Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Δεν πειράζει αγαπη εμεις θα τα πούμε το μωράκι πρώτα να είναι καλα. Περαστικά του το αγαπακι θα τα έχει τώρα αυτά υπομονή είναι περαστικά αυτό έχει σημασια. 

Χαχαχα ε ναι αφού ειχες ωρες καλα εκανες και αραξες! Έχεις γελιο μεγάλο :lol:

Πωπω σου την έφεραν τα πιτσουνάκια.. Τώρα τι θα κανεις ή κάνε τις δουλειες σου να είσαι λάσκα ή ξάπλωσε κ εσυ μια ωριτσα να χαλαρωσεις να αντέξεις. Περαστικά φιλάκια πολλά!  

Χεχεχε έτσι είπε η παιδίατρος στην φίλη που μας την σύστησε. Μου λέει ο άντρας μου "όπου πάμε Με κάνεις ρεζίλι" χαχαχα δεν το εννοεί, εννοείται!!

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα φιληη!

Ωχ μωρε το ψυχακι μου. Κ μενα τοσο κοιμαται το βραδυ αλλα οχι εξαιτιας κολικων, αλλα επειδη ειναι μαμακιας και θελει ολο αγκαλια και μαμ. 

Και η μικρη εχει κολικους?? Η μονο ο μπεμπης? 

Πωπω κοριτσια μου ευτυχως που εχετε και λιγη βοηθεια, το να κλαινε και να μην μπορεις να κανεις κατι ειναι πραγματικα σπαρακτικο. 

Αχαχαχαχ, καλε ειναι πολυ ρεαλιστικο το ονειρο. Οχι τιποτα αλλο, αλλα ειναι κ σε επαναληψη η γυναικα χωρις ονομα χαχαχα

Το βλέπω στο ίντερνετ από την αρχή χααχα

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια σήμερα έκανα την καμπύλη και περιμένω τα αποτελέσματα..ενώ το ήπια ευχάριστα μετά με έπιασε μια λιποθυμία και μια τάση για εμετό όλα τα λεφτά..συνηλθα μετά από κάνα δυωρο..

Και πριν λίγο γύρισα και από την γιατρό Μ..ενώ ο μικρός Μ δόξα τον Θεό είναι τέλειος είναι πάρα πολύ χαμηλά λόγω των συσπάσεων και αγχωθηκαμε λιγάκι ..πάντως προβλέπεται να γεμίσω λιγάκι πρόωρα...:sad:

Κοριτσι μου θα στο πω απο προσωπικη εμπειρια. Να σαι ηρεμη κ χαλαρη κ θα φτασεις τελειομηνη. Οταν λες παρα πολυ χαμηλα τι εννοεις?? Η γιατρος σου τι σου ειπε? Οσο χαμηλα κ να ειναι δεν παιζει κανεναν ρολο, ειναι μεσα στον σακο του. Αλλοτε θα τον νιωθεις κατω αλλοτε πανω, αλλοτε οτι θα ξεπροβαλει. Για τις συσπασεις, σου δινει καποια αγωγη?? 

Κ τελος για τις προβλεψεις, κ γω προβλεποταν να γεννησω προωρα αλλα τελικα τον βγαλαμε με το ζορι με βεντουζα τον μπεμπη. 

Γενικοτερα οσο η εγκυμοσυνη σου κυλα ομαλα, κ δεν υπαρχει καποια ενδειξη για το αντιθετο να εισαι χαλαρη κ να σκεφτεσαι αισιοδοξα!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου θα στο πω απο προσωπικη εμπειρια. Να σαι ηρεμη κ χαλαρη κ θα φτασεις τελειομηνη. Οταν λες παρα πολυ χαμηλα τι εννοεις?? Η γιατρος σου τι σου ειπε? Οσο χαμηλα κ να ειναι δεν παιζει κανεναν ρολο, ειναι μεσα στον σακο του. Αλλοτε θα τον νιωθεις κατω αλλοτε πανω, αλλοτε οτι θα ξεπροβαλει. Για τις συσπασεις, σου δινει καποια αγωγη?? 

Κ τελος για τις προβλεψεις, κ γω προβλεποταν να γεννησω προωρα αλλα τελικα τον βγαλαμε με το ζορι με βεντουζα τον μπεμπη. 

Γενικοτερα οσο η εγκυμοσυνη σου κυλα ομαλα, κ δεν υπαρχει καποια ενδειξη για το αντιθετο να εισαι χαλαρη κ να σκεφτεσαι αισιοδοξα!

Καλησπέρα κορίτσι Μ..μαγνήσιο και ουτρο 2 από το στόμα και ένα κολπικά παίρνω..το κεφαλάκι του είναι στο κοκαλακι μας κάτω και γενικά στους υπερήχους πάντα ήταν χαμηλά αλλά τώρα είναι ακόμα πιο κάτω..Μ είπε ότι με τις συσπάσεις σιγά σιγά μπορεί να ανοίξει ο τράχηλος..εγώ για κάποιο λόγο είμαι ήρεμη δεν ξέρω γτ..όντως και εγώ πιστεύω πως θα γεννήσω λιγάκι νωρίς αλλά όχι ακόμα...έτσι νιώθω από την αρχή


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι Μ..μαγνήσιο και ουτρο 2 από το στόμα και ένα κολπικά παίρνω..το κεφαλάκι του είναι στο κοκαλακι μας κάτω και γενικά στους υπερήχους πάντα ήταν χαμηλά αλλά τώρα είναι ακόμα πιο κάτω..Μ είπε ότι με τις συσπάσεις σιγά σιγά μπορεί να ανοίξει ο τράχηλος..εγώ για κάποιο λόγο είμαι ήρεμη δεν ξέρω γτ..όντως και εγώ πιστεύω πως θα γεννήσω λιγάκι νωρίς αλλά όχι ακόμα...έτσι νιώθω από την αρχή

Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς περισσότερο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς περισσότερο! 

Μα συνέχεια σπίτι είμαι και δεν κουράζομαι αλλά δυστυχώς οι συσπάσεις είναι εκεί...


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αν χαζογελας ηδη φαντασου τι θα γινει οταν θα τον εχεις στην αγκαλια σου. Αχ μπεμπουλα μου, δεν φτανουν οι λεξεις. 

Με ταλαιπωρει τα βραδια, δεν κοιμαται, κλαιει, θελει αγκαλια και γαλα συνεχεια, με εχει ξεζουμισει, πολλες φορες δεν πιανει σωστα το στηθος, πνιγεται οταν εχω πολυ γαλα, εχουμε δηλαδη διαφορα ζορια μεχρι να το βρουμε οι δυο μας, αλλα οταν αποκοιμιεται στην αγκαλια μου, η οταν χορταινει γαλα και απλα καθεται και γυρναει τα ματακια του γυρω γυρω, που ενω ξερω δεν με βλεπει, με καταλαβαινει, και ειναι τοσο ηρεμος που γεμιζει η ψυχη μου. Δεν μπορω να σου περιγραψω. Ισως ακουγομαι και υπερβολικη, αλλα πραγματικα ουτε που φανταζομουν οτι θα νιωθα τετοια ευτυχια. Λατρευω να τον μυριζω, αυτη η μυρωδια του η μωρουδιστικη μου εχει γινει εθισμος. Μπορω να καθομαι με τις ωρες και απλα να τον μυριζω. Για να ξηγουμαι, μ αρεσει η μυρωδια του οταν δεν ειναι χεσμενος εεε χαχαχαχα, ειπαμε ολα τελεια, αλλα οχι. Τα κακακια αν και οντως δεν εκπεμπουν καποια μυρωδια, ωστοσο δεν θα πω ποτε ποσο τελεια ειναι χαχαχα. Σε αυτο το σημειο δεν εχω φτασει ακομα.

Οσο για τα αερια, ολες ειχαμε. Μην αγχωνεσαι. Εμενα η γεννα μου αφησε και ενα καταλοιπο. Εχω ακρατεια κ ελπιζω να μην μου μεινει μονιμα :(

Δεν με νοιάζει τίποτα ειλικρινά. Και ας σκέφτομαι την αλλαγή μιας κ έχω ξανά πει είμαι λιγάκι “χίπισσα” τροπος του λέγειν δεν ξέρω πως να με πω. Παρ’αυτά εννοείται είμαι συνειδητοποιημένη απόλυτα και σκέφτομαι τόσα πολλά για  το μωράκι.Θα είναι ότι σημαντικότερο έχω κάνει στη ζωή μου. Έπειτα θα πάρει τέτοια χαρά η αδερφούλα μου κ η μαμα μου κ εγω χαίρομαι που θα τους δώσω τέτοια χαρά και πάει λέγοντας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Τα κακακια αν και οντως δεν εκπεμπουν καποια μυρωδια, ωστοσο δεν θα πω ποτε ποσο τελεια ειναι χαχαχα. Σε αυτο το σημειο δεν εχω φτασει ακομα.

@nanoula90 από βδομάδα όμως το ξανασυζηταμε ε; Αχαχαχα αυτό κορίτσια μου είναι ο απόλυτος και άνευ όρων έρωτας!!! Εσύ νανουλα μου το ζεις, εσύ μπεμπουλα μου σε λίγους μήνες!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

@nanoula90 από βδομάδα όμως το ξανασυζηταμε ε; Αχαχαχα αυτό κορίτσια μου είναι ο απόλυτος και άνευ όρων έρωτας!!! Εσύ νανουλα μου το ζεις, εσύ μπεμπουλα μου σε λίγους μήνες!

Ναι κοριτσάκι μου ο άνευ όρων!

Είστε καλύτερα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου ο άνευ όρων!

Είστε καλύτερα; 

Ναι, ο μπεμπακος μου έχει έχει λίγες μιξουλες αλλά πολύ καλύτερα! Την άλλη βδομάδα ελπίζω να ισιωσε τελείως για να τον πάω για το εμβόλιο του γιατί το καθυστερησαμε επειδή ήταν αρρωστουλικο.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι Μ..μαγνήσιο και ουτρο 2 από το στόμα και ένα κολπικά παίρνω..το κεφαλάκι του είναι στο κοκαλακι μας κάτω και γενικά στους υπερήχους πάντα ήταν χαμηλά αλλά τώρα είναι ακόμα πιο κάτω..Μ είπε ότι με τις συσπάσεις σιγά σιγά μπορεί να ανοίξει ο τράχηλος..εγώ για κάποιο λόγο είμαι ήρεμη δεν ξέρω γτ..όντως και εγώ πιστεύω πως θα γεννήσω λιγάκι νωρίς αλλά όχι ακόμα...έτσι νιώθω από την αρχή

Εσυ τωρα θα ξαπλωσεος.και ολα θα πανε καλα.εγω η νανουλα και η βαλεντινα πηγαιναμε για προωρακια.και φτασαμε ολες μεχρι τέλους. Εσυ απλα τωρα ακινησία. Ουτε δουλειές τπτ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Εσυ τωρα θα ξαπλωσεος.και ολα θα πανε καλα.εγω η νανουλα και η βαλεντινα πηγαιναμε για προωρακια.και φτασαμε ολες μεχρι τέλους. Εσυ απλα τωρα ακινησία. Ουτε δουλειές τπτ.

Μακάρι και εγώ να φτάσω αισιος μέχρι το τέλος!! Τόσο δρόμο έχω κάνει

Και η καμπύλη Μ είναι τέλεια τώρα πήρα τα αποτελέσματα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση κρίσεως...από καλλυντικά για το μωράκι σας τι μάρκα έχετε επιλέξει? Έχω λίγο μπερδευτεί η αλήθεια είναι. Οσες μανούλες έχω ρωτήσει η καθεμία έχει διαφορετική άποψη για το τι της άρεσε περισσότερο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , palmoira είπε:

Και μια ερώτηση κρίσεως...από καλλυντικά για το μωράκι σας τι μάρκα έχετε επιλέξει? Έχω λίγο μπερδευτεί η αλήθεια είναι. Οσες μανούλες έχω ρωτήσει η καθεμία έχει διαφορετική άποψη για το τι της άρεσε περισσότερο. 

Γεια σου κοριτσι!

Μολις κοιτουσα στο internet για αυτο το θέμα!

Μου εχουν πει οτι τα καλυτερα ειναι της pharmasept αλλα τωρα που κοιτουσα κατι αφρολουτρα λενε απο 3 μηνων...

Παντως εμενα σε ενα σεμιναριο μου ειχαν δωσει ενα αφρολουτρο της Chico που μυριζε τελεια!

Να ρωτησω κατι επιπλεον την καμπυλη ζαχαρου σε ποια εβδομαδα την κανουμε;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , palmoira είπε:

Και μια ερώτηση κρίσεως...από καλλυντικά για το μωράκι σας τι μάρκα έχετε επιλέξει? Έχω λίγο μπερδευτεί η αλήθεια είναι. Οσες μανούλες έχω ρωτήσει η καθεμία έχει διαφορετική άποψη για το τι της άρεσε περισσότερο. 

Αφρολουτρο/σαμπουαν λεω να παρω Frezyderm γιατι γενικα διαβασα καλα σχολια.Υπαρχει ομως και η γερμανικη Weleda εχουν πολυ καλα προιοντα με φυσικα συστατικα,επισης εχουν σαμπουαν αφρολουτρα κτλ οποτε  ειμαι αναμεσα σε αυτη και στη frezyderm.Παντως κρεμα αλλαγης πανας θα παρω σιγουρα Weleda με καλεντουλα γιατι διαβασα οτι ειναι πολυ καλη


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...