Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν ξέρω αν είναι κολικοί. Λες? Την ψιλοπαιρνει ο ύπνος κ πετάγεται. Λές?? Δεν πολύ σηκώνει τα πόδια όμως. 

Μπορεί να μην είναι τόσο έντονοι απλά να πονάει τόσο που της χαλάει τον ύπνο... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Οχιιιιιι χαχαχαχαα. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κάνω μπάνιο όπως έκανα, μου λέει αυτά τα έλεγαν παλιά και δεν ισχύουν. Τι να πεις!!!!ο καθένας....

Αααα κ @Beboula25 εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη τής έβαζα δυνατά ένα συγκεκριμένο τραγούδι. Σε πληροφορω της το βάζω τώρα κ με το που ακούει αρχίζει πιπιλαει τα δάχτυλα, κουρνιάζει κ κλείνει τα ματάκια. Το αναγνωρίζει λοιπόν κι αυτό είναι πολύ καλό, είναι θετικό σημάδι ανάπτυξης. 

Τι κάνετε κοριτσια πως πάτε μανούλα και κόρη;; Θα είναι πολύ γλυκεια εικόνα :wub:

Ειμαι σίγουρη πως αν όχι όλες οι περισσότερες το έχουμε κάνει. Το τερμάτισα απλά με το ηχείο στον αφαλό και η ένταση τιγκα. Εντάξει ας το μην το σκέφτομαι άλλωστε δεν αλλάζει τώρα κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Τι κάνετε κοριτσια πως πάτε μανούλα και κόρη;; Θα είναι πολύ γλυκεια εικόνα :wub:

Ειμαι σίγουρη πως αν όχι όλες οι περισσότερες το έχουμε κάνει. Το τερμάτισα απλά με το ηχείο στον αφαλό και η ένταση τιγκα. Εντάξει ας το μην το σκέφτομαι άλλωστε δεν αλλάζει τώρα κάτι. 

Εγώ δεν χρειάζεται να της βάλω μουσική.. Όλη μέρα με κλωτσάει... Μέχρι κ στον ύπνο μου... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγώ δεν χρειάζεται να της βάλω μουσική.. Όλη μέρα με κλωτσάει... Μέχρι κ στον ύπνο μου... 

Μπράβο το κορίτσι! Από κλωτσιδι δεν έχω παράπονο. Αλλα θέλω να ακούει μουσική έτσι οπως κ εγω τότε.... 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μπορεί να μην είναι τόσο έντονοι απλά να πονάει τόσο που της χαλάει τον ύπνο... 

Ναι σωστά. 

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τι κάνετε κοριτσια πως πάτε μανούλα και κόρη;; Θα είναι πολύ γλυκεια εικόνα :wub:

Ειμαι σίγουρη πως αν όχι όλες οι περισσότερες το έχουμε κάνει. Το τερμάτισα απλά με το ηχείο στον αφαλό και η ένταση τιγκα. Εντάξει ας το μην το σκέφτομαι άλλωστε δεν αλλάζει τώρα κάτι. 

Έλα βρε. Όλα καλά!!! Εδώ εγώ πήγα σε πόσους γάμους με κλαρίνα. Χαχαχα

Απίστευτη εικόνα ναι, ανατριχιασα όταν την είδα.

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι σωστά. 

Έλα βρε. Όλα καλά!!! Εδώ εγώ πήγα σε πόσους γάμους με κλαρίνα. Χαχαχα

Απίστευτη εικόνα ναι, ανατριχιασα όταν την είδα.

Χαχαχ μια χαρά κ εσυ!! Δεν μπορώ ρε έχω κόλλημα έχω μεγαλώσει με μουσική έτσι κ εγω από την κοιλιά της μανούλας μου.. Πάντως κ αυτή με έκραξε με το ηχειακι :roll:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπράβο το κορίτσι! Από κλωτσιδι δεν έχω παράπονο. Αλλα θέλω να ακούει μουσική έτσι οπως κ εγω τότε.... 

 

Ααα εγώ ακούω κάθε μερα μουσική και στο σπίτι αλλά και όσο είμαι στην δουλειά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσουουπρες !!!

Αχ @Beboula25 εισαι μεταλου??? Χεχεχε μην αγχωνεσαι παντως. Και γω τα ιδια εκανα. Στην αρχη του εβαζα κλασσικη μουσικη και καλα για να εχει μουσικη παιδεια απο την κοιλια. Αλλα πολυ ξενερωτα μου φαινοντουσαν και με νυσταζαν. Μετα ο μπαμπας μας εβαζε τερμα ρεμπετικα που του αρεσουν και εβαζε το ηχειο στην κοιλια για να μαθει ο γιος καλη μουσικη απο μωρο. Εγω απο την αλλη ηθελα να τον κανω χορευτη και του εβαζα αγιε αγιε αγιεεεε φουεγκοοοο. :lol: Και τελικα το παιδι βγηκε και ειναι μια χαρα, τιποτα δεν επαθε. Ενταξει, λιγο γυαλιζει το ματι του, αλλα ολα κομπλε, καλα ειμαστε :lol:

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας τσουουπρες !!!

Αχ @Beboula25 εισαι μεταλου??? Χεχεχε μην αγχωνεσαι παντως. Και γω τα ιδια εκανα. Στην αρχη του εβαζα κλασσικη μουσικη και καλα για να εχει μουσικη παιδεια απο την κοιλια. Αλλα πολυ ξενερωτα μου φαινοντουσαν και με νυσταζαν. Μετα ο μπαμπας μας εβαζε τερμα ρεμπετικα που του αρεσουν και εβαζε το ηχειο στην κοιλια για να μαθει ο γιος καλη μουσικη απο μωρο. Εγω απο την αλλη ηθελα να τον κανω χορευτη και του εβαζα αγιε αγιε αγιεεεε φουεγκοοοο. :lol: Και τελικα το παιδι βγηκε και ειναι μια χαρα, τιποτα δεν επαθε. Ενταξει, λιγο γυαλιζει το ματι του, αλλα ολα κομπλε, καλα ειμαστε :lol:

Α ρε nanoula οποτε σε διαβαζω μου φτιαχνεις τη διαθεση σας κανω εικονα χαχα!! Εμενα ακουγαν χαρουλη φουλ ειμαστε του εντεχνου οταν την παρω σπιτι θα της βαζω να δω αν θυμαται χαχα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vasoth. είπε:

Α ρε nanoula οποτε σε διαβαζω μου φτιαχνεις τη διαθεση σας κανω εικονα χαχα!! Εμενα ακουγαν χαρουλη φουλ ειμαστε του εντεχνου οταν την παρω σπιτι θα της βαζω να δω αν θυμαται χαχα!!

Αχ και μ αρεσει τοσο πολυ ο χαρουλης!! Προ εγκυμοσυνης πηγαινα συχνα σε συναυλιες του! Και παπακωνσταντινου και μαλαμα φυσικα !! Αλλα εχω παει κ λοκομοντο, οπου γαμος και χαρα δηλαδη... 

Εννοειται να της βαζεις, θα της αρεσει. Κ αν ακουγες καποιο κομματι περισσοτερο ισως και να το θυμαται. 

Εγω του κανω και το αλλο. Το πρωι που ξυπναμε του λεω πχ καλημερα μωρακι μου!! - goodmorning my baby. Θα φαμε?? - Shall we eat? :lol: Τα κανω βεβαια μονο οταν ειμαι μονη μου, αν ειναι μπροστα ο αντρας δεν τα κανω αυτα γιατι θα ακουσω καραμουζα χεχεχε

 

Τι κανει η μικρη σου αγαπη μου?? Πως πατε? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αχ και μ αρεσει τοσο πολυ ο χαρουλης!! Προ εγκυμοσυνης πηγαινα συχνα σε συναυλιες του! Και παπακωνσταντινου και μαλαμα φυσικα !! Αλλα εχω παει κ λοκομοντο, οπου γαμος και χαρα δηλαδη... 

Εννοειται να της βαζεις, θα της αρεσει. Κ αν ακουγες καποιο κομματι περισσοτερο ισως και να το θυμαται. 

Εγω του κανω και το αλλο. Το πρωι που ξυπναμε του λεω πχ καλημερα μωρακι μου!! - goodmorning my baby. Θα φαμε?? - Shall we eat? :lol: Τα κανω βεβαια μονο οταν ειμαι μονη μου, αν ειναι μπροστα ο αντρας δεν τα κανω αυτα γιατι θα ακουσω καραμουζα χεχεχε

 

Τι κανει η μικρη σου αγαπη μου?? Πως πατε? 

Μια απτα ιδια ειμαστε οπου γαμος κ χαρα η βασιλω πρωτη κ καλα εγω εχω κ το ονομα χαχα!!μου θυμιζεις τις κασετες (αν προλαβες κασετες) που βαζαμε για εξασκηση στα αγγλικα χαχαχα!! Καλυτερα παει δειχνει να το ξεπερναει κ αυτο για να δουμε...περιμενουμε την εξεταση για τα ματια μεσα στη βδομάδα αν ειναι οκ γυρναμε πισω.Σημερα της χαιδευαμε την πλατουλα κ ειχε λιωσει στον υπνο την πειραζα στην πατουσα κ γελαγε η σταλιτσα μου λιωσαμε οπως καταλαβαινεις!

  • Μου αρέσει 4

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα !

@Smile89 @Beboula25 @ΦαιηΚατς αυτο με το μπανιο ειναι αληθεια για τους πρωτους μηνες.Επειδη το εμβρυο δεν μπορει να ρυθμισει τη θερμοκρασια του σωματος του ακομα δεν κανουμε μπανιο με καυτο νερο,το αποφευγουμε.Εννοω να γεμισουμε τη μπανιερα και να λιωσουμε.Στο τελος της εγκυμοσυνης ομως που εχει αναπτυχθει το μωρο απο οτι διαβασα στο βιβλιο εγκυμοσυνης που εχω,δε υπαρχει θεμα(στο 3ο τριμηνο νομιζω).Εγω παλι ομως δεν θα γεμιζα μπανιερα, αλλα κανω πολυ ζεστα ντουζ  γιατι ανακουφιζουν απιστευτα απο τα πετρωμτα και τα τραβηγματα που εχω. Το ζεστο νερο δρα πολυ ευγεργετικα γιαυτο και το χρησιμοποιουν σε φυσικους τοκετους για ανακουφιση απο τον πονο. 

 

πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μια απτα ιδια ειμαστε οπου γαμος κ χαρα η βασιλω πρωτη κ καλα εγω εχω κ το ονομα χαχα!!μου θυμιζεις τις κασετες (αν προλαβες κασετες) που βαζαμε για εξασκηση στα αγγλικα χαχαχα!! Καλυτερα παει δειχνει να το ξεπερναει κ αυτο για να δουμε...περιμενουμε την εξεταση για τα ματια μεσα στη βδομάδα αν ειναι οκ γυρναμε πισω.Σημερα της χαιδευαμε την πλατουλα κ ειχε λιωσει στον υπνο την πειραζα στην πατουσα κ γελαγε η σταλιτσα μου λιωσαμε οπως καταλαβαινεις!

Μπραβο Βασω μου ημουν σιγουρη οτι θα το ξεπερασει κ αυτο. Γρηγορα περαστικα στην ομορφη κορουλα σας :wub:

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Μια απτα ιδια ειμαστε οπου γαμος κ χαρα η βασιλω πρωτη κ καλα εγω εχω κ το ονομα χαχα!!μου θυμιζεις τις κασετες (αν προλαβες κασετες) που βαζαμε για εξασκηση στα αγγλικα χαχαχα!! Καλυτερα παει δειχνει να το ξεπερναει κ αυτο για να δουμε...περιμενουμε την εξεταση για τα ματια μεσα στη βδομάδα αν ειναι οκ γυρναμε πισω.Σημερα της χαιδευαμε την πλατουλα κ ειχε λιωσει στον υπνο την πειραζα στην πατουσα κ γελαγε η σταλιτσα μου λιωσαμε οπως καταλαβαινεις!

Ελααα ρε συυυ, η ψυχουλα μου.. Ποσο ειστε τωρα Βασω μου? Μια χαρα θα τα καταφερει και θα ξεπερασετε και το θεμα με τα ματακια. Θα περιμενουμε και μεις να μας πεις τα νεοτερα. Και μετα θα γυρισετε παλι εκει που την ειχαν στην αρχη ? Ολα να πανε κατ ευχην αγαπη μου, να πλησιασετε τη μερα που θα πατε υγιεστατοι σπιτακι σας.

Εννοειται προλαβα κασετααα χαχαχα. Πωπω τι μου θυμισες!!! Και οταν ετρωγε το κασετοφωνο την ταινια της κασετας ποσο εκνευριστικο να το ξετυλιξεις και να το γυρισεις μεχρι να φτιαχτει παλι! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Γεια σας τσουουπρες !!!

Αχ @Beboula25 εισαι μεταλου??? Χεχεχε μην αγχωνεσαι παντως. Και γω τα ιδια εκανα. Στην αρχη του εβαζα κλασσικη μουσικη και καλα για να εχει μουσικη παιδεια απο την κοιλια. Αλλα πολυ ξενερωτα μου φαινοντουσαν και με νυσταζαν. Μετα ο μπαμπας μας εβαζε τερμα ρεμπετικα που του αρεσουν και εβαζε το ηχειο στην κοιλια για να μαθει ο γιος καλη μουσικη απο μωρο. Εγω απο την αλλη ηθελα να τον κανω χορευτη και του εβαζα αγιε αγιε αγιεεεε φουεγκοοοο. :lol: Και τελικα το παιδι βγηκε και ειναι μια χαρα, τιποτα δεν επαθε. Ενταξει, λιγο γυαλιζει το ματι του, αλλα ολα κομπλε, καλα ειμαστε :lol:

Αχααχα έκλαψα!! Τρελλη!!! Εντάξει τότε, περίμενε με το καλό να σου χορεύει με τα παμπερακια του :lol: Ρε συ βάλτου και κανα Μαικλ!!!

Ροκου είμαι από μωρό με μπαμπα μουσικό μπάντες μέσα στο σπίτι κ τέτοια. Αφού μόλις ξετσουμισει ο μπέμπης θα κλείνω στον πατέρα μου  μουσικές βραδυες έτσι να μαθαίνει!! Πάντως από εκείνα και από τα αλλα λες και του δικου μου να γυαλίζει;;;

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ και μ αρεσει τοσο πολυ ο χαρουλης!! Προ εγκυμοσυνης πηγαινα συχνα σε συναυλιες του! Και παπακωνσταντινου και μαλαμα φυσικα !! Αλλα εχω παει κ λοκομοντο, οπου γαμος και χαρα δηλαδη... 

Εννοειται να της βαζεις, θα της αρεσει. Κ αν ακουγες καποιο κομματι περισσοτερο ισως και να το θυμαται. 

Εγω του κανω και το αλλο. Το πρωι που ξυπναμε του λεω πχ καλημερα μωρακι μου!! - goodmorning my baby. Θα φαμε?? - Shall we eat? :lol: Τα κανω βεβαια μονο οταν ειμαι μονη μου, αν ειναι μπροστα ο αντρας δεν τα κανω αυτα γιατι θα ακουσω καραμουζα χεχεχε

 

Τι κανει η μικρη σου αγαπη μου?? Πως πατε? 

Χαχααααα να ξέρεις κατουρήθηκα κιολας λίγο 

πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα !

@Smile89 @Beboula25 @ΦαιηΚατς αυτο με το μπανιο ειναι αληθεια για τους πρωτους μηνες.Επειδη το εμβρυο δεν μπορει να ρυθμισει τη θερμοκρασια του σωματος του ακομα δεν κανουμε μπανιο με καυτο νερο,το αποφευγουμε.Εννοω να γεμισουμε τη μπανιερα και να λιωσουμε.Στο τελος της εγκυμοσυνης ομως που εχει αναπτυχθει το μωρο απο οτι διαβασα στο βιβλιο εγκυμοσυνης που εχω,δε υπαρχει θεμα(στο 3ο τριμηνο νομιζω).Εγω παλι ομως δεν θα γεμιζα μπανιερα, αλλα κανω πολυ ζεστα ντουζ  γιατι ανακουφιζουν απιστευτα απο τα πετρωμτα και τα τραβηγματα που εχω. Το ζεστο νερο δρα πολυ ευγεργετικα γιαυτο και το χρησιμοποιουν σε φυσικους τοκετους για ανακουφιση απο τον πονο. 

 

Μπραβο Βασω μου ημουν σιγουρη οτι θα το ξεπερασει κ αυτο. Γρηγορα περαστικα στην ομορφη κορουλα σας :wub:

Γεια σου καλή μου πως είσαι; 

Προσωπικα δεν κάνω με καυτό από τότε που έμαθα για την εγκυμοσυνη γιατί παλιότερα είχα πληροφορηθεί από τον γιατρό ότι δεν κάνει. Προφανως επάνω στην κοιλιτσα κυριως να αποφεύγετε.  Με ανακουφίζει ομως και εμενα στην πλάτη κυριως κ έτσι το ρίχνω μόνο εκεί όχι μπροστά το αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχααχα έκλαψα!! Τρελλη!!! Εντάξει τότε, περίμενε με το καλό να σου χορεύει με τα παμπερακια του :lol: Ρε συ βάλτου και κανα Μαικλ!!!

Ροκου είμαι από μωρό με μπαμπα μουσικό μπάντες μέσα στο σπίτι κ τέτοια. Αφού μόλις ξετσουμισει ο μπέμπης θα κλείνω στον πατέρα μου  μουσικές βραδυες έτσι να μαθαίνει!! Πάντως από εκείνα και από τα αλλα λες και του δικου μου να γυαλίζει;;;

Χαχααααα να ξέρεις κατουρήθηκα κιολας λίγο 

Γεια σου καλή μου πως είσαι; 

Προσωπικα δεν κάνω με καυτό από τότε που έμαθα για την εγκυμοσυνη γιατί παλιότερα είχα πληροφορηθεί από τον γιατρό ότι δεν κάνει. Προφανως επάνω στην κοιλιτσα κυριως να αποφεύγετε.  Με ανακουφίζει ομως και εμενα στην πλάτη κυριως κ έτσι το ρίχνω μόνο εκεί όχι μπροστά το αποφεύγω.

Ολα καλα beboula μου εγω,μπηκα στο μηνα μου και ειμαι στην αναμονη :) Την Πεμπτη εχω ραντεβου το γιατρο να δουμε το νινακι και τι  θα μας πει.Ανυπομονω :D 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...