Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ο τελευταιος μηνας κοριτσι ειναι ο πιο δυσκολος. Εγω ευτυχως δεν συναντησα ιδιαιτερο θεμα βεβαια με τον υπνο που λενε, κοιμομουν σαν γαϊδουρα, ισως βοηθησε το οτι δεν πηρα πολλα πολλα κιλα. Αλλα υπηρχαν μερες που το φαγητο το ενιωθες οτι θα σκισει το στερνο και θα βγει! Η πλατη ομως με ποναγε απο την αρχη και στο τελος ακομα περισσοτερο. Δεν ειναι σιγουρο παντως οτι θα τα χεις. Μπορει να σταθεις τυχερουλα!

Που εισαι καλη μου συμπεθερα?? Τι κανει η πριγκιπισουλα σου? 

Χεχεε μεγαλώνει!!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Αν εχεις ζησει απωλεια ειναι απολυτα λογικο να  φοβασαι.Εγω την εζησα στο δευτερο 3μηνο οποτε οπως καταλαβαινεις αν δε το πιασω στα χερια μου το μωρο ζωντανο και στην ωρα του δεν ηρεμω

Ακριβώς κορίτσι μου, εγώ πέρυσι έζησα απώλεια στο τρίτο τρίμηνο γι'αυτό απλά περιμένω τη μέρα που θα το πιάσω ζωντανό στα χέρια μου.


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! 

Θετικες σκεψεις αντε για πάμε λίγο! Δεν ωφελεί να αναφέρετε συνέχεια τα κακως κείμενα που συνέβησαν. Πρώτον για την καρδιά σας που πληγώνεται και έπειτα τώρα βιώνεται μια νέα εγκυμοσυνη που το μόνο που θα πρέπει να λέτε ειναι δόξα τω Θεό και όλα να πάνε καλα! Αυτό λέτε βεβαιως απλώς τονίζω πως μόνο αυτό πρέπει να σκέφτεστε. Δεν έχουμε επιλογές δεν έχουμε στανταρ σε τίποτα οποτε προς τι όλο αυτό το μόνιμο άγχος; Μέχρι ένα σημείο ειναι οκ μετά δημιουργεί άσχημες σκεψεις, ασχημη ψυχολογία ασχημα όλα. Χαμογελάστε πείτε ευχαριστώ Παναγία μου και χαρείτε με την καρδιά σας αυτό που σας συμβαίνει και μην σκέφτεστε το πριν το αύριο κ το μεθαύριο. Δεν είναι λογια αυτά που λέω είναι βιώματα που κ εγω πέρασα. Καποιες εδώ γνωρίζουν καποιες δεν θα μάθουν γιατί έχω πάψει πλέον να το συζητω. Το έχω μέσα στη καρδιά μου δεν το ξεχνώ αλλα παύω να ζωντανεύω αναμνήσεις μιλώντας για αυτό καθώς επηρεάζω την ψυχολογία μου την ψυχολογία όσων με αγαπούν κ πάνω από όλα για την ψυχή που μεγαλώνει μέσα μου. Δεν σας το παίζω έξυπνη κουλ και ατρόμητη ούτε σας κουνάω το δάχτυλο. Σας θεωρώ φιλαράκια που μοιράζομαι τόσο σημαντικες στιγμές και σας μιλώ με την καρδιά και πολλες φορες τα λέω για να τα ακουω και εγω. Γιατί και εγω τρελάθηκα καρδιά θα πάθαινα μέχρι να δω ότι είναι υγιες το μωρό. Τώρα σκέφτομαι πως θα γίνω μανούλα πρώτα ο Θεός. Και πως πρέπει να έχω υπομονή. Να είμαι ήρεμη. Τώρα και πάντα. Στοιχεία που θα γαλουχισουν και τον χαρακτήρα του παιδιού μου εν καιρό. Αφηστε την φύση να κάνει την δουλειά της, μην βιάζεστε μην κάνετε μαυρες σκεψεις,ζήστε την καθημερινότητα σε λίγο καιρό θα αλλάξουν όλα θα τρέχετε ζήστε τον Ερωτα με τον άντρα σας, τις αλλαγες στο σώμα σας ολο αυτό το θαύμα! Μάθετε νεα φαγητά και γλυκα μαμαδιστικα που λένε αλλα και υγιεινά για το μωράκι σας εγω ας πούμε το έχω ρίξει εκεί Χαχαχ. Χαρείτε το!!!

Εγραψα σεντονάκι είχα καιρό να το κάνω ηρωίδες οσες το διαβάσετε .<_<

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Θετικες σκεψεις αντε για πάμε λίγο! Δεν ωφελεί να αναφέρετε συνέχεια τα κακως κείμενα που συνέβησαν. Πρώτον για την καρδιά σας που πληγώνεται και έπειτα τώρα βιώνεται μια νέα εγκυμοσυνη που το μόνο που θα πρέπει να λέτε ειναι δόξα τω Θεό και όλα να πάνε καλα! Αυτό λέτε βεβαιως απλώς τονίζω πως μόνο αυτό πρέπει να σκέφτεστε. Δεν έχουμε επιλογές δεν έχουμε στανταρ σε τίποτα οποτε προς τι όλο αυτό το μόνιμο άγχος; Μέχρι ένα σημείο ειναι οκ μετά δημιουργεί άσχημες σκεψεις, ασχημη ψυχολογία ασχημα όλα. Χαμογελάστε πείτε ευχαριστώ Παναγία μου και χαρείτε με την καρδιά σας αυτό που σας συμβαίνει και μην σκέφτεστε το πριν το αύριο κ το μεθαύριο. Δεν είναι λογια αυτά που λέω είναι βιώματα που κ εγω πέρασα. Καποιες εδώ γνωρίζουν καποιες δεν θα μάθουν γιατί έχω πάψει πλέον να το συζητω. Το έχω μέσα στη καρδιά μου δεν το ξεχνώ αλλα παύω να ζωντανεύω αναμνήσεις μιλώντας για αυτό καθώς επηρεάζω την ψυχολογία μου την ψυχολογία όσων με αγαπούν κ πάνω από όλα για την ψυχή που μεγαλώνει μέσα μου. Δεν σας το παίζω έξυπνη κουλ και ατρόμητη ούτε σας κουνάω το δάχτυλο. Σας θεωρώ φιλαράκια που μοιράζομαι τόσο σημαντικες στιγμές και σας μιλώ με την καρδιά και πολλες φορες τα λέω για να τα ακουω και εγω. Γιατί και εγω τρελάθηκα καρδιά θα πάθαινα μέχρι να δω ότι είναι υγιες το μωρό. Τώρα σκέφτομαι πως θα γίνω μανούλα πρώτα ο Θεός. Και πως πρέπει να έχω υπομονή. Να είμαι ήρεμη. Τώρα και πάντα. Στοιχεία που θα γαλουχισουν και τον χαρακτήρα του παιδιού μου εν καιρό. Αφηστε την φύση να κάνει την δουλειά της, μην βιάζεστε μην κάνετε μαυρες σκεψεις,ζήστε την καθημερινότητα σε λίγο καιρό θα αλλάξουν όλα θα τρέχετε ζήστε τον Ερωτα με τον άντρα σας, τις αλλαγες στο σώμα σας ολο αυτό το θαύμα! Μάθετε νεα φαγητά και γλυκα μαμαδιστικα που λένε αλλα και υγιεινά για το μωράκι σας εγω ας πούμε το έχω ρίξει εκεί Χαχαχ. Χαρείτε το!!!

Εγραψα σεντονάκι είχα καιρό να το κάνω ηρωίδες οσες το διαβάσετε .<_<

πάντα μιλας πολυ ωραία αγαπη μ....Εγώ αυτό κανω....Μπορεί να έχω το ανχος μ αν θα πάει καλά η πρώτη μ εγκυμοσύνη αλλα παντα το κανω για λίγο....Κάθε μέρα ξυπνάω όλο κ πιο αισιόδοξη κ άς ειμαι κ στην αρχη....τα κάνω τα όνειρα μ κάθε μέρα....Κάθε μέρα ενα καινούργιο όνειρο...ξέρω είναι  νωρίς κ προ τρεχω.αλλα το εχω ανάγκη.το δικαιούμαι κ άς μην παν κ καλα τα πραματα .Έχει ο Θεός για ολες μας....ξέρω σας έχω πρήξει όλο μιλαω γιαυτα τα όνειρα αλλα μ αρεσει ...μ δίνει δύναμη να τα καταφέρω...κ θα τα καταφέρω...Πολύ ωραίες η σκέψεις σ...σε ευχαριστώ εγώ προσωπικά που το μοιράστηκε μαζι μας...η παναγια μαζι σ κ σε όλες μας..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

πάντα μιλας πολυ ωραία αγαπη μ....Εγώ αυτό κανω....Μπορεί να έχω το ανχος μ αν θα πάει καλά η πρώτη μ εγκυμοσύνη αλλα παντα το κανω για λίγο....Κάθε μέρα ξυπνάω όλο κ πιο αισιόδοξη κ άς ειμαι κ στην αρχη....τα κάνω τα όνειρα μ κάθε μέρα....Κάθε μέρα ενα καινούργιο όνειρο...ξέρω είναι  νωρίς κ προ τρεχω.αλλα το εχω ανάγκη.το δικαιούμαι κ άς μην παν κ καλα τα πραματα .Έχει ο Θεός για ολες μας....ξέρω σας έχω πρήξει όλο μιλαω γιαυτα τα όνειρα αλλα μ αρεσει ...μ δίνει δύναμη να τα καταφέρω...κ θα τα καταφέρω...Πολύ ωραίες η σκέψεις σ...σε ευχαριστώ εγώ προσωπικά που το μοιράστηκε μαζι μας...η παναγια μαζι σ κ σε όλες μας..

Δεν μας έχει πρήξει με συγκινούν αυτά που λες γιατί όλες μας έτσι σκεφτόμαστε ενδομυχα. Βεβαιως το δικαιούσαι να κανεις όνειρα να χαίρεσαι! Και εγω φοβόμουν να ονειρευτώ να χαρώ φοβομουν απίστευτα πολύ. Με βοήθησαν πολύ και τα κοριτσια εδώ παρα πολύ.. Λογικό όταν έχεις δυσκολευτεί να φοβάσαι αλλα και χωρις να εχεις πάλι φοβάσαι δεν τα συγκρίνω. Μην νομίζεις πως τώρα δεν ανησυχώ φυσικά ανησυχώ αλλα τι μπορώ να κάνω; Μόνο να προσεχω και να προσεύχομαι. Πάντως κατάφερα καποιες φορες και ξέχασα πως είμαι εγκυος Χαχαχ ομως εκεί συνηδητοποιησα το ποσο φυσιολογικη είναι η φάση που περνάω. Επίσης έκανα πίσω τα κολλήματα μου του τύπου μην το ένα μην το άλλο και πίστεψε με, με βοήθησε τόσο πολύ. Μιλάμε “εκ τους ασφαλούς” γιατί υπάρχουν κυήσεις που ζουν καθημερινά με το άγχος να πάνε όλα καλα λόγω επιπλοκών. Προς Θεού δεν τις βάζω πίσω ούτε λέω κ εκεί χαρείτε το. Απλώς τυχαίνει τώρα να μιλάω για περιπτωσεις που κυλούν ηρεμα τα πράγματα. Η Παναγία και ο Θεός δίπλα σε όλον το κόσμο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δεν μας έχει πρήξει με συγκινούν αυτά που λες γιατί όλες μας έτσι σκεφτόμαστε ενδομυχα. Βεβαιως το δικαιούσαι να κανεις όνειρα να χαίρεσαι! Και εγω φοβόμουν να ονειρευτώ να χαρώ φοβομουν απίστευτα πολύ. Με βοήθησαν πολύ και τα κοριτσια εδώ παρα πολύ.. Λογικό όταν έχεις δυσκολευτεί να φοβάσαι αλλα και χωρις να εχεις πάλι φοβάσαι δεν τα συγκρίνω. Μην νομίζεις πως τώρα δεν ανησυχώ φυσικά ανησυχώ αλλα τι μπορώ να κάνω; Μόνο να προσεχω και να προσεύχομαι. Πάντως κατάφερα καποιες φορες και ξέχασα πως είμαι εγκυος Χαχαχ ομως εκεί συνηδητοποιησα το ποσο φυσιολογικη είναι η φάση που περνάω. Επίσης έκανα πίσω τα κολλήματα μου του τύπου μην το ένα μην το άλλο και πίστεψε με, με βοήθησε τόσο πολύ. Μιλάμε “εκ τους ασφαλούς” γιατί υπάρχουν κυήσεις που ζουν καθημερινά με το άγχος να πάνε όλα καλα λόγω επιπλοκών. Προς Θεού δεν τις βάζω πίσω ούτε λέω κ εκεί χαρείτε το. Απλώς τυχαίνει τώρα να μιλάω για περιπτωσεις που κυλούν ηρεμα τα πράγματα. Η Παναγία και ο Θεός δίπλα σε όλον το κόσμο! 

❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες- μελλοντικές μανούλες!!!!!! Τι κάνετε;;;;;; Χάθηκα τελείως τους τελευταίους μήνες!!! Μπήκα αισίως στο τρίτο τρίμηνο χωρίς προβλήματα ευτυχώς!!!!!! Και επίσης δεν έχω πάρει κιλά!!!!!!! Αντιθέτως έχασα..... έχει συμβεί σε κάποια άλλη;;;; Επίσης παντρεύτηκα αρχές του έτους και είμαι πολύ πολύ ευτυχισμένη!!!! Την τελευταία εβδομάδα πιεζομαι λιγάκι με τη σχολή γτ έχω και εξεταστική!! επίσης έχω ένα υγιέστατο μέχρι στιγμής αγοράκι με ΠΗΤ: 17/4/2019!!!!! Περιμένω πως και πως.... Εσείς τι κάνετε;;;;;

  • Μου αρέσει 3

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , happysmile είπε:

@Beboula25 αγαπημενη οχι με συγκινησες απλα...λογια αληθινα κ απο καρδιας!σε ευχαριστω πολυ που τα μοιραστηκες μαζι μας!!!!

@Kpp83 @happysmile Συγκινηθήκαμε ομαδικώς! Και τώρα ας νιώσουμε την χαρά και την ελπίδα έλα πάμε αναπνοές πάμε να γεμίσουμε θετική ενέργεια!! Χαχαχ Αχ ρε δεν θα σοβαρευτω τι γίνεται τι μάνα θα γίνω ;):P 

Παντως σοβαρά χαίρομαι παααρα πολύ αν σας έκανε έστω μια κουβέντα να νιώσετε πιο ανάλαφρα 

πρίν από 8 λεπτά , newmum94 είπε:

Καλημέρα μανούλες- μελλοντικές μανούλες!!!!!! Τι κάνετε;;;;;; Χάθηκα τελείως τους τελευταίους μήνες!!! Μπήκα αισίως στο τρίτο τρίμηνο χωρίς προβλήματα ευτυχώς!!!!!! Και επίσης δεν έχω πάρει κιλά!!!!!!! Αντιθέτως έχασα..... έχει συμβεί σε κάποια άλλη;;;; Επίσης παντρεύτηκα αρχές του έτους και είμαι πολύ πολύ ευτυχισμένη!!!! Την Τετάρτη τελευταία εβδομάδα πιεζομαι λιγάκι με τη σχολή γτ έχω και εξεταστική!! επίσης έχω ένα υγιέστατο μέχρι στιγμής αγοράκι με ΠΗΤ: 17/4/2019!!!!! Περιμένω πως και πως.... Εσείς τι κάνετε;;;;;

Γεια σου με το καλό να έρθει το αγοράκι σου!! Να ζήσετε με τον αντρουλη σου πάντα ερωτευμένοι και ενωμένοι και να χαρείτε την οικογένεια σας!!! 

Που δίνεις;; Συγχαρητήρια για όλα κορίτσι μου!! 

Για τα κιλά και σε αυτό μπράβο μια χαρά μην σε απασχολεί ίσα ίσα θα είσαι εγκυουλα μοντελάκι!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου με το καλό να έρθει το αγοράκι σου!! Να ζήσετε με τον αντρουλη σου πάντα ερωτευμένοι και ενωμένοι και να χαρείτε την οικογένεια σας!!! 

Που δίνεις;; Συγχαρητήρια για όλα κορίτσι μου!! 

Για τα κιλά και σε αυτό μπράβο μια χαρά μην σε απασχολεί ίσα ίσα θα είσαι εγκυουλα μοντελάκι!:)

Είμαι στο Οικονομικό στην Πάτρα και εχω εξεταστική!!!!

  • Μου αρέσει 1

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια? Εμεις οχι κ τοσο καλα μεχρι χθες πηγαιναμε πολυ καλα οπως μας ειπαν αλλα σημερα ειχαμε επιπλοκη επαθε γαστροραγια η μικρη απο την κορτιζονη κ της κανουν παλι μεταγγισεις κ ελπιζουμε να το ξεπερασει γρηγορα αλλιως θα παμε πισω κ στο οξυγονο παλι.πανω που παει καλα ολο κατι γινεται κ παλι απο την αρχη ποσα να αντεξει πια αυτο το παιδι!

  • Λυπημένη/-ος 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τι κανετε κοριτσια? Εμεις οχι κ τοσο καλα μεχρι χθες πηγαιναμε πολυ καλα οπως μας ειπαν αλλα σημερα ειχαμε επιπλοκη επαθε γαστροραγια η μικρη απο την κορτιζονη κ της κανουν παλι μεταγγισεις κ ελπιζουμε να το ξεπερασει γρηγορα αλλιως θα παμε πισω κ στο οξυγονο παλι.πανω που παει καλα ολο κατι γινεται κ παλι απο την αρχη ποσα να αντεξει πια αυτο το παιδι!

Υπομονή!Ελπίζω να πανε ολα καλά με το  παιδακι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...