Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, loyloy είπε:

6 επαιρνα Σύνολο .2 ανα 8ωρο.ο γιατρος σου ξερει καλυτερα βεβαια να σου πει.αλλα δν ειναι χαμηλη νομιΖω. Εγω τα επαιρνα ολο το 1ο τρίμηνο.τωρα με τα χαπια ξανακανε σε καμια βδομαδα να δεις αν ανεβαινει.εμενα με εβαζε να κανω επαναληπτικές. Ξεκινησα και με 15 προγεστερονη και ετσι καθε βδομάδα επρεπε να τα τσεκάρουμε. 

Ναι σε μια εβδομαδα θα την ξανα κανω να δω αν ανεβαινει..στις φυσιολογικες τιμες που ειδα στο ιντερν.ελεγε οτι ξεκιναει στην αρχη απο 360 ενω εγω εχω 244. Ενταξει,δεν ειναι και τραγικα χαμηλη,αλλα επειδη περασα πολλα για να μεινω εγκυος,φοβαμαιιιιι!με παρηγορησε πολυ το μηνυμα σου κοριτσι μου.προγεστερονη δεν μετρησα,ουτε αυτη μου την εβαλε ο γιατρος μου....αλλα μου ειπε να παιρνω για αρχη τωρα 2 ουτροτζεσταν προληπτικα.αφου τον επρηξα εγω!δεν πειραζει,ας ειμαι καλυμμενη εγω..και σου ανεβηκε να φανταστω και η οιστραδιολη και η προγεστερονη με τα χαπακια ε??επαιρνες και ουτροτζεσταν??


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Καλημερουδια hot bellys!

@Vasoth. βασουλα δεν το βρισκω το link η αληθεια!επισης απο οαεδ θελουν μονο βιβλιαριο εθνικης?

Καλημερα!!το βαζω εδω κ για οποια αλλη κοπελα το θελει απλα θα αργησει να εμφανιστει ναι μονο εθνικης μου ειπαν εμενα 

Στο εστειλα σε μνμ φαινεται?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα!!το βαζω εδω κ για οποια αλλη κοπελα το θελει απλα θα αργησει να εμφανιστει ναι μονο εθνικης μου ειπαν εμενα 

Στο εστειλα σε μνμ φαινεται?

Αγαπη ναι σε σε ευχαριστω πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nektarinaki είπε:

Ναι σε μια εβδομαδα θα την ξανα κανω να δω αν ανεβαινει..στις φυσιολογικες τιμες που ειδα στο ιντερν.ελεγε οτι ξεκιναει στην αρχη απο 360 ενω εγω εχω 244. Ενταξει,δεν ειναι και τραγικα χαμηλη,αλλα επειδη περασα πολλα για να μεινω εγκυος,φοβαμαιιιιι!με παρηγορησε πολυ το μηνυμα σου κοριτσι μου.προγεστερονη δεν μετρησα,ουτε αυτη μου την εβαλε ο γιατρος μου....αλλα μου ειπε να παιρνω για αρχη τωρα 2 ουτροτζεσταν προληπτικα.αφου τον επρηξα εγω!δεν πειραζει,ας ειμαι καλυμμενη εγω..και σου ανεβηκε να φανταστω και η οιστραδιολη και η προγεστερονη με τα χαπακια ε??επαιρνες και ουτροτζεσταν??

Ναι μετα ανεβηκαν αρκετα.και ουτρο εννοείται 3 την ημερα των 200mg.ολα καλα πηγαν.αυτο εχει σημασια και τωρα ειμαι με το αντρακι μου το φοβερο.παιρνε τα χαπθα σου και μη φοβασαι τπτ.τετοιες μερες σαν εσενα περιπου ειχα μαθει για την εγκυμοσύνη πριν 1 χρονο.σου ευχομαι τπυ χρονου τετοια εποχη να μσς γράφεις για τα ξενυχτια σας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια εγω ειμαι στην 24 βδομαδα σημερα τις κλωτσιες τις αισθανομαι στο στομαχι πιο πανω απτον αφαλο λιγο φτανουν απο τωρα μεχρι εκει?

Ναι καλε αναλογα τι θεση εχει το μωρο κ ποσο ψηλα ειναι


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου μπετάκι μου!και ας είναι και με καισαρική!σημασία έχει να είναι καλά η μπουμπού σου!εγώ σήμερα έκανα μία ακόμη χοριακή απο μόνη μου!χιχιχι και βγήκε 6119,60 αρκεταααα ανέβηκε!αυριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα!έκανα και μία οιστραδιόλη και είναι 244,27 είναι λιγάκι χαμηλή ε??θα πάρω προληπτικά μου είπε ο γιατρός 2 cyclacur την ημερα..αν και μου ειπε αφού ειναι απο φυσιολογική συλληψη και με τέτοια χοριακη να μην φοβάμαι,αλλα εγω θα πάρω προληπτικά!!!

Γειά σου κορίτσι μου! Εγώ δεν μέτρησα οιστραδιολη ποτέ στην εγκυμοσύνη γιατί το πρώτο τρίμηνο έτσι και αλλιώς έπαιρνα cyclacur και έτσι δεν ξέρω ποία είναι η ιδανική τιμή τής. Πότε θα πάς για υπερηχο, σου είπε ο γιατρός; Τώρα λογικά θα δεις σάκο. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!! Εμείς εξακολουθούμε και είμαστε ήσυχοι σχετικά, αλλά καλά! Περιμένω πως και πως στις 22/4 που έχω doppler να τον δω αναλυτικά και να πάρω φωτογραφία του! Αυτές τις μέρες με το ζόρι σηκώνομαι από το κρεβάτι νιώθω συνεχώς κουρασμένη! Έχει συμβεί σε καμία από εσάς στον 7ο να νιώθει τέτοια εξάντληση;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Εγώ δεν μέτρησα οιστραδιολη ποτέ στην εγκυμοσύνη γιατί το πρώτο τρίμηνο έτσι και αλλιώς έπαιρνα cyclacur και έτσι δεν ξέρω ποία είναι η ιδανική τιμή τής. Πότε θα πάς για υπερηχο, σου είπε ο γιατρός; Τώρα λογικά θα δεις σάκο. 

Σάκο είδα ήδη απ την προηγούμενη κιόλας εβδομάδα!τώρα έχω τον δευτερο υπέρηχο και ισως ακούσουμε καρδούλα!ε τώρα παίρνω προληπτικά τα cyclacur ούτως η άλλως..θα σας ενημερώσω μετά τον επόμενο υπέρηχο!

Just now, loyloy είπε:

Ναι μετα ανεβηκαν αρκετα.και ουτρο εννοείται 3 την ημερα των 200mg.ολα καλα πηγαν.αυτο εχει σημασια και τωρα ειμαι με το αντρακι μου το φοβερο.παιρνε τα χαπθα σου και μη φοβασαι τπτ.τετοιες μερες σαν εσενα περιπου ειχα μαθει για την εγκυμοσύνη πριν 1 χρονο.σου ευχομαι τπυ χρονου τετοια εποχη να μσς γράφεις για τα ξενυχτια σας.

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!να είσαι καλά πάντα και εσυ και ο μπεμπάκος σου.

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nektarinaki είπε:

Σάκο είδα ήδη απ την προηγούμενη κιόλας εβδομάδα!τώρα έχω τον δευτερο υπέρηχο και ισως ακούσουμε καρδούλα!ε τώρα παίρνω προληπτικά τα cyclacur ούτως η άλλως..θα σας ενημερώσω μετά τον επόμενο υπέρηχο!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!να είσαι καλά πάντα και εσυ και ο μπεμπάκος σου.

Ααα τέλεια! Θα περιμένω νέα τότε. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nektarinaki είπε:

Σάκο είδα ήδη απ την προηγούμενη κιόλας εβδομάδα!τώρα έχω τον δευτερο υπέρηχο και ισως ακούσουμε καρδούλα!ε τώρα παίρνω προληπτικά τα cyclacur ούτως η άλλως..θα σας ενημερώσω μετά τον επόμενο υπέρηχο!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!να είσαι καλά πάντα και εσυ και ο μπεμπάκος σου.

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!!!! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα :wub:  Όλα θα πάνε σούπερ!!!!! <3

Με τιμές που λες δεν έχω ιδέα μιας και εγώ πρώτη φορά πήγα 7η βδομάδα και άκουσα κατευθείαν καρδιά (δεν πήρα χαμπάρι νωρίς) δεν έκανα ποτέ χορική κλπ.

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε;;; εγώ πήγα χθες στον γιατρό... Είμαι ήδη 32 εβδομάδων. Κάναμε ντοπλερ όλα καλά είναι.. Η μπέμπα έχει φτάσει τα 2 κιλά κ πήρε ήδη θέση και είναι έτοιμη.. Έχει βγάλει μαλλάκια.. Κ γενικά όλα καλά λέει ο γιατρος είναι μεγάλο παιδί κ τον ρώτησα αν θα πάμε με καισαρική και μου είπε θα δούμε.. Το μόνο π με άγχωσε αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι σύνηθες είναι ότι στον λαιμό ήταν δίπλα ο λωρος.. Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. Αχ ποιος περιμένει μέχρι τοτς

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε;;; εγώ πήγα χθες στον γιατρό... Είμαι ήδη 32 εβδομάδων. Κάναμε ντοπλερ όλα καλά είναι.. Η μπέμπα έχει φτάσει τα 2 κιλά κ πήρε ήδη θέση και είναι έτοιμη.. Έχει βγάλει μαλλάκια.. Κ γενικά όλα καλά λέει ο γιατρος είναι μεγάλο παιδί κ τον ρώτησα αν θα πάμε με καισαρική και μου είπε θα δούμε.. Το μόνο π με άγχωσε αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι σύνηθες είναι ότι στον λαιμό ήταν δίπλα ο λωρος.. Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. Αχ ποιος περιμένει μέχρι τοτς

Όταν έκανα ντοπλερ ήταν και η δική μου δύο κιλά. Μου είπαν πως θα είναι μεγάλο παιδί και οι πιθανότητες ήταν για τέσσερα κιλά. Εγώ προληπτικά έκοψα μαχαίρι τυρί αλάτι και γλυκά αλλά και που το έκανα όσο είναι να πάρει το παιδί θα το πάρει ανεξάρτητα τι σαβουριαζουμε. Λίγες μέρες πριν γεννήσω μου την έβγαζε παραπάνω από ότι την γέννησα. Του λέω καισαρική? Θα βγεί μου λέει μην ανησυχείς. Εν τέλη το κοριτσάκι μου γεννήθηκε 3310. Ζοριστηκε να βγεί αλλά όχι λόγω κιλών, απλά είχε το χεράκι της στο πιγουνι χεχε. Ακόμη και τώρα έτσι κοιμάται. Λίγες μέρες πριν από μένα ο γιατρός μου ξεγεννησε μια 4 κιλά μπεμπαρα την οποία την έβγαλε για την πλάκα. Οπότε αγάπη σχετικά με τα κιλά του παιδιού μην πρέπει να έρθει η ώρα εκείνη για να ξέρεις τι θα γίνει. Τώρα όσον αφορά τον λωρο δεν ξέρω. Πάντως από την στιγμή που έχει πάρει θέση όλα Κόμπε μην σκέφτεσαι τον λώρο δεν έχει πλέον περιθώρια πολλά να κουνηθεί. 

 

@Beboula25 που χάθηκες;;


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε;;; εγώ πήγα χθες στον γιατρό... Είμαι ήδη 32 εβδομάδων. Κάναμε ντοπλερ όλα καλά είναι.. Η μπέμπα έχει φτάσει τα 2 κιλά κ πήρε ήδη θέση και είναι έτοιμη.. Έχει βγάλει μαλλάκια.. Κ γενικά όλα καλά λέει ο γιατρος είναι μεγάλο παιδί κ τον ρώτησα αν θα πάμε με καισαρική και μου είπε θα δούμε.. Το μόνο π με άγχωσε αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι σύνηθες είναι ότι στον λαιμό ήταν δίπλα ο λωρος.. Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. Αχ ποιος περιμένει μέχρι τοτς

Μπραβο αγαπη!!θα βγει θρεμενη  κορη!!να μην αγχωνεσαι καθολου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...