Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Αχ κοριτσια τι επαθα ειχε μουδιασει το ποδι μου κ πηγα να σηκωθωδεν το χα παρει χαμπαρι εχασα την ισορροπια μου γυρισε λιγο κατω απτον αστραγαλο ευτυχως επεσα με τον πισινο κ εβαλα το χερι αλλα κουτσαινω λιγο ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Βαλια Ασλαματζιδη μπράβο βρε κορίτσι. Από το τίποτα έως διπλή ωορρηξία που μου έχει τύχει και πονούσα, έως σαλπιγγίτιδα εως ένα υγιές μωράκι και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο μόνο ο γιατρός θα σου υπεύθυνα.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ωωω γιες ντιαρ. Με επιαναν κ μενα αλλα οχι πολυ συχνα ευτυχως. Και μετα θα σου σκασουν οι πλατες, οι μεσες, θα φουσκωνεις με το που τρως, θα χεις δυσφορια, η ανασα σου θα ναι βαριά, ολα αυτα τα ωραια πραγματακια της εγκυμοσυνης που ειναι ολα φυσιολογικοτατα!

Μια και ειπαμε για μεσες ,πλατες κτλ.Ποτε αρχισαν αυτα τα ωραια συμπτωματα??Εμενα νωρις ρε κοριτσια.Βεβαια εμεινα και 3.5 μηνες ξαπλα.

πρίν από 16 λεπτά , happysmile είπε:

Αχ κοριτσια τι επαθα ειχε μουδιασει το ποδι μου κ πηγα να σηκωθωδεν το χα παρει χαμπαρι εχασα την ισορροπια μου γυρισε λιγο κατω απτον αστραγαλο ευτυχως επεσα με τον πισινο κ εβαλα το χερι αλλα κουτσαινω λιγο ...

Αχ ποσες φορες το φοβαμαι αυτο.Ειδικα το βραδυ που σηκωνομαι για τουαλετα.Κατσε ξαπλα τωρα να το ξεκουρασεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marian84 είπε:

Μια και ειπαμε για μεσες ,πλατες κτλ.Ποτε αρχισαν αυτα τα ωραια συμπτωματα??Εμενα νωρις ρε κοριτσια.Βεβαια εμεινα και 3.5 μηνες ξαπλα.

Αχ ποσες φορες το φοβαμαι αυτο.Ειδικα το βραδυ που σηκωνομαι για τουαλετα.Κατσε ξαπλα τωρα να το ξεκουρασεις

Αστα βρε κοριτσι τωρα περιμενω να σχολασω να παω σπιτι ηταν πολυ υπουλο ευτυχως λειτουργησαν τα αντανακλαστικα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happysmile είπε:

Αστα βρε κοριτσι τωρα περιμενω να σχολασω να παω σπιτι ηταν πολυ υπουλο ευτυχως λειτουργησαν τα αντανακλαστικα..

Ααα στη δουλεια το παθες??ωχ ακομα χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Εγώ να σου πω δεν έχω καταλάβει να έχει λοξυγκα. Ίσως εγώ δεν το ξεχωρίζω από τις κινήσεις του μωρού. Εσύ πως το καταλαβενεις ότι έχει λοξυγκα;

Νιώθω σε ένα σημείο κάθε δευτερόλεπτο ενα ρυθμικό χτυπηματακι..

6 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλά αποτελέσματα!!!! Εγώ μετά είχα χτυπήσει την ζαμπονοτυροπιτα μου !!!! Ευκαιρία για δικαιολογία έψαχνα!!!! Μουχαχα

Φυσιολογικοτατο!!! Που να δείς όταν γεννηθεί κι έχουν πολύ πλάκα!!!!

Το ότι τον νοιώθεις χαμηλά δεν σήμαινει κάτι απαραίτητα! απλά έχει βολεύει εκεί το αγόρι!!! Σου έχω πει πάλι κι εγώ χαμηλά την ενοιωθα!!!

Πριν γυρίσα από την γιατρό τα πόδια του νιώθω χαμηλά τελικά δεν έχει γυρίσει 

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα γλυκια μ και σε ολα τα κοριτσιααα!!! Μην ανησυχεις καθολου εμενα ειχε 7-8φορες την ημερα δυστηχως μειωθηκε με την γεννηση αλλα δεν εξαφανιστηκε τωρα την πιανει 2-3 μεσα στην μερα!  Ειναι φυσιολογικοτατο

Αα τόσες πολλές; Απλά Μ είχαν πει πως δεν κάνει να έχει πολύ αλλά.ουτε και καθόλου


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Νιώθω σε ένα σημείο κάθε δευτερόλεπτο ενα ρυθμικό χτυπηματακι..

Πριν γυρίσα από την γιατρό τα πόδια του νιώθω χαμηλά τελικά δεν έχει γυρίσει 

Αα τόσες πολλές; Απλά Μ είχαν πει πως δεν κάνει να έχει πολύ αλλά.ουτε και καθόλου

Οχι εμενα μ ελεγαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχει δεν σημαινει κατι ιδιαιτερο το πολυ ή το λιγο! 

Ειναι ακομα με τα ποδαρακια κατω; 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι εμενα μ ελεγαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχει δεν σημαινει κατι ιδιαιτερο το πολυ ή το λιγο! 

Ειναι ακομα με τα ποδαρακια κατω; 

Ναι και εμένα η γιατρός Μ μου είπε πως είναι καλό 

Ναι ο μπόμπιρας αλλά ούτως η άλλως λόγω δυσαναλογιας του κεφαλιού του με την λεκάνη Μ κατά 99% θα κάνω καισαρική..είναι μεγάλος τι να τον κανω


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , marian84 είπε:

Μια και ειπαμε για μεσες ,πλατες κτλ.Ποτε αρχισαν αυτα τα ωραια συμπτωματα??Εμενα νωρις ρε κοριτσια.Βεβαια εμεινα και 3.5 μηνες ξαπλα.

Αχ ποσες φορες το φοβαμαι αυτο.Ειδικα το βραδυ που σηκωνομαι για τουαλετα.Κατσε ξαπλα τωρα να το ξεκουρασεις

Ο τελευταιος μηνας κοριτσι ειναι ο πιο δυσκολος. Εγω ευτυχως δεν συναντησα ιδιαιτερο θεμα βεβαια με τον υπνο που λενε, κοιμομουν σαν γαϊδουρα, ισως βοηθησε το οτι δεν πηρα πολλα πολλα κιλα. Αλλα υπηρχαν μερες που το φαγητο το ενιωθες οτι θα σκισει το στερνο και θα βγει! Η πλατη ομως με ποναγε απο την αρχη και στο τελος ακομα περισσοτερο. Δεν ειναι σιγουρο παντως οτι θα τα χεις. Μπορει να σταθεις τυχερουλα!

πρίν από 11 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα δεν μου είχε απαγορεύσει το συκώτι άσχετο που εγώ δεν το τρώω 

Που εισαι καλη μου συμπεθερα?? Τι κανει η πριγκιπισουλα σου? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι και εμένα η γιατρός Μ μου είπε πως είναι καλό 

Ναι ο μπόμπιρας αλλά ούτως η άλλως λόγω δυσαναλογιας του κεφαλιού του με την λεκάνη Μ κατά 99% θα κάνω καισαρική..είναι μεγάλος τι να τον κανω

Α μην το λες κ εμενα ετσι ηταν σκεψου οτι ημουν 42κιλα πριν μεινω εγκυος με υψος γκουχμουχ(ουτε 1.60) κ η μικρη βγηκε με περιμετρο κεφαλιου 32,5 κεφαλα οποτε σκεψου οτι η μητρα μ ανοιξε 12εκ κ ο γιατρος π με ξεγεννησε ηταν κατα της επισκληριδιου αλλα οταν γεννησα μ ειπε οτι ηταν σωτηρια για εμενα αλλιως δεν θα εβγενε απλα με εκοψαν πολληηη....παρα πολληηη 10ραμματα παρακαλω 5μεσα κ 5εξω!! Και για το λογω του αληθες η λεκανη μ ειχε περιμετρο 81εκ πολυ λεπτη! Εγω πιστευω θα τα καταφερεις....εκτος κ αν ειναι προσωπικη σου επιλογη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλα σας ευχαριστώ όλες! 

Λοιπον αρχικά με τα συμπτώματα ναι πιστεύω δεν υπάρχει όριο χρόνου ειδικά αν είσαι κάπου επιρρεπής. Ας πούμε εγω με την είμαι μετην μέση κ έτσι με έχει ξεκινήσει ένα μήνα τώρα. 

Οσο για το συκώτι δεν απαγορεύεται και το λέω με σιγουριά γιατί έχω ρωτήσει γιατρους. Απλώς δεν ενδείκνυται για κάθε εβδομάδα ας πούμε. Και πάντα καλό ψημένο. Οπως και για τον τόνο σε κονσέρβα λένε οχι κ ρώτησα γιατι έχω μια αδυναμία. Μια στο τόσο ομως μπορείς να τρως άφοβα. Και για το αλκοόλ αν διαβασεις λένε τα χιλια μυρια αλλα επιτρεπεται το κρασάκι κ η μπυριτσα καιβαυτα με μέτρο. Αυτά δεν τα λεω για να αψηφίσετε την άποψη του δικους σας γιατρού σε καμία περίπτωση. Αν το πολύ ψάξετε ομως ούτε καρότα λένε κάνει ούτε πολλααα που τρωμε. Θεωρώ πως το πολύ ψάξιμο φέρνει κ πολύ μπέρδεμα και εγω πιστεύω πως η εγκυμοσυνη είναι μια φυσιολογικοτατη κατάσταση που απλώς θέλει μια προσοχη παραπάνω. Υπάρχουν τροφές που απαγορεύονται ρητά και αυτές είναι τα ωμά αυγά και θαλλασινα. Φυσικά και ωμά κρέατα. 

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Ωωωωω πολύ καλά!!

:mrgreen: πάλι καλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Βαλια Ασλαματζιδη μπράβο βρε κορίτσι. Από το τίποτα έως διπλή ωορρηξία που μου έχει τύχει και πονούσα, έως σαλπιγγίτιδα εως ένα υγιές μωράκι και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο μόνο ο γιατρός θα σου υπεύθυνα.

Έχω κλείσει σε 3 μέρες να πάω, αλλά μωρέ με πιάνει άγχος. Κ ψάχνω ξέρεις το παραμικρό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια τι να πω με αυτά τα συμπτώματα πια. Εγώ έκλεισα προχθές την 8η εβδομάδα κι ενώ το σ/κ ήμουν χαλια και δεν άντεχα καθόλου μπροστά σε οθόνη, είχα και την προηγούμενη εβδομάδα λίγες καφέ εκκρίσεις, από χθες έχω πάλι ενέργεια, καλή διάθεση και ναυτίες γιοκ! Που είναι το πρόβλημα θα μου πείτε? Ξέρω είμαι τρελή αλλά όχι αχάριστη δεν είναι ότι δεν χαιρομαι απλά μια ανησυχία την έχω για την απότομη αλλαγή. Αααα βέβαια ο πόνος στη μέση πόνος από την ξάπλα και το γενικότερο καθισιό φαντάζομαι, ευτυχώς διάβασα κάποια κοπέλα ότι περπατάει νομίζω εσύ @Beboula25 κι αναθάρρησα γιατι είναι το μόνο που έκανα έντονα πριν και το μόνο που ανακουφίζει τη μέση μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Αχ βρε κοριτσια τι να πω με αυτά τα συμπτώματα πια. Εγώ έκλεισα προχθές την 8η εβδομάδα κι ενώ το σ/κ ήμουν χαλια και δεν άντεχα καθόλου μπροστά σε οθόνη, είχα και την προηγούμενη εβδομάδα λίγες καφέ εκκρίσεις, από χθες έχω πάλι ενέργεια, καλή διάθεση και ναυτίες γιοκ! Που είναι το πρόβλημα θα μου πείτε? Ξέρω είμαι τρελή αλλά όχι αχάριστη δεν είναι ότι δεν χαιρομαι απλά μια ανησυχία την έχω για την απότομη αλλαγή. Αααα βέβαια ο πόνος στη μέση πόνος από την ξάπλα και το γενικότερο καθισιό φαντάζομαι, ευτυχώς διάβασα κάποια κοπέλα ότι περπατάει νομίζω εσύ @Beboula25 κι αναθάρρησα γιατι είναι το μόνο που έκανα έντονα πριν και το μόνο που ανακουφίζει τη μέση μου!

Εμενα οι αναγουλες ειχαν σταματησει ξαφνικα την 9η βδομ για 2μερες και ειχα φρικαρει.Ημουν σιγουρη οτι κατι δε πηγαινε καλα.Ε ξαναρθαν μετα και κρατησαν μεχρι τη 14η βδομαδα.Για τις καφε εκκρισεις τι σου πε ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...