Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, SiaSai είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Αλλα κατι μου λεει οτι ουτε μετα παιζει υπνος :lol:

 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ναι κάτι έχει πάρει το αφτί μου αλλά κάνω τον κουφό! :lol::lol::lol:

Καλα το πηρε τα αυτια σας:lol::mrgreen::lol::mrgreen: 

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SiaSai είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε?

Εγω μπαινω στην τελικη ευθεια και εχω αρκετη αγωνια...

Ηθελα να ρωτησω το εξης. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα δινω και συμπληρωμα στο μωρο τις πρωτες μερες γιατι δε θα φτανει το δικο μου γαλα ετσι κι αλλιως.

Ισχυει αυτο?

Όχι.... Βασικά δεν ξέρω κ ποια κοπέλα έχει θηλάσει κ το χει ψάξει παραπάνω να σου τα εξηγήσει. Μισό να φωνάξω μια την κα @nanoula90 θήλασες εσύ συμπεθέρα έτσι? Δες εδώ τι λέει ο Ντοκ στο κορίτσι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ερχομαι απ τη γιατρο..ειδαμε το μωρακι μας

..ειπε πως μα βγαινει μεγαλύτερο στον υπερηχο κατα μια εβδ κ κατι...δηλαδη ειμαι 28η αλλα φαινεται για περιπου 30η...1μιση κιλο ο μπουμπουκος μας...τραχηλο μ ειπε στην αρχη 4 αλλα μετα μ ειπε 3.3 μ ειπε οτι ειναι καλος..ο τραχηλος για την εβδ μου ειναι καλος??για τ περπάτημα μ ειπε οταν μπω στον μηνα μ τωρα να περπατάω αλλα οχι υπερβολές!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου ερχομαι απ τη γιατρο..ειδαμε το μωρακι μας

..ειπε πως μα βγαινει μεγαλύτερο στον υπερηχο κατα μια εβδ κ κατι...δηλαδη ειμαι 28η αλλα φαινεται για περιπου 30η...1μιση κιλο ο μπουμπουκος μας...τραχηλο μ ειπε στην αρχη 4 αλλα μετα μ ειπε 3.3 μ ειπε οτι ειναι καλος..ο τραχηλος για την εβδ μου ειναι καλος??για τ περπάτημα μ ειπε οταν μπω στον μηνα μ τωρα να περπατάω αλλα οχι υπερβολές!!!

Συγχαρητήρια όλα μια χαρά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alina80 είπε:

Γιατί καλέ εσύ θέλεις να διαγράψεις τον λογαριασμό;

Τι κανεις αγαπη πως πας; 

Οχι το εψαχνα ήθελα να ξέρω αν μπορεί κάποιος να διαγράψει κ να φτιάξει αλλον ή απλά τον αφήνει ανενεργό. Τέλος πάντων 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Κοριτσια καμία δεν ξέρει αν διαγράφεται ο λογαριασμός εδώ; 

Νομιζω δεν γινεται αγαπημενη!! Εκτος κ αν στειλεις μειλ στους διαχειριστες να στο σβησουν φανταζομαι 

πρίν από 35 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι.... Βασικά δεν ξέρω κ ποια κοπέλα έχει θηλάσει κ το χει ψάξει παραπάνω να σου τα εξηγήσει. Μισό να φωνάξω μια την κα @nanoula90 θήλασες εσύ συμπεθέρα έτσι? Δες εδώ τι λέει ο Ντοκ στο κορίτσι. 

Που σαι συμπεθερουλα μου!! Εχω παρει το καροτσι κ βολταρω. 

@SiaSai κοριτσι μου δεν ισχυει αυτο που ειπε ο γιατρος. Ναι οντως το γαλα κανει να κατεβει γυρω στις 3-4 μερες αλλα μεχρι τοτε εχεις το πρωτογαλα που αρκει για το μωρακι σου. Μαλιστα οσο πιο πολυ το βαζεις το μωρο στο στηθος στην αρχη, τοσο πιο γρηγορα θα κατεβει και θα ξεκινησει η παραγωγη σου. Στην δικη μου περιπτωση εδωσα οντως ξενο αφου βγηκαμε απο το μαιευτηριο, 3-4 φορες και παντα μετα τον θηλασμο. Αυτο γιατι εχασε πολυ βαρος το μωρο, πιθανον να μην μου επιανε σωστα το στηθος. Αλλα αν θελεις να θηλασεις, τοτε θα το βαζεις το μωρο στο στηθος και τον πρωτο καιρο θα ειναι ακομα και 23 ωρες το 24ωρο πανω στο στηθος. Δεν θα σημαινει οτι δεν εχεις γαλα, εκει την πατανε οι περισσοτερες. Ειναι μια φυσιολογικη διαδικασια που κανουν ολα τα νεογεννητα. Ωστοσο αν χρειαστει να δωσεις ξενο, που μπορει να χρειαστει για τον οποιονδηποτε λογο, σιγουρα αυτο δεν το ξερεις προκαταβολικα. Επισης μολις γεννιουνται τα μωρακια εχουν πολυ μικροσκοπικο στομαχακι οποτε δεν χρειαζονται κ ιδιαιτερη ποσοτητα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Νομιζω δεν γινεται αγαπημενη!! Εκτος κ αν στειλεις μειλ στους διαχειριστες να στο σβησουν φανταζομαι 

Που σαι συμπεθερουλα μου!! Εχω παρει το καροτσι κ βολταρω. 

@SiaSai κοριτσι μου δεν ισχυει αυτο που ειπε ο γιατρος. Ναι οντως το γαλα κανει να κατεβει γυρω στις 3-4 μερες αλλα μεχρι τοτε εχεις το πρωτογαλα που αρκει για το μωρακι σου. Μαλιστα οσο πιο πολυ το βαζεις το μωρο στο στηθος στην αρχη, τοσο πιο γρηγορα θα κατεβει και θα ξεκινησει η παραγωγη σου. Στην δικη μου περιπτωση εδωσα οντως ξενο αφου βγηκαμε απο το μαιευτηριο, 3-4 φορες και παντα μετα τον θηλασμο. Αυτο γιατι εχασε πολυ βαρος το μωρο, πιθανον να μην μου επιανε σωστα το στηθος. Αλλα αν θελεις να θηλασεις, τοτε θα το βαζεις το μωρο στο στηθος και τον πρωτο καιρο θα ειναι ακομα και 23 ωρες το 24ωρο πανω στο στηθος. Δεν θα σημαινει οτι δεν εχεις γαλα, εκει την πατανε οι περισσοτερες. Ειναι μια φυσιολογικη διαδικασια που κανουν ολα τα νεογεννητα. Ωστοσο αν χρειαστει να δωσεις ξενο, που μπορει να χρειαστει για τον οποιονδηποτε λογο, σιγουρα αυτο δεν το ξερεις προκαταβολικα. Επισης μολις γεννιουνται τα μωρακια εχουν πολυ μικροσκοπικο στομαχακι οποτε δεν χρειαζονται κ ιδιαιτερη ποσοτητα. 

Ναι αγαπη μου σε ευχαριστώ..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου ερχομαι απ τη γιατρο..ειδαμε το μωρακι μας

..ειπε πως μα βγαινει μεγαλύτερο στον υπερηχο κατα μια εβδ κ κατι...δηλαδη ειμαι 28η αλλα φαινεται για περιπου 30η...1μιση κιλο ο μπουμπουκος μας...τραχηλο μ ειπε στην αρχη 4 αλλα μετα μ ειπε 3.3 μ ειπε οτι ειναι καλος..ο τραχηλος για την εβδ μου ειναι καλος??για τ περπάτημα μ ειπε οταν μπω στον μηνα μ τωρα να περπατάω αλλα οχι υπερβολές!!!

Τι καλά νέα!!  μπράβο :) Όλα μια χαρά:wub:

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , nanoula90 είπε:

Νομιζω δεν γινεται αγαπημενη!! Εκτος κ αν στειλεις μειλ στους διαχειριστες να στο σβησουν φανταζομαι 

Που σαι συμπεθερουλα μου!! Εχω παρει το καροτσι κ βολταρω. 

@SiaSai κοριτσι μου δεν ισχυει αυτο που ειπε ο γιατρος. Ναι οντως το γαλα κανει να κατεβει γυρω στις 3-4 μερες αλλα μεχρι τοτε εχεις το πρωτογαλα που αρκει για το μωρακι σου. Μαλιστα οσο πιο πολυ το βαζεις το μωρο στο στηθος στην αρχη, τοσο πιο γρηγορα θα κατεβει και θα ξεκινησει η παραγωγη σου. Στην δικη μου περιπτωση εδωσα οντως ξενο αφου βγηκαμε απο το μαιευτηριο, 3-4 φορες και παντα μετα τον θηλασμο. Αυτο γιατι εχασε πολυ βαρος το μωρο, πιθανον να μην μου επιανε σωστα το στηθος. Αλλα αν θελεις να θηλασεις, τοτε θα το βαζεις το μωρο στο στηθος και τον πρωτο καιρο θα ειναι ακομα και 23 ωρες το 24ωρο πανω στο στηθος. Δεν θα σημαινει οτι δεν εχεις γαλα, εκει την πατανε οι περισσοτερες. Ειναι μια φυσιολογικη διαδικασια που κανουν ολα τα νεογεννητα. Ωστοσο αν χρειαστει να δωσεις ξενο, που μπορει να χρειαστει για τον οποιονδηποτε λογο, σιγουρα αυτο δεν το ξερεις προκαταβολικα. Επισης μολις γεννιουνται τα μωρακια εχουν πολυ μικροσκοπικο στομαχακι οποτε δεν χρειαζονται κ ιδιαιτερη ποσοτητα. 

Κι εμενα μου φανηκε παραλογο να ξερουμε απο πριν αν θα φτασει η οχι το δικο μου. Εν τω μεταξυ δεν νομιζω οτι το συγκεκριμενο θεμα ειναι αρμοδιοτητα γυναικολογου για να συμβουλευσει. Περισσοτερο βεβαια με ενοχλει που το παρουσιαζει ως δεδομενο, χωρις να μου εξηγει τις επιλογες μου (αποκλειστικος η οχι θηλασμος)

Link to comment
Share on other sites

Just now, SiaSai είπε:

Κι εμενα μου φανηκε παραλογο να ξερουμε απο πριν αν θα φτασει η οχι το δικο μου. Εν τω μεταξυ δεν νομιζω οτι το συγκεκριμενο θεμα ειναι αρμοδιοτητα γυναικολογου για να συμβουλευσει. Περισσοτερο βεβαια με ενοχλει που το παρουσιαζει ως δεδομενο, χωρις να μου εξηγει τις επιλογες μου (αποκλειστικος η οχι θηλασμος)

Γενικως οι επαγγελματιες υγειας ειναι λιγο πισω στο θεμα του θηλασμου. Που να ακουσεις απο παιδιατρους τι μαργαριταρια πετανε. Οι καλυτεροι που θα σε καθοδηγησουν σε αυτο το θεμα ειναι είτε καποιος συμβουλος θηλασμου είτε καποια εμπειρη μαια. Αν αντιμετωπισεις θεμα ή χρειαζεσαι καποια βοηθεια. Κ βεβαια ειναι δικη σου υποθεση αν θελεις να θηλασεις η οχι, οι γυναικολογοι οταν βγαλουν στηθος και θηλασουν οι ιδιοι τοτε να ερθουν να μας ξαναπουν αυτα που λενε :-P:lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γενικως οι επαγγελματιες υγειας ειναι λιγο πισω στο θεμα του θηλασμου. Που να ακουσεις απο παιδιατρους τι μαργαριταρια πετανε. Οι καλυτεροι που θα σε καθοδηγησουν σε αυτο το θεμα ειναι είτε καποιος συμβουλος θηλασμου είτε καποια εμπειρη μαια. Αν αντιμετωπισεις θεμα ή χρειαζεσαι καποια βοηθεια. Κ βεβαια ειναι δικη σου υποθεση αν θελεις να θηλασεις η οχι, οι γυναικολογοι οταν βγαλουν στηθος και θηλασουν οι ιδιοι τοτε να ερθουν να μας ξαναπουν αυτα που λενε :-P:lol:

Πεεεες τα!!!

Ρε σεις άσχετο Μάιο είναι οι εκλογές??


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...