Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Το ότι ακούμε κάτι για πρώτη φορά δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει! Από εκεί και πέρα η νομοθεσία υπάρχει από το 2005 δεν είναι κάτι καινούργιο.. γενικότερα κάνανε όμως τα στραβά μάτια για πολλές νομοθεσίες που δεν τηρούνταν.. μετά τα σκάνδαλα όμως που βγήκαν στο φως με τις δωρεές γενετικού υλικού και τα τέκνα τα οποία προέκυπταν, αλλά και κάτω στη Κρήτη με τη μονάδα εξωσωματικής έχουν αρχίσει αυστηροί έλεγχοι στις μονάδες για την τήρηση των νομοθεσιών.. να θυμίσω έχει αναλάβει νέα ηγεσία στην Εθνική Αρχή Ιατρικώς Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής, πέσανε πολλές "παραιτήσεις".. 

      Εγώ πάντως κάτω των 40 έκανα φυσικούς κύκλους και μάζευα κανονικά έμβρυα, δεν είχα περιορισμό. Περιορισμό είχα στο πόσα μπορώ να μεταφέρω σε κάθε κύκλο. Μήπως η κοπέλα αναφέρεται στο να πάρει έγκριση για φάρμακα; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσακια καλησπερα να ρωτησω κατι?ματωνουν τα ουλα σας εμενα εδω κ καποιες μερες παρα πολυ!!!

Σε ολη την εγκυμοσυνη ματωναν συνεχεια.ειναι φυσιολογικο.

πρίν από 5 λεπτά , marian84 είπε:

Κοριτσια sos!!!συγνωμη για την ερωτηση αλλα τα χω παιξει λιγο.Εχει δυο μερες που τα κοπρανα μου ειναι ανοιχτα γκρι.Εψαξα στο ιντερνετ και μου χει βγαλει προβλημα στη χολη,στο συκωτι κτλ.Δεν εχω κατι αλλο.Δεν αλλαξα κατι στη διατροφη μου και δε παιρνω σιδηρο.Εχει τυχει σε καμια αυτο?

Παρε το γιατρο σου ενα τηλ.μην αγχωνεσαι απο μονξ συ.μπορει να μην ειναι τπτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Kpp83  Καλα αποτελεσματα να έχεις κοριτσι μου!!!!

Ειχα καιρο να μπω.Ελπιζω να ειστε ολες καλα.Απο οτι ειδα εχουν προστεθεί πολλες κοπελες.Με το καλο τα νινακια σας!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Σε ολη την εγκυμοσυνη ματωναν συνεχεια.ειναι φυσιολογικο.

Παρε το γιατρο σου ενα τηλ.μην αγχωνεσαι απο μονξ συ.μπορει να μην ειναι τπτ

Λειπει!!!πφφφ σε δυο μερες θα ναι πισω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happysmile είπε:

Αγαπη πηρες καποιο στοματικο διαλλειμα εσυ η απλα τα βουρτσιζες??

Πηρα τελείως μαλακή οδοντόβουρτσα. Παντως οτι και να κανεις θα ματωνουν.όταν γεννησα λες και πατηαα ενα κουμπί και σταματησε.

πρίν από 1 λεπτό , marian84 είπε:

Λειπει!!!πφφφ σε δυο μερες θα ναι πισω

Παντως μη πολυδιαβαζεις το ιντερνετ.Πολλες φοεςς στην εγκυμοσυνη τρελάθηκα χωρίς λόγο γτ διαβαζα στο ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Πηρα τελείως μαλακή οδοντόβουρτσα. Παντως οτι και να κανεις θα ματωνουν.όταν γεννησα λες και πατηαα ενα κουμπί και σταματησε.

Ευχαριστωω πολυ αγαπη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marian84 είπε:

Κοριτσια sos!!!συγνωμη για την ερωτηση αλλα τα χω παιξει λιγο.Εχει δυο μερες που τα κοπρανα μου ειναι ανοιχτα γκρι.Εψαξα στο ιντερνετ και μου χει βγαλει προβλημα στη χολη,στο συκωτι κτλ.Δεν εχω κατι αλλο.Δεν αλλαξα κατι στη διατροφη μου και δε παιρνω σιδηρο.Εχει τυχει σε καμια αυτο?

Όχι δεν έχω ακούσει για ανοιχτό γκρι αλλα μην πανικοβαλλεσαι κ προπάντων μην διαβάζεις από το ιντερνετ!!! Εκεί σου μιλάνε για βαριές καταστασεις για σημάδια που υπάρχουν καιρό σε συνδυασμό με αλλα. μίλησε με τον γιατρό σου 

πρίν από 9 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσακια καλησπερα να ρωτησω κατι?ματωνουν τα ουλα σας εμενα εδω κ καποιες μερες παρα πολυ!!!

Ναι συνέχεια πάνω από μήνα αλλα δεν με ανησυχεί ξέρω πως είναι της εγκυμοσυνης κ φυσικά κάποια στιγμή θα επισκεφτώ την οδοντιατρο μου 

Link to comment
Share on other sites

@happysmile κάθε βούρτσισμα και γινόμουν ο Δράκουλας. Είχα κάνει καθαρισμό αλλά τον επανέλαβα σε περιοδοντολόγο και με βοήθησε πολύ.

Ευχαριστώ @loyloy! Όλα καλά πλην του χαμηλού πλακούντα που με τρομοκράτησε πολύ μέχρι να μιλήσω και με το γιατρό. Τώρα ανακτώ την ψυχραιμία μου σιγά-σιγά και προσπαθώ να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι το ουσιώδες είναι ότι ο μπέμπινος είναι μια χαρά.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kpp83 είπε:

@happysmile κάθε βούρτσισμα και γινόμουν ο Δράκουλας. Είχα κάνει καθαρισμό αλλά τον επανέλαβα σε περιοδοντολόγο και με βοήθησε πολύ.

Ευχαριστώ @loyloy! Όλα καλά πλην του χαμηλού πλακούντα που με τρομοκράτησε πολύ μέχρι να μιλήσω και με το γιατρό. Τώρα ανακτώ την ψυχραιμία μου σιγά-σιγά και προσπαθώ να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι το ουσιώδες είναι ότι ο μπέμπινος είναι μια χαρά.

Νομιζω προτιμω το αιμα απτον περιοδοντολογο...φοβιτσιαρα μεχρι εκει που δεν παει...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα utrogestan αλλα συνεχίζει το αίμα! Έχω πονακια χαμηλά και το στήθος μου πονάει. Μετά τις 7 η χοριακη αλλά απογοητεύομαι...

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα με το καλό η β’ επιπέδου!!

Καλημέρα με το καλό όλα καλα να είναι!! Καφέ είχα κ εγω για λιγες μερες κ πονακια περιοδου.


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Vassia13 είπε:

Πηρα utrogestan αλλα συνεχίζει το αίμα! Έχω πονακια χαμηλά και το στήθος μου πονάει. Μετά τις 7 η χοριακη αλλά απογοητεύομαι...

Μην  απογοήτευσε....τίποτα δεν τελείωσε ολα θα γινουν...πάρε τα φάρμακα σ ηρεμησε κ όλα θα πάνε καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Vassia13 είπε:

Πηρα utrogestan αλλα συνεχίζει το αίμα! Έχω πονακια χαμηλά και το στήθος μου πονάει. Μετά τις 7 η χοριακη αλλά απογοητεύομαι...

Και τα πονακια φυσιολογικά αλλα τι εννοείς τώρα έχεις αίμα αντι για καφέ; Μην βιάζεσαι περίμενε και ξεκουράσου. Περιμενουμε το απόγευμα εύχομαι το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσακια καλησπερα να ρωτησω κατι?ματωνουν τα ουλα σας εμενα εδω κ καποιες μερες παρα πολυ!!!

Λοιποοοοον μαλακή οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα της frezzyderm pregnancy και στοματικό διάλυμα unisept. Είχα αίμα σε όλη την εγκυμοσύνη αυτά με βοήθησαν σε συνδυασμό με συχνό βούρτσισμα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Λειπει!!!πφφφ σε δυο μερες θα ναι πισω

Μην ανησυχεις, κοπελα μου, ειναι απο την υπεραιμάτωση στον οργανισμο μας! Σκεψου οτι πσραγουμε 40-50% περισσότερο αιμα για το μωρό μας, οπότε λογικό να έχουμε τέτοια...

Εμένα ανοίγει συχνά η μύτη μου, ειδικά μέχρι τον 6ο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Beboula25 είπε:

Και τα πονακια φυσιολογικά αλλα τι εννοείς τώρα έχεις αίμα αντι για καφέ; Μην βιάζεσαι περίμενε και ξεκουράσου. Περιμενουμε το απόγευμα εύχομαι το καλύτερο!

Αίμα ροζ κ πονάω χαμηλά... 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...