Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου!!κμενα μονορουφι μ παν!!

Εχει παρει καποιο κοριτσι το επιδομα μητροτητας του οαεδ?εχω καταμπερδευτει ρε κοριτσια με το τι χαρτια ζητανε γενικα.λετε ενας λογιστης να με κατατοπισει?

Το εχω παρει εγω τι θες?δεν ειναι πολλα τα χαρτια απλα πρεπει πρωτα να γεννησεις για να τα καταθεσεις μπες στο θεμα επιδομα οαεδ εχω αναρτησει ενα link με το τι χρειαζεται ακριβως για ολα τα επιδοματα

Just now, Smile89 είπε:

Άντε ρε συ. Και είδες διαφορά?

Ναι βοηθησε πολυ ο συνδιασμος κ των δυο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Το εχω παρει εγω τι θες?δεν ειναι πολλα τα χαρτια απλα πρεπει πρωτα να γεννησεις για να τα καταθεσεις μπες στο θεμα επιδομα οαεδ εχω αναρτησει ενα link με το τι χρειαζεται ακριβως για ολα τα επιδοματα

Ναι βοηθησε πολυ ο συνδιασμος κ των δυο

Αυτο που με μπερδευει πολυ ειναι με την αδεια της δουλειας!μ δινουν καποια βεβαιωση απτη δουλεια οτι εχω παρει την αδεια κ τους την παω?

Link to comment
Share on other sites

@happysmile Εγώ πήρα βεβαιωση ΠΗΤ απο το γιατρό (Προσοχή θέλει να είναι γιατρός του ΕΟΠΠΥ) 

Έκλεισα ραντεβού τηλεφωνικά στο Κέντρο Προστασίας Μητέρας Παιδιού που με βόλευε.

Πήγα με το χαρτί του γιατρού ταυτότητα και τη Β επιπέδου, βιβλιάριο και φυσικά το ΑΜΚΑ.

Μου υπόγραψε ένα χαρτί που έδωσα στον εργοδότη:)

Αυτό το χαρτί μου είπαν πας στο ΙΚΑ μόλις σταματήσεις. 

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@happysmile Εγώ πήρα βεβαιωση ΠΗΤ απο το γιατρό (Προσοχή θέλει να είναι γιατρός του ΕΟΠΠΥ) 

Έκλεισα ραντεβού τηλεφωνικά στο Κέντρο Προστασίας Μητέρας Παιδιού που με βόλευε.

Πήγα με το χαρτί του γιατρού ταυτότητα και τη Β επιπέδου, βιβλιάριο και φυσικά το ΑΜΚΑ.

Μου υπόγραψε ένα χαρτί που έδωσα στον εργοδότη:)

Αυτό το χαρτί μου είπαν πας στο ΙΚΑ μόλις σταματήσεις. 

 

Ισχυουν τα βιβλιαρια υγειας δεν εχουν κατεργηθει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/3/2019 at 10:51 ΜΜ, BettySt είπε:

Μπράβο αγαπημένη!  Χάρηκα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο. Ήξερα ότι θα τα καταφέρεις. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό και με προγραμματισε για καισαρική στης 19 Απριλίου  (λόγω εξωσωματική και ηλικία είπε ). Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να προσπαθησω φυσιολογικά, αλλά δεν πειράζει ας είναι καλά το παιδάκι μου. 

Θα περιμένω νέα σου,  φιλάκια πολλά! ♡♡♡

Με το καλό να πάρετε το μωρακι σού σπίτι!  

Με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου μπετάκι μου!και ας είναι και με καισαρική!σημασία έχει να είναι καλά η μπουμπού σου!εγώ σήμερα έκανα μία ακόμη χοριακή απο μόνη μου!χιχιχι και βγήκε 6119,60 αρκεταααα ανέβηκε!αυριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα!έκανα και μία οιστραδιόλη και είναι 244,27 είναι λιγάκι χαμηλή ε??θα πάρω προληπτικά μου είπε ο γιατρός 2 cyclacur την ημερα..αν και μου ειπε αφού ειναι απο φυσιολογική συλληψη και με τέτοια χοριακη να μην φοβάμαι,αλλα εγω θα πάρω προληπτικά!!!

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , happysmile είπε:

Αυτο που με μπερδευει πολυ ειναι με την αδεια της δουλειας!μ δινουν καποια βεβαιωση απτη δουλεια οτι εχω παρει την αδεια κ τους την παω?

Για το εξαμηνο μιλαμε πάντα? Αν ναι μολις γεννησεις κ παρεις κ της λοχειας ζητησεις μετα τη βεβαιωση οτι πηρες την αδεια κυησης κ της λοχειας κ τα ενσημα νομιζω δυο τελευταίων χρονων αν δε κανω λαθος μπες εκει που σου ειπα τα εχει αναλυτικα απο τον εργοδοτη θες μονο μια βεβαιωση που την παιρνεις απο τον οαεδ κ την συμπληρωνει ο εργοδοτης

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω τρομερές καουρες...εχετε μηπως κανενα tip που βοηθάει;; ξυπνάω μες τη νύχτα η δε μπορω να κοιμηθώ απο αυτο...οποιαδήποτε βοηθεια θα ναι πολυ χρήσιμη...γιατρο εχω τη Πέμπτη αλλα δεν μπορω μα περιμένω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια εχω τρομερές καουρες...εχετε μηπως κανενα tip που βοηθάει;; ξυπνάω μες τη νύχτα η δε μπορω να κοιμηθώ απο αυτο...οποιαδήποτε βοηθεια θα ναι πολυ χρήσιμη...γιατρο εχω τη Πέμπτη αλλα δεν μπορω μα περιμένω....

Εχεις δοκιμασει να πιεις γαλα παγωμενο?εμενα με βοηθαγε πολυ

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου μπετάκι μου!και ας είναι και με καισαρική!σημασία έχει να είναι καλά η μπουμπού σου!εγώ σήμερα έκανα μία ακόμη χοριακή απο μόνη μου!χιχιχι και βγήκε 6119,60 αρκεταααα ανέβηκε!αυριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα!έκανα και μία οιστραδιόλη και είναι 244,27 είναι λιγάκι χαμηλή ε??θα πάρω προληπτικά μου είπε ο γιατρός 2 cyclacur την ημερα..αν και μου ειπε αφού ειναι απο φυσιολογική συλληψη και με τέτοια χοριακη να μην φοβάμαι,αλλα εγω θα πάρω προληπτικά!!!

Φυσιολογικη σύλληψη καινειχα 40 οιστραδιολη.καταλαβαινεις τα cyclacur τα επαιρνα σα καραμελες.προσεξε μονο τα ασπρα να παρεις.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Katia38 Είμαι 30 εβδομάδων. Δεν υπάρχει και πρωτα ο θεός δεν θα υπάρξει θέλω να πιστεύω, λόγος για ενέσεις κορτιζόνης.

@vaso_mpempis 1 ταψί μπραουνι έφτιαξα το ΣΚ μόνο αυτό σου λέω!

Στο εύχομαι ολόψυχα γιατί εμένα μου πε ο γιατρός απ' τον 7 να κάνουμε τις ενέσεις για παν ενδεχόμενο.ενταξει δεν το  βρησκω κακό εγώ προσωπικά μόνο καλό είναι για το μωρό μην τυχόν κ γεννηθεί νωρίτερα.(για μένα μηλαω λόγω του επιπτωματικος πλακούντα).σου χει θέσει θέμα καισαρικής σε κάποια βδομάδα ?θα κάνεις κ μαγνητική για να δεις αν είναι διεισδυτικός?εγώ είμαι 24 κ θα με βάλει αν όλα πάνε καλά 35-36 βδομάδα να γεννήσω.ελπιζω να ναι μεγάλη η μπουμπού.ο δικός σου πόσο είναι τώρα ?σε κιλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Φυσιολογικη σύλληψη καινειχα 40 οιστραδιολη.καταλαβαινεις τα cyclacur τα επαιρνα σα καραμελες.προσεξε μονο τα ασπρα να παρεις.

Ααα και εσυ αρκετα χαμηλη ειχες..και ομως ολα καλα πηγανε..ναι μονο τα ασπρα,εννοειται!ποσα επαιρνες την ημερα εσυ??τα δυο που παιρνω εγω επαρκουν λες???


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nektarinaki είπε:

Ααα και εσυ αρκετα χαμηλη ειχες..και ομως ολα καλα πηγανε..ναι μονο τα ασπρα,εννοειται!ποσα επαιρνες την ημερα εσυ??τα δυο που παιρνω εγω επαρκουν λες???

6 επαιρνα Σύνολο .2 ανα 8ωρο.ο γιατρος σου ξερει καλυτερα βεβαια να σου πει.αλλα δν ειναι χαμηλη νομιΖω. Εγω τα επαιρνα ολο το 1ο τρίμηνο.τωρα με τα χαπια ξανακανε σε καμια βδομαδα να δεις αν ανεβαινει.εμενα με εβαζε να κανω επαναληπτικές. Ξεκινησα και με 15 προγεστερονη και ετσι καθε βδομάδα επρεπε να τα τσεκάρουμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...