Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Καλημέρα κόρες! Εγώ είμαι καλωδιωμενη σαν το ρομποκοπ να δουμε τι παίζει με τις ταχυπαλμίες.

Έλεγα βάφτιση δε θα κάνω, αλλά σας ακούω κ ζηλεύω.

 

Καλημερα καλα αποτελεσματα....κ τι θα κανειςαεροβαπτισμα ή θα αποφασισει μονο του το παιδι? Εγω ειδικα της βαφτισης ειμαι υπερ αλλα με την ευκαιρια θα κανω κ τον Θρησκευτικο γαμο μαζι γτ ειμαστε με πολιτικο κ αν τυχει να γινουμε νονοι απαγορευεται αν δεν εισαι με θρησκευτικο! κ για να μην παρεξηγηθω μιλαω για εδω στα μερη μας οτι απαγορευεται!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχχχ ωραιο ονομααα!!!! Με το καλο ψαχτηκες για βαφτιστικα?

Όχι ακόμη αλλά ξέρω τι χρώματα θέλω. Λευκό, ροζ (όχι πολυ) και φυστικι. Με το καλό κι εσείς!!!! Εσύ έχεις ψαχτει?

Just now, Kpp83 είπε:

Καλημέρα κόρες! Εγώ είμαι καλωδιωμενη σαν το ρομποκοπ να δουμε τι παίζει με τις ταχυπαλμίες.

Έλεγα βάφτιση δε θα κάνω, αλλά σας ακούω κ ζηλεύω.

 

Τι εννοείς να μην κάνεις?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Καλημέρα κόρες! Εγώ είμαι καλωδιωμενη σαν το ρομποκοπ να δουμε τι παίζει με τις ταχυπαλμίες.

Έλεγα βάφτιση δε θα κάνω, αλλά σας ακούω κ ζηλεύω.

 

Καλημεραα,καλα αποτελεσματα!!

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή βάφτιση εννοώ. Τον γλεντήσαμε το γάμο μας δεόντως (παρότι του συζυγου δεν του πολυαρεσουν τα γλεντια) οπότε έλεγα να πάμε μόνο με γονείς σε κάποιο μοναστήρι το μπέμπη.

Ε λοιπόν μέχρι και ο σύζυγος θέλει φουλ βάφτιση με τραπέζι μετά (I created a monster!) και εγώ ομολογώ  άρχισα να τις ζηλεύω.

Αυτό που δεν μπορώ είναι την ανοιχτή βάφτιση χωρίς τραπέζι μετά αν δεννειναι για κοντινό πρόσωπο. Με νευριαζει να ντυθώ να βαφτώ να χτενιστώ για να πάω μισή ώρα στην εκκλησία με ντάλα ήλιο και μετά να ψάχνω τι θα κάνω.

Καταλαβαίνω το οικονομικό απόλυτα και να θες πχ κοντα σου τους στενούς φίλους που δεν έχεις την άνεση να τραπεζωσεις αλλά εχω αναγκαστεί να παω σε τετοια βαφτίσια άσχετων πχ συναδέλφων.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Όχι ακόμη αλλά ξέρω τι χρώματα θέλω. Λευκό, ροζ (όχι πολυ) και φυστικι. Με το καλό κι εσείς!!!! Εσύ έχεις ψαχτει?

Τι εννοείς να μην κάνεις?

Ναι βεβαια τα εχω βρει ολα μπομπονιερα μπεζ με τουλι(λογω γαμου) γλυκακι σε ροζ μπολακι με το ονομα επανω(λογω βαφτισης) και στην εξωπορτα μαρτυρικα σε σουετ δερματινη σκοινη λιλα και ενα ασημενιο σταυροδακι επανω!!!! Το θεμα τ πακετου minnie το φορεμα κ τα παπουτσια κ τα δυο σετ κ οταν θα παμε στην εκλησσια και μετα οταν βαφτιστει της τα εχω παρει ηδη! Στο χρυσαφικο ψαχνομαι ακομα εχω βρει 2-3σχεδια μενει να καταληξω καπου τα εχουμε αναλαβει εμεις τα εξοδα της βαφτισης!!!!εχεις καιρο μπροστα σου!

 

Just now, Kpp83 είπε:

Ανοιχτή βάφτιση εννοώ. Τον γλεντήσαμε το γάμο μας δεόντως (παρότι του συζυγου δεν του πολυαρεσουν τα γλεντια) οπότε έλεγα να πάμε μόνο με γονείς σε κάποιο μοναστήρι το μπέμπη.

Ε λοιπόν μέχρι και ο σύζυγος θέλει φουλ βάφτιση με τραπέζι μετά (I created a monster!) και εγώ ομολογώ  άρχισα να τις ζηλεύω.

Αυτό που δεν μπορώ είναι την ανοιχτή βάφτιση χωρίς τραπέζι μετά αν δεννειναι για κοντινό πρόσωπο. Με νευριαζει να ντυθώ να βαφτώ να χτενιστώ για να πάω μισή ώρα στην εκκλησία με ντάλα ήλιο και μετά να ψάχνω τι θα κάνω.

Καταλαβαίνω το οικονομικό απόλυτα και να θες πχ κοντα σου τους στενούς φίλους που δεν έχεις την άνεση να τραπεζωσεις αλλά εχω αναγκαστεί να παω σε τετοια βαφτίσια άσχετων πχ συναδέλφων.

Κ μεις γλεντησαμε τον αρραβωνα τον Μαιο σε ανοιχτο τραπεζι και τον πολιτικο τον Ιουλιο παλι με τραπεζι ανοιχτο....ωστοσο τα οικονομικα δεν μας περνουν με τπτ γαμοβαφτιση με ανοιχτο τραπεζι καλα καλα ουτε για κλειστο αλλα θα παρουμε γονεις αδερφια κ κουμπαρονονους και θα τους βγαλουμε για φαγητο εκεινη την ημερα! Κ οποιος θελει ας παρεξηγηθει!

Ασχετο αλλα μ αρεσει πολυ μονο νοκοι αδερφια κ γονεις καπου εξωτικα 10ατομα,ειναι το ιδανικο για εμενα!!! Αλλα ασωψετε!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ομάδα ❤️

Μανουλες τα σκέφτομαι πολύ καιρό τα ξενύχτια τα ξυπνηματα κ γενικά τις αλλαγές που έρχονται. 

Εγω είμαι κάπως το τελευταίο διάστημα με ψυχολογικές μεταπτώσεις.Μου έχει κοπεί η όρεξη έχει αλλάξει τελείως κ δεν θέλω όσα ήθελα πριν με μανία και σχεδόν αναγουλες έχω.Εχω κ βάρος στο στηθος κ όλο ξεφυσαω. Κατά τα αλλα μια χαρά-_-

Με το καλό οι βαπτίσεις και οι γάμοι!! Προσωπικα έχω ένα κόλλημα δεν καλώ όποιον δεν μπορώ να τραπεζωσω. Όσους μπορώ μόνο αυτούς καλώ. Το βρίσκω πιο σωστο να πω παιδιά δεν θα κάνουμε κάτι παρα ελάτε (φέρτε δωρα) και γεια σας μετά.   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι και εμένα. Σκεφτόμουν Αμοργό για παράδειγμα.

Εε καλα οχι κ ετσι εμεις εχουμε ολυμπο εδω και εχει ενα σωρο ξωκλησσια!!!

 

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα ❤️

Μανουλες τα σκέφτομαι πολύ καιρό τα ξενύχτια τα ξυπνηματα κ γενικά τις αλλαγές που έρχονται. 

Εγω είμαι κάπως το τελευταίο διάστημα με ψυχολογικές μεταπτώσεις.Μου έχει κοπεί η όρεξη έχει αλλάξει τελείως κ δεν θέλω όσα ήθελα πριν με μανία και σχεδόν αναγουλες έχω.Εχω κ βάρος στο στηθος κ όλο ξεφυσαω. Κατά τα αλλα μια χαρά-_-

Με το καλό οι βαπτίσεις και οι γάμοι!! Προσωπικα έχω ένα κόλλημα δεν καλώ όποιον δεν μπορώ να τραπεζωσω. Όσους μπορώ μόνο αυτούς καλώ. Το βρίσκω πιο σωστο να πω παιδιά δεν θα κάνουμε κάτι παρα ελάτε (φέρτε δωρα) και γεια σας μετά.   

Ειναι οι ορμονες θα ηρεμησεις αφου γεννησεις κ μετα...αλλα ολες το περασαμε....κρισιμες οι πρωτες 40μερες δεν εχουν αδικο!

Μα δεν γινεται υπαρχουν υποχρεωσεις π πρεπει να βγουν π.χ μας εχουν καλεσει σε δικους τους γαμους-βαφτισεις σε πολλα χωρις τραπεζι! Δεν γινεται βρε κοριτσι μ να τραπεζωσουμε 250ατομα τι ειμαστε;;; μονο εξοδα γαμοβαφτισης χωρις φωτογραφο ακομα δεν τον βαλαμε στον προυπολογισμο! Μας βγαινει 2000€! Καναμε τραπεζι 40ατομα στον αρραβωνα κ μας βγηκε 1000€ ποσο θα μας βγουν για 250! Μην τρελαθουμε προτειμω να τα αφησω στην ακρη για τν κορη μ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 @ΒαλεντιναΧρηστος βρε κοριτσια εσας καθονται καθολου μονα τους τα μωρα?? Δεν εννοω για ωρα. Εμενα ακομα κ στο ριλαξ μπροστα μου να τον εχω ή διπλα μου γκρινιαζειειει γιατι θελει αγκαλια και ενιοτε και βολτα στο σπιτι πανω κατω. Μολις με χασει απο το οπτικο του πεδιο βαζει τα κλαμματα!! Μιλαμε για τον μεγιστο μαμακια!!! :angry: Τι θα κααανω?? :wacko:

@Kpp83 καλημερα!! Αφου τελικα κ ο συζυγος θελει ανοιχτη κ εσενα σ αρεσουν απ οτι καταλαβα ποιο ειναι το θεμα?? Μπερδευτηκα. Δεν θες να ερθει κοσμος που μετα δεν θα ειναι στο τραπεζι?? 

@Beboula25 καλημερα αγαπη!! Κοντευεις και ειναι λογικο να εχεις ψυχολογικες μεταπτωσεις. Ισως και τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα να τις εχεις, μην σε ανησυχησει. Αν σκεφτεις τι περναει το σωμα μας, ειναι ολα φυσιολογικα. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

@Smile89 @ΒαλεντιναΧρηστος βρε κοριτσια εσας καθονται καθολου μονα τους τα μωρα?? Δεν εννοω για ωρα. Εμενα ακομα κ στο ριλαξ μπροστα μου να τον εχω ή διπλα μου γκρινιαζειειει γιατι θελει αγκαλια και ενιοτε και βολτα στο σπιτι πανω κατω. Μολις με χασει απο το οπτικο του πεδιο βαζει τα κλαμματα!! Μιλαμε για τον μεγιστο μαμακια!!! :angry: Τι θα κααανω?? :wacko:

@Kpp83 καλημερα!! Αφου τελικα κ ο συζυγος θελει ανοιχτη κ εσενα σ αρεσουν απ οτι καταλαβα ποιο ειναι το θεμα?? Μπερδευτηκα. Δεν θες να ερθει κοσμος που μετα δεν θα ειναι στο τραπεζι?? 

@Beboula25 καλημερα αγαπη!! Κοντευεις και ειναι λογικο να εχεις ψυχολογικες μεταπτωσεις. Ισως και τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα να τις εχεις, μην σε ανησυχησει. Αν σκεφτεις τι περναει το σωμα μας, ειναι ολα φυσιολογικα. 

 

Αχ βρε κοριτσι μ ειναι με τα κεφια της αν εχει μολις ξυπνησει καθεται ανετα ενα μισαωρο μιλωντας μονη της τρωγοντας τα χερια ή την κουβερτα βλεποντας τηλεοραση! Αν γκρινιαξει κ την παρω αγγαλια δυσκολα μολις την ξαπλωσω να κατσει ξανα ομως! Οσο για το οτι θελει να σε βλεπει αυτο ναι το εχουμε κ ειδικα τωρα τελευταια πολυ εντονο....ειμαι στην κουζινα αυτη στο σαλονι κ κλαιει μολις με βλεπει χωρις να την παρω αγγαλια σταματαει παω στο μπανιο την ακουω κλαιει μολις με δει τσουπ γελαει!!! Γενικα οσο μεγαλωνουν κ καταλαβαινουν οτι μας εχουν χασει απο το οπτικο τους πεδιο θα γκρινιαζουν!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα ❤️

Μανουλες τα σκέφτομαι πολύ καιρό τα ξενύχτια τα ξυπνηματα κ γενικά τις αλλαγές που έρχονται. 

Εγω είμαι κάπως το τελευταίο διάστημα με ψυχολογικές μεταπτώσεις.Μου έχει κοπεί η όρεξη έχει αλλάξει τελείως κ δεν θέλω όσα ήθελα πριν με μανία και σχεδόν αναγουλες έχω.Εχω κ βάρος στο στηθος κ όλο ξεφυσαω. Κατά τα αλλα μια χαρά-_-

Με το καλό οι βαπτίσεις και οι γάμοι!! Προσωπικα έχω ένα κόλλημα δεν καλώ όποιον δεν μπορώ να τραπεζωσω. Όσους μπορώ μόνο αυτούς καλώ. Το βρίσκω πιο σωστο να πω παιδιά δεν θα κάνουμε κάτι παρα ελάτε (φέρτε δωρα) και γεια σας μετά.   

Μπεμπούλα μου γλυκιά είσαι στην τελική ευθεία, νομίζω δικαιολογείται να νιώθεις έτσι. Λίγο οι ορμόνες, λίγο η κούραση, λίγο το άγχος...πολύ θέλει η γκαστρωμενη; Υπομονή και προσπάθησε όσο μπορείς να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν. 

Κορίτσια μου χτες είδα το μωρό πρώτη φορά τρισδιάστατο! Χαζεψαμε και οι δύο. Μου είπε ο γιατρός ότι ο πλακούντας είναι ακόμα χαμηλά και πλέον δεν πρόκειται να ανέβει. Και πρέπει να προσέχω πολύ και ελπίζουμε να φτάσουμε τις 38 εβδομάδες (όπου έτσι και αλλιώς θα πηγαίναμε με προγραμματισμενη καισαρική ανεξαρτήτως πλακούντα). Ο γιατρός μου φάνηκε αρκετά προβληματισμένος, εγώ πάλι για κάποιο λόγο δεν ανησυχώ; Έχει καμία εμπειρία σχετική; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...