Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Λογικό πονακι κι αυτό. Κι εγώ είχα τέτοια. Όπως είπε ο γιατρός το παιδί τώρα σου μιλάει. Όταν το νοιώθεις θα αράζεις για λίγο. Ρε συυυυυ μπήκαμε Απρίλιο. Σου είχα πει εγώ θα βαπτιζω κι εσύ θα γέννας....εέεε τελικά εσύ θα γέννας εγώ δε θα βαπτιζω. 01/09 όπως όλα δείχνουν η βάπτιση!!

Όντως το είχες πει... Μπήκαμε Απρίλιο και εχθές το ένιωσα στο πετσί το πως πέρασε ο καιρός. Οποτε εσυ θα βαπτιζεις κ εγω θα τον πλατσουριζω στο μπανακι! Με το καλό να βαπτιστεί το κοριτσάκι!!

Just now, happysmile είπε:

Μας ελειψες βρε μπεμπουλα!!!τελεια τα νεα σου!!!

Α μωρε.. Σε ευχαριστώ πολυυ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Όντως το είχες πει... Μπήκαμε Απρίλιο και εχθές το ένιωσα στο πετσί το πως πέρασε ο καιρός. Οποτε εσυ θα βαπτιζεις κ εγω θα τον πλατσουριζω στο μπανακι! Με το καλό να βαπτιστεί το κοριτσάκι!!

Να Σάι καλά μπεμπουλα μου!! Με το καλό να σφιξης αγκαλιά το αγοράκι σου!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα συμπεθερα μου!! 

Καλημερα μπεμπουλιτσα!! Μια χαρα ο ταρζαν σου!! Ετσι ενιωθα κ γω. Σουβλιες χαμηλα!! Μαλιστα πονουσαν καποιες απο αυτες τοσο που αν ημουν ορθια λυγιζαν τα ποδια μου!!! Αφου δεν βγηκε ομως κανα χερι απο κει κατω, ολα καλα τελικα χαχαχα

Καλημερα στην παρεα!

Καλημέρα! Ακριβως αυτό που περιγραφεις αν είμαι όρθια λυγίζω και λες θα βγει τώρα για χειραψία χαχαχα 

Just now, Smile89 είπε:

Να Σάι καλά μπεμπουλα μου!! Με το καλό να σφιξης αγκαλιά το αγοράκι σου!!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ αγαπη μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα! 

Θα τα πλύνω αυτή την εβδομάδα,εσυ; Το βάρος σας είναι τελειο.Ναι ρίχνουμε μια εβδομάδα κ είναι άντρας ρε παιδί μου για αυτό χαχα

@Smile89 στο πιπί πονάω όταν τις ρίχνει.Σαν σουβλιά.Το επιβεβαίωσα το βράδυ εχθές που ήμουν ξαπλωμένη ότι είναι από αυτό 

Και εγώ αυτό θα κάνω.. Αυτη την βδομαδα λέω.. Ερχονται σε λίγες μέρες μπεμπουλα μου... Δεν μπορώ να το πιστέψω... Όσο για κάτι πόνους που λες κ εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη μου ρίχνει κάτι κλωτσιές λες κ παλεύει εκεί μέσα.. Κάνει κάτι βουνά η κοιλία μου άλλο πράγμα.. Ησυχία δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου η καμπλυλη βγηκε φυσιολογική απλα με απασχολει ο σίδηρος μου....ενω παρνω σίδηρο η φεριτινη βγήκε  7 ενω τα φυσιολογ. Ορια ειναι 13 με 150 τα εριθρα 3.65 ενω φυσιολογι. Ορια 4 με 5.50. Αιμοσφαιρίνη  11.2 ενω τα φυσιολογι ορια 12 με 16 και αιματοκρίτης 33.1 ενω τα φυσιολογικά  36 με 46...ειχε καμια τοσο χαμηλά εδω??λιγο ανησυχώ να πω την αληθεια

..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου η καμπλυλη βγηκε φυσιολογική απλα με απασχολει ο σίδηρος μου....ενω παρνω σίδηρο η φεριτινη βγήκε  7 ενω τα φυσιολογ. Ορια ειναι 13 με 150 τα εριθρα 3.65 ενω φυσιολογι. Ορια 4 με 5.50. Αιμοσφαιρίνη  11.2 ενω τα φυσιολογι ορια 12 με 16 και αιματοκρίτης 33.1 ενω τα φυσιολογικά  36 με 46...ειχε καμια τοσο χαμηλά εδω??λιγο ανησυχώ να πω την αληθεια

..

Φυσιολογικα οταν δεν εισαι εγκυος!εγω αιματοκριτη εχω 32.8 δεν παιρνω σιδηρο!αλλα να ξερεις οτι μπορει να φτασει κ 26 ο αιματοκριτης!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Φυσιολογικα οταν δεν εισαι εγκυος!εγω αιματοκριτη εχω 32.8 δεν παιρνω σιδηρο!αλλα να ξερεις οτι μπορει να φτασει κ 26 ο αιματοκριτης!

Μαλλον δεν παιρνω σωστα τον σίδηρο μου κ πρέπει να τρωω περισσότερα φαγητά με σίδηρο ουφ στεναχωρήθηκα...φεριτινη ποσο εχεις?το 7 πολυ χαμηλο μ φανηκε...λιγο σοκ ..αλλα αιμοσφαιρίνη οταν ημουν εξω ηταν στο 10 κ δεν επαορνα σιδηρο...ενω τωρα ανεβηκε στο 11.2 αρα αναβαινει σαν χελωνα να φανταστώ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου η καμπλυλη βγηκε φυσιολογική απλα με απασχολει ο σίδηρος μου....ενω παρνω σίδηρο η φεριτινη βγήκε  7 ενω τα φυσιολογ. Ορια ειναι 13 με 150 τα εριθρα 3.65 ενω φυσιολογι. Ορια 4 με 5.50. Αιμοσφαιρίνη  11.2 ενω τα φυσιολογι ορια 12 με 16 και αιματοκρίτης 33.1 ενω τα φυσιολογικά  36 με 46...ειχε καμια τοσο χαμηλά εδω??λιγο ανησυχώ να πω την αληθεια

..

Οπως σ ειπαν φυσιολογικα εκτος εγκυμοσυνης....το νινι τωρα περνει απο τις αποθηκες σου αυτα π χρειαζεται αρα εσυ πρεπει να αναπληρωνεις με χαπια!!! Εμενα εφτασε 24ο αιματοκριτης κ η αιμοσφαιρινη 7 με διατροφη πλουσια σε σιδηρο χυμο πορροκαλι μπροκολο φακιες μοσχαρι κλπ και εννοειται 3χαπακια σιδηρο καθε μερα 3ωρες μακρια απο γαλακτοκομικα και ασβεστιο τον εφτασα 29μισο!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Και εγώ αυτό θα κάνω.. Αυτη την βδομαδα λέω.. Ερχονται σε λίγες μέρες μπεμπουλα μου... Δεν μπορώ να το πιστέψω... Όσο για κάτι πόνους που λες κ εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη μου ρίχνει κάτι κλωτσιές λες κ παλεύει εκεί μέσα.. Κάνει κάτι βουνά η κοιλία μου άλλο πράγμα.. Ησυχία δεν εχει

Χαχαχ αυτά βλέπω όλη μέρα και λέω κοιτα τι σου είναι η φύση ένας άνθρωπος μεγαλώνει μέσα μας είναι φοβερό. Σε λίγο καιρό θα πηγαίνω στο μαιευτήριο να με βλέπουν εε εκεί κ αν τρελαθω 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!πως είστε?Εγώ αύριο έχω πάλι γιατρό, 37η ειμαι σήμερα. έχω μια απορία εγώ σαν βάρος ειμαι στα ίδια με μια εβδομα δα πριν που είχα πάει.δλδ +  17κιλα Είμαι συν κ η μπέμπα ήταν 2800 .παίζω στα γραμμάρια αλλά δεν είδα αύξηση τπτ σταθερή...Αυτή την βδομάδα. πιστεύω να πήρε βάρος τουλάχιστον η μπέμπα κ να μην έχω θέμα.εγω αγωνία για αύριο.

@Ria@90 μην αγχώνεσαι για τον αιμοκριτη γενικά πέφτει εγώ τον είχα τώρα σταθερό στο 33.7 ,τώρα ανεβηκε 34.5 που τον παίρνω εντατικά γιατί πριν είχα ένα θέμα με το στομάχι μου οπότε για 2 βδομάδες τον είχα σταματήσει. τώρα όλα καλά τελείωσα κ με τις εξετάσεις όλες.ααα κ εγώ είχα 38 με 39 αιματοκρίτη πριν την εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Μαλλον δεν παιρνω σωστα τον σίδηρο μου κ πρέπει να τρωω περισσότερα φαγητά με σίδηρο ουφ στεναχωρήθηκα...φεριτινη ποσο εχεις?το 7 πολυ χαμηλο μ φανηκε...λιγο σοκ ..αλλα αιμοσφαιρίνη οταν ημουν εξω ηταν στο 10 κ δεν επαορνα σιδηρο...ενω τωρα ανεβηκε στο 11.2 αρα αναβαινει σαν χελωνα να φανταστώ....

Μην φοβάσαι αγαπη μου οπως σου είπαν τα κοριτσια το μωρό σου ρουφάει από εσένα. Και εμενα από 39 πήγε 32 κ δεν αγχώθηκε καθόλου ο γιατρος μου. Ούτε εγω πίνω σωστά τον σίδηρο πίνω μια δόση λιγότερη αλλα ανέβηκε πάλι λιγάκι τρώω κανα φρούτο. Μην κάθεσαι και υπέρ αναλύεις τις εξετασεις. Εγω τις βλέπω τις στελνω στον γιατρό κ εφόσον μου λέει όλα καλα δεν το ψαχνω παραπέρα. Οτιδήποτε παραπάνω μας τα λέει ο γιατρος. 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!πως είστε?Εγώ αύριο έχω πάλι γιατρό, 37η ειμαι σήμερα. έχω μια απορία εγώ σαν βάρος ειμαι στα ίδια με μια εβδομα δα πριν που είχα πάει.δλδ +  17κιλα Είμαι συν κ η μπέμπα ήταν 2800 .παίζω στα γραμμάρια αλλά δεν είδα αύξηση τπτ σταθερή...Αυτή την βδομάδα. πιστεύω να πήρε βάρος τουλάχιστον η μπέμπα κ να μην έχω θέμα.εγω αγωνία για αύριο.

Καλημέρα. Θα έχει πάρει η μπεμπα. Ειχα και εγω αυτή την έγνοια τώρα δυο εβδομαδες δεν τρώω καλα περνούν ώρες χωρίς να φάω κάτι και καμία σχέση η ποσότητα αλλα δεν έπαιξε ρόλο στο μωρό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Χαχαχ αυτά βλέπω όλη μέρα και λέω κοιτα τι σου είναι η φύση ένας άνθρωπος μεγαλώνει μέσα μας είναι φοβερό. Σε λίγο καιρό θα πηγαίνω στο μαιευτήριο να με βλέπουν εε εκεί κ αν τρελαθω 

Φοβερό δεν λες τππ.. Εσύ πότε έχεις πητ; πρέπει να είσαι νωρίτερα από μένα λογικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οπως σ ειπαν φυσιολογικα εκτος εγκυμοσυνης....το νινι τωρα περνει απο τις αποθηκες σου αυτα π χρειαζεται αρα εσυ πρεπει να αναπληρωνεις με χαπια!!! Εμενα εφτασε 24ο αιματοκριτης κ η αιμοσφαιρινη 7 με διατροφη πλουσια σε σιδηρο χυμο πορροκαλι μπροκολο φακιες μοσχαρι κλπ και εννοειται 3χαπακια σιδηρο καθε μερα 3ωρες μακρια απο γαλακτοκομικα και ασβεστιο τον εφτασα 29μισο!

Ναι οντως ας τραβαει το νινι οσο θελει..απλα θελω να ναι αρκετο μωρε για να μπορει να τραβαει αυτο με αγχωσε...αλλα με καθησύχασατε κοριτσια μου γλυκα..Δυστυχώς πολλες φορες ξεχνιέμαι τρώω γαλακτοκομικά αλλα θα το κοψω εντελώς....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Φοβερό δεν λες τππ.. Εσύ πότε έχεις πητ; πρέπει να είσαι νωρίτερα από μένα λογικά.. 

21/5. Εσυ; Μου δώσανε εχθές ενημερωτικό για το τι χαρτιά χρειάζομαι για το μαιευτήριο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οπως σ ειπαν φυσιολογικα εκτος εγκυμοσυνης....το νινι τωρα περνει απο τις αποθηκες σου αυτα π χρειαζεται αρα εσυ πρεπει να αναπληρωνεις με χαπια!!! Εμενα εφτασε 24ο αιματοκριτης κ η αιμοσφαιρινη 7 με διατροφη πλουσια σε σιδηρο χυμο πορροκαλι μπροκολο φακιες μοσχαρι κλπ και εννοειται 3χαπακια σιδηρο καθε μερα 3ωρες μακρια απο γαλακτοκομικα και ασβεστιο τον εφτασα 29μισο!

Βαλεντινα δεν καταλαβα δεν κανουν καλο τα γαλακτοκομικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...