Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αυτό που λες σχετικά με την ηλικία και την κατάψυξη βλαστοκυστων δεν το κατάλαβα,εξήγησε μου λίγο.Τι σου είπαν δλδ?Εγω στα 36 κατεψυξα 5 βλαστοκυστες και μου έχει μείνει μια ακόμη(39πλεον). Επίσης φυσικα και μπορείς να μεταφέρεις δύο βλαστοκυστες,εγω την πρώτη φορά στα 36 έβαλα μια βλαστοκυστη και τη δεύτερη στα 37 έβαλα δύο. 

      Εγώ είχα σκοπό να μαζέψω όσες βλαστοκυστες μπορώ για να μη ξεκινάω πάλι με ωοληψιες μετά από κάποια ενδεχόμενη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα. Παρόλα αυτά, μου είπαν πως λόγω ηλικίας μπορώ να έχω μόνο 2 σε κατάψυξη και πως αν θέλω να έχω παραπάνω θα μου έκαναν κάποια ειδική βεβαίωση (κατ’εξαιρεση) για να κρατήσω άλλη 1 λόγω ειδικής συνθήκης με ΠΩΑ.  Μετά δε με απασχόλησε περαιτέρω βεβαια γιατί εδώ παλεύω να βρω δεύτερη βλαστοκύστη επομένως το να φτάσω στις 3-4 μου φαίνεται άπιαστο όνειρο. 

       

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε? 

Έχω μια ερώτηση. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω το εμβόλιο της γρίπης. Εσείς το κάνατε και σε ποια εβδομάδα; Εγώ είμαι 27w +3d.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε? 

Έχω μια ερώτηση. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω το εμβόλιο της γρίπης. Εσείς το κάνατε και σε ποια εβδομάδα; Εγώ είμαι 27w +3d.

Καλησπέρα κορίτσι καλά είσαι; 

Και εγώ το έκανα το εμβολιο στην 21 εβδομάδα γιατί πήγαινα να αρρωστήσω


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε? 

Έχω μια ερώτηση. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω το εμβόλιο της γρίπης. Εσείς το κάνατε και σε ποια εβδομάδα; Εγώ είμαι 27w +3d.

Γεια σου Μπετουλα. Και εμενα το ήθελε οπωσδήποτε κ μου είπε πως προστατεύω και το έμβρυο για τους πρώτους έξι μηνες. Το έκανα σχεδόν πριν μια εβδομάδα στην 23η. Γενικά μου είχε πει από την 20η κ μετά το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι καλά είσαι; 

Και εγώ το έκανα το εμβολιο στην 21 εβδομάδα γιατί πήγαινα να αρρωστήσω

Καλά είμαι, ευχαριστώ. Εγώ λίγο φοβάμαι να το κάνω,  για αυτό ρωτάω. Δεν έχει κίνδυνο για το μωρό, ε;

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου Μπετουλα. Και εμενα το ήθελε οπωσδήποτε κ μου είπε πως προστατεύω και το έμβρυο για τους πρώτους έξι μηνες. Το έκανα σχεδόν πριν μια εβδομάδα στην 23η. Γενικά μου είχε πει από την 20η κ μετά το κανεις.

Σε ευχαριστώ Κική μου. Όπως καταλαβαίνεις για το μωρό φοβάμαι να το κάνω, όχι για μένα. Αλλά να το λένε οι γιατροί μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Είχατε παρενέργειες κορίτσια;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Λοιποοοοον μαλακή οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα της frezzyderm pregnancy και στοματικό διάλυμα unisept. Είχα αίμα σε όλη την εγκυμοσύνη αυτά με βοήθησαν σε συνδυασμό με συχνό βούρτσισμα. 

Ευχαριστωωω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , BettySt είπε:

Καλά είμαι, ευχαριστώ. Εγώ λίγο φοβάμαι να το κάνω,  για αυτό ρωτάω. Δεν έχει κίνδυνο για το μωρό, ε;

Σε ευχαριστώ Κική μου. Όπως καταλαβαίνεις για το μωρό φοβάμαι να το κάνω, όχι για μένα. Αλλά να το λένε οι γιατροί μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Είχατε παρενέργειες κορίτσια;

Οχι να μην ανησυχεις, κανενα πρόβλημα ίσα ίσα. Θα φοβόμουν αν δεν το έκανα εγω προσωπικά.Αυτό το διάστημα είναι και σε έξαρση η κατάσταση.

Είχα αρκετες ώρες μετά μια ψιλό αδιαθεσία μην φανταστείς τρομερά πράγματα σαν να έκανα δεκατα ένα ψιλό πονόλαιμο. Ούτε δυο ώρες δεν διήρκησε και ούτε με έριξε απλώς το ένιωσα για λίγο αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Οχι να μην ανησυχεις, κανενα πρόβλημα ίσα ίσα. Θα φοβόμουν αν δεν το έκανα εγω προσωπικά γιατί η εγκυος ανήκει στις ομαδες υψηλού κινδύνου κ δεν ειναι οτι καλύτερο να αρπάξει. Αυτό το διάστημα είναι και σε έξαρση η κατάσταση.

Είχα αρκετες ώρες μετά μια ψιλό αδιαθεσία μην φανταστείς τρομερά πράγματα σαν να έκανα δεκατα ένα ψιλό πονόλαιμο. Ούτε δυο ώρες δεν διήρκησε και ούτε με έριξε απλώς το ένιωσα για λίγο αυτό. 

Σου έδωσε να πάρεις κάτι φάρμακο η βιταμίνη μετά από το εμβόλιο; Εμένα μου ανέφερε η φαρμακοποιό ότι θα πρέπει να πάρω βιταμίνη C μετά. Ο γιατρός όμως δεν μου είπε κάτι τέτοιο και εννοείται πως δεν θα πάρω .


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Σου έδωσε να πάρεις κάτι φάρμακο η βιταμίνη μετά από το εμβόλιο; Εμένα μου ανέφερε η φαρμακοποιό ότι θα πρέπει να πάρω βιταμίνη C μετά. Ο γιατρός όμως δεν μου είπε κάτι τέτοιο και εννοείται πως δεν θα πάρω .

Ούτε εμενα μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρος ούτε η φαρμακοποιός και την εμπιστεύομαι την συγκεκριμένη. Τώρα τι να πω μηπως το λέει για καλύτερη απορρόφηση; Αν ναι πιες ένα φυσικό χυμο πορτοκαλι εσυ κ είσαι εντάξει Χαχα αλλα αν ξανά πας ρωτα γιατί το είπε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ούτε εμενα μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρος ούτε η φαρμακοποιός και την εμπιστεύομαι την συγκεκριμένη. Τώρα τι να πω μηπως το λέει για καλύτερη απορρόφηση; Αν ναι πιες ένα φυσικό χυμο πορτοκαλι εσυ κ είσαι εντάξει Χαχα αλλα αν ξανά πας ρωτα γιατί το είπε. 

Ναι και εγω αυτό σκεφτόμουν να της πω, ότι θα πιό ένα χυμό και θα είμαι οκ. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Σε ολη την εγκυμοσυνη ματωναν συνεχεια.ειναι φυσιολογικο.

Παρε το γιατρο σου ενα τηλ.μην αγχωνεσαι απο μονξ συ.μπορει να μην ειναι τπτ

Και μενα ματωναν στην αρχή.. Μην ανησυχείς... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , BettySt είπε:

Καλά είμαι, ευχαριστώ. Εγώ λίγο φοβάμαι να το κάνω,  για αυτό ρωτάω. Δεν έχει κίνδυνο για το μωρό, ε;

Σε ευχαριστώ Κική μου. Όπως καταλαβαίνεις για το μωρό φοβάμαι να το κάνω, όχι για μένα. Αλλά να το λένε οι γιατροί μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Είχατε παρενέργειες κορίτσια;

Και εγώ φοβόμουν να το κάνω αλλά είναι το καλύτερο για το μικρακι σου..εγώ είχα πόνο στο χέρι εκεί π μου το έκανε για δύο μέρες και την πρώτη μέρα αισθανομουν αδύναμη..μετά όλα οκ..απλά σκέψου ότι σου βάζουν τον ιό οπότε είναι λογικό να έχεις ενοχλήσεις...

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , happysmile είπε:

Πηρα τωρα μολις μια οδοκρεμα της φρεζιντερμ ειδικη για εγκυμοσυνη κ περιμενω κ το ιδιο στοματικο διαλυμα!κ θα κανω κ μπουκωματα με χαμομηλι αγχωθηκα..

Καλα εκανες μπράβο κ εγω θα παρω μάλλον. Αλλα γιατί αγχωθηκες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλα εκανες μπράβο κ εγω θα παρω μάλλον. Αλλα γιατί αγχωθηκες 

Γτ φοβάμαι πολυ τον οδοντιατρο!!διαβασα κατι σαχλες για περιοδοντιτιδα..

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια??Εγώ σας είπα ότι μου πέρασαν οι ανακατωσουρες ε??Χαχαχα σήμερα πέρασα την πιο χάλια ημέρα από ζαλάδα κ ανακάτωμα μιλάμε ένιωθα πόνο στο στομάχι. Είναι νορμάλ να νιώθεις ότι πονάει το στομάχι σου?


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...