Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!πως είστε?Εγώ αύριο έχω πάλι γιατρό, 37η ειμαι σήμερα. έχω μια απορία εγώ σαν βάρος ειμαι στα ίδια με μια εβδομα δα πριν που είχα πάει.δλδ +  17κιλα Είμαι συν κ η μπέμπα ήταν 2800 .παίζω στα γραμμάρια αλλά δεν είδα αύξηση τπτ σταθερή...Αυτή την βδομάδα. πιστεύω να πήρε βάρος τουλάχιστον η μπέμπα κ να μην έχω θέμα.εγω αγωνία για αύριο.

@Ria@90 μην αγχώνεσαι για τον αιμοκριτη γενικά πέφτει εγώ τον είχα τώρα σταθερό στο 33.7 ,τώρα ανεβηκε 34.5 που τον παίρνω εντατικά γιατί πριν είχα ένα θέμα με το στομάχι μου οπότε για 2 βδομάδες τον είχα σταματήσει. τώρα όλα καλά τελείωσα κ με τις εξετάσεις όλες.ααα κ εγώ είχα 38 με 39 αιματοκρίτη πριν την εγκυμοσύνη. 

Εγω ειχα ηδη χαμηλο πριν μεινω εγκυος...αλλα μεχρι τον 5ο η 6ο δεν έπαιρνα..ε μετα μ ειπαν πως ηταν οριακα χαμηλος κ εχει εναμιση μηνα π παίρνω ενα την ημερα..συν τις πολυβιταμινες π περιέχουν κ σίδηρο μεσα...θα βελτιωσω τον τροπο π το παιρνω κ ο θεος βοηθός....

Just now, Beboula25 είπε:

Μην φοβάσαι αγαπη μου οπως σου είπαν τα κοριτσια το μωρό σου ρουφάει από εσένα. Και εμενα από 39 πήγε 32 κ δεν αγχώθηκε καθόλου ο γιατρος μου. Ούτε εγω πίνω σωστά τον σίδηρο πίνω μια δόση λιγότερη αλλα ανέβηκε πάλι λιγάκι τρώω κανα φρούτο. Μην κάθεσαι και υπέρ αναλύεις τις εξετασεις. Εγω τις βλέπω τις στελνω στον γιατρό κ εφόσον μου λέει όλα καλα δεν το ψαχνω παραπέρα. Οτιδήποτε παραπάνω μας τα λέει ο γιατρος. 

Καλημέρα. Θα έχει πάρει η μπεμπα. Ειχα και εγω αυτή την έγνοια τώρα δυο εβδομαδες δεν τρώω καλα περνούν ώρες χωρίς να φάω κάτι και καμία σχέση η ποσότητα αλλα δεν έπαιξε ρόλο στο μωρό.

Εχεις δικιο αγάπη....θα τα δωσω αύριο στη γυναικολόγο κ θα δω τι θα μ πει....ισως ναι να μαι υπερβολική απλα περιμενα να ειχε ανέβει περισσότερο κ οχι μονο μια τιμη...ημουν πολυ αισιόδοξη πως ανεβηκε πιο πολύ απ οσο ειδα....αλλα οκ μ ηρεμήσατε εντάξει και σας ευχαριστώ γι αυτό κοριτσια μουυυ...

Just now, happysmile είπε:

Βαλεντινα δεν καταλαβα δεν κανουν καλο τα γαλακτοκομικα?

Λενε πως οταν παρεις τον σίδηρο για ενα τρίωρο να μην τρως γαλακτοκομικά γτ δεν απορροφάται σωστα ο σιδηρος..γενικα κανουν καλο τα γαλακτοκομικά αλλα οχι σε συνδυασμό με τον σιδηρο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!!!!!!!! @Ria@90 προσπάθησε τον σίδηρο να τον παίρνεις νηστική μαζί με φυσικό χυμό πορτοκάλι και να τρως μετά από καμιά ώρα (ιδανικά γαλακτοκομικά και μετά από δύο ώρες- γενικά αν πάρεις ασβέστιο μαζί με σίδηρο δεν παίρνεις τον σίδηρο γι αύτο). Η φαρμακοποιός μου το έχει πει . Εγώ ξυπνάω κατά τις 6:30 που σηκώνεται ο άντρας μου για δουλειά τα πίνω και ξανακοιμάμαι και ξυπνάω μετά κανονικά και τρώω πρωινό, Μην ανησυχείς οι βιταμίνες μας τα παίζουν στην εγκυμοσύνη, όλα καλά! Κάνε ότι σου πει ο γιατρός και μην αγχώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα!!!!!!!!!! @Ria@90 προσπάθησε τον σίδηρο να τον παίρνεις νηστική μαζί με φυσικό χυμό πορτοκάλι και να τρως μετά από καμιά ώρα (ιδανικά γαλακτοκομικά και μετά από δύο ώρες). Η φαρμακοποιός μου το έχει πει . Εγώ ξυπνάω κατά τις 6:30 που σηκώνεται ο άντρας μου για δουλειά τα πίνω και ξανακοιμάμαι και ξυπνάω μετά κανονικά και τρώω πρωινό, Μην ανησυχείς οι βιταμίνες μας τα παίζουν στην εγκυμοσύνη, όλα καλά! Κάνε ότι σου πει ο γιατρός και μην αγχώνεσαι.

Καλη φαση μαλλον αυτό θα κανω...θα ξυπνάω θα το πινω με φυσικο πορτοκάλι κ μετα θα κοιμάμαι κ θα τρωω πρωινο οταν ξυπνάω ...οντως ετσι ισως κ το ανεβάσω λιγο παρπανω...μωρε αν ανέβει η αιμοσφαιρίνη στο 12 πλεον δεν θα μαι ευχαριστημένη..

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 ο χυμός πορτοκάλι βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου γι αυτό καλό είναι να πίνεις μαζί. Επίσης η φαρμακοποιός μου το έχει πει

Μην ανησυχείς το μωράκι παίρνει ότι χρειάζεται, εσύ θα εξαντληθείς

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Εγω ειχα ηδη χαμηλο πριν μεινω εγκυος...αλλα μεχρι τον 5ο η 6ο δεν έπαιρνα..ε μετα μ ειπαν πως ηταν οριακα χαμηλος κ εχει εναμιση μηνα π παίρνω ενα την ημερα..συν τις πολυβιταμινες π περιέχουν κ σίδηρο μεσα...θα βελτιωσω τον τροπο π το παιρνω κ ο θεος βοηθός....

Εχεις δικιο αγάπη....θα τα δωσω αύριο στη γυναικολόγο κ θα δω τι θα μ πει....ισως ναι να μαι υπερβολική απλα περιμενα να ειχε ανέβει περισσότερο κ οχι μονο μια τιμη...ημουν πολυ αισιόδοξη πως ανεβηκε πιο πολύ απ οσο ειδα....αλλα οκ μ ηρεμήσατε εντάξει και σας ευχαριστώ γι αυτό κοριτσια μουυυ...

Λενε πως οταν παρεις τον σίδηρο για ενα τρίωρο να μην τρως γαλακτοκομικά γτ δεν απορροφάται σωστα ο σιδηρος..γενικα κανουν καλο τα γαλακτοκομικά αλλα οχι σε συνδυασμό με τον σιδηρο...

Αααοκ βεβαια εγω δεν πινω αλλα αστο κ αυτον π παιρνουμε απτις τροφες καταλαβα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Αααοκ βεβαια εγω δεν πινω αλλα αστο κ αυτον π παιρνουμε απτις τροφες καταλαβα.

Ναι γι'αυτό λενε φακες κ σπανακοριζο χωρις φετα!!!!κ γνκ οποιαδήποτε τροφη με σίδηρο... αχχχ πες μ τρώγονται αυτα χωρις φετα χαχα

Just now, vaso_mpempis είπε:

@Ria@90 ο χυμός πορτοκάλι βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου γι αυτό καλό είναι να πίνεις μαζί. Επίσης η φαρμακοποιός μου το έχει πει

Μην ανησυχείς το μωράκι παίρνει ότι χρειάζεται, εσύ θα εξαντληθείς

Ολως περιέργως δεν νιώθω εξάντληση παρα μονο αν κανω πολλα πράγματα μες τη μερα...γι αυτο ειχα την ψευδαίσθηση οτι ειμαι φουλ απο σιδηρο χαχαα τραγικη ειμαι ... :p

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Βαλεντινα δεν καταλαβα δεν κανουν καλο τα γαλακτοκομικα?

Οχι κανουν καλο....απλα πρεπει να ειναι 3ωρες μακρυα απο το χαπι του σιδηρου και το χαπι του ασβεστιου αυτο εννοουσα @Ria@90

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι κανουν καλο....απλα πρεπει να ειναι 3ωρες μακρυα απο το χαπι του σιδηρου και το χαπι του ασβεστιου αυτο εννοουσα @Ria@90

Ναι αγαπη το ξερω η happysmile  το ρωτησε....ααχετο παίρνετε κ μαγνήσιο?γτ εμενα δεν μ εδωσαν ποτε μαγνήσιο στο εξωτερικό κ εδώ μια φιλη π ειναι εγκυος αμεσως τής εδωσε μάγνησιο κ φιλικό.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αγαπη το ξερω η happysmile  το ρωτησε....ααχετο παίρνετε κ μαγνήσιο?γτ εμενα δεν μ εδωσαν ποτε μαγνήσιο στο εξωτερικό κ εδώ μια φιλη π ειναι εγκυος αμεσως τής εδωσε μάγνησιο κ φιλικό.... 

Μαγνησιο αν δεν υπαρχει λογος οχι εγω επερνα στην αρχη επειδη ειχα κατι πονακια χαμηλα κ αργοτερα λογω συσπασεων χαλαρωνει την μητρα κ μειωνει τις κραμπες....φιλικο ναι πριν μεινω εγκυος κιολας επειδη ειχα το συιγμα της αναιμιας κ ειχα μονιμο αιματοκριτη στο 34 το επερνα σρ ολη την εγκυμοσυνη το περνω κ τωρα ειδικα οταν εχω περιοδο

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μαγνησιο αν δεν υπαρχει λογος οχι εγω επερνα στην αρχη επειδη ειχα κατι πονακια χαμηλα κ αργοτερα λογω συσπασεων χαλαρωνει την μητρα κ μειωνει τις κραμπες....φιλικο ναι πριν μεινω εγκυος κιολας επειδη ειχα το συιγμα της αναιμιας κ ειχα μονιμο αιματοκριτη στο 34 το επερνα σρ ολη την εγκυμοσυνη το περνω κ τωρα ειδικα οταν εχω περιοδο

Ωραιααα συσπασεις ειχα κ εγώ αλλα μ ειπαν ειναι φυσικο κ δεν μ έδωσαν ποτε...φιλικό κ εγω έπαιρνα απο πριν μείνω εγκυος...ωραιααα Ευχαριστώ βαλεντινα μουυυ πολύ.. :)))

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ωραιααα συσπασεις ειχα κ εγώ αλλα μ ειπαν ειναι φυσικο κ δεν μ έδωσαν ποτε...φιλικό κ εγω έπαιρνα απο πριν μείνω εγκυος...ωραιααα Ευχαριστώ βαλεντινα μουυυ πολύ.. :)))

 

Τπτ κοριτσι μου!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τπτ κοριτσι μου!!! 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΟΡΙΣΑΜΕ ΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΑΣ ΣΤΙΣ 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝ Κ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina 2 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΟΡΙΣΑΜΕ ΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΑΣ ΣΤΙΣ 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝ Κ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

Οοοοο 17μερουλες εμειναν! Με το καλο κοριτσι μ με κανεναν πονο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...