Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Vasiliki88 είπε:

Μιας κ μιλάτε περί καλλυντικων για τα μωρά μήπως ξέρετε αν η Mothercare δίνει ακόμα βαλιτσάκι με δείγματακια? Ή γενικά έχετε μπει στη διαδικασία να ζητήσετε από εταιρίες? 

Καλημερα!

Εμενα μου ειχαν δωσει καποια δειγματα στα σεμιναρια θηλασμου του λητω και καποια στο Ρεα τωρα που εκανα τη β επιπεδου!

Για το Mothercare δε ξερω κατι..

Στα δινουν οταν κανεις αγορες;

8 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Έφυγες????ναι έχει πολύ κρύο. Ναι έως 14/01.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

Εγώ της frezzyderm

Ναι δεν εκατσα πολυ...

Δεν ειχε αδεια ο αντρας μου,

Τωρα μια και καλη παλι με το μωρο το καλοκαιρι


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κόρες!

Θα κάνω την χαζή ερώτηση αλλά είναι δυνατόν να αισθάνομαι ξαφνικά τη διαστολή στην κοιλιά στη 17η εβδομάδα? Ειλικρινά αισθάνομαι σαν να κάνουν διάταση οι κοιλιακοί και νομίζω ότι το χάνω! Επίσης προτείνετε κάποια κρέμα;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Καλημέρα κόρες!

Θα κάνω την χαζή ερώτηση αλλά είναι δυνατόν να αισθάνομαι ξαφνικά τη διαστολή στην κοιλιά στη 17η εβδομάδα? Ειλικρινά αισθάνομαι σαν να κάνουν διάταση οι κοιλιακοί και νομίζω ότι το χάνω! Επίσης προτείνετε κάποια κρέμα;

Καλημέρα μήπως είχες κάποια συσπαση? 

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημερα!

Εμενα μου ειχαν δωσει καποια δειγματα στα σεμιναρια θηλασμου του λητω και καποια στο Ρεα τωρα που εκανα τη β επιπεδου!

Για το Mothercare δε ξερω κατι..

Στα δινουν οταν κανεις αγορες;

Ναι δεν εκατσα πολυ...

Δεν ειχε αδεια ο αντρας μου,

Τωρα μια και καλη παλι με το μωρο το καλοκαιρι

Μου έχουν δώσει ένα τηλέφωνο για να πάρω κ να ζητήσω δείγματα απλά έλεγα μήπως κάποια έχει πάρει ήδη. Επίσης μου είπαν για την care direct. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά. Με υγεία. Είμαι νέα στην παρέα. Μετά την πρώτη μου εξωσωματική έμεινα έγκυος και χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο όπου ο γιατρός μου είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων και μιας ημέρας. Είδαμε σακο ενδομήτριο χωρίς έμβρυο ακόμη γιατί είναι νωρίς και μου έκλεισε ραντεβού στις 15/01 για να ακούσουμε καρδούλα. Ένα άγχος το έχω γιατί είναι πρώτη μου φορά και δεν ξέρω πως θα πάει. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία. 

  • Μου αρέσει 4

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, @Smile89 στην πρώτη μου κόρη το σκέτο γάλα δεν Μ έκανε τπτ, χρειαζομουν καθημερινά κρέμα λανολινη τον πρώτο καιρό ιδιαίτερα που οι θηλές δεν είναι συνηθισμένες. Άσχετο αλλά μπορεί να έχουμε συσπάσεις στην εγκυμοσύνη κ να το καταλαβαίνουμε μόνο απ' την μέση? Κ αν ναι που πονάει? Χθες κάθε φορά που εσκυβα λίγο καταλάβαινα στιγμιαίο πόνο πολύ πολύ χαμηλά λίγο πάνω απ' την ουριτσα που είναι ο ποπός. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά. Με υγεία. Είμαι νέα στην παρέα. Μετά την πρώτη μου εξωσωματική έμεινα έγκυος και χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο όπου ο γιατρός μου είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων και μιας ημέρας. Είδαμε σακο ενδομήτριο χωρίς έμβρυο ακόμη γιατί είναι νωρίς και μου έκλεισε ραντεβού στις 15/01 για να ακούσουμε καρδούλα. Ένα άγχος το έχω γιατί είναι πρώτη μου φορά και δεν ξέρω πως θα πάει. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία. 

Στις 5 βδομ ειναι πολυ νωρις για να δεις κατι αλλο εκτος απο σακο.Εγω στη προηγ εγκυμ ειδα εμβρ στοιχεια τελος της 6ης βδομ και σ αυτην τελος της 5ης βδομ .Η καθε μερα εχει μεγαλη σημασια.Καρδουλα ακους απο τη μεση της 6ης και μετα συνηθως αλλα και αυτο ειναι σχετικο.Μην αγχωνεσαι καθολου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια μου! Καλο σκ! 

Συμφωνω με τις προλαλησασες. Κρεμα λανολινης ειναι απαραιτητη. Τουλαχιστον σε μενα ηταν οπως και στις αλλες κοπελες στο δωματιο. Ημασταν ολες απο την πρωτη μερα με πληγωμενες θηλες κ μονο η κρεμα βοηθησε, αφου γαλα ακομα δεν εχεις μονο πρωτογαλα. Επισης εμενα με βοηθησαν και τα κοχυλια. Εβαζα την κρεμα και απο πανω τα κοχυλια για να μην ακουμπαει το στηθος τα ρουχα μου κ να απορροφηθει η κρεμα πιο γρηγορα. 

Καλλυντικα frezyderm μας ειχαν πει ειναι τα καλυτερα και μακρια απο τα καλλυντικα της chicco. Τωρα δεν ξερω γιατι, ετσι μου χε πει η μαια μου, αλλα σε αυτα τα θεματα ολοι εχουν τη δικη τους αποψη, οποτε δεν το ενστερνιζομαι. Εγω εχω της frezyderm και ειναι μια χαρα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ελα μην πεσεις ψυχολογικα.τωρα εγινε.

Ειναξ φυτική. Θηλαζεις κατευθείαν. Της φρεζιντερμ θελει ξεπλυμα πριν θηλασεις.

Ούτε τις φρεζι θέλει ξέπλυμα αλλά αν πάρω θα πάρω μεντελα. 

Καλημέρα!!!

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημερα!

Εμενα μου ειχαν δωσει καποια δειγματα στα σεμιναρια θηλασμου του λητω και καποια στο Ρεα τωρα που εκανα τη β επιπεδου!

Για το Mothercare δε ξερω κατι..

Στα δινουν οταν κανεις αγορες;

Ναι δεν εκατσα πολυ...

Δεν ειχε αδεια ο αντρας μου,

Τωρα μια και καλη παλι με το μωρο το καλοκαιρι

Άντε βρεεεε να κάνουμε βόλτες με τα καρότσια!!!

10 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Αχ κορίτσια πήγα για πιπι και στο σκούπισμα είχα λίγο ροζ και απειροελάχιστο δλδ μια κουκίδα κόκκινο..χέστηκα απάνω Μ πήρα την γιατρό και Μ είπε όσο δεν πονάει η μέση δεν έχω πόνους περιόδου και συσπάσεις έντονες μπορεί να είναι από ουρολοίμωξη η κυστίτιδα....έλεος πια όλα σε εμενα;

Έλα μου καλημέρα. Πώς είσαι σήμερα?

9 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αυτό που δεν μου αρέσει στη frezyderm είναι ότι έχει χωριστά αφρόλουτρο από σαμπουάν. 

Το σαμπουάν λειτουργεί και ως αφρολουτρο από όσο γνωρίζω.

πρίν από 34 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά. Με υγεία. Είμαι νέα στην παρέα. Μετά την πρώτη μου εξωσωματική έμεινα έγκυος και χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο όπου ο γιατρός μου είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων και μιας ημέρας. Είδαμε σακο ενδομήτριο χωρίς έμβρυο ακόμη γιατί είναι νωρίς και μου έκλεισε ραντεβού στις 15/01 για να ακούσουμε καρδούλα. Ένα άγχος το έχω γιατί είναι πρώτη μου φορά και δεν ξέρω πως θα πάει. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία. 

Καλημέρα, χρόνια πολλά!!! Με το καλό!!! Να σκέφτεσαι θετικά κι όλα καλά θα πάνε!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Ούτε τις φρεζι θέλει ξέπλυμα αλλά αν πάρω θα πάρω μεντελα. 

Καλημέρα!!!

Άντε βρεεεε να κάνουμε βόλτες με τα καρότσια!!!

Έλα μου καλημέρα. Πώς είσαι σήμερα?

Το σαμπουάν λειτουργεί και ως αφρολουτρο από όσο γνωρίζω.

Καλημέρα, χρόνια πολλά!!! Με το καλό!!! Να σκέφτεσαι θετικά κι όλα καλά θα πάνε!!!

Καλημερουδια.της φρεζι μου την εδωσαν στο μαιευτηριο και τους ειπα οτι ειχα μαζι της medela και μου παν καλυτερα τη δικη μου γτ δεν χρειαζται ξέπλυμα πριν το θηλασμό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσουδια μου! Καλο σκ! 

Συμφωνω με τις προλαλησασες. Κρεμα λανολινης ειναι απαραιτητη. Τουλαχιστον σε μενα ηταν οπως και στις αλλες κοπελες στο δωματιο. Ημασταν ολες απο την πρωτη μερα με πληγωμενες θηλες κ μονο η κρεμα βοηθησε, αφου γαλα ακομα δεν εχεις μονο πρωτογαλα. Επισης εμενα με βοηθησαν και τα κοχυλια. Εβαζα την κρεμα και απο πανω τα κοχυλια για να μην ακουμπαει το στηθος τα ρουχα μου κ να απορροφηθει η κρεμα πιο γρηγορα. 

Καλλυντικα frezyderm μας ειχαν πει ειναι τα καλυτερα και μακρια απο τα καλλυντικα της chicco. Τωρα δεν ξερω γιατι, ετσι μου χε πει η μαια μου, αλλα σε αυτα τα θεματα ολοι εχουν τη δικη τους αποψη, οποτε δεν το ενστερνιζομαι. Εγω εχω της frezyderm και ειναι μια χαρα. 

Καλημέρα, τι μάρκα κοχυλια έχεις πάρει? Σκέφτομαι να πάρω και εγώ αλλά δεν ξέρω ποια να πάρω.. Έλεγα της μεντελα.. 

11 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ρε σεις να πάρω κρεμουλα για τις θηλές?? 

Καλήμερα, η κρέμα της medela είναι η καλύτερη. Την είχα χρησιμοποιήσει στις προηγούμενες εγκυμοσυνες μου και με βοήθησε πάρα πολύ. 

5 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Μιας κ μιλάτε περί καλλυντικων για τα μωρά μήπως ξέρετε αν η Mothercare δίνει ακόμα βαλιτσάκι με δείγματακια? Ή γενικά έχετε μπει στη διαδικασία να ζητήσετε από εταιρίες? 

Στα mothercare νομίζω δεν δίνουν πλέον βαλίτσα. Μπες στο babyspace και κάνε εγγραφή εκεί δίνουν βαλίτσα με δείγματακια. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , petra1982 είπε:

Καλημέρα, τι μάρκα κοχυλια έχεις πάρει? Σκέφτομαι να πάρω και εγώ αλλά δεν ξέρω ποια να πάρω.. Έλεγα της μεντελα.. 

Καλήμερα, η κρέμα της medela είναι η καλύτερη. Την είχα χρησιμοποιήσει στις προηγούμενες εγκυμοσυνες μου και με βοήθησε πάρα πολύ. 

Στα mothercare νομίζω δεν δίνουν πλέον βαλίτσα. Μπες στο babyspace και κάνε εγγραφή εκεί δίνουν βαλίτσα με δείγματακια. 

Kαλημερα! Εχω παρει της chicco, αλλα φανταζομαι οποια και να παρεις καλα θα ειναι. Και της medela ηθελα να παρω αλλα ειχα στειλει τον συζυγο να μου παρει κ πηρε οτι του προτειναν. 

Απλα με τα κοχυλια, οταν κατεβει το γαλα θελει προσοχη. Οταν σκυβεις, φευγει απο τις τρυπουλες και γινεσαι μουσκεμα. Την εχω πατησει κανα δυο φορες που ξεχαστηκα κ εσκυψα στην καλαθουνα και εγινα χαλια! 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!❤️

Συγχαρητήρια @Rinaki88 καλή ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις κ με το καλό να ακούσετε καρδούλα! Ότι θέλεις να ρωτησεις εδώ είμαστε.

@Κωνσταντίνα16 πως είσαι; 

@ΦαιηΚατς κοριτσάκι μου φιλια στο μπεμπακι να περάσει τελείως το μυξακι!! 

Φιλακια σε όλα τα μπεμπακια και τις φουσκιτσες! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Kαλημερα! Εχω παρει της chicco, αλλα φανταζομαι οποια και να παρεις καλα θα ειναι. Και της medela ηθελα να παρω αλλα ειχα στειλει τον συζυγο να μου παρει κ πηρε οτι του προτειναν. 

Απλα με τα κοχυλια, οταν κατεβει το γαλα θελει προσοχη. Οταν σκυβεις, φευγει απο τις τρυπουλες και γινεσαι μουσκεμα. Την εχω πατησει κανα δυο φορες που ξεχαστηκα κ εσκυψα στην καλαθουνα και εγινα χαλια! 

Εχει.και κοχύλια συλλογης γάλακτος για να μη πηγαινει τιποτα χαμενο :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smile89 said:

Ούτε τις φρεζι θέλει ξέπλυμα αλλά αν πάρω θα πάρω μεντελα. 

Καλημέρα!!!

Άντε βρεεεε να κάνουμε βόλτες με τα καρότσια!!!

Έλα μου καλημέρα. Πώς είσαι σήμερα?

Το σαμπουάν λειτουργεί και ως αφρολουτρο από όσο γνωρίζω.

Καλημέρα, χρόνια πολλά!!! Με το καλό!!! Να σκέφτεσαι θετικά κι όλα καλά θα πάνε!!!

 

3 hours ago, marian84 said:

Στις 5 βδομ ειναι πολυ νωρις για να δεις κατι αλλο εκτος απο σακο.Εγω στη προηγ εγκυμ ειδα εμβρ στοιχεια τελος της 6ης βδομ και σ αυτην τελος της 5ης βδομ .Η καθε μερα εχει μεγαλη σημασια.Καρδουλα ακους απο τη μεση της 6ης και μετα συνηθως αλλα και αυτο ειναι σχετικο.Μην αγχωνεσαι καθολου

 

1 hour ago, Beboula25 said:

Καλημέρα σε όλες!!!❤️

Συγχαρητήρια @Rinaki88 καλή ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις κ με το καλό να ακούσετε καρδούλα! Ότι θέλεις να ρωτησεις εδώ είμαστε.

@Κωνσταντίνα16 πως είσαι; 

@ΦαιηΚατς κοριτσάκι μου φιλια στο μπεμπακι να περάσει τελείως το μυξακι!! 

Φιλακια σε όλα τα μπεμπακια και τις φουσκιτσες! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Εύχομαι όσες έχετε ήδη παιδάκι να το χαίρεστε και όσες το περιμένετε με το καλό να το δεχθείτε. Καλότυχα να είναι όλα τα μωρακια.

 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εχει.και κοχύλια συλλογης γάλακτος για να μη πηγαινει τιποτα χαμενο :mrgreen:

Τα ιδια κοχυλια ειναι αυτα. Εχουν πολλαπλες χρησεις. Απλα εχουν τρυπουλες για να αναπνεει το δερμα, ομως αν τυχον ξεχαστεις κ σκυψεις παει ολο το γαλατακι. Και ειναι εκνευριστικο πολυ. Λουζεσαι κυριολεκτικα το γαλα σου. Του λεω του αντρα μου θα κανουμε οικονομια απο δω κ περα. Δεν θα ξαναπαρουμε γαλα, θα πινουμε απο το δικο μου χαχαχα

  • Χαχα 5

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...