Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 20 λεπτά , Lila86 είπε:

      Στα μέσα του Οκτώβρη περιμένω κι εγώ περίοδο και ξεκινάμε ελπίζω!!! Κάθε μέρα ανυπομονώ όλο και περισσότερο προσπαθώ να σκέφτομαι άλλα πράγματα για να περάσουν οι μέρες..

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χχχαχαχαχαχαχ......Γιατι να μην κανει εφοσον δεν βγαζει γαλατακι δεν υπαρχει θεμα ρευεται ξαπλωμενη! 

Γιατι το κοριτσακι σου δεν εκανε τοσες μερουλες;;;; κ εμενα συχνα κανει μερα παρα μερα αλλα την μερα π δεν κανει δεν ζοριζεται καθολου αρα δν θελει υποθετο μας ειπε στην 3η μερα αν δεν κανει....αλλα ποτε δεν χρειαστηκε μια φορα π ειχε παει 3η μερα κ πηρα τηλ την παιδιατρο να ρωτησω ποια μικροκλυματα να παρω μολις εκλεισα το τηλ τα εκανεεε χαχαχχαχα μαλλον φοβηθηκε!!!

Δεν ειναι καθολου μικρος εμας μας πιασανε την 6η μερα αλλα ευτυχως μας αφησαν γρηγορα νομιζω 25η μερα δεν ειχαμε πια κολικους!!!

καλο ειναι να την κρατας λιγο αγκαλια γιατι αν ρευτει ξαπλωμενη μπορει να σου πνιγει. οταν ρευονται ανεβαινει γαλα στο λαιμο. 

πρίν από 40 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Θηλάζω με ψευδοθηλες και δίνω από εχθές λίγο ξένο για συμπλήρωμα.. πάει να κλάψει αλλά δεν κλαιει εκείνη την ώρα .τα μαζεύει τα ποδαράκια του και είναι ανήσυχο ναι...

Η παιδίατρος είπε πως είναι μικρός ακόμα για κολικούς

14 ημερων κανουν πολλες φορες κακα ειναι φυσιολογικο. αν δινεις κ.συμπληρωμα αυξανονται κ πι κενωσεις παρα πολυ . το συμπληρωμα εχει πολλα συστατικα που πρεπει να αποβληθουν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

καλο ειναι να την κρατας λιγο αγκαλια γιατι αν ρευτει ξαπλωμενη μπορει να σου πνιγει. οταν ρευονται ανεβαινει γαλα στο λαιμο. 

14 ημερων κανουν πολλες φορες κακα ειναι φυσιολογικο. αν δινεις κ.συμπληρωμα αυξανονται κ πι κενωσεις παρα πολυ . το συμπληρωμα εχει πολλα συστατικα που πρεπει να αποβληθουν. 

Την κραταω μεχρι να κοιμηθει κ την βαζω πλαγια το κεφαλακι μεχρι τωρα δεν εχει παθει ποτε τπτ δοξα τω Θεω!

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Η παιδίατρος απλά μου είπε πως έτσι κάνουν τα νεογέννητα και είναι φυσιολογικό όπως επίσης να ρουθουνιζει που και αυτό το κάνει..αέρια έχει φυσιολογικά απλά δυσκολεύεται μέχρι να κάνει κακα..επίσης μου βγάζει γουλιες από το ξενο και η παιδίατρος είπε πως μπορεί να κάνει να το συνηθίσει και 2 βδομάδες

Για το ρουθουνισμα μπορεις να βαζεις λιγο ορο για να ανασαινει καλυτερα εχει ακομα βλενουλες απο το αμνιακο!! Γουλιες βγαζουν πααααρααα πολλα μωρακια στην αρχη και πιο μετα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Θηλάζω με ψευδοθηλες και δίνω από εχθές λίγο ξένο για συμπλήρωμα.. πάει να κλάψει αλλά δεν κλαιει εκείνη την ώρα .τα μαζεύει τα ποδαράκια του και είναι ανήσυχο ναι...

Η παιδίατρος είπε πως είναι μικρός ακόμα για κολικούς

9η μερα ξεκινησαν σε μας.αγκαλιτσες πολλες και μασαζακι στη κοιλίτσα και υπομονη.αυτο με το μαζεμα των ποδιων ειναι κολικοι το κανει για να ανακουφιστεί. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χχχαχαχαχαχαχ......Γιατι να μην κανει εφοσον δεν βγαζει γαλατακι δεν υπαρχει θεμα ρευεται ξαπλωμενη! 

Γιατι το κοριτσακι σου δεν εκανε τοσες μερουλες;;;; κ εμενα συχνα κανει μερα παρα μερα αλλα την μερα π δεν κανει δεν ζοριζεται καθολου αρα δν θελει υποθετο μας ειπε στην 3η μερα αν δεν κανει....αλλα ποτε δεν χρειαστηκε μια φορα π ειχε παει 3η μερα κ πηρα τηλ την παιδιατρο να ρωτησω ποια μικροκλυματα να παρω μολις εκλεισα το τηλ τα εκανεεε χαχαχχαχα μαλλον φοβηθηκε!!!

Δεν ειναι καθολου μικρος εμας μας πιασανε την 6η μερα αλλα ευτυχως μας αφησαν γρηγορα νομιζω 25η μερα δεν ειχαμε πια κολικους!!!

Η παιδίατρος τι οδηγίες σου έχει δώσει για το ρέψιμο? Τελικά τα κάνε μόνη της σήμερα.

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι αν θηλαζετε αποκλειστικα 5 μερες ειναι φυσιολογικο. αν πινετε ξενο μπορεις να παρεις ειδικο γαλα για δυσκοιλιοτητα βοηθαει παρα πολυ γιατι κ τα κλισματακια δεν ειναι καλη λυση. 

Δικό μου πίνει και σε κάθε γεύμα έχει 30ml συμπλήρωμα. Τελικά τα έκανε μόνη της. Μας είπε η παιδίατρος αν συνεχίσει έτσι θα αλλάξουμε το ξένο.

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

Η παιδίατρος τι οδηγίες σου έχει δώσει για το ρέψιμο? Τελικά τα κάνε μόνη της σήμερα.

Πως αμα κοιμαται κ αν την σηκωσω να ρευτει χανει τον υπνο της να την εχω λιγο σηκωμενο το κεφαλακι πανω σε μια πανα κ να την βαζω πλαγια ασχετα αν γυρναει μονη της ανασκελα!!! Μπραβο το κοριτσι αν δεν σφιγγεται δεν υπαρχει θεμα μπορει να μην ειναι ετοιμη αν σφιγγεται κ δεν μπορει εκει ειναι θεμα...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πως αμα κοιμαται κ αν την σηκωσω να ρευτει χανει τον υπνο της να την εχω λιγο σηκωμενο το κεφαλακι πανω σε μια πανα κ να την βαζω πλαγια ασχετα αν γυρναει μονη της ανασκελα!!! Μπραβο το κοριτσι αν δεν σφιγγεται δεν υπαρχει θεμα μπορει να μην ειναι ετοιμη αν σφιγγεται κ δεν μπορει εκει ειναι θεμα...

Όχι όχι δεν σφίγγεται ευτυχώς, όμως σίγουρα έχει στεναχώρια που δεν κάνει και τσιτωνει..

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πως αμα κοιμαται κ αν την σηκωσω να ρευτει χανει τον υπνο της να την εχω λιγο σηκωμενο το κεφαλακι πανω σε μια πανα κ να την βαζω πλαγια ασχετα αν γυρναει μονη της ανασκελα!!! Μπραβο το κοριτσι αν δεν σφιγγεται δεν υπαρχει θεμα μπορει να μην ειναι ετοιμη αν σφιγγεται κ δεν μπορει εκει ειναι θεμα...

Βασικά εγώ την ταιζω και την έχω ώμο να ρευτει και αποκοιμιεται εκει. Εσύ από που την σήκωνεις?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, loyloy είπε:

9η μερα ξεκινησαν σε μας.αγκαλιτσες πολλες και μασαζακι στη κοιλίτσα και υπομονη.αυτο με το μαζεμα των ποδιων ειναι κολικοι το κανει για να ανακουφιστεί. 

Όλο αγκαλίτσα τον έχω αλλά το βράδυ τι να κάνω;; Παρήγγειλα λίκνο να το βάλω δίπλα στο κρεβάτι τουλάχιστον να μην σηκώνομαι συνέχεια το βραδυ


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Όχι όχι δεν σφίγγεται ευτυχώς, όμως σίγουρα έχει στεναχώρια που δεν κάνει και τσιτωνει..

Βασικά εγώ την ταιζω και την έχω ώμο να ρευτει και αποκοιμιεται εκει. Εσύ από που την σήκωνεις?

Την ταιζω,την κοιμιζω αγγαλια και την βαζω να κοιμηθει οπως σου ειπα...δεν την σηκωνω....εμενα ετσι εκανε πιο μικρη με τα κακα τωρα κ να μην κανει μια μερα κ δυο ειναι ζεν


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Όλο αγκαλίτσα τον έχω αλλά το βράδυ τι να κάνω;; Παρήγγειλα λίκνο να το βάλω δίπλα στο κρεβάτι τουλάχιστον να μην σηκώνομαι συνέχεια το βραδυ

Ειναι μωρουλι ακομα.υπομονη.οταν 40ισει θα καλυτερεψουν τα πραγματα.θα δεις.καλα εκανες για το λικνο.ειναι πιο βολικο να κοιμαται διπλα σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Την ταιζω,την κοιμιζω αγγαλια και την βαζω να κοιμηθει οπως σου ειπα...δεν την σηκωνω....εμενα ετσι εκανε πιο μικρη με τα κακα τωρα κ να μην κανει μια μερα κ δυο ειναι ζεν

Δίνεις δικό σου γάλα η ξένο??? 

Καλημέρα!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το almiron!!! Απο οσα δοκιμασα ειναι το καλυτερο!

Εγώ δεν ξερω τι θα κάνω ακόμη προσπαθώ με τίς αντλήσεις. Μέχρι να κλείσουμε τον τρίτο σίγουρα, μετα δεν ξέρω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...