Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια??Εγώ σας είπα ότι μου πέρασαν οι ανακατωσουρες ε??Χαχαχα σήμερα πέρασα την πιο χάλια ημέρα από ζαλάδα κ ανακάτωμα μιλάμε ένιωθα πόνο στο στομάχι. Είναι νορμάλ να νιώθεις ότι πονάει το στομάχι σου?

Βρε λες να κόλλησες καμία γαστρεντεριτιδα που κυκλοφορεί πάρα πολύ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Βρε λες να κόλλησες καμία γαστρεντεριτιδα που κυκλοφορεί πάρα πολύ;; 

Δε νομίζω κοριτσάκι μου, μετά τις 6 μου πέρασαν όλα ξαφνικά


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happysmile είπε:

Γτ φοβάμαι πολυ τον οδοντιατρο!!διαβασα κατι σαχλες για περιοδοντιτιδα..

Έλα μωρε αγχώνεσαι επειδή μπορεί να σου πέσουν τα δοντάκια; Τον καλό γιατρουλη με τις ενέσεις και τα ωραία εργαλεία;; :mrgreen: Χαχαχ βρε μην διαβάζεις άστο! Τι πραμα κ αυτό ότι συμβαίνει να ψάχνουμε στο ιντερνετ. Ήδη σου έχουμε πει εδώ δυο τρεις ότι το έχουμε και οι μανουλες όπου τους περασε κιολας. Λες να μας έκατσε ομαδικά η περιοδοντιτιδα; Αυτό ναι είναι πάθηση των ούλων σοβαρή που ομως έχει κ θεραπεία. Αλλα προφανέστατα τώρα είναι λόγω εγκυμοσυνης. Αντε μην αγχώνεσαι με τέτοια  

πρίν από 31 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Δε νομίζω κοριτσάκι μου, μετά τις 6 μου πέρασαν όλα ξαφνικά

Νορμαλ είναι οπως πριν είσαι κ τώρα. Οπως κ πριν τύχαινε να πονούσε το στομάχι θα πονάει κ τώρα. Επίσης τώρα είσαι πιο ευαίσθητη σε τροφές κ γενικοτερα. Μια χαρά πέρασε κιολας! Θα είσαι μια έτσι μια γιουβέτσι μέχρι να στρώσεις τελείως να περάσουν όλα κ να αρχίσουν τα αλλα Χαχαχ  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έλα μωρε αγχώνεσαι επειδή μπορεί να σου πέσουν τα δοντάκια; Τον καλό γιατρουλη με τις ενέσεις και τα ωραία εργαλεία;; :mrgreen: Χαχαχ βρε μην διαβάζεις άστο! Τι πραμα κ αυτό ότι συμβαίνει να ψάχνουμε στο ιντερνετ. Ήδη σου έχουμε πει εδώ δυο τρεις ότι το έχουμε και οι μανουλες όπου τους περασε κιολας. Λες να μας έκατσε ομαδικά η περιοδοντιτιδα; Αυτό ναι είναι πάθηση των ούλων σοβαρή που ομως έχει κ θεραπεία. Αλλα προφανέστατα τώρα είναι λόγω εγκυμοσυνης. Αντε μην αγχώνεσαι με τέτοια  

Νορμαλ είναι οπως πριν είσαι κ τώρα. Οπως κ πριν τύχαινε να πονούσε το στομάχι θα πονάει κ τώρα. Επίσης τώρα είσαι πιο ευαίσθητη σε τροφές κ γενικοτερα. Μια χαρά πέρασε κιολας! Θα είσαι μια έτσι μια γιουβέτσι μέχρι να στρώσεις τελείως να περάσουν όλα κ να αρχίσουν τα αλλα Χαχαχ  

Χαχα η πλάκα είναι ότι πριν την εγκυμοσύνη δεν με είχε πειράξει ποτέ τίποτα στο στομάχι, τώρα δίνω ρεσιτάλ.Εδω κ 20 λεπτά έχω πάλι ανακάτωμα.ωχ Παναγία μου!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Καλά είμαι, ευχαριστώ. Εγώ λίγο φοβάμαι να το κάνω,  για αυτό ρωτάω. Δεν έχει κίνδυνο για το μωρό, ε;

Σε ευχαριστώ Κική μου. Όπως καταλαβαίνεις για το μωρό φοβάμαι να το κάνω, όχι για μένα. Αλλά να το λένε οι γιατροί μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Είχατε παρενέργειες κορίτσια;

Καλησπερα!! Και εμενα ο γιατρος μου ελεγε να το κανω...το ειχα παρει και δεν το εκανα  γτ φοβομουν οπως λες και εσυ για το μωρο...μεχρι που πηγα με τον αντρα μου στον γιατρο να δουμε τον μπεμπη και εγω ειχα αρχισει λιγο και ειχα μπούκωμα και με το που με ακουσε και του πα πως συναναστρέφομαι με μικρα παιδακια μου το εκανε χωρις να προλαβω να πω κουνεβτα! :rolleyes: με διαβεβαίωσε  οτι ότι δεν υπαρχει κινδυνος κανενας ισα ισα πρεπει να το κάνουν οι εγκυες... εμενα μονο το χερι μου πονουσε για 2 μερες τπτ αλλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Χαχα η πλάκα είναι ότι πριν την εγκυμοσύνη δεν με είχε πειράξει ποτέ τίποτα στο στομάχι, τώρα δίνω ρεσιτάλ.Εδω κ 20 λεπτά έχω πάλι ανακάτωμα.ωχ Παναγία μου!χαχαχα

Αχχχ κουράγιο φιλη!! Ναι μπορει πλέον να σε πειράζουν πολλά στο στομάχι στο εντερακι και μια δυσπεψία επίσης ένα φούσκωμα που λες θα σκάσω.. Κατά τα αλλα μια χαρά! :lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχχχ κουράγιο φιλη!! Ναι μπορει πλέον να σε πειράζουν πολλά στο στομάχι στο εντερακι και μια δυσπεψία επίσης ένα φούσκωμα που λες θα σκάσω.. Κατά τα αλλα μια χαρά! :lol:

Χαχαχα δίνει πόνο μπεμπακι!!!Άντε περνάνε σιγά σιγά κ οι εβδομάδες αν και μου φαίνονται ατέλειωτες μέχρι το τέλος!!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

@happysmile αν σε παραπλάνησα εγώ με έστειλε ο οδοντίατρος σε περιοδοντολόγο για ΚΑΘΑΡΙΣΜΌ απλά κ μόνο γτ έχει τη δυνατότητα να πάει πιο βαθιά. Επειδή εχω βάλει σιδεράκια και δεν με τρομάζει τιποτα σε σχεση με τα δόντια ειλικρινά ξεχνάω ότι οι άνθρωποι φοβούνται τον οδοντίατρο! Εγώ απολαμβάνω τόσο την φρεσκάδα μετά που ο πόνος μου ειναι αδιάφορος στο ραντεβού. 

Παρεμπιπτόντως είχε καμμία άλλη χαμηλό πλακούντα; Πώς εξελίχθηκε;

Η αλήθεια είναι πως παρότι ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός δεν μπορώ να ηρεμήσω και φοβάμαι να κάνω βήμα.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Πηρα τωρα μολις μια οδοκρεμα της φρεζιντερμ ειδικη για εγκυμοσυνη κ περιμενω κ το ιδιο στοματικο διαλυμα!κ θα κανω κ μπουκωματα με χαμομηλι αγχωθηκα..

Πάρε το unisept κ θα με θυμηθείς..... αλήθεια....


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@happysmile αν σε παραπλάνησα εγώ με έστειλε ο οδοντίατρος σε περιοδοντολόγο για ΚΑΘΑΡΙΣΜΌ απλά κ μόνο γτ έχει τη δυνατότητα να πάει πιο βαθιά. Επειδή εχω βάλει σιδεράκια και δεν με τρομάζει τιποτα σε σχεση με τα δόντια ειλικρινά ξεχνάω ότι οι άνθρωποι φοβούνται τον οδοντίατρο! Εγώ απολαμβάνω τόσο την φρεσκάδα μετά που ο πόνος μου ειναι αδιάφορος στο ραντεβού. 

Παρεμπιπτόντως είχε καμμία άλλη χαμηλό πλακούντα; Πώς εξελίχθηκε;

Η αλήθεια είναι πως παρότι ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός δεν μπορώ να ηρεμήσω και φοβάμαι να κάνω βήμα.

Καλημέρα. Κ εμενα είναι χαμηλά από την αρχή και τώρα στην β’επιπεδου ρώτησα και τους δυο γιατρους κ μου είπαν κανενα πρόβλημα. 

Εφοσον σου λέει όλα καλα κ εσυ φοβάσαι πολύ τότε μηπως δεν τον εμπιστεύεσαι; Αν είναι άγχος δικό σου καλό θα ήταν να το κανεις στην άκρη και να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου.Ο γιατρος σου είναι ο ειδικός αυτός θα σου πει το προσεχε παραπάνω.

Εγω να σου πω ότι κάνω τα πάντα Επι δυο χαχαχ.. Φυσικά δεν σε παρακινώ για τέτοια με τίποτα απλώς σου εξηγώ με τον δικό μου τρόπο ότι είναι όλα καλα κ δεν κινδυνεύεις τόσο εύκολα όσο νομίζεις. Κουβαλώ τσανταρες από το σούπερ κ έχω κ δυο οροφους,το κάνω από την αρχή αυτό κ όλο ελεγα δεν το ξανά κάνω;) Όσο για περπάτημα κάνω χιλιόμετρα. Και είμαι 37 χρόνων! Χαχαχα ελπίζω να σε καθησύχασα λιγουλάκι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Οπου να ναι γεννάω και γω και αγχώνομαι!! Να σας ρωτήσω με τι ρουχαλακια να βγάλω το παιδι απο το μαιευτηριο?? Αξίζει να πάρω φόρμα εξόδου που μια φορά μόνο θα χρησιμοποιήσει??


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , @eirini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Οπου να ναι γεννάω και γω και αγχώνομαι!! Να σας ρωτήσω με τι ρουχαλακια να βγάλω το παιδι απο το μαιευτηριο?? Αξίζει να πάρω φόρμα εξόδου που μια φορά μόνο θα χρησιμοποιήσει??

Κορίτσι Μ με το καλό!! Εγώ τα δυο με φόρμα εξόδου τα έβγαλα. Κ το τρίτο πάλι με φόρμα εξόδου Θ το βγάλω..εμένα προσωπικά με βολεύει πολύ η φόρμα Κ Γενικά..Κ στις βόλτες Κ παντού. Οπότε το προτιμώ..Τώρα ας πει Κ καμία άλλη φρεσκομανουλα τι την εξυπηρέτει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , oneira_glyka είπε:

Κορίτσι Μ με το καλό!! Εγώ τα δυο με φόρμα εξόδου τα έβγαλα. Κ το τρίτο πάλι με φόρμα εξόδου Θ το βγάλω..εμένα προσωπικά με βολεύει πολύ η φόρμα Κ Γενικά..Κ στις βόλτες Κ παντού. Οπότε το προτιμώ..Τώρα ας πει Κ καμία άλλη φρεσκομανουλα τι την εξυπηρέτει..

Αν βάλεις φορμακι εξοδου δε βάζεις κουβερτουλα??


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...