Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μακάρι❤️ Τώρα περιμένω να μου έρθει περίοδος και στην επόμενη θα κάνω εμβρυομεταφορά.Εχω και ένα στην κατάψυξη και θα βάλω η ένα η δύο μαζί.Εσυ πότε θα κάνεις ?

      Στα μέσα του Οκτώβρη περιμένω κι εγώ περίοδο και ξεκινάμε ελπίζω!!! Κάθε μέρα ανυπομονώ όλο και περισσότερο προσπαθώ να σκέφτομαι άλλα πράγματα για να περάσουν οι μέρες..

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Θα βελτιωθεί, εμένα αυξήθηκε, αυστηρά θηλαστρο αν μια τρεις ώρες. Εσύ είσαι ήδη εν τω μεταξύ πιο μπροστά από κείνη γεύματα. Κι εγώ 40 έβγαζα στην αρχή μετά πήγε 80 με τα 120 και μετά 150 τώρα έπεσε πάλι 100. Μιλάω και για τα δύο στήθη. εύχομαι να πιάσει στηθακι αφού το θές κι εσύ πάλεψε το, θα πιάσει πιστεύω γιατί όχι. Άλλιως θηλαστρο και όσο βγεί. 

Κι εγώ αυτό έχω. Λιώσιμο στην αποστείρωση. Ρε συ να σου πω. Ξυπνάς και το βράδυ?

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα!!! 

Ναι ξυπναω μια φορα για να το διατηρησω γιατι εχει αρχισει κ μειώνεται η παραγωγη φαντασου τώρα πινει 12γευματα των 40γρ κ εγω τις παω 5-6 δε φτανει το παλευω ομως

Just now, fairy-mary είπε:

Νοσοκομειακο εχω και εγω , οχι της medela ενα αλλο..

Η διπλη αντληση με δυσκολευει λιγο για να ειμαι ειλικρινης.

Και επισης δε ξερω πως θα προλαβαινω τις αντλησεις τωρα που θα ερθει και το μωρο.

Αυτο δε το ξερω κ εγω!

Just now, fairy-mary είπε:

Με ποναει λιγο γιατι πρεπει να το βαζω πιο δυνατα το θηλαστρο οταν κανω διπλη αντληση.

Εχω βοηθεια ναι, ειναι η μαμα μου εδω.

Εσυ πως την παλευεις με τις αντλησεις και το μωρο;

Ειναι εφικτό;

Θα το βαζεις ενα τσακ πιο χαμηλα απο οταν νιωθεις πονο δεν πρεπει να σε ποναει κ θα δεις σιγα σιγα θα το αυξανεις γιατι θα συνηθισει η θηλη.επισης κοριτσια υπαρχει τροπος χωρις χερια δε ξερω αν το γνωριζετε!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Smile89 είπε:

Θα βελτιωθεί, εμένα αυξήθηκε, αυστηρά θηλαστρο αν μια τρεις ώρες. Εσύ είσαι ήδη εν τω μεταξύ πιο μπροστά από κείνη γεύματα. Κι εγώ 40 έβγαζα στην αρχή μετά πήγε 80 με τα 120 και μετά 150 τώρα έπεσε πάλι 100. Μιλάω και για τα δύο στήθη. εύχομαι να πιάσει στηθακι αφού το θές κι εσύ πάλεψε το, θα πιάσει πιστεύω γιατί όχι. Άλλιως θηλαστρο και όσο βγεί. 

Κι εγώ αυτό έχω. Λιώσιμο στην αποστείρωση. Ρε συ να σου πω. Ξυπνάς και το βράδυ?

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα!!! 

Εντωμεταξυ εκτος απο την αποστηρωση καθε φορα εγω εχω κ τα σακουλακια μετραω με τη συριγγα ακριβως τα γραμμαρια για να της το δωσουν μεσα γραψε ονομα ημερ. ωρα κτλ ταλαιπωρια αλλα τι να κανουμε

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια...καλο μηνα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Καλημερα καλο μηνα!!!ξεχαστηκα!!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ναι ξυπναω μια φορα για να το διατηρησω γιατι εχει αρχισει κ μειώνεται η παραγωγη φαντασου τώρα πινει 12γευματα των 40γρ κ εγω τις παω 5-6 δε φτανει το παλευω ομως

Αυτο δε το ξερω κ εγω!

Θα το βαζεις ενα τσακ πιο χαμηλα απο οταν νιωθεις πονο δεν πρεπει να σε ποναει κ θα δεις σιγα σιγα θα το αυξανεις γιατι θα συνηθισει η θηλη.επισης κοριτσια υπαρχει τροπος χωρις χερια δε ξερω αν το γνωριζετε!

Ρε συ δεν μπορώ να σηκωθωυτο βραδύ πλέον με τίποτα. Η μικρή το παίρνει μια σερί οπότε.... πώς τα μεταφέρεις?

Just now, Vasoth. είπε:

Εντωμεταξυ εκτος απο την αποστηρωση καθε φορα εγω εχω κ τα σακουλακια μετραω με τη συριγγα ακριβως τα γραμμαρια για να της το δωσουν μεσα γραψε ονομα ημερ. ωρα κτλ ταλαιπωρια αλλα τι να κανουμε

Καλημερα καλο μηνα!!!ξεχαστηκα!!!

Ναι αλλά όπως λες κ τι να κάνεις. Εμένα με έχει κουράσει αρκετά το θηλαστρο. ειλικρινά. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εντωμεταξυ εκτος απο την αποστηρωση καθε φορα εγω εχω κ τα σακουλακια μετραω με τη συριγγα ακριβως τα γραμμαρια για να της το δωσουν μεσα γραψε ονομα ημερ. ωρα κτλ ταλαιπωρια αλλα τι να κανουμε

Καλημερα καλο μηνα!!!ξεχαστηκα!!!

Πραγματικα σας θαυμαζω @Vasoth. και @Smile89 π βγαζετε με το θηλαστρο κ το δινετε γτ οσο να το κανεις ο θηλασμοε απευθειας απο το στηθος ειναι πιο ευκολο!!! Μπραβο σαςς

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πραγματικα σας θαυμαζω @Vasoth. και @Smile89 π βγαζετε με το θηλαστρο κ το δινετε γτ οσο να το κανεις ο θηλασμοε απευθειας απο το στηθος ειναι πιο ευκολο!!! Μπραβο σαςς

Πότε θα τα παίξουμε δε ξέρω. Ειδικά η Βάσω!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary με το καλό να πάτε σπιτάκι σας. Επειδή μιλάτε για θηλαστρα κ έχω κάποια εμπειρία, στην πρώτη μου έβγαζα για 1 χρόνο. Όπως είπαν κ τα κορίτσια το ότι μάτωσε το στήθος είναι πολύ σύνηθες.. Σιγά σιγά σκληραγωγειται κ δεν θα πονάει. Θα σε συμβουλευα όπως είπε κ η Smile να βάζεις λίγο το μωράκι σου μέσα στη μέρα, γιατί κ σε μένα το ίδιο έλεγαν κ μετά έχασα την μπάλα, δεν έπιανε με τπτ στήθος. Αν θες μπορείς να αγοράσεις και ένα σύστημα που το βάζεις το μωρό στο στήθος κ κρεμάς ένα μπουκαλάκι με σωληνάκι. Στο μπουκάλι έχει γάλα κ έτσι το μωρό πίνει από εκεί, απλά ίσως μαθαίνει τις θηλαστικες κινήσεις ώστε να μπορέσει πιο εύκολα να θηλάσει. Νομίζω λέγεται nsn ή κάπως έτσι. Ψάξε το στο ίντερνετ. Κ καθώς αντλείς με το θηλαστρο στο σημείο που νιώθεις το στήθος πιο σκληρό πίεσε το με το χέρι κ κάνε μασάζ ώστε να βοηθήσεις να βγεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεερα καλο μηνα κοριτσια!! 

@fairy-mary με το καλο κοριτσι μ σπιτακι σας!!! Οπως ειπε κ η @mama16 αν θελησεις να θηλασεις και το μωρο δυσανασχετει στο στηθος δοκιμασε τη μεθοδο sns. Θα νομιζει οτι πινει μονο απο το στηθος αλλα με τη μεθοδο αυτη πινει και απο μπουκαλι κ απο στηθος ταυτοχρονα. Κ ετσι συνδεει το μωρο οτι τροφη =στηθος και σιγα σιγα θα σου πιασει μονο στηθος. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Smile89 είπε:

Πότε θα τα παίξουμε δε ξέρω. Ειδικά η Βάσω!!

Αστα εγω νομιζω οταν την παρω θα το σταματησω ετσι κ αλλιως πινει κ σκονη τωρα δε τη φτανει το δικο μου 

1 hour ago, Smile89 είπε:

Ρε συ δεν μπορώ να σηκωθωυτο βραδύ πλέον με τίποτα. Η μικρή το παίρνει μια σερί οπότε.... πώς τα μεταφέρεις?

Ναι αλλά όπως λες κ τι να κάνεις. Εμένα με έχει κουράσει αρκετά το θηλαστρο. ειλικρινά. 

Ειναι πολύ κουραστικο αλλα οταν ειχα σταματησει για λιγο το βραδινο μου μειωθηκε αρκετα η παραγωγη οποτε δε το ρισκαρω παλι.σε ισοθερμικο τσαντακι με παγοκυστη αλλα ειμαστε κοντα σε εικοσι λεπτα ειμαστε στο νοσοκ. Στην Αθηνα ειχα ταλαιπωρηθει με τις αποστασεις πολυ εχανα κ θηλασμους τοτε κ μειωθηκε κ αλλο το γαλα κ τωρα παλευω να το αυξησω παλι οσο μπορω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες κ καλο μηνααααααα!!!!!!εκανα την καμπύλη σήμερα αύριο περιμένω αποτελεσμαυα αν κ στην τελευαταια αιμοληψια μ είπε πως οι προηγούμενες βγηκαν καλες αλλα αυριο θα εχω τα αποτελεσματα...τι αηδια αυτο το υγρο κοντεψα να ξεράσω...δεν μ εβαλαν γεύση π περίμενα η δόλια χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες κ καλο μηνααααααα!!!!!!εκανα την καμπύλη σήμερα αύριο περιμένω αποτελεσμαυα αν κ στην τελευαταια αιμοληψια μ είπε πως οι προηγούμενες βγηκαν καλες αλλα αυριο θα εχω τα αποτελεσματα...τι αηδια αυτο το υγρο κοντεψα να ξεράσω...δεν μ εβαλαν γεύση π περίμενα η δόλια χαχα 

Πλακα κανεις..ηταν αηδια κ με πορτοκάλι που ηπια εγω ποσο μαλλον σκετο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες κ καλο μηνααααααα!!!!!!εκανα την καμπύλη σήμερα αύριο περιμένω αποτελεσμαυα αν κ στην τελευαταια αιμοληψια μ είπε πως οι προηγούμενες βγηκαν καλες αλλα αυριο θα εχω τα αποτελεσματα...τι αηδια αυτο το υγρο κοντεψα να ξεράσω...δεν μ εβαλαν γεύση π περίμενα η δόλια χαχα 

Καλά αποτελέσματα! :wub:

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...