειναι και 7 κιλα, μου χει κοψει μεσες, πλατες, χερια, ειμαι για ρεκτιφιεεε

Just now, Smile89 είπε:

Εμείς θέμα την πεταλούδα!!

Αααα δεν θέλω τέτοια γαμπρε. Ναι ναι κάθεται κ μόνη της. 

Νομιζω οτι εχω κανει πολυ δυσκολο παιδι, δεν καθεται ουτε δευτερολεπτο πουθενα!!! Τι με περιμενει την δολια την μαναααα

Just now, Kpp83 είπε:

Κάπως έτσι, κάναμε διπλο γλέντι γτ είναι από επαρχία ο άντρας μου, ανακαινισαμε το σπίτι, αμάξι, ο μπέμπης τώρα ελάχιστα εμειναν στην άκρη. Έλεγα λοιπόν να είμαι σεμνή κ ταπεινή με βάφτιση αλλά μας βλέπω να ανοίγει κ να μένουμε ταπί κ ψυχραιμοι!

Θα πάρει κ το όνομα του πεθερό, ίσως το κάνουμε επαρχία που είναι σαφώς πιο οικονομικά.

@Beboula25 και εμένα δεν μου άρεσει καθόλου να με καλούν μόνο για το δώρο με σαφή εξαίρεση να είναι κοντινό πρόσωπο. Εκεί θέλω να είμαι α) Γτ ούτως ή άλλως θα πήγαινα δώρο, β) Γτ θέλω. να είμαι στη χαρά  τους. 

Αυτούς που σε βάφτιση καλούν 300 άτομα κ δεν κάνουν τίποτα μετά δεν τους κατανοώ καθόλου!

Ααα καταλαβα. Ασε κ γω οταν κανω την γαμοβαφτιση ηδη σκεφτομαι τη σαρα κ τη μαρα που πρεπει να καλεσω επειδη εχουν υποχρεωση οι γονεις μας. Συγγενεις που ουτε καν ξερω. Ξερω οτι θα στεναχωρηθει πχ η μανα μου αν δεν καλεσω πχ την ξαδερφη της που εκεινη την καλεσε και ουτω καθεξης. Κ επειδη θα ειναι μαζι τα μυστηρια, πρεπει να τους τραπεζωσω κιολας. Ασε μεεε. Αυτο που ειπες, Αμοργο, κουμπαροι, γονεις κ αδερφια και κανεις αλλος ειναι το ιδανικο μου. Κ μετα παρτυ με κοκτειλς μονο οι φιλοι!! 

Just now, Beboula25 είπε:

Ρε νανουλα νιώθω λιγες τύψεις που είμαι έτσι γιατί ήδη τον αγαπάω πολύ τον μικρό. Αλλα σαν να βάρυνα ψυχολογικά και αρχίζω να θέλω να τον γεννησω όπου να ‘ναι. Είναι που είμαι κ πολλες ώρες μόνη μου και τι να κανεις όλη μέρα 

Αχχχ ξερω τι νιωθεις. Θα σου πω κατι που δεν περιμενα ποτε να πω και που δεν το καταλαβαινα πριν. Προσπαθησε να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης που σου απομενει. Ακουγεται κλισε, το ξερω, τι να απολαυσεις με την κοιλια τουρλα, να νιωθεις σαν μπαλονακι ετοιμο να πεταξει και να μην μπορεις να παρεις μια ανασα σαν ανθρωπος?? Αλλα ακομα κ με αυτα, προσπαθησε να το απολαυσεις!! Κ οποτε γυρναει ο αντρας σου, παρτον αγκαλια και καθιστε ετσι ονειροπολωντας. Και τα σκ να βγαινετε να ξεσκατε λιγο. Πηγαιντε μια μινι εκδρομη καπου κοντα μονοημερη, για φαγητο, για καφε, για γλυκο. Με τον ερχομο του μωρου θα μεινουν λιγο πισω αυτα, δεν το λεω με αρνητικη εννοια, γιατι θα ερθουν άλλα ωραια με το παιδακι σας, αλλα η καθε εποχη εχει τα καλα της. Τωρα απολαυστε ο ενας τον αλλον χωρις τις υποχρεωσεις και την κουραση που εχει η φροντιδα ενος μωρου. Γεμιστε μπαταριες!! Και μετα θα μπορειτε βεβαια να τα κανετε, απλα θα θελει προγραμματισμο και δεν θα ειναι τπτ τοσο "αυθορμητο". Ειναι υπεροχες οι στιγμες που θα ζησετε με το παιδακι σας και μοναδικες!! Παρολη την κουραση μου και τα ξενυχτια ηδη σκεφτομαι ποτε θα ξεκινησουμε προσπαθειες για το δευτερο!! Γκρινιαζω γκρινιαζω, αλλα ειμαι και μαζοχα γιατι απλα ειναι ερωτας τα παιδια!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σαν να βλεπω εμενα αλλα ανττι για τζιν ενα μπεζ υφασματινο κ πεδιλο κ αντε! Εγω δεν εχω παει ποτε σε κομμωτηριο για να παω καπου παντα τα εκανα μονη μ μπουκλες ή ισιωμα κ πηγαινα! Δεν φτανει π πηγαινα σιγα μην εκανα κ τετοιες επισημοτητες! Εξαλλου τι να ντυθω αφου ο αντρας μ παει με τζιν θα ημασταν τελειως ξεκαρφωτοι! Χαχαχχαχα ναι κ πραγματικα οπου κατσεις δεν θες να σηκωθεις μεχρι να σε πιασουν οι πονοι να γεννησεις...εβαλες πολλα κιλα;

Καλα κανεις αγαπη και εγω έτσι έκανα μόνη μου και μια χαρά. Τώρα επειδή είναι πολύ κοντά το κομμ. πεταγομαι. Από κιλά έβαλα 20. Ομως δεν φαίνονται. Δεν το λέω εγω οι άλλοι ρωτάνε που είναι αυτά τα κιλά; Μήπως επειδή ήμουν οδοντογλυφίδα πριν; Οπως κ εσυ έτσι κ εγω με βλέπω με το που γεννησω να ξανά γίνομαι μινιόν κ θέλω τόσο πολύ να κρατήσω λίγα κιλάκια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ναι αγαπη μου έτσι ειναι δικαιολογημένο και σε ευχαριστώ. Οπως το λες όταν κάνω πραγματάκια που μου αρέσουν ειμαι μια χαρά. Νομίζω πως περισσότερο με έριξε που είμαι τόσες ώρες μόνη που κ πριν ήμουν αλλα πριν έκανα και δουλειες. Τώρα δεν κάνω προσεχω οπως μου είπε ο γιατρος κ έτσι κάθομαι όλη μέρα σχεδόν. 

Τελειο να το βλέπεις τρισδιάστατο! Και εμενα ο πλακουντας ήταν χαμηλά από την αρχή. Δεν ξέρω ποσο γιατί μέχρι να μπω στον 7ο δεν με είχε αγχώσει. Εκεί ξεκίνησε να μου λέει τα προσεχε και τα σχετικά ώστε να φτάσουμε με ασφάλεια τις 34.Οχι πως κινδυνεύουμε αλλα θέλει προσοχη είπε. Τωρα στο ντοπλερ μου είπε ο υπερηχογραφιστης οτι είναι χαμηλά αλλα όχι πολύ. Αν δεν σου είπε κάτι παραπάνω μήπως λοιπόν τους βλέπουμε προβληματισμένους επειδή έτσι θέλουν να δείχνουν για να μας έχουν στη τσίτα ώστε να προσέχουμε; Χαίρομαι πολύ που δεν αγχώνεσαι, η μέλλουσα μανούλα καταλαβαίνει νιώθει έχει ένστικτο. 

Την άλλη βδομάδα μπαίνω και εγώ στον 7ο. Ο δικός μου γιατρός σίγουρα έχει πάρει την εγκυμοσύνη μου πολύ προσωπικά. Πιο πολύ αγχώνεται από εμένα, μέχρι που μου κάνει παράπονα ότι δεν τον παίρνω τηλέφωνο να του λέω πως νιώθω! Χαχαχα. Η αλήθεια είναι ότι είναι 20 χρόνια ο γιατρός μου και έχουμε περάσει πολλά με τα γυναικολογικά μου θέματα και νοιάζεται πολύ. Οπότε ναι πιστεύω ότι τα λένε γενικά λίγο πιο έντονα για να κάνουμε τα μισά...χαχα. Όχι ότι δεν θα προσέχω παραπανω, θα προσέχω. Άλλωστε έχω και τον Κέρβερο (τον άντρα μου) που ήταν που ήταν, απέγινε τώρα... Το βλέπω θα με εκνευρισει και δεν θέλω και πολυ. 

Πάντως Μπεμπούλα μου και εγώ που είμαι ένα μήνα και πιο νωρίς από εσένα, ήδη έχω αρχίσει να λεω άντε να γεννήσω. Αν μπορούσα να κοιμηθώ και να ξυπνήσω και να έχουν γίνει όλα τα γραφειοκρατικά, τα ψωνια, οι ετοιμασίες...και η γέννα μαζί. Πόσω μάλλον εσύ που κοντεύεις πια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ ασε κ μενα τα ιδια!! Εγω ρε συ δεν εχω κ την λυση της τηλεορασης γιατι ο παιδιατρος μου ειπε ουτε 5 λεπτα μπροστα απο οθονη μεχρι να γινει 2 ετων. Βεβαια αναποφευκτα παει το ματι του οταν τον εχω αγκαλια, αλλα τι να κανωωωω. Ειναι και 7 κιλα, μου χει κοψει μεσες, πλατες, χερια, ειμαι για ρεκτιφιεεε

Νομιζω οτι εχω κανει πολυ δυσκολο παιδι, δεν καθεται ουτε δευτερολεπτο πουθενα!!! Τι με περιμενει την δολια την μαναααα

Ααα καταλαβα. Ασε κ γω οταν κανω την γαμοβαφτιση ηδη σκεφτομαι τη σαρα κ τη μαρα που πρεπει να καλεσω επειδη εχουν υποχρεωση οι γονεις μας. Συγγενεις που ουτε καν ξερω. Ξερω οτι θα στεναχωρηθει πχ η μανα μου αν δεν καλεσω πχ την ξαδερφη της που εκεινη την καλεσε και ουτω καθεξης. Κ επειδη θα ειναι μαζι τα μυστηρια, πρεπει να τους τραπεζωσω κιολας. Ασε μεεε. Αυτο που ειπες, Αμοργο, κουμπαροι, γονεις κ αδερφια και κανεις αλλος ειναι το ιδανικο μου. Κ μετα παρτυ με κοκτειλς μονο οι φιλοι!! 

Αχχχ ξερω τι νιωθεις. Θα σου πω κατι που δεν περιμενα ποτε να πω και που δεν το καταλαβαινα πριν. Προσπαθησε να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης που σου απομενει. Ακουγεται κλισε, το ξερω, τι να απολαυσεις με την κοιλια τουρλα, να νιωθεις σαν μπαλονακι ετοιμο να πεταξει και να μην μπορεις να παρεις μια ανασα σαν ανθρωπος?? Αλλα ακομα κ με αυτα, προσπαθησε να το απολαυσεις!! Κ οποτε γυρναει ο αντρας σου, παρτον αγκαλια και καθιστε ετσι ονειροπολωντας. Και τα σκ να βγαινετε να ξεσκατε λιγο. Πηγαιντε μια μινι εκδρομη καπου κοντα μονοημερη, για φαγητο, για καφε, για γλυκο. Με τον ερχομο του μωρου θα μεινουν λιγο πισω αυτα, δεν το λεω με αρνητικη εννοια, γιατι θα ερθουν άλλα ωραια με το παιδακι σας, αλλα η καθε εποχη εχει τα καλα της. Τωρα απολαυστε ο ενας τον αλλον χωρις τις υποχρεωσεις και την κουραση που εχει η φροντιδα ενος μωρου. Γεμιστε μπαταριες!! Και μετα θα μπορειτε βεβαια να τα κανετε, απλα θα θελει προγραμματισμο και δεν θα ειναι τπτ τοσο "αυθορμητο". Ειναι υπεροχες οι στιγμες που θα ζησετε με το παιδακι σας και μοναδικες!! Παρολη την κουραση μου και τα ξενυχτια ηδη σκεφτομαι ποτε θα ξεκινησουμε προσπαθειες για το δευτερο!! Γκρινιαζω γκρινιαζω, αλλα ειμαι και μαζοχα γιατι απλα ειναι ερωτας τα παιδια!!

Αυτά συζητούσαμε αν θυμάσαι και πριν γεννήσεις. Το να απολαύσουμε τις στιγμές αυτές που ακόμα είμαστε ξέγνοιαστοι. Και το κάνω γιατί το πιστεύω πως θα αλλάξουν όλα τουλάχιστον στην αρχή θα ξεχάσουμε κάποια πράγματα. Αλλα φυσικά δεν θα μας πειράζει γιατί αυτό επιλέξαμε να κάνουμε και πρέπει να είμαστε υπεύθυνοι.Ειλικρινα ήταν πανεμορφη η περίοδος εγκυμοσυνης δόξα τω Θεό και οπως μου έλεγαν οι πιο προχωρημένες πως μετά θα ξεχάσεις το τρίμηνο που ήμουν χααααλια όντως το ξέχασα! Ισως τώρα που κοντεύουμε τα σκέφτομαι όλα μαζί. Την ξεγνοιασιά που κανεις ότι γουστάρεις οποτε γουστάρεις και από την άλλη το θαύμα που έρχεται και που θα είμαι υπεύθυνη για την ανατροφή του για όλα του.Φυσικα οπως είπες όταν έρθει δεν θα αλλάζω αυτες τις στιγμες με τίποτα! Ανυπομονώ να τον παρω αγκαλίτσα.. Έζησα στενάχωρες και δυσκολες στιγμές μέχρι να φτάσω ως εδώ αλλα σίγουρα θα υπήρχε λογος κ σίγουρα δεν ζητάω τον λόγο, υπάρχουν πολύ δυσκολότερα στη ζωή. Ευχαριστώ τον Θεό και την Παναγία που θα με αξιώσουν να γίνω μανούλα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Αυτά συζητούσαμε αν θυμάσαι και πριν γεννήσεις. Το να απολαύσουμε τις στιγμές αυτές που ακόμα είμαστε ξέγνοιαστοι. Και το κάνω γιατί το πιστεύω πως θα αλλάξουν όλα τουλάχιστον στην αρχή θα ξεχάσουμε κάποια πράγματα. Αλλα φυσικά δεν θα μας πειράζει γιατί αυτό επιλέξαμε να κάνουμε και πρέπει να είμαστε υπεύθυνοι.Ειλικρινα ήταν πανεμορφη η περίοδος εγκυμοσυνης δόξα τω Θεό και οπως μου έλεγαν οι πιο προχωρημένες πως μετά θα ξεχάσεις το τρίμηνο που ήμουν χααααλια όντως το ξέχασα! Ισως τώρα που κοντεύουμε τα σκέφτομαι όλα μαζί. Την ξεγνοιασιά που κανεις ότι γουστάρεις οποτε γουστάρεις και από την άλλη το θαύμα που έρχεται και που θα είμαι υπεύθυνη για την ανατροφή του για όλα του.Φυσικα οπως είπες όταν έρθει δεν θα αλλάζω αυτες τις στιγμες με τίποτα! Ανυπομονώ να τον παρω αγκαλίτσα.. Έζησα στενάχωρες και δυσκολες στιγμές μέχρι να φτάσω ως εδώ αλλα σίγουρα θα υπήρχε λογος κ σίγουρα δεν ζητάω τον λόγο, υπάρχουν πολύ δυσκολότερα στη ζωή. Ευχαριστώ τον Θεό και την Παναγία που θα με αξιώσουν να γίνω μανούλα. 

Γλυκια μου μανουλα θα τον παρεις αγκαλιτσα και αυτην την στιγμη θα τη θυμασαι για παντα. Ναι μπραβο, ισως τα εχουμε ξαναπει αυτα. Καταλαβαινω την προσμονη που νιωθεις, ειναι η πιο γλυκια προσμονη!! Οπως λεει κ το τικερακι σου ομως, σε περιπου 50 μερουλες, θα σε καλωσορισουμε στο γκρουπ των ξενυχτισμενων χεχεχε. Πως περναει ο καιρος ρε μπεμπουλα ομως...

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Την άλλη βδομάδα μπαίνω και εγώ στον 7ο. Ο δικός μου γιατρός σίγουρα έχει πάρει την εγκυμοσύνη μου πολύ προσωπικά. Πιο πολύ αγχώνεται από εμένα, μέχρι που μου κάνει παράπονα ότι δεν τον παίρνω τηλέφωνο να του λέω πως νιώθω! Χαχαχα. Η αλήθεια είναι ότι είναι 20 χρόνια ο γιατρός μου και έχουμε περάσει πολλά με τα γυναικολογικά μου θέματα και νοιάζεται πολύ. Οπότε ναι πιστεύω ότι τα λένε γενικά λίγο πιο έντονα για να κάνουμε τα μισά...χαχα. Όχι ότι δεν θα προσέχω παραπανω, θα προσέχω. Άλλωστε έχω και τον Κέρβερο (τον άντρα μου) που ήταν που ήταν, απέγινε τώρα... Το βλέπω θα με εκνευρισει και δεν θέλω και πολυ. 

Πάντως Μπεμπούλα μου και εγώ που είμαι ένα μήνα και πιο νωρίς από εσένα, ήδη έχω αρχίσει να λεω άντε να γεννήσω. Αν μπορούσα να κοιμηθώ και να ξυπνήσω και να έχουν γίνει όλα τα γραφειοκρατικά, τα ψωνια, οι ετοιμασίες...και η γέννα μαζί. Πόσω μάλλον εσύ που κοντεύεις πια...

Μου θυμίζεις τον γιατρό που είχα 14 χρόνια. Και να σου πω είναι πολύ σημαντικό που σε προσεχει τόσο πολύ. Γελάω πολύ πάντως που λες για τον άντρα σου χαχααχα! Υπομονή τι να κανεις αστον ανησυχεί κ αυτός κ άμα είναι οπως λες έτσι γενικά τώρα θα απογίνει κ με το παιδί. 

Καλα αυτά τα γραφειοκρατικά φαντάσου ήδη έχασα το χαρτι που μου έδωσε προχθες για το τι χρειάζομαι. Τα ψώνια κάτι ήξερα τελικά που τα έκανα όταν ήμουν ακόμη πεταλουδιτσα κ τώρα έχω κάτι τελευταία που λέω να τα κάνουμε αύριο.  Αμ το άλλο; Που λέω αντε να γεννησω να περάσουν οι μερες κ να βγω για ένα δυο ποτάκια κανα δυο σφηνάκια ισως κ κανα τσιγαράκι και καμια τρελίτσα με τον αντρουλη έτσι χωρίς άγχος.. Αλλα τα πρώτα που να τα κανεις άμα θηλαζεις. Πολλά τα θέματα σου λέω Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Μου θυμίζεις τον γιατρό που είχα 14 χρόνια. Και να σου πω είναι πολύ σημαντικό που σε προσεχει τόσο πολύ. Γελάω πολύ πάντως που λες για τον άντρα σου χαχααχα! Υπομονή τι να κανεις αστον ανησυχεί κ αυτός κ άμα είναι οπως λες έτσι γενικά τώρα θα απογίνει κ με το παιδί. 

Καλα αυτά τα γραφειοκρατικά φαντάσου ήδη έχασα το χαρτι που μου έδωσε προχθες για το τι χρειάζομαι. Τα ψώνια κάτι ήξερα τελικά που τα έκανα όταν ήμουν ακόμη πεταλουδιτσα κ τώρα έχω κάτι τελευταία που λέω να τα κάνουμε αύριο.  Αμ το άλλο; Που λέω αντε να γεννησω να περάσουν οι μερες κ να βγω για ένα δυο ποτάκια κανα δυο σφηνάκια ισως κ κανα τσιγαράκι και καμια τρελίτσα με τον αντρουλη έτσι χωρίς άγχος.. Αλλα τα πρώτα που να τα κανεις άμα θηλαζεις. Πολλά τα θέματα σου λέω Χαχαχα 

Άσε έχει χαζεψει ο άντρας μου. Μέχρι να φοράω τα κολάν πιο χαμηλά λέει μην πιέζεται το παιδί. Και φαντάσου τον διάλεξα γιατί είναι ψύχραιμος και καλά και ήρεμος άνθρωπος! 

Αχ τα γραφειοκρατικά τώρα θα τα αρχίσω και δεν τα θέλω καθόλου. Θα ξεκινήσω από το ταμείο για την άδεια, και επίσης τόσο χρονών γαϊδάρα ανακάλυψα ότι πρέπει να ανοίξω οικογενειακή μερίδα! Άλλο τρέξιμο από εκεί. Καλά έκανες και έκανες τα ψώνια σου νωρίς. Εγώ να δω τι θα κάνω (άσχετο σεντονακια και πετσέτες από πού πήρατε;). Όμως πεταλουδιτσα είσαι ακόμα δεν θέλω τέτοια! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γλυκια μου μανουλα θα τον παρεις αγκαλιτσα και αυτην την στιγμη θα τη θυμασαι για παντα. Ναι μπραβο, ισως τα εχουμε ξαναπει αυτα. Καταλαβαινω την προσμονη που νιωθεις, ειναι η πιο γλυκια προσμονη!! Οπως λεει κ το τικερακι σου ομως, σε περιπου 50 μερουλες, θα σε καλωσορισουμε στο γκρουπ των ξενυχτισμενων χεχεχε. Πως περναει ο καιρος ρε μπεμπουλα ομως...

Ευχαριστώ για τα λογια σου❤️ Έχεις την κούραση σου και πάλι είσαι εδώ να βοηθάς. 

Περναει δεν λες τίποτα ουτε που το έχω καταλάβει. Σαν αστραπή μου έρχονται όταν τα σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι αυτό που λες με τον μπόμπιρα σου πως δεν κάθεται πουθενά τι κάνουμε βρε παιδί μου υπάρχει τροπος να βοηθήσουμε να μπορέσει να κάτσει μόνο του χωρις να μας σταματα το κλάμα του που χτυπάει στην καρδιά μας σε λογικά πλαίσια εννοω να μην μας σταματα όχι να να το αφήνουμε να πλανταζει ή υπομονή μήπως αλλάξει από μόνο του; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ ασε κ μενα τα ιδια!! Εγω ρε συ δεν εχω κ την λυση της τηλεορασης γιατι ο παιδιατρος μου ειπε ουτε 5 λεπτα μπροστα απο οθονη μεχρι να γινει 2 ετων. Βεβαια αναποφευκτα παει το ματι του οταν τον εχω αγκαλια, αλλα τι να κανωωωω. Ειναι και 7 κιλα, μου χει κοψει μεσες, πλατες, χερια, ειμαι για ρεκτιφιεεε

Νομιζω οτι εχω κανει πολυ δυσκολο παιδι, δεν καθεται ουτε δευτερολεπτο πουθενα!!! Τι με περιμενει την δολια την μαναααα

 

Αγάπη μια απο τα ιδια! Πηραμε μαρσιπο λοιπον,μπας και μας βοηθήσει, χθες τον παρέλαβα. Δεν τον δοκιμασα ακομα ελπιζω να κάθεται ο μπεμπακος γιατί κ μενα εχουν πιαστει τα χερια μου..

μπεμπουλα επισης συμφωνώ με οσα γραφει ο Νανουλα. Απολαυσε το οσο δεν πάει.. Ειδικα τις στιγμες με τον αντρα σου,εγω νιωθω οτι χαθήκαμε απο τις υποχρεώσεις και μου λειπει πολυ. Μου λειπουν οι στιγμες μας.. Και ακομα ειμαστε στην αρχη φαντάσου,τωρα θα βρεθουμε οταν παει το παιδι φανταρος χαχα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Αγάπη μια απο τα ιδια! Πηραμε μαρσιπο λοιπον,μπας και μας βοηθήσει, χθες τον παρέλαβα. Δεν τον δοκιμασα ακομα ελπιζω να κάθεται ο μπεμπακος γιατί κ μενα εχουν πιαστει τα χερια μου..

μπεμπουλα επισης συμφωνώ με οσα γραφει ο Νανουλα. Απολαυσε το οσο δεν πάει.. Ειδικα τις στιγμες με τον αντρα σου,εγω νιωθω οτι χαθήκαμε απο τις υποχρεώσεις και μου λειπει πολυ. Μου λειπουν οι στιγμες μας.. Και ακομα ειμαστε στην αρχη φαντάσου,τωρα θα βρεθουμε οταν παει το παιδι φανταρος χαχα

Που εισαι αγαπηηη?? Χαχαχα, μια απο τα ιδια κ μεις!! Μαρσιπο εχω δοκιμασει κ γω εναν που μου εχουν δωσει, ουτε αυτο του αρεσει. 

Just now, Beboula25 είπε:

Ευχαριστώ για τα λογια σου❤️ Έχεις την κούραση σου και πάλι είσαι εδώ να βοηθάς. 

Περναει δεν λες τίποτα ουτε που το έχω καταλάβει. Σαν αστραπή μου έρχονται όταν τα σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι αυτό που λες με τον μπόμπιρα σου πως δεν κάθεται πουθενά τι κάνουμε βρε παιδί μου υπάρχει τροπος να βοηθήσουμε να μπορέσει να κάτσει μόνο του χωρις να μας σταματα το κλάμα του που χτυπάει στην καρδιά μας σε λογικά πλαίσια εννοω να μην μας σταματα όχι να να το αφήνουμε να πλανταζει ή υπομονή μήπως αλλάξει από μόνο του; 

 

Νομιζω οτι ειναι στο παιδι. Άλλα παιδια καθονται άλλα οχι. Άλλα κοιμουνται άλλα οχι. Εχουν χαρακτηρα απο πολυ νωρις. Ισως κ να πρεπει να μεγαλωσουν λιγο για να καθονται μονα. Εγω πχ καπου ειχα διαβασει να μην το παιρνεις αμεσως αγκαλια, αλλα να κατσεις διπλα του, να το χαιδευεις, να του μιλας με ηρεμη φωνη οτι εισαι διπλα του. Το δοκιμασα λοιπον. Μεγαλη επιτυχια. Για μιση ωρα κλαμμα απαρηγορητο :neutral: εμενα τον πιανει κ υπερενταση τα απογευματα επειδη νυσταζει κ δεν μπορει να κοιμηθει. Χθες πλανταξε. Δεν μπορουσα να τον κανω καλα με τπτ. Ωσπου κοιμηθηκε απο την κουραση του κλαμματος με αναφιλητα!!!! Καθε φορα που τον πιανει αυτο σκιζεται η καρδια μου. Κ οσο κ αν μου λενε μωρο ειναι, θα κλαψει, εγω καθε φορα κρατιεμαι να μην κλαψω μαζι του. Ασε σου λεω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Άσε έχει χαζεψει ο άντρας μου. Μέχρι να φοράω τα κολάν πιο χαμηλά λέει μην πιέζεται το παιδί. Και φαντάσου τον διάλεξα γιατί είναι ψύχραιμος και καλά και ήρεμος άνθρωπος! 

Αχ τα γραφειοκρατικά τώρα θα τα αρχίσω και δεν τα θέλω καθόλου. Θα ξεκινήσω από το ταμείο για την άδεια, και επίσης τόσο χρονών γαϊδάρα ανακάλυψα ότι πρέπει να ανοίξω οικογενειακή μερίδα! Άλλο τρέξιμο από εκεί. Καλά έκανες και έκανες τα ψώνια σου νωρίς. Εγώ να δω τι θα κάνω (άσχετο σεντονακια και πετσέτες από πού πήρατε;). Όμως πεταλουδιτσα είσαι ακόμα δεν θέλω τέτοια! 

Και εγω αυτό του παραδέχομαι που είναι ήρεμος και ψύχραιμος.Μου βάζει χέρι αν με βρει επάνω σε καμία σκάλα γτ ναι το έκανα πολύ πρόσφατα κ αυτό.  Όσο για τα ρούχα τώρα τελευταία μου λέει βάζε τα δικά μου να είσαι άνετη και μου φέρνει μπλούζες του Χαχαχα. Από παντελόνι μόνο με φόρμες ειμαι πλέον τα τζιν εγκυμοσυνης ναι μεν μου κάνουν στα πόδια αλλα όταν κάθομαι με στενεύουν πολύ κ δεν παιρνω άλλο τώρα. Κολάν τώρα που το είπες έχω εγκυμοσυνης  αλλα που το έχω δεν ξέρω αν κ δεν είναι για έξω. 

Για την μερίδα ίδια ακριβως κ εγω οπως και για πολλά έτσι λέω ολόκληρη γαϊδούρα δεν έχω ιδέα. Αλλα είμαι πεταλουδιτσα για αυτό:mrgreen:. Σεντόνια και κουβερτουλες τα πήραμε με δόσεις από την παλαμαικη σε έμπορο δλδ. Βασικά το λέγαμε τις προάλλες για το ιντερνετ που έχει ένα καλό αλλα κάτσε να το θυμηθώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 @Beboula25 θελω να κανω τοοοοσες παραθεσεις αλλα θα γεμισω 3σελιδες!!! Μπεμπουλα οντως μπορει να ακουγεται κλισε αλλα απολαυσε αυτες 5-6βδομαδουλες π μεινανε χωρις να τρεχει ωσαν την τρελη πανω κατω να ικανοποιησεις αυτο το μικρο ανθρωπακι π σε κανει οτι θελει ακομα δν βγηκε απ'τ'αυγο....χαχχαχαχ

Νανουλα κ μενα την πιανει κλαμα απαρηγορητο κ μολις τημ περνει ο υπνος εν τελει απο το κλαμα αναστεναζει στον υπνο της η ψυχουλα μ....κ εγω το δοκιμασα το οχι αγγαλια ωσπου εκλεγε 20λεπτα τσιριζοντας ωσπου ηρθε ο αντρας μ κ με σιχτιρισε! Αν γκρινιαζει απλως δεν την περνω η αληθεια ειναι αλλα αν κλαιει δεν μπορω!!!

Εμεις κοριτσακια μολις φαγαμε 60μλ φρουτοκρεμα κ ειπιαμε 70μλ γαλατακι κ επεσε για μεσημεριανο υπνακο το πουλακι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αγάπη μια απο τα ιδια! Πηραμε μαρσιπο λοιπον,μπας και μας βοηθήσει, χθες τον παρέλαβα. Δεν τον δοκιμασα ακομα ελπιζω να κάθεται ο μπεμπακος γιατί κ μενα εχουν πιαστει τα χερια μου..

μπεμπουλα επισης συμφωνώ με οσα γραφει ο Νανουλα. Απολαυσε το οσο δεν πάει.. Ειδικα τις στιγμες με τον αντρα σου,εγω νιωθω οτι χαθήκαμε απο τις υποχρεώσεις και μου λειπει πολυ. Μου λειπουν οι στιγμες μας.. Και ακομα ειμαστε στην αρχη φαντάσου,τωρα θα βρεθουμε οταν παει το παιδι φανταρος χαχα

Πωπωω... Τα σκέφτομαι ρε αγαπη από την αρχή τα είχα στο μυαλό. Εντάξει πέρασα πολύ καλα κ δεν στερήθηκα τίποτα δεν έχω παράπονο. Θα ξανά βρείτε τις στιγμές σας και θα μπείτε σε ένα προγραμμα,ακόμη είναι πολύ νωρις. Τα πρώτα 20 χρόνια είναι δλδ :D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Είμαι στην 27η εβδομάδα. Τέλη Φλεβάρη ο εμβρυολόγος στην β επιπέδου μου είπε ότι έχει περιθώρια να ανεβει. Τώρα ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι αν ήταν θα είχε συμβεί. Πραγματικά δεν με αγχώνει το θέμα αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ, μήπως είμαι τρία πουλάκια κάθονταν ενώ δεν πρέπει. 

Μην αγχώνεσαι μπορεί να ανέβει λίγο ακόμα. Εγώ τον προηγούμενο μήνα που ήμουν στην 28η εβδομάδα μου είπε ότι ακόμα είναι λίγο χαμηλά αλλά ότι έχουμε περιθώριο μέχρι κ το επόμενο ραντεβού να ανέβει λίγο ακόμα. Μου είχε πει ότι το όριο ασφαλείας είναι από 5 εκατοστά κ πάνω κ εγώ είχα 4,5. Κ μου είπε ότι 1 εκατοστό ακόμα λογικά θα ανέβει, έτσι κ έγινε. Τώρα δεν Μ είπε πόσο ανέβηκε αλλά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον. Άσχετο κορίτσια αλλά όσες περνάτε σαλοσπιρ στην εγκυμοσύνη στις πόσες εβδομάδες σας είπαν οι γιατροί σας να το κόψετε? Εμένα Μ είπε την 34η εβδομάδα γιατί η αιμάτωση είναι πολύ καλή αλλά αγχώνομαι μην τυχόν κ σταματήσει η αιμάτωση από τις αρτηρίες..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...