Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Μ τι κάνετε; Πόσες φορές μέσα στην μέρα νιώθατε το μωράκι να έχει λόξυγκα; Εμένα έχει κάθε μέρα και τις τελευταίες τρεις μέρες έχει και δύο φορές...έχω γιατρό το απόγευμα και θα την ρωτήσω αλλά είναι φυσιολογικό δύο φορές κάθε μέρα;

Καλησπερα γλυκια μ και σε ολα τα κοριτσιααα!!! Μην ανησυχεις καθολου εμενα ειχε 7-8φορες την ημερα δυστηχως μειωθηκε με την γεννηση αλλα δεν εξαφανιστηκε τωρα την πιανει 2-3 μεσα στην μερα!  Ειναι φυσιολογικοτατο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Με το καλό να έρθει ο μπεμπακος σου:) Η κοιλιτσα φαντάζομαι πλέον σε ζορίζει αρκετά 

Γενικα δεν πονάω κ ειδικά εκεί που πάω δεν είχα θέμα. Τελικά μάλλον οι φλεβίτσες μου σήμερα ήταν ευαίσθητες γιατί ζήτησα σε άλλη κοπέλα που έχει πολύ καλό χέρι κ τα ίδια. Όσο για την ζαλαδα έχω πάθει πατατράκ ξαφνικά. Δεν έφαγα πήγα μάρκετ κ γυρνώντας έτρεμα σαν το ψάρι ζήτησα βοηθεια από γειτόνισα να με πάει επάνω με τα πράγματα. Ακόμη δεν έχω συνελθει. 

Μιας που έχεις κάνει να σου πω τα αποτελέσματα πως τα βλέπεις; Και εσυ @nanoula90

Σε 0’ 85

Σε 60’ 93 

Σε 120’ 80

Ουαου δε ανεβηκε καθουλο το σακχαρο σου, οι τιμες σου ειναι χαμηλες,μη σου πω πας για υπογλυκαιμια :-P 75γρμ γλυκοζης σου δωσανε? Παντως σιγουρα δεν θα στερηθεις τα γλυκα :mrgreen: 

Εγω επειδη ειχα διαβασει οτι μετα την εξέταση μπορει να εχουμε ζαλαδα,ειχα παρει μαζι μου και ενα τοστακι κ ξηρους καρπούς. Επεσε κ αλλο το σακχαρο σου γιαυτο ετρεμες ετσι.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Καλά αποτελέσματα!!!! Εγώ μετά είχα χτυπήσει την ζαμπονοτυροπιτα μου !!!! Ευκαιρία για δικαιολογία έψαχνα!!!! Μουχαχα

Φυσιολογικοτατο!!! Που να δείς όταν γεννηθεί κι έχουν πολύ πλάκα!!!!

Το ότι τον νοιώθεις χαμηλά δεν σήμαινει κάτι απαραίτητα! απλά έχει βολεύει εκεί το αγόρι!!! Σου έχω πει πάλι κι εγώ χαμηλά την ενοιωθα!!!

Ευχαριστώ τα πήρα έγραψα πιο πάνω αν θες τσέκαρε. Ρώτησα κ την φιλη μας που είναι στο μικροβιολογικό του ΙΚΑ κ μου είπε είναι οκ. Ο σιδηρος μου ομως όλο κ πέφτει. 

Αυτό ελεγα κ δεν χτυπησα τίποτα!!! 

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ουαου δε ανεβηκε καθουλο το σακχαρο σου, οι τιμες σου ειναι χαμηλες,μη σου πω πας για υπογλυκαιμια :-P 75γρμ γλυκοζης σου δωσανε? Παντως σιγουρα δεν θα στερηθεις τα γλυκα :mrgreen: 

Εγω επειδη ειχα διαβασει οτι μετα την εξέταση μπορει να εχουμε ζαλαδα,ειχα παρει μαζι μου και ενα τοστακι κ ξηρους καρπούς. Επεσε κ αλλο το σακχαρο σου γιαυτο ετρεμες ετσι.

Χαχαχα:mrgreen: μιλαμε δεν έβλεπα από την ταραχή,είχα μπροστά τις σακούλες από το σούπερ αρπαξα μια σοκοφρετα κ την κατάπια! Δεν είχα ιδέα τώρα μου το είπαν αλλιως θα είχα πάρει τα μετρα μου. Σε ένα ποτηρι πλαστικό του νερού γεμάτο μου το έδωσαν. Ωραία χάρηκα μόνο ο σιδηρος έπεσε αρκετά αλλα κ εγω δεν το πίνω σωστά. Τέλος ομως θα κάνω οτι πρέπει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ευχαριστώ τα πήρα έγραψα πιο πάνω αν θες τσέκαρε. Ρώτησα κ την φιλη μας που είναι στο μικροβιολογικό του ΙΚΑ κ μου είπε είναι οκ. Ο σιδηρος μου ομως όλο κ πέφτει. 

Αυτό ελεγα κ δεν χτυπησα τίποτα!!! 

Χαχαχα:mrgreen: μιλαμε δεν έβλεπα από την ταραχή,είχα μπροστά τις σακούλες από το σούπερ αρπαξα μια σοκοφρετα κ την κατάπια! Δεν είχα ιδέα τώρα μου το είπαν αλλιως θα είχα πάρει τα μετρα μου. Σε ένα ποτηρι πλαστικό του νερού γεμάτο μου το έδωσαν. Ωραία χάρηκα μόνο ο σιδηρος έπεσε αρκετά αλλα κ εγω δεν το πίνω σωστά. Τέλος ομως θα κάνω οτι πρέπει 

Εγω το σιδηρο το επινα πάντα με πορτοκαλι και ανεβασα αρκετα τις τιμες. Καντο ετσι να αυξήσεις την απορρόφηση. ..ααχ ειπες σοκοφρετα τώρα και μου ανοιξες την ορεξη..τον τελευταιο μηνα με τραβαει γλυκο απίστευτα. Και πριν έτρωγα αλλα τωρα τα λιγουρευομαι συνέχεια! :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω το σιδηρο το επινα πάντα με πορτοκαλι και ανεβασα αρκετα τις τιμες. Καντο ετσι να αυξήσεις την απορρόφηση. ..ααχ ειπες σοκοφρετα τώρα και μου ανοιξες την ορεξη..τον τελευταιο μηνα με τραβαει γλυκο απίστευτα. Και πριν έτρωγα αλλα τωρα τα λιγουρευομαι συνέχεια! :mrgreen:

Θα το κάνω το θυμαμαι που το έλεγες. Έτρωγα πορτοκάλια και το έκοψα κ αυτό. Παίρνω τις νέες σοκοφρετες χωρίς γλουτένη κ μου αρέσει.Τωρα πήρα να δοκιμάσω και με στέβια. Και εγω τα λιγουρεύομαι... Προ εγκυμοσυνης δεν ήμουν τόσο φαν αν τύχαινε έτρωγα κανα γλυκο.Μονο για βάφλα με παγωτο δεν αντιστεκομουν:tongue:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Με το καλό να έρθει ο μπεμπακος σου:) Η κοιλιτσα φαντάζομαι πλέον σε ζορίζει αρκετά 

Γενικα δεν πονάω κ ειδικά εκεί που πάω δεν είχα θέμα. Τελικά μάλλον οι φλεβίτσες μου σήμερα ήταν ευαίσθητες γιατί ζήτησα σε άλλη κοπέλα που έχει πολύ καλό χέρι κ τα ίδια. Όσο για την ζαλαδα έχω πάθει πατατράκ ξαφνικά. Δεν έφαγα πήγα μάρκετ κ γυρνώντας έτρεμα σαν το ψάρι ζήτησα βοηθεια από γειτόνισα να με πάει επάνω με τα πράγματα. Ακόμη δεν έχω συνελθει. 

Μιας που έχεις κάνει να σου πω τα αποτελέσματα πως τα βλέπεις; Και εσυ @nanoula90

Σε 0’ 85

Σε 60’ 93 

Σε 120’ 80

Και που να μην σε προειδοποιουσα κιολας!! Δεν σου ειπα οτι μετα μπορει να ζαλιστεις κ να προσεχεις και να φας κατι αλμυρο??εεεε? Γιατι δεν ακουσες την νανουλα και κανεις του κεφαλιου σου?? 

Παντως οι τιμες ειναι σουπερ ντουπερ ουαου !! Οποτε τον σιδηρο παντα με χυμο πορτοκαλι και θα ανεβει. Και να τρως και κρεατακι. Με τις αναγουλες του πρωτου τριμηνου δεν βοηθηθηκες, οποτε τωρα προσπαθησε αγαπη μου να παιρνεις τα απαραιτητα ιχνοστοιχεια. Αν μπορεις να τρως κ συκωτακι που κ που. Εμενα δεν μ αρεσει γιατι μου βρωμαει, αλλα εχει αναγκη ο οργανισμος σου. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Μαρια μου ημουν 62 κ τωρα 68 με κραζουν οι φιλες οτι εχω βαλει παρα πολλα κ αγχωνομαι θα μ πεις για ολα αγχωνομαι αλλα οκ.

Ο γιατρος σου τι σου ειπε??Ασε τι λενε οθ φιλες σου.Να αγχωνεσαι να πανε ολα καλα με το μωρο οχι για τα κιλα(εκτος κι αν σου πει ο γιατρος να προσεχεις)Σε μια φιλη μου πχ που ειναι εγκυος της ειπε να χασει 5 κιλα και ειναι 4ομηνα.Δε γινεται να βαζουμε ολες 7-8 κιλα στην εγκυμ.Καποιες βαζουν και 19 και παλι ειναι φυσιολογιπ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marian84 είπε:

Ο γιατρος σου τι σου ειπε??Ασε τι λενε οθ φιλες σου.Να αγχωνεσαι να πανε ολα καλα με το μωρο οχι για τα κιλα(εκτος κι αν σου πει ο γιατρος να προσεχεις)Σε μια φιλη μου πχ που ειναι εγκυος της ειπε να χασει 5 κιλα και ειναι 4ομηνα.Δε γινεται να βαζουμε ολες 7-8 κιλα στην εγκυμ.Καποιες βαζουν και 19 και παλι ειναι φυσιολογιπ

Ο γιατρος μου δεν μου ειπε κατι να σου πω την αληθεια το μονο που ειχε πει ειναι μεχρι να γεννησω να μην παω πανω απο 16 κιλα αυτο.απο τις 11/1 μεχρι σημερα εβαλα 1 κιλο..τα πολλα τα πηρα στην αρχη εχει περιοριστει καπως δλδ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Και που να μην σε προειδοποιουσα κιολας!! Δεν σου ειπα οτι μετα μπορει να ζαλιστεις κ να προσεχεις και να φας κατι αλμυρο??εεεε? Γιατι δεν ακουσες την νανουλα και κανεις του κεφαλιου σου?? 

Παντως οι τιμες ειναι σουπερ ντουπερ ουαου !! Οποτε τον σιδηρο παντα με χυμο πορτοκαλι και θα ανεβει. Και να τρως και κρεατακι. Με τις αναγουλες του πρωτου τριμηνου δεν βοηθηθηκες, οποτε τωρα προσπαθησε αγαπη μου να παιρνεις τα απαραιτητα ιχνοστοιχεια. Αν μπορεις να τρως κ συκωτακι που κ που. Εμενα δεν μ αρεσει γιατι μου βρωμαει, αλλα εχει αναγκη ο οργανισμος σου. 

Αχαχα τι γελιο έχεις! Δεν το περίμενα έτσι δεν είχα κ ιδέα. 

Το συκωτακι το λατρεύω αλλα έχω φάει μια φορά και αν γιατί έχω κόλλημα δεν το θέλω στην εγκυμοσυνη μετά θα το τσακίσω. Μαλκον δεν τρώω σωστά αλλα και δεν πίνω σωστά τον σίδηρο. Θα τα φτιάξω όλα. 

Κατι τελευταίο να ρωτήσω. Έχω πονοκεφάλους έντονους εδώ και μερες. Νομίζω είναι κ αυτό σύμπτωμα έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

@Βαλια Ασλαματζιδη ότι και να συμβαίνει εφόσον έχεις πόνο που επιμένει πάρε το γυναικολόγο σου απαραιτήτως!

@Beboula25 Πατέ κ συκώτι δεν κάνει! Το συκώτι ενδείκνυνται σε αναιμία εκτός εγκυμοσύνης.

Σίδηρος και εγώ χάλια αν και τον παίρνω ευλαβικά και μάλιστα διπλό!

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Με το καλό να έρθει ο μπεμπακος σου:) Η κοιλιτσα φαντάζομαι πλέον σε ζορίζει αρκετά 

Γενικα δεν πονάω κ ειδικά εκεί που πάω δεν είχα θέμα. Τελικά μάλλον οι φλεβίτσες μου σήμερα ήταν ευαίσθητες γιατί ζήτησα σε άλλη κοπέλα που έχει πολύ καλό χέρι κ τα ίδια. Όσο για την ζαλαδα έχω πάθει πατατράκ ξαφνικά. Δεν έφαγα πήγα μάρκετ κ γυρνώντας έτρεμα σαν το ψάρι ζήτησα βοηθεια από γειτόνισα να με πάει επάνω με τα πράγματα. Ακόμη δεν έχω συνελθει. 

Μιας που έχεις κάνει να σου πω τα αποτελέσματα πως τα βλέπεις; Και εσυ @nanoula90

Σε 0’ 85

Σε 60’ 93 

Σε 120’ 80

Ωωωωω πολύ καλά!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχαχα τι γελιο έχεις! Δεν το περίμενα έτσι δεν είχα κ ιδέα. 

Το συκωτακι το λατρεύω αλλα έχω φάει μια φορά και αν γιατί έχω κόλλημα δεν το θέλω στην εγκυμοσυνη μετά θα το τσακίσω. Μαλκον δεν τρώω σωστά αλλα και δεν πίνω σωστά τον σίδηρο. Θα τα φτιάξω όλα. 

Κατι τελευταίο να ρωτήσω. Έχω πονοκεφάλους έντονους εδώ και μερες. Νομίζω είναι κ αυτό σύμπτωμα έτσι; 

Συκωτι στην εγκυμοσυνη απαγορευεται!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχαχα τι γελιο έχεις! Δεν το περίμενα έτσι δεν είχα κ ιδέα. 

Το συκωτακι το λατρεύω αλλα έχω φάει μια φορά και αν γιατί έχω κόλλημα δεν το θέλω στην εγκυμοσυνη μετά θα το τσακίσω. Μαλκον δεν τρώω σωστά αλλα και δεν πίνω σωστά τον σίδηρο. Θα τα φτιάξω όλα. 

Κατι τελευταίο να ρωτήσω. Έχω πονοκεφάλους έντονους εδώ και μερες. Νομίζω είναι κ αυτό σύμπτωμα έτσι; 

Ωωω γιες ντιαρ. Με επιαναν κ μενα αλλα οχι πολυ συχνα ευτυχως. Και μετα θα σου σκασουν οι πλατες, οι μεσες, θα φουσκωνεις με το που τρως, θα χεις δυσφορια, η ανασα σου θα ναι βαριά, ολα αυτα τα ωραια πραγματακια της εγκυμοσυνης που ειναι ολα φυσιολογικοτατα!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Βαλια Ασλαματζιδη ότι και να συμβαίνει εφόσον έχεις πόνο που επιμένει πάρε το γυναικολόγο σου απαραιτήτως!

@Beboula25 Πατέ κ συκώτι δεν κάνει! Το συκώτι ενδείκνυνται σε αναιμία εκτός εγκυμοσύνης.

Σίδηρος και εγώ χάλια αν και τον παίρνω ευλαβικά και μάλιστα διπλό!

Θα πάω Δευτέρα για κολποσκοπηση κ παπ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , marian84 είπε:

Συκωτι στην εγκυμοσυνη απαγορευεται!!!!

 

πρίν από 36 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Βαλια Ασλαματζιδη ότι και να συμβαίνει εφόσον έχεις πόνο που επιμένει πάρε το γυναικολόγο σου απαραιτήτως!

@Beboula25 Πατέ κ συκώτι δεν κάνει! Το συκώτι ενδείκνυνται σε αναιμία εκτός εγκυμοσύνης.

Σίδηρος και εγώ χάλια αν και τον παίρνω ευλαβικά και μάλιστα διπλό!

@Beboula25 ναι σωστα το ξεχασα η παλαβη :oops:. Κρεατακι να τρως ομως ! 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...