Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εμενα να δεις ποσο μου ελειψε! Λεω με το που θα γεννησω φερτε μου μπουκαλια! :-P Παντως σε κατι σεμιναρια θηλασμου που εκανα μας ειπαν πως δεν απαγορευεται απλα πρεπει να περασουν καποιες ωρες για να θηλασεις μετα ωστε να μη περασει στο μωρο..θα το ψαξω εξονυχίστηκα :D 

Ναι ειναι εντελως διαφορετικα απο τις κινησεις του μωρου.Πετρωνει ολη η μητρα γινεται πολυ σκληρη και πλεον επειδη ειναι μεγαλη με πιεζει παντου,στην κυστη στα πλευρα και νιωθω δυσφορια.Ενω το νινακι κανει χορευτικες κινησεις μεσα χαχα..ειναι απολαυση. Υπαρχουν φορες βεβαια που και το μωρο με πιεζει στην κυστη η καπου που μπορει να πονεσω αλλα σε γενικες γραμμες οι κινησεις του δεν με ενοχλουν ουτε πονανε ιδιαιτερα.

Τωρα μια τελευταια επισκεψη εχω και μετα καθε εβδομαδα θα κανω καρδιοτοκογραφημα στην κλινικη

Αχ ασε ευτυχως που δεν ειναι καλοκαιρι θα υπεφερα..εχω μεγαλη δυσανεξια στη ζεστη,μου πεφτει και η πιεση δεν την παλευω..ολοι μετρανε μερες να ερθει το καλοκαιρι και εγω για να ερθει ο χειμωνας :D

Και εγώ ακριβώς το ίδιο!!! Δεν μου αρέσει το καλοκαίρι! Έχω πρόβλημα με τη ζέστη. Υποφέρω!!! Να με δεις κάτι βράδια να κλαίω από νεύρα μου που δεν μπορώ να κοιμηθώ επειδή έχει πολύ ζέστη!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!!

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο!!! Δεν μου αρέσει το καλοκαίρι! Έχω πρόβλημα με τη ζέστη. Υποφέρω!!! Να με δεις κάτι βράδια να κλαίω από νεύρα μου που δεν μπορώ να κοιμηθώ επειδή έχει πολύ ζέστη!

Κι εγώ προτιμώ τον χειμώνα. Το καλό είναι πως εδώ που είμαι το καλοκαίρι χρειάζεσαι σεντονακι αλλιώς σε πιάνει η ψύχρα. Δεν χρειάζεται καν ερκοντισιον. Αυτό είναι που μου αρέσει στην πόλη μου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!!

Κι εγώ προτιμώ τον χειμώνα. Το καλό είναι πως εδώ που είμαι το καλοκαίρι χρειάζεσαι σεντονακι αλλιώς σε πιάνει η ψύχρα. Δεν χρειάζεται καν ερκοντισιον. Αυτό είναι που μου αρέσει στην πόλη μου. 

Καλημέρα!! Όντως πολύ καλό αυτό με την δροσούλα το καλοκαίρι 

11 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εμενα να δεις ποσο μου ελειψε! Λεω με το που θα γεννησω φερτε μου μπουκαλια! :-P Παντως σε κατι σεμιναρια θηλασμου που εκανα μας ειπαν πως δεν απαγορευεται απλα πρεπει να περασουν καποιες ωρες για να θηλασεις μετα ωστε να μη περασει στο μωρο..θα το ψαξω εξονυχίστηκα :D 

Ναι ειναι εντελως διαφορετικα απο τις κινησεις του μωρου.Πετρωνει ολη η μητρα γινεται πολυ σκληρη και πλεον επειδη ειναι μεγαλη με πιεζει παντου,στην κυστη στα πλευρα και νιωθω δυσφορια.Ενω το νινακι κανει χορευτικες κινησεις μεσα χαχα..ειναι απολαυση. Υπαρχουν φορες βεβαια που και το μωρο με πιεζει στην κυστη η καπου που μπορει να πονεσω αλλα σε γενικες γραμμες οι κινησεις του δεν με ενοχλουν ουτε πονανε ιδιαιτερα.

Τωρα μια τελευταια επισκεψη εχω και μετα καθε εβδομαδα θα κανω καρδιοτοκογραφημα στην κλινικη

Αχ ασε ευτυχως που δεν ειναι καλοκαιρι θα υπεφερα..εχω μεγαλη δυσανεξια στη ζεστη,μου πεφτει και η πιεση δεν την παλευω..ολοι μετρανε μερες να ερθει το καλοκαιρι και εγω για να ερθει ο χειμωνας :D

Και εμενα μου λείπει ένα ποτακι κοριτσια  αν και πίνω μισό ποτηράκι κρασί την εβδομάδα έτσι για την ιδέα. Στον θηλασμό μου έχουν πει πως επιτρεπεται ένα  και ιδιαίτερα ή μπυρα επειδή βοηθάει κιολας. Και ένα τσιγάρο  επιτρεπεται. Αρκεί οπως είπες να περάσει κάποια ώρα και αν έχεις καπνίσει αλλαγή ρούχων και μπάνιο. Στανταρ κ εγω θα το ψάξω για το drink:-P

Αχ τι ωραία που έρχεται η στιγμή να πάρεις το αγοράκι σου αγκαλίτσα:wub: το σκέφτομαι κ εγω και καρδιοχτυπω..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!!

Κι εγώ προτιμώ τον χειμώνα. Το καλό είναι πως εδώ που είμαι το καλοκαίρι χρειάζεσαι σεντονακι αλλιώς σε πιάνει η ψύχρα. Δεν χρειάζεται καν ερκοντισιον. Αυτό είναι που μου αρέσει στην πόλη μου. 

Σε ποια πόλη είσαι;;;; Θες να με φιλοξενήσεις για το καλοκαίρι; Θα είμαι καλό παιδί, θα κάνω και δουλειές!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο!!! Δεν μου αρέσει το καλοκαίρι! Έχω πρόβλημα με τη ζέστη. Υποφέρω!!! Να με δεις κάτι βράδια να κλαίω από νεύρα μου που δεν μπορώ να κοιμηθώ επειδή έχει πολύ ζέστη!

Συμπάσχω! :)

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!!

Κι εγώ προτιμώ τον χειμώνα. Το καλό είναι πως εδώ που είμαι το καλοκαίρι χρειάζεσαι σεντονακι αλλιώς σε πιάνει η ψύχρα. Δεν χρειάζεται καν ερκοντισιον. Αυτό είναι που μου αρέσει στην πόλη μου. 

Τυχερούλαααα!Ερχομαι και εγω! :D

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα!! Όντως πολύ καλό αυτό με την δροσούλα το καλοκαίρι 

Και εμενα μου λείπει ένα ποτακι κοριτσια  αν και πίνω μισό ποτηράκι κρασί την εβδομάδα έτσι για την ιδέα. Στον θηλασμό μου έχουν πει πως επιτρεπεται ένα  και ιδιαίτερα ή μπυρα επειδή βοηθάει κιολας. Και ένα τσιγάρο  επιτρεπεται. Αρκεί οπως είπες να περάσει κάποια ώρα και αν έχεις καπνίσει αλλαγή ρούχων και μπάνιο. Στανταρ κ εγω θα το ψάξω για το drink:-P

Αχ τι ωραία που έρχεται η στιγμή να πάρεις το αγοράκι σου αγκαλίτσα:wub: το σκέφτομαι κ εγω και καρδιοχτυπω..

 

Ετσι ακριβως Beboula μου ανυπομονώ!

Καλημερα κοριτσια!! :)

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Ναι επιτρεπεται ενα ποτηρι αλλα πρεπει να περασουν 2 ωρες για να θηλασεις. Εγω τον ταιζω καθε μια ωρα το μεγιστο, οποτε λιγο δυσκολο. Ειναι πολυ φαγανος. Η απλα του αρεσουν τα βυζια δεν ξερω ακομα χαχαχα. Η λυση ειναι το θηλαστρο. Βγαζεις γαλα και πινεις το ποτο σου κ ταιζεις το γαλα με μπιμπερο μεχρι να περασει η ωρα να μπορεσεις να θηλασεις. Αλλα κ το θηλαστρο δεν ειναι ευκολη υποθεση. Προσωπικα με κουραζει πολυ η διαδικασια της αντλησης παρολο που το κανω αραια και που. 

Συμφωνω κ για το καλοκαιρι!! Καλοκαιρι και Αθηνα ειναι συνδυασμος τραγικος. Δεν αντεχεται με τιποτα! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Ναι επιτρεπεται ενα ποτηρι αλλα πρεπει να περασουν 2 ωρες για να θηλασεις. Εγω τον ταιζω καθε μια ωρα το μεγιστο, οποτε λιγο δυσκολο. Ειναι πολυ φαγανος. Η απλα του αρεσουν τα βυζια δεν ξερω ακομα χαχαχα. Η λυση ειναι το θηλαστρο. Βγαζεις γαλα και πινεις το ποτο σου κ ταιζεις το γαλα με μπιμπερο μεχρι να περασει η ωρα να μπορεσεις να θηλασεις. Αλλα κ το θηλαστρο δεν ειναι ευκολη υποθεση. Προσωπικα με κουραζει πολυ η διαδικασια της αντλησης παρολο που το κανω αραια και που. 

Συμφωνω κ για το καλοκαιρι!! Καλοκαιρι και Αθηνα ειναι συνδυασμος τραγικος. Δεν αντεχεται με τιποτα! 

Εγώ σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά.. Μόλις σαραντησω.. Να φύγω από την Αθήνα και να πάω Καλαμάτα που έχουμε σπίτι στην θάλασσα κοντά γτ με τόση ζέστη δεν παλεύεται.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγώ σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά.. Μόλις σαραντησω.. Να φύγω από την Αθήνα και να πάω Καλαμάτα που έχουμε σπίτι στην θάλασσα κοντά γτ με τόση ζέστη δεν παλεύεται.. 

Παρε μας κ μααααας μαζι σου!!!! Θα κανουμε μαζι δουλειες με την @ΦαιηΚατς :lol:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Σε ποια πόλη είσαι;;;; Θες να με φιλοξενήσεις για το καλοκαίρι; Θα είμαι καλό παιδί, θα κάνω και δουλειές!!!

Χαχαχα ναι αμέ και χωρίς δουλειές. Τρίπολη εδώ!!!

5 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Συμπάσχω! :)

Τυχερούλαααα!Ερχομαι και εγω! :D

Ετσι ακριβως Beboula μου ανυπομονώ!

Καλημερα κοριτσια!! :)

Γιααααα come για coooome to δώθε!!!

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Ναι επιτρεπεται ενα ποτηρι αλλα πρεπει να περασουν 2 ωρες για να θηλασεις. Εγω τον ταιζω καθε μια ωρα το μεγιστο, οποτε λιγο δυσκολο. Ειναι πολυ φαγανος. Η απλα του αρεσουν τα βυζια δεν ξερω ακομα χαχαχα. Η λυση ειναι το θηλαστρο. Βγαζεις γαλα και πινεις το ποτο σου κ ταιζεις το γαλα με μπιμπερο μεχρι να περασει η ωρα να μπορεσεις να θηλασεις. Αλλα κ το θηλαστρο δεν ειναι ευκολη υποθεση. Προσωπικα με κουραζει πολυ η διαδικασια της αντλησης παρολο που το κανω αραια και που. 

Συμφωνω κ για το καλοκαιρι!! Καλοκαιρι και Αθηνα ειναι συνδυασμος τραγικος. Δεν αντεχεται με τιποτα! 

Εγώ αντλώ ανα τρεις ώρες για 20 λεπτά. Βαρετό πολύ. Τα χέρια μου από τα πλυσίματα για να αποστείρωσω τα σύνεργα έχουν γίνει τραχιά κι έχουν ανοίξει. 

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγώ σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά.. Μόλις σαραντησω.. Να φύγω από την Αθήνα και να πάω Καλαμάτα που έχουμε σπίτι στην θάλασσα κοντά γτ με τόση ζέστη δεν παλεύεται.. 

Έρχομαι!!!! Είμαι κ κοντά!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα ναι αμέ και χωρίς δουλειές. Τρίπολη εδώ!!!

Γιααααα come για coooome to δώθε!!!

Εγώ αντλώ ανα τρεις ώρες για 20 λεπτά. Βαρετό πολύ. Τα χέρια μου από τα πλυσίματα για να αποστείρωσω τα σύνεργα έχουν γίνει τραχιά κι έχουν ανοίξει. 

Έρχομαι!!!! Είμαι κ κοντά!!!

Συμπεθερα μου νομιζω δεν χρειαζεται να αντλεις πλεον. Λογικα η μικρη σου θα θηλαζει καλα σε αυτην την φαση. Στο λεω γιατι εγω φαντασου αντλω γυρω στη μια φορα τη μερα και πραγματικα οταν ερχεται η ωρα να το κανω βαριεμαι τοοοσο πολυ που κ μονο η ιδεα με κουραζει. Ποσο μαλλον αν το εκανα συστηματικα οπως εσυ. Χαρα στο κουραγιο σου φιλεναδα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , nanoula90 είπε:

Συμπεθερα μου νομιζω δεν χρειαζεται να αντλεις πλεον. Λογικα η μικρη σου θα θηλαζει καλα σε αυτην την φαση. Στο λεω γιατι εγω φαντασου αντλω γυρω στη μια φορα τη μερα και πραγματικα οταν ερχεται η ωρα να το κανω βαριεμαι τοοοσο πολυ που κ μονο η ιδεα με κουραζει. Ποσο μαλλον αν το εκανα συστηματικα οπως εσυ. Χαρα στο κουραγιο σου φιλεναδα

Μωρέ χαζεύει στο στήθος. Ενώ έτσι ξέρω τι πίνει. 110 ml το γεύμα της. Εν τω μεταξύ μέσα σε 4 μέρες πήρε μόνο 20 γρ θα θέλαμε περισσότερο είπε η παιδίατρος αλλά δεν ανησυχούμε απλά το γάλα μου δεν είναι τόσο θερμιδικό οπότε μου βάλε ξένο στην διατροφή της μέχρι να την ξανά δει 07/02.

πρίν από 19 λεπτά , nanoula90 είπε:

Συμπεθερα μου νομιζω δεν χρειαζεται να αντλεις πλεον. Λογικα η μικρη σου θα θηλαζει καλα σε αυτην την φαση. Στο λεω γιατι εγω φαντασου αντλω γυρω στη μια φορα τη μερα και πραγματικα οταν ερχεται η ωρα να το κανω βαριεμαι τοοοσο πολυ που κ μονο η ιδεα με κουραζει. Ποσο μαλλον αν το εκανα συστηματικα οπως εσυ. Χαρα στο κουραγιο σου φιλεναδα

Άσε που έτσι έχω χρόνο περισσότερο κάποιος πρέπει να κάνει κ τις δουλειές του σπιτιού οπότε και την ταιζει ο σύζυγος. Βέβαια είναι τόσο όμορφος ο θηλασμός.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Smile89 είπε:

Μωρέ χαζεύει στο στήθος. Ενώ έτσι ξέρω τι πίνει. 110 ml το γεύμα της. Εν τω μεταξύ μέσα σε 4 μέρες πήρε μόνο 20 γρ θα θέλαμε περισσότερο είπε η παιδίατρος αλλά δεν ανησυχούμε απλά το γάλα μου δεν είναι τόσο θερμιδικό οπότε μου βάλε ξένο στην διατροφή της μέχρι να την ξανά δει 07/02.

Άσε που έτσι έχω χρόνο περισσότερο κάποιος πρέπει να κάνει κ τις δουλειές του σπιτιού οπότε και την ταιζει ο σύζυγος. Βέβαια είναι τόσο όμορφος ο θηλασμός.

Καθε ποσες ωρες τρωει?? Στο 2ωρο?? Αντεχει η γκρινιαζει?? Εμενα πχ τρωει 150 μλ και σε μιαμιση ωρα τσιριζει γιατι ξαναπειναει! Ειναι πολυ φαγανουλης. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καθε ποσες ωρες τρωει?? Στο 2ωρο?? Αντεχει η γκρινιαζει?? Εμενα πχ τρωει 150 μλ και σε μιαμιση ωρα τσιριζει γιατι ξαναπειναει! Ειναι πολυ φαγανουλης. 

 

Όχι στο 3ωρο-4ωρο την ημέρα και στο 4ωρο-5ωρο το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Jennak83 είπε:

Τι κανετε κοριτσια μου; Ηρθα και γω στην παρεα σας!

Κοριτσι μου εισαι εγκυος ?? Σε θυμαμαι απο αλλα θεματα!!! Με το καλο ευχομαι και να εχεις μια τελειομηνη και ανεμελη εγκυμοσυνη!!! 

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Όχι στο 3ωρο-4ωρο την ημέρα και στο 4ωρο-5ωρο το βράδυ. 

Ωωω ρε ειστε μια χαρα τοτε. Μπορεις να κοιμασαι και λιγο ετσι


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...