Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Kpp83 είπε:

Εγώ και ο άντρας μου το είχαμε σίγουρο ότι είναι κόρη. Όταν μας είπε ότι είναι αγόρι μείναμε παγωτό γιατί είχαμε τόσοοοη βεβαιότητα. Ο άντρας μου μαλιστα αφού πέρασε η Β'επιπέδου το πίστεψε τελικά  :)

Είναι τόση η χαρά μας πάντως που διόλου δεν μας νοιάζει. Να πάνε όλα καλά και να είναι υγιές μόνο.

Ακριβώς!!!Να είναι υγιές το μωρό!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Kpp83 είπε:

Εγώ και ο άντρας μου το είχαμε σίγουρο ότι είναι κόρη. Όταν μας είπε ότι είναι αγόρι μείναμε παγωτό γιατί είχαμε τόσοοοη βεβαιότητα. Ο άντρας μου μαλιστα αφού πέρασε η Β'επιπέδου το πίστεψε τελικά  :)

Είναι τόση η χαρά μας πάντως που διόλου δεν μας νοιάζει. Να πάνε όλα καλά και να είναι υγιές μόνο.

Φυσικα μονο αυτο μετραει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Λοιπον κοριτσια μου ειμαι πολυ ευτυχισμενη! Ετρεμα οταν μου εκανε τον υπερυχο, ειδαμε το λεκιθικο σακο που δεν τον ειχαμε δει πριν μια εβδομαδα παρα μονο τον σακο κ εψαχνε εψαχνε...μου λεει να το το πιασαμε! Ανοιγει τον ηχο και ακουσαμε την καρδουλα, του λεω θα τρελαθω! 102 παλμοι γιατι ειναι πολυ μικρουλι ακομα 2 χιλ. Αν κ τελευταια περιοδος μου 22/12, επειδη εχω απο 30-35 μερες μαξ (εξω υπολογιζα 33 κυκλο), ο υπερυχος ελεγε 5 εβδομαδες κ 5 μερες, ενω αν ειχα 30 αρη θα ημουν 6 εβδομαδων κ 2 ημερων. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα τα παμε καλα, και να ξεκουραστω λογω των ροζ μπεζ δηλ να μη παω για δουλεια και αυτο θα κανω. Οφειλεται λεει σε αποκολλησουλες απο την εμφυτευση!

 

 

Μπράβο κοριτσι μου πολυ καλα νεα!!! Ολα να σου πάνε τελεια σου ευχομαι και ολα να γινουν με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Ειχε καμια απο εσας αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες στο Doppler 3ου τριμηνου;

Εκανα ενα προληπτικα στην 29η εβδομαδα και μου εδειξε οτι εχω αυξημενες αντιστασεις.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Λοιπον κοριτσια μου ειμαι πολυ ευτυχισμενη! Ετρεμα οταν μου εκανε τον υπερυχο, ειδαμε το λεκιθικο σακο που δεν τον ειχαμε δει πριν μια εβδομαδα παρα μονο τον σακο κ εψαχνε εψαχνε...μου λεει να το το πιασαμε! Ανοιγει τον ηχο και ακουσαμε την καρδουλα, του λεω θα τρελαθω! 102 παλμοι γιατι ειναι πολυ μικρουλι ακομα 2 χιλ. Αν κ τελευταια περιοδος μου 22/12, επειδη εχω απο 30-35 μερες μαξ (εξω υπολογιζα 33 κυκλο), ο υπερυχος ελεγε 5 εβδομαδες κ 5 μερες, ενω αν ειχα 30 αρη θα ημουν 6 εβδομαδων κ 2 ημερων. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα τα παμε καλα, και να ξεκουραστω λογω των ροζ μπεζ δηλ να μη παω για δουλεια και αυτο θα κανω. Οφειλεται λεει σε αποκολλησουλες απο την εμφυτευση!

 

 

Μπρρρρραβοοοοο!!!! Με το καλό!!!

Ρε κορίτσια!!!! Τι βροχή κ αέρας είναι αυτός???? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κακός χαμός κορίτσια μου! Προσοχή εγκυούλες αύριο στους δρόμους, θα γλιστράνε πολύ... @Jennak83 και @Katerina88 δεν είναι η απόλυτη ευτυχία όταν φεύγεις απτό ιατρείο κι έχεις ακούσει τέτοια νέα?!!! Μπορείς να κρατηθείς και τουλάχιστον 2 ολόκληρες μέρες χωρίς άγχος χαχαχα! Είμαστε πολύ κοντά κι οι 3 μας... Άντε με το καλό να πάνε όλα σούπερ και στις επόμενες επισκέψεις! Καλό ξημέρωμα σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Myrtw80 είπε:

Κακός χαμός κορίτσια μου! Προσοχή εγκυούλες αύριο στους δρόμους, θα γλιστράνε πολύ... @Jennak83 και @Katerina88 δεν είναι η απόλυτη ευτυχία όταν φεύγεις απτό ιατρείο κι έχεις ακούσει τέτοια νέα?!!! Μπορείς να κρατηθείς και τουλάχιστον 2 ολόκληρες μέρες χωρίς άγχος χαχαχα! Είμαστε πολύ κοντά κι οι 3 μας... Άντε με το καλό να πάνε όλα σούπερ και στις επόμενες επισκέψεις! Καλό ξημέρωμα σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες :-D

Όλες μαζί κοριτσάκια μου!!!! Φεύγει για λίγο το άγχος αλλά μετά επανέρχεται!!!! Εύχομαι όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα!!!!Μαζί μας είναι κ η @Rafaelatarzan !!!!

 

 

5 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Ειχε καμια απο εσας αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες στο Doppler 3ου τριμηνου;

Εκανα ενα προληπτικα στην 29η εβδομαδα και μου εδειξε οτι εχω αυξημενες αντιστασεις.

 

Κοριτσάκι μου πήρες τον γιατρό να τον ενημερώσεις? Νομίζω έχει να κάνει με το πόσο αίμα πηγαίνει από εσένα στο μωρό. Κάνεις αντιπηκτική αγωγή?


 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Όλες μαζί κοριτσάκια μου!!!! Φεύγει για λίγο το άγχος αλλά μετά επανέρχεται!!!! Εύχομαι όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα!!!!Μαζί μας είναι κ η @Rafaelatarzan !!!!

 

 

Κοριτσάκι μου πήρες τον γιατρό να τον ενημερώσεις? Νομίζω έχει να κάνει με το πόσο αίμα πηγαίνει από εσένα στο μωρό. Κάνεις αντιπηκτική αγωγή?

καλημερα κουκλεςςςςς....Ναι εγώ μαζί σας ειμαι....η ποκυλογου κ η πλακατζου. χαχαχα....

@Katerina88 με θυμήθηκες αγαπη μ....πωωωωωωω ολες μαζι είναι πολύ καλητερα.σας ευχαριστώ που εισται εδω....Πώς παν τα κέφια σημερα???? 

@Jennak83 ολα καλα???? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Όλες μαζί κοριτσάκια μου!!!! Φεύγει για λίγο το άγχος αλλά μετά επανέρχεται!!!! Εύχομαι όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα!!!!Μαζί μας είναι κ η @Rafaelatarzan !!!!

 

 

Κοριτσάκι μου πήρες τον γιατρό να τον ενημερώσεις? Νομίζω έχει να κάνει με το πόσο αίμα πηγαίνει από εσένα στο μωρό. Κάνεις αντιπηκτική αγωγή?

Καλημερα!

Κανω αντιπηκτικη αγωγη ναι...

Απο την 20η εβδομάδα. 

Το ειπα στη γιατρο μου και μου ειπε πως οσο μεγαλωνει το μωρο φυσιολογικα δεν εχουμε θεμα αλλα εγω εχω αγχωθει

  • Μπερδεμένη/-ος 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλημερα κουκλεςςςςς....Ναι εγώ μαζί σας ειμαι....η ποκυλογου κ η πλακατζου. χαχαχα....

@Katerina88 με θυμήθηκες αγαπη μ....πωωωωωωω ολες μαζι είναι πολύ καλητερα.σας ευχαριστώ που εισται εδω....Πώς παν τα κέφια σημερα???? 

@Jennak83 ολα καλα???? 

Καλημερούδια!!!!Άυπνη είμαι από τις 4 κ τώρα κουτουλαω!χαχα! Εσείς??

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημερα!

Κανω αντιπηκτικη αγωγη ναι...

Απο την 20η εβδομάδα. 

Το ειπα στη γιατρο μου και μου ειπε πως οσο μεγαλωνει το μωρο φυσιολογικα δεν εχουμε θεμα αλλα εγω εχω αγχωθει

Καλημέρα!Μην αγχώνεσαι εφόσον στο είπε κ ο γιατρός σου!Απλά στην οποιαδήποτε αλλαγή τον ενημερώνεις.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημερούδια!!!!Άυπνη είμαι από τις 4 κ τώρα κουτουλαω!χαχα! Εσείς??

Καλημέρα!Μην αγχώνεσαι εφόσον στο είπε κ ο γιατρός σου!Απλά στην οποιαδήποτε αλλαγή τον ενημερώνεις.

Γιατί αγαπη μ ξύπνησες τόσο νωρίς???? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Γιατί αγαπη μ ξύπνησες τόσο νωρίς???? 

Εδώ κ 2 εβδομάδες είτε θα κοιμάμαι πολλές ώρες είτε θα ξυπνάω κάθε φορά στις 4.00 κ μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ.Το πάθαινα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλά στο δεύτερο τρίμηνο, τώρα το παθαίνω από την αρχή.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Εδώ κ 2 εβδομάδες είτε θα κοιμάμαι πολλές ώρες είτε θα ξυπνάω κάθε φορά στις 4.00 κ μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ.Το πάθαινα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλά στο δεύτερο τρίμηνο, τώρα το παθαίνω από την αρχή.

κατάλαβα...Εγώ παλι ξεραινομαι ολη νύχτα...αχαχχαχα βοδι σ λέω...Αλλά όλη την υπόλοιπη μέρα ειμαι στην τσίτα.πως είσαι από συμπτώματά???? Εγώ πάλι δεν εχω κατιβτο ιδιαίτερο....τσισιν πολύ μονο ...να ανησύχησω????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...