Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Εδώ κ 2 εβδομάδες είτε θα κοιμάμαι πολλές ώρες είτε θα ξυπνάω κάθε φορά στις 4.00 κ μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ.Το πάθαινα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλά στο δεύτερο τρίμηνο, τώρα το παθαίνω από την αρχή.

Το είχα κ εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου.. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ... Μήπως σου συμβαίνει επειδή κοιμασαι πολλές ώρες μέσα στην μέρα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κατάλαβα...Εγώ παλι ξεραινομαι ολη νύχτα...αχαχχαχα βοδι σ λέω...Αλλά όλη την υπόλοιπη μέρα ειμαι στην τσίτα.πως είσαι από συμπτώματά???? Εγώ πάλι δεν εχω κατιβτο ιδιαίτερο....τσισιν πολύ μονο ...να ανησύχησω????

Θα αρχίσουν σιγά σιγά μην ανησυχείς!Και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις, εγώ δεν είχα συμπτώματα την προηγούμενη φορά. Έχω ανακάτωμα κάποιες ημέρες όπως κ σήμερα, λίγες ξαφνικές ζαλάδες, πονοκεφάλους και συχνοουρια.Υπαρχουν όμως κ ημέρες που δεν έχω τίποτα κ χθες μου είπε ο γιατρός ότι κάποια στιγμή θα σταματήσουν τα συμπτώματα κ να μην ανησυχήσω.

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Το είχα κ εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου.. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ... Μήπως σου συμβαίνει επειδή κοιμασαι πολλές ώρες μέσα στην μέρα; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!Όχι δεν κοιμάμαι πολλές ώρες μέσα στην ημέρα γιατί πηγαίνω στη δουλειά!


 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Myrtw80 είπε:

Κακός χαμός κορίτσια μου! Προσοχή εγκυούλες αύριο στους δρόμους, θα γλιστράνε πολύ... @Jennak83 και @Katerina88 δεν είναι η απόλυτη ευτυχία όταν φεύγεις απτό ιατρείο κι έχεις ακούσει τέτοια νέα?!!! Μπορείς να κρατηθείς και τουλάχιστον 2 ολόκληρες μέρες χωρίς άγχος χαχαχα! Είμαστε πολύ κοντά κι οι 3 μας... Άντε με το καλό να πάνε όλα σούπερ και στις επόμενες επισκέψεις! Καλό ξημέρωμα σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες :-D

Οπως τα λες ακριβως! Απολυτη ευτυχια!!! Και μετα 2 μερες χωρις αγχος χαχαχ!!! Ολες ζουμε τα ιδια κοριτσια μου, μακαρι να εχουμε καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες και οσες εχουν τα ψιλοθεματακια τους(οπως εγω) ολα να πανε καλα κ γρηγορα να ξεπεραστουν!

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα κουκλεςςςςς....Ναι εγώ μαζί σας ειμαι....η ποκυλογου κ η πλακατζου. χαχαχα....

@Katerina88 με θυμήθηκες αγαπη μ....πωωωωωωω ολες μαζι είναι πολύ καλητερα.σας ευχαριστώ που εισται εδω....Πώς παν τα κέφια σημερα???? 

@Jennak83 ολα καλα???? 

Καλημερα ομορφες μου εγκυουλες! Εγω σημερα δε πηγα δουλεια κ ουτε σκεφτομαι να παω μεχρι την Παρασκευη, θα κανω αυτο που μου ειπε ο γιατρος μου. Στη δουλεια θα υπαρξει γκρινια γιατι λειπει κ η κοπελα που αντικαθιστα η μια την αλλη αλλα δε με νοιαζει, δε θα ρισκαρω το μωρακι μου..Ηδη δεν εχω δει δει ροζμπεζ απο χθες, το ξερω οτι μπορει να ξαναδω αλλα προσεχω τουλαχιστον οσο μπορω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Jennak83 είπε:

Οπως τα λες ακριβως! Απολυτη ευτυχια!!! Και μετα 2 μερες χωρις αγχος χαχαχ!!! Ολες ζουμε τα ιδια κοριτσια μου, μακαρι να εχουμε καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες και οσες εχουν τα ψιλοθεματακια τους(οπως εγω) ολα να πανε καλα κ γρηγορα να ξεπεραστουν!

Καλημερα ομορφες μου εγκυουλες! Εγω σημερα δε πηγα δουλεια κ ουτε σκεφτομαι να παω μεχρι την Παρασκευη, θα κανω αυτο που μου ειπε ο γιατρος μου. Στη δουλεια θα υπαρξει γκρινια γιατι λειπει κ η κοπελα που αντικαθιστα η μια την αλλη αλλα δε με νοιαζει, δε θα ρισκαρω το μωρακι μου..Ηδη δεν εχω δει δει ροζμπεζ απο χθες, το ξερω οτι μπορει να ξαναδω αλλα προσεχω τουλαχιστον οσο μπορω!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!Και πολύ καλά έκανες!!!Το μωρό πάνω απ'ολα!Να κάτσεις όσο χρειαστεί!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις κορες!!!τι κανετε???μπηκα στην 16  εβδομάδα!!κοριτσια εγω δεν το χω αισθανθει ακομα το μπεμπακι!!!εχω βγαλει χνουδι στην κοιλια η γραμμη δεν εχει σχηματιστει ακομη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , happysmile είπε:

Καλημερα σε ολες τις κορες!!!τι κανετε???μπηκα στην 16  εβδομάδα!!κοριτσια εγω δεν το χω αισθανθει ακομα το μπεμπακι!!!εχω βγαλει χνουδι στην κοιλια η γραμμη δεν εχει σχηματιστει ακομη..

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Είναι νωρίς ακόμη, μην ανησυχείς!Θα το νιώσεις αργότερα το μπεμπακι, ειδικά αν είναι πρώτη κύηση!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Είναι νωρίς ακόμη, μην ανησυχείς!Θα το νιώσεις αργότερα το μπεμπακι, ειδικά αν είναι πρώτη κύηση!

Λες αγαπη μου ε???αντε να δουμε να φυγει κ αυτο το αγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τζουτζουκες! 

Το βράδυ σηκώθηκα για πιπί κλασσικά κ λέω ας μασουλισω και κάτι :mrgreen: και βαράει ένα κεραυνός άλλο πράγμα έπεσε η ασφάλεια μαύρισαν ολα χτυπούσαν συναγερμοί κ εγω να φωνάζω Παναγία μουυυυ με το κέικ στο στομα Χαχαχ.. Πάντως τώρα είναι μια χαρά μόνο συννεφιά.

Φρεσκο εγκυουλες όλα θα πάνε καλα σε λίγο καιρό με το καλό θα μιλάτε για τος κλωτσιές! 

@Jennak83 καλα εκανες κάτσε δεν παθαίνουν τίποτα στη δουλειά είναι σίγουρο. Για τα χρωματιστά μην αγχώνεσαι αν ξανά έχεις ειδικά τέτοιο χρωμα σημαίνει πως ειναι παλιό δεν ξέρω να το πω αλλιως. Επίσης σε καποιες συμβαίνει και όταν αλλάζουν μήνα στις αρχές.

@happysmile σε λίγο θα αρχίσεις να το νιώθεις. Προσωπικά στην 17η το ένιωσα κανονικότατα κ πριν σαν φτερούγισμα ένα τσακ. Όσο για την γραμμή δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο να την κανεις εγω δεν έχω.  

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρεούλα! Είπα να μπω κι εγώ μετά από 5 μήνες, να πω τα προβλήματά μου (καθότι κλαψομούνα από την φύση μου) και να πω και τα θετικά μου να εμψυχώσω τις καινούργιες μανούλες μικρότερης κύησης από εμένα! Οι μεγαλύτερης κύησης από εμένα... Ξεκινάτε να με εμψυχώνετε (καθότι φοβιτσιαρα και αγχώδης) κατά τα άλλα είμαι πολύ δυνατή σα χαρακτήρας μπουαχαχαχα! :tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα τζουτζουκες! 

Το βράδυ σηκώθηκα για πιπί κλασσικά κ λέω ας μασουλισω και κάτι :mrgreen: και βαράει ένα κεραυνός άλλο πράγμα έπεσε η ασφάλεια μαύρισαν ολα χτυπούσαν συναγερμοί κ εγω να φωνάζω Παναγία μουυυυ με το κέικ στο στομα Χαχαχ.. Πάντως τώρα είναι μια χαρά μόνο συννεφιά.

Φρεσκο εγκυουλες όλα θα πάνε καλα σε λίγο καιρό με το καλό θα μιλάτε για τος κλωτσιές! 

@Jennak83 καλα εκανες κάτσε δεν παθαίνουν τίποτα στη δουλειά είναι σίγουρο. Για τα χρωματιστά μην αγχώνεσαι αν ξανά έχεις ειδικά τέτοιο χρωμα σημαίνει πως ειναι παλιό δεν ξέρω να το πω αλλιως. Επίσης σε καποιες συμβαίνει και όταν αλλάζουν μήνα στις αρχές.

@happysmile σε λίγο θα αρχίσεις να το νιώθεις. Όσο για την γραμμή δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο να την κανεις εγω δεν έχω.  

Καλα ναι το ξερω ..αλλα πολυ χνουδι σε ολη την περιοχη της κοιλιας και μην σας πω κ το χρωμα του δερματος μου φαινεται διαφορετικο της κοιλιας παντα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , happysmile είπε:

Καλα ναι το ξερω ..αλλα πολυ χνουδι σε ολη την περιοχη της κοιλιας και μην σας πω κ το χρωμα του δερματος μου φαινεται διαφορετικο της κοιλιας παντα!!

Το χνούδι βγήκε τώρα δλδ; Αν ναι ορμονικό είναι δεν πειράζει. Μήπως φαίνεται αλλιως το χρωμα από το χνούδι; Μην ανησυχεί κάτι από αυτά όλα νορμαλ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα τζουτζουκες! 

Το βράδυ σηκώθηκα για πιπί κλασσικά κ λέω ας μασουλισω και κάτι :mrgreen: και βαράει ένα κεραυνός άλλο πράγμα έπεσε η ασφάλεια μαύρισαν ολα χτυπούσαν συναγερμοί κ εγω να φωνάζω Παναγία μουυυυ με το κέικ στο στομα Χαχαχ.. Πάντως τώρα είναι μια χαρά μόνο συννεφιά.

Φρεσκο εγκυουλες όλα θα πάνε καλα σε λίγο καιρό με το καλό θα μιλάτε για τος κλωτσιές! 

@Jennak83 καλα εκανες κάτσε δεν παθαίνουν τίποτα στη δουλειά είναι σίγουρο. Για τα χρωματιστά μην αγχώνεσαι αν ξανά έχεις ειδικά τέτοιο χρωμα σημαίνει πως ειναι παλιό δεν ξέρω να το πω αλλιως. Επίσης σε καποιες συμβαίνει και όταν αλλάζουν μήνα στις αρχές.

@happysmile σε λίγο θα αρχίσεις να το νιώθεις. Όσο για την γραμμή δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο να την κανεις εγω δεν έχω.  

Ποπο το εκανα εικονα το σκηνικο!χαχαχ θα κατατρομαξες! Αυτο το ροζκαφε μπεζ που λες μου ειπε οτι ειναι αποκολλησουλες απο την εμφυτευση. Δεν ειναι σκουρο καφε πχ για να πω οτι ειναι παλιο. Παντως σημερα η μερα ειναι για σπιτι κ χουχουλιασμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Trelopitaki είπε:

Καλημέρα στη παρεούλα! Είπα να μπω κι εγώ μετά από 5 μήνες, να πω τα προβλήματά μου (καθότι κλαψομούνα από την φύση μου) και να πω και τα θετικά μου να εμψυχώσω τις καινούργιες μανούλες μικρότερης κύησης από εμένα! Οι μεγαλύτερης κύησης από εμένα... Ξεκινάτε να με εμψυχώνετε (καθότι φοβιτσιαρα και αγχώδης) κατά τα άλλα είμαι πολύ δυνατή σα χαρακτήρας μπουαχαχαχα! :tongue:

Ποσο με κανες και γελασαααααααααααααα.....ετσι με λενε οι κολλητες μου!!!χαχααχα να σαι καλα κοριτσι μου με το καλο!!αν δεν υπηρχε αυτο το φορουμ με ολες αυτες σουπερ ηρωιδες ο γιατρος νου θα με διωχνε το πιστευω παντα προθυμες να βοηθησουν με τις συμβουλες τους!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Trelopitaki είπε:

Καλημέρα στη παρεούλα! Είπα να μπω κι εγώ μετά από 5 μήνες, να πω τα προβλήματά μου (καθότι κλαψομούνα από την φύση μου) και να πω και τα θετικά μου να εμψυχώσω τις καινούργιες μανούλες μικρότερης κύησης από εμένα! Οι μεγαλύτερης κύησης από εμένα... Ξεκινάτε να με εμψυχώνετε (καθότι φοβιτσιαρα και αγχώδης) κατά τα άλλα είμαι πολύ δυνατή σα χαρακτήρας μπουαχαχαχα! :tongue:

Ποσο μηνών είσαι εσυ; Ηλικια; Πες τα όλα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , happysmile είπε:

Καλημερα σε ολες τις κορες!!!τι κανετε???μπηκα στην 16  εβδομάδα!!κοριτσια εγω δεν το χω αισθανθει ακομα το μπεμπακι!!!εχω βγαλει χνουδι στην κοιλια η γραμμη δεν εχει σχηματιστει ακομη..

Εγώ το άκουσα για τα καλά στην 17η...ουτε εγώ έχω γραμμή στην κοιλιά.. Κ ούτε ήθελα.. Αλλά λίγο χνουδι δεν το γλίτωσα.. Εγώ είμαι 25η βδομάδα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...