Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Την εχω λιωσει στα φιλια...ειναι πολυ πρακτικο το ριλαξ εμενα εκει κανει τον βραδυνο της υπνο οσο κοιμαται δηλαδη την ημερα δεν καθεται αλλα δεν με πειραζει!

Εσυ πως εισαι;;; πως πας; αντε πλησιαζεις!!

Εμένα μου είπε η παιδίατρος ριλαξ μετά τίς 40 μέρες


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Εμένα το δεύτερο τρίμηνο ήταν το χειρότερο γιατί εκεί αντιμετώπισα όλα τα πρόβληματα και τις νοσηλειες..σε καταλαβαίνω..

Καλημερα...Ναι διαβαζα τα νεα σου! Τωρα ολα καλα κ αυτο εχει σημσια!!!

8 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Εμένα μου είπε η παιδίατρος ριλαξ μετά τίς 40 μέρες

Καλημερα....εγω ουτε π την ρωτησα την εβαλα στις 20μερες γιατι αλλιως δεν κοιμοταν ή στο ριλαξ θα την εβαζα ή ολο το βραδυ αγγαλια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλησπερα! Την επόμενη εβδομάδα πρώτα ο Θεός τα στήνουμε κ είμαι πολύ χαρουμενη! Κλείνω τον έκτο σε λίγο εχω χρόνο αλλα προτίμησα ένα ένα να μπαινει σε σειρά και επίσης λέω ποτε δεν ξέρεις.. Ας τα πάρουμε τώρα που μπορούμε 

@Dimitr@17 δεν έλεγες το τζόκερ;  Τι σουξέ σήμερα άντρες γυναίκες δεν κάνω πλάκα αφού γελούσα μόνη μου στον δρόμο σε σκέφτηκα χαχα.. Πάντως είναι τόνωση 

Φυσικά και είναι τόνωση μπεμπουλα μου.. Με την κοιλουμπα και τα παραπανίσια κιλά που έχουμε.. Είμαστε τρελα γκόμενάκια τι να λέμε... 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου έχει προσφορές προλαβαίνεις ακομα

Από πού πήρες φορμακια κουβέρτες και σελτεδακια;

 

11 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου έχει προσφορές προλαβαίνεις ακομα

Από πού πήρες φορμακια κουβέρτες και σελτεδακια;

Πήρα  από το Prenatal τα φορμακια, τα σελτεδακια και μπιμπερό.  Την προίκα του μωρού για το κρεβάτι,  σεντονακια  και μια φλις Κουβέρτα πήρα από τα zara home. Και από τα Next έκανα παραγγελία λίγα φορμακια και Φανελακια. Τα next έχουν πολύ ωραία ποιότητα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Isida είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Να σου ζήσει η μπεμπουλα και να είναι γερή και τυχερή!!! Όλα καλά θα είναι κ με τις εξετάσεις!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Isida είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

Να σας ζήσει κορίτσι μου. Κι εγώ έτσι αισθανόμουν θα πέρασει όμως θα δεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, petra1982 είπε:

 

Πήρα  από το Prenatal τα φορμακια, τα σελτεδακια και μπιμπερό.  Την προίκα του μωρού για το κρεβάτι,  σεντονακια  και μια φλις Κουβέρτα πήρα από τα zara home. Και από τα Next έκανα παραγγελία λίγα φορμακια και Φανελακια. Τα next έχουν πολύ ωραία ποιότητα. 

Τέλεια θα πάω να κοιτάξω..σε ευχαριστώ πολυυυ!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Τέλεια θα πάω να κοιτάξω..σε ευχαριστώ πολυυυ!!

Ναι να πας.. Στα πρεναταλ τώρα έχουν πολύ καλές εκπτώσεις, ιδίως αν βγάλεις την κάρτα μέλους.  

2 ώρες πρίν, Isida είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

Να σας ζήσει η μπεμπουλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Isida είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

Να σας ζήσει γερή και καλοτυχη!! Καλή ανάρρωση!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Isida είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

Να σου ζησει κοπελα μου!! Να την δεις οπως αγαπας καλη ανατροφη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου. Κι εγώ έτσι αισθανόμουν θα πέρασει όμως θα δεις. 

Ναι θέλω να πιστεύω ότι θα αναρρωσω γρήγορα.Να μπορώ να κάνω τα καθημερινά μου πράγματα και να ασχολούμαι με την μπουμπού.Σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη πραγματικά!

8 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Να σου ζήσει η μπεμπουλα και να είναι γερή και τυχερή!!! Όλα καλά θα είναι κ με τις εξετάσεις!!!

Ευχαριστώ τόσο τόσο πολυ!!!!

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μου!! Να την δεις οπως αγαπας καλη ανατροφη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!να είσαι πάντα ΚΑΛΆ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 Καποιες με ξερετε καποιες οχι .....να μαι κ εγώ..........συγνωμη για την καθυστέρηση αλλά όπως είπε κ  το νησάκι σας ναι πετάω......ξέχασα το όνομα μ ....Ποια ειμαι απο που ..τι κάνω κ πως ειμαι.....Έχω ένα γερό κ καλα κρατημένο γιγαντομωρο .....είδα παλμό ναι....θα ακούσω σε λίγες μέρες. ....κλαίω κλαίω κλαίω κλαίω από ευτυχία βεβαια.....Την περιμενα αυτη την στιγμη 9 ολόκληρα χρόνια....Δεν έχω δει ποτέ μ παλμό....κόντεψα να πάθω έμφραγμα.ο θεος με λυπήθηκε κ με έκανε μανα...Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω για να εκφράσω αυτα που νιώθω....ειναι τοσα πολλά......τα έχω κυριολεκτικά χαμένα κ γω κ ο αντρας μ....Μας μιλάνε κ λεμε σε  όλα ναι....Σαν τα χαζά...Ε εμείς είμαστε χαζά...χαχαχαχα ....έκανα ακόμα ένα βήμα κ ξεκόλλησα το βουνό μ....Τώρα ήρθε η ώρα να το τραβήξω πάνω μ κ να το διάλυσω με τα ίδια μ τα χέρια....κάποτε με πλάκωνε....Τώρα όμως είναι η σειρά μ να το ν σβήσω απ το χαρτί....θα βλέπω μπροστά κ μονο μπροστα....έναν καθαρό ουρανό με πολυ αγαπη........εχω τοση αγαπη μεσα μ που εισται κ σεις μερος αυτηνης....εσεις που με ακουσατε...εσεις που με βοηθησατε ...εσεις που με παρηγορησατε ΕΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ...  σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μ για ολα....

ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΩ ΠΟΤΕ.

ΕΙΜΑΙ Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ....

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

 Καποιες με ξερετε καποιες οχι .....να μαι κ εγώ..........συγνωμη για την καθυστέρηση αλλά όπως είπε κ  το νησάκι σας ναι πετάω......ξέχασα το όνομα μ ....Ποια ειμαι απο που ..τι κάνω κ πως ειμαι.....Έχω ένα γερό κ καλα κρατημένο γιγαντομωρο .....είδα παλμό ναι....θα ακούσω σε λίγες μέρες. ....κλαίω κλαίω κλαίω κλαίω από ευτυχία βεβαια.....Την περιμενα αυτη την στιγμη 9 ολόκληρα χρόνια....Δεν έχω δει ποτέ μ παλμό....κόντεψα να πάθω έμφραγμα.ο θεος με λυπήθηκε κ με έκανε μανα...Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω για να εκφράσω αυτα που νιώθω....ειναι τοσα πολλά......τα έχω κυριολεκτικά χαμένα κ γω κ ο αντρας μ....Μας μιλάνε κ λεμε σε  όλα ναι....Σαν τα χαζά...Ε εμείς είμαστε χαζά...χαχαχαχα ....έκανα ακόμα ένα βήμα κ ξεκόλλησα το βουνό μ....Τώρα ήρθε η ώρα να το τραβήξω πάνω μ κ να το διάλυσω με τα ίδια μ τα χέρια....κάποτε με πλάκωνε....Τώρα όμως είναι η σειρά μ να το ν σβήσω απ το χαρτί....θα βλέπω μπροστά κ μονο μπροστα....έναν καθαρό ουρανό με πολυ αγαπη........εχω τοση αγαπη μεσα μ που εισται κ σεις μερος αυτηνης....εσεις που με ακουσατε...εσεις που με βοηθησατε ...εσεις που με παρηγορησατε ΕΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ...  σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μ για ολα....

ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΩ ΠΟΤΕ.

ΕΙΜΑΙ Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ....

Συγκινηθηκα πολυ με τα λογια σου. Ποσο χαιρομαι για σενα...Μια ακομη ηρωιδα... Σε θαυμαζω... 

Να εχεις μια υπεροχη ανεμελη εγκυμοσυνη και ολα τα ασχημα να μπουν μια και καλη στο σεντουκι του παρελθοντος... Ολα τα καλα σου ευχομαι!

8 ώρες πρίν, Isida είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!Με έπιασαν οι πόνοι την Δευτέρα και δεν ήξερα αν ήταν όντως πόνοι τοκετου.Με καισαρική.Δςν μου έκατσε καλά αλλά η μπουμπούκα είναι όλη μου η χαρά.Περιμενω να αναρρωσω για να μπορώ να ασχοληθώ μαζί της.Νιωθω άσχημα για αυτό.Ελπιζω να βγουν καλές όλες μου οι εξετάσεις για να ειμαι περισσότερο κοντά της.

Να σου ζησει κοριτσι. Γερο και καλοτυχο να ναι. Καλη αναρρωση, θα δεις μερα με με τη μερα θα σαι πολυ καλυτερα! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...