Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Α μην το λες κ εμενα ετσι ηταν σκεψου οτι ημουν 42κιλα πριν μεινω εγκυος με υψος γκουχμουχ(ουτε 1.60) κ η μικρη βγηκε με περιμετρο κεφαλιου 32,5 κεφαλα οποτε σκεψου οτι η μητρα μ ανοιξε 12εκ κ ο γιατρος π με ξεγεννησε ηταν κατα της επισκληριδιου αλλα οταν γεννησα μ ειπε οτι ηταν σωτηρια για εμενα αλλιως δεν θα εβγενε απλα με εκοψαν πολληηη....παρα πολληηη 10ραμματα παρακαλω 5μεσα κ 5εξω!! Και για το λογω του αληθες η λεκανη μ ειχε περιμετρο 81εκ πολυ λεπτη! Εγω πιστευω θα τα καταφερεις....εκτος κ αν ειναι προσωπικη σου επιλογη!

Όχι και εγώ φυσιολογικά θέλω αλλά δύσκολο...πωωωω πόνεσα μόνο που το διάβασα για τα ράμματα :-P


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Θετικες σκεψεις αντε για πάμε λίγο! Δεν ωφελεί να αναφέρετε συνέχεια τα κακως κείμενα που συνέβησαν. Πρώτον για την καρδιά σας που πληγώνεται και έπειτα τώρα βιώνεται μια νέα εγκυμοσυνη που το μόνο που θα πρέπει να λέτε ειναι δόξα τω Θεό και όλα να πάνε καλα! Αυτό λέτε βεβαιως απλώς τονίζω πως μόνο αυτό πρέπει να σκέφτεστε. Δεν έχουμε επιλογές δεν έχουμε στανταρ σε τίποτα οποτε προς τι όλο αυτό το μόνιμο άγχος; Μέχρι ένα σημείο ειναι οκ μετά δημιουργεί άσχημες σκεψεις, ασχημη ψυχολογία ασχημα όλα. Χαμογελάστε πείτε ευχαριστώ Παναγία μου και χαρείτε με την καρδιά σας αυτό που σας συμβαίνει και μην σκέφτεστε το πριν το αύριο κ το μεθαύριο. Δεν είναι λογια αυτά που λέω είναι βιώματα που κ εγω πέρασα. Καποιες εδώ γνωρίζουν καποιες δεν θα μάθουν γιατί έχω πάψει πλέον να το συζητω. Το έχω μέσα στη καρδιά μου δεν το ξεχνώ αλλα παύω να ζωντανεύω αναμνήσεις μιλώντας για αυτό καθώς επηρεάζω την ψυχολογία μου την ψυχολογία όσων με αγαπούν κ πάνω από όλα για την ψυχή που μεγαλώνει μέσα μου. Δεν σας το παίζω έξυπνη κουλ και ατρόμητη ούτε σας κουνάω το δάχτυλο. Σας θεωρώ φιλαράκια που μοιράζομαι τόσο σημαντικες στιγμές και σας μιλώ με την καρδιά και πολλες φορες τα λέω για να τα ακουω και εγω. Γιατί και εγω τρελάθηκα καρδιά θα πάθαινα μέχρι να δω ότι είναι υγιες το μωρό. Τώρα σκέφτομαι πως θα γίνω μανούλα πρώτα ο Θεός. Και πως πρέπει να έχω υπομονή. Να είμαι ήρεμη. Τώρα και πάντα. Στοιχεία που θα γαλουχισουν και τον χαρακτήρα του παιδιού μου εν καιρό. Αφηστε την φύση να κάνει την δουλειά της, μην βιάζεστε μην κάνετε μαυρες σκεψεις,ζήστε την καθημερινότητα σε λίγο καιρό θα αλλάξουν όλα θα τρέχετε ζήστε τον Ερωτα με τον άντρα σας, τις αλλαγες στο σώμα σας ολο αυτό το θαύμα! Μάθετε νεα φαγητά και γλυκα μαμαδιστικα που λένε αλλα και υγιεινά για το μωράκι σας εγω ας πούμε το έχω ρίξει εκεί Χαχαχ. Χαρείτε το!!!

Εγραψα σεντονάκι είχα καιρό να το κάνω ηρωίδες οσες το διαβάσετε .<_<

Γλυκούλα μου!!!! Έτσι ακριβώς είναι!!! Γι'αυτό λέω θετική σκέψη και θα πάνε όλα καλά!!!

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Τι κανετε κοριτσια? Εμεις οχι κ τοσο καλα μεχρι χθες πηγαιναμε πολυ καλα οπως μας ειπαν αλλα σημερα ειχαμε επιπλοκη επαθε γαστροραγια η μικρη απο την κορτιζονη κ της κανουν παλι μεταγγισεις κ ελπιζουμε να το ξεπερασει γρηγορα αλλιως θα παμε πισω κ στο οξυγονο παλι.πανω που παει καλα ολο κατι γινεται κ παλι απο την αρχη ποσα να αντεξει πια αυτο το παιδι!

Κορίτσι μου εύχομαι ότι καλύτερο για το μωρό, να γίνει γρήγορα καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Τι κανετε κοριτσια? Εμεις οχι κ τοσο καλα μεχρι χθες πηγαιναμε πολυ καλα οπως μας ειπαν αλλα σημερα ειχαμε επιπλοκη επαθε γαστροραγια η μικρη απο την κορτιζονη κ της κανουν παλι μεταγγισεις κ ελπιζουμε να το ξεπερασει γρηγορα αλλιως θα παμε πισω κ στο οξυγονο παλι.πανω που παει καλα ολο κατι γινεται κ παλι απο την αρχη ποσα να αντεξει πια αυτο το παιδι!

Εύχομαι περαστικά. Να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το μωράκι να πάνε όλα καλα! Οι γιατροί δεν το περίμεναν καθόλου αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εύχομαι περαστικά. Να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το μωράκι να πάνε όλα καλα! Οι γιατροί δεν το περίμεναν καθόλου αυτό; 

Ευχαριστω beboula μου.απο τη στιγμη που επαιρνε τοσο καιρο κορτιζονη για το αναπνευστικο περιμεναμε οτι ισως κανει καποια παρενεργεια απλα τοσο καιρο δεν ειχε κανει τπτ κ ειχαμε επαναπαυθει ειναι αυτο που λεμε οτι φτιαχνει το ενα αλλα χαλαει κατι αλλο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευχαριστω beboula μου.απο τη στιγμη που επαιρνε τοσο καιρο κορτιζονη για το αναπνευστικο περιμεναμε οτι ισως κανει καποια παρενεργεια απλα τοσο καιρο δεν ειχε κανει τπτ κ ειχαμε επαναπαυθει ειναι αυτο που λεμε οτι φτιαχνει το ενα αλλα χαλαει κατι αλλο

Να πάει καλα τώρα να το ξεπεράσει να μην χάσει άλλο χρόνο και με το οξυγόνο που λες. Θα φτιάξουν όλα το πιστεύω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευχαριστω beboula μου.απο τη στιγμη που επαιρνε τοσο καιρο κορτιζονη για το αναπνευστικο περιμεναμε οτι ισως κανει καποια παρενεργεια απλα τοσο καιρο δεν ειχε κανει τπτ κ ειχαμε επαναπαυθει ειναι αυτο που λεμε οτι φτιαχνει το ενα αλλα χαλαει κατι αλλο

Βασω μου τι να πω, περαστικα σας αγαπη μου. Ειναι πολυ ψυχοφθορο να τη βλεπεις να ταλαιπωρειται, αλλα θα τα καταφερει και παλι η μικρη μας, ειναι μαχητρια το διαμαντακι μας. Υπομονη και εχε πιστη κοριτσι μου. Μετα απο καθε καταιγιδα, βγαινει ο ηλιος. Θα δεις οτι θα τα ξεπερασετε ολα τα θεματα σιγα σιγα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευχαριστω beboula μου.απο τη στιγμη που επαιρνε τοσο καιρο κορτιζονη για το αναπνευστικο περιμεναμε οτι ισως κανει καποια παρενεργεια απλα τοσο καιρο δεν ειχε κανει τπτ κ ειχαμε επαναπαυθει ειναι αυτο που λεμε οτι φτιαχνει το ενα αλλα χαλαει κατι αλλο

Ειναι ηρωιδα η μικρουλα μας.το εχεξ αποδείξει τοσο καιρο. Μην απογοητεύεσαι. Είμαι σίγουρη θα το αντιμετωπισει κι αυτό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !!!εχθες μπηκα στην 19η εβδ. Εχθες ενιωσα και κάποιες κινησουλες απο το μωρακι...Ηθελα να ρωτησω αν τα τσιμπιματακια κατω χαμηλα καπου εκει αναμεσα στο μπουτι η στο ηβικο οστό ειναι φυσικογικα..πονακια περιόδου δεν εχω..Σήμερα τα εχω σχεδον απο το μεσημέρι διαρκει πολυ λιγο το τσιμπιματακι κ επανέρχεται...Ειναι κατι φυσιοκογικο??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι και εγώ φυσιολογικά θέλω αλλά δύσκολο...πωωωω πόνεσα μόνο που το διάβασα για τα ράμματα :-P

Οχι ακατορθωτο ομως!! Οπως κ να χει σου ευχομαι τα καλυτερα,!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι ακατορθωτο ομως!! Οπως κ να χει σου ευχομαι τα καλυτερα,!!!!:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εσύ ότι επιθυμείς!! ❤️

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vasoth. Εύχομαι να ξεπεραστεί σύντομα και αυτό.

@Ria@90 εγώ είχα πόνο κανονικά αλλά μάλλον φταίει ο άτιμος οοπλακούντας μου.

@Beboula25 να ξέρεις μετά το ποστ σου πηγα για μανικιούρ  να σουλοπωθώ. Θα το παλέψω το άτιμο το ζεν.

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kpp83 είπε:

@Vasoth. Εύχομαι να ξεπεραστεί σύντομα και αυτό.

@Ria@90 εγώ είχα πόνο κανονικά αλλά μάλλον φταίει ο άτιμος οοπλακούντας μου.

@Beboula25 να ξέρεις μετά το ποστ σου πηγα για μανικιούρ  να σουλοπωθώ. Θα το παλέψω το άτιμο το ζεν.

Ετσι μπράβο ωραίος διαλογισμός και το μανικιούρ.. Και εγω λεω να βαψω μαλλί και φρεσκάρισμα κούρεμα. Είμαστε εγκυουλες φουσκιτσες γλυκες αλλα ρε παιδί μου να είμαστε και λίγο γκομενακια όμορφα:P Χαχαχα 

Καλημερααα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ετσι μπράβο ωραίος διαλογισμός και το μανικιούρ.. Και εγω λεω να βαψω μαλλί και φρεσκάρισμα κούρεμα. Είμαστε εγκυουλες φουσκιτσες γλυκες αλλα ρε παιδί μου να είμαστε και λίγο γκομενακια όμορφα:P Χαχαχα 

Καλημερααα!!

Κορίτσια.. Εγώ παντως με την κοιλουμπα έχω περισσότερη πέραση... Ειχα πάει με μια φίλη μου για καφέ κ μου μίλησε ο σερβιτόρος εμενα..κ Ειχα την φίλη μ μέσα στα νεύρα Να λέει καλά δεν την βλέπει την κοιλιά που πάει να μιλήσει;;; χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια.. Εγώ παντως με την κοιλουμπα έχω περισσότερη πέραση... Ειχα πάει με μια φίλη μου για καφέ κ μου μίλησε ο σερβιτόρος εμενα..κ Ειχα την φίλη μ μέσα στα νεύρα Να λέει καλά δεν την βλέπει την κοιλιά που πάει να μιλήσει;;; χαχα

Αμεεε υπάρχει πέραση είναι γούστο και αυτό:lol: Χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...