Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Nicol_ είπε:

Για το νινακι ειναι λιγα τα πράγματα οποτε λεω να βρω καμια μικρη τσαντουλα κ να τη βαλω μεσα στη δικη μου βαλιτσα. Μας ειπαν τα ρουχαλακια εξοδου να έχουμε μονο. 

Ααχ ετοιμη και εσυ ?? Εφτασε ο καιρός γρηγορα! Ανυπομονώ κ εγω :)

Εγώ λόγω δημοσιου νοσοκομείο τα χρειάζομαι όλα!!!!

Έτοιμη ναι!!!! Έφθασε ο καιρός!!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακι μου δεν ξερω αν θα στρωσει.10 μηνων κοντευει ο μπεμπης και ο αντρας μου απο την αρχη ειπε μονο πανα δεν αλλαζω.Εχει κανει τα παντα εκτος απο αυτο και συνεχιζει να το λεει

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα καταλαβαινεις.Απο τον 7 πρησμενα τα ουλα,πολλα σαλια και δαγκωμα τα παντα.8,5 μηνων εβγαλε το πρωτο σχεδον 9,5 το δευτερο και το 3ο σκαει οπου ναναι ειπε η γιατρος δηλ.10 μηνων

Τωρα μςνουμε στους γονεις μου κ εχει την επιλογη να γλιτωσει.σε κανα 20ημερο που θα επιστρεψουμε σπιτακι μσς και θα μαστε τς δυο μας και βοηθεια απο πουθενα πιστευω θα βοηθησει.Εσρω μεχρι να ξεκινησεο δουλειά τον Μάιο. Καλα μετα ασε δεν παιζει.φευγει στις 8 το πρωι και συνηθως γυρναει μες στις 10 το βράδυ. Ουτε για βολτα δεν εχει αντοχη.

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας κανω λιγο μια χαζη ερωτηση :mrgreen:

Οσες γεννήσατε πηρατε μια βαλιτσα μαιευτηριου για εσας και μια ξεχωριστη τσαντουλα για το μωρο? Η τα ειχατε ολα σε μια τσαντα?  

Καλημερα αγαπημενη. Σε ιδιωτικο δε γεννας? Αν ναι, μια ειναι αρκετη. 

Εγω τα εβαλα του μπεμπη μεσα σε μια μαξιλαροθηκη που χα πλυνει με το δικο του απορρυπαντικο. Οχι οτι εχει πολλη σημασια, γιατι τα ρουχα του ερχονται ετσι κ αλλιως σε επαφη με τα δικα μου αφου τον φιλαω και τον αγκαλιαζω και τον κατσιαζω ολη μερα. Τα κανω τωρα που μπορω γιατι μετα θα μου λεει ασε μας ρε μανα, χαχαχα

Καλημερα κοριτσουδια!

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα αγαπημενη. Σε ιδιωτικο δε γεννας? Αν ναι, μια ειναι αρκετη. 

Εγω τα εβαλα του μπεμπη μεσα σε μια μαξιλαροθηκη που χα πλυνει με το δικο του απορρυπαντικο. Οχι οτι εχει πολλη σημασια, γιατι τα ρουχα του ερχονται ετσι κ αλλιως σε επαφη με τα δικα μου αφου τον φιλαω και τον αγκαλιαζω και τον κατσιαζω ολη μερα. Τα κανω τωρα που μπορω γιατι μετα θα μου λεει ασε μας ρε μανα, χαχαχα

Καλημερα κοριτσουδια!

Καλημερα αγάπη!  Αχαχα πολύ σωστο και αυτο. Ωραια λυση και αυτη. Ναι σε ιδιωτικο γεννάω οποτε θα χρειαστω ελαχιστα για το μωρο,οποτε θα παρω μια τελικα. ❤

Πως εισαι σήμερα μανουλα? Κοιμηθηκες καθόλου? 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

 Εμενα κορίτσια ο αντρας μου θελει να συμμετεχει σε ολα μου δηλωσε, ειναι ξετρελαμενος οπως καταλάβατε :mrgreen:  Αλλα γενικα ειναι άνθρωπος που βοηθάει πολυ παρολο που δουλευει ολη μερα. Και σκουπίζει και ξεσκονίζει συμμαζευει,ψωνια κανει,δεν εχω παραπονο.Θεωρώ οτι κ με το μωρο μπορω να βασιστω :) Ειναι πολυ καλος ο γλυκος μου ❤ Με επιασαν τα ρομαντικα μου.παλι :mrgreen:

Και εμένα το ίδιο Νικολ! Θέλει να συμμετέχει στα πάντα που αφορούν το μωρό. Διάβασα σε προηγούμενη ανάρτηση ότι σε έχει πιάσει μανία να τα καθαρίσεις όλα. Καλά κάνεις, αλλά με προσοχή! Είμαστε στο τέλος και δεν χρειάζεται να κουράζεσαι πολύ. Μην ανησυχείς δεν πρόκειται να έρθει το μωρό στο σπίτι να ελέγξει πόσο νοικοκυρά είσαι! Όλα με μέτρο για να μπορείς μέχρι το τέλος να κινείσαι και να βγαίνεις για ψώνια. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα αγάπη!  Αχαχα πολύ σωστο και αυτο. Ωραια λυση και αυτη. Ναι σε ιδιωτικο γεννάω οποτε θα χρειαστω ελαχιστα για το μωρο,οποτε θα παρω μια τελικα. ❤

Πως εισαι σήμερα μανουλα? Κοιμηθηκες καθόλου? 

 

Οχι πολυ. Ταλαιπωρηθηκαμε σημερα με τον μικρο. Δεν ετρωγε και γκρινιαζε επειδη πεινουσε. Δεν ξερω τι φταιει. Εχω στειλει στην συμβουλο θηλασμου να δω ποτε μπορει να ερθει να μας δει. 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετς??? Σας εχω καλα νεα η δευτερη θεραπεια εχει αρχισει κ την πιάνει δειχνει να πηγαινει καλυτερα αλλα συγκρατημενα παντα γιατι ολα μπορει να αλλαξουν παλι! Το καλυτερο νεο είναι οτι σπασαμε το φραγμα του κιλου ειμαστε πλεον 1 κιλο κ 30γρ!! Μεγαλωσε το ψυχακι μου! Μας αφησαν να τη δουμε κ απο κοντα για λιγο γιατι πισω απο το τζαμι δε τη βλέπουμε τοσο καλα κ εχει μεγαλωσει μοιαζει με μωρακι τωρα μικρο μεν αλλα μωρακι γελαει κλαιει κανει γκριματσες την ερωτευτηκα παιδιά κ ανυπομωνω να γινει καλα να την κρατησω στην αγκαλια μου!!

 

Αχ το γλυκο μας το κοριτσακι!! Μεγαλωσε μωρε, μπραβο ρε Βασω μπραβο, ποσο χαιρομαι που κανετε προοδο καθε μερα! Μακαρι αυτη η περιπετεια να ειναι κ η τελευταια που περνατε! 

Ηθελα να σε ρωτησω. Με το θηλαστρο ποσες αντλησεις κανεις την ημερα? Καθε 3ωρο? 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετς??? Σας εχω καλα νεα η δευτερη θεραπεια εχει αρχισει κ την πιάνει δειχνει να πηγαινει καλυτερα αλλα συγκρατημενα παντα γιατι ολα μπορει να αλλαξουν παλι! Το καλυτερο νεο είναι οτι σπασαμε το φραγμα του κιλου ειμαστε πλεον 1 κιλο κ 30γρ!! Μεγαλωσε το ψυχακι μου! Μας αφησαν να τη δουμε κ απο κοντα για λιγο γιατι πισω απο το τζαμι δε τη βλέπουμε τοσο καλα κ εχει μεγαλωσει μοιαζει με μωρακι τωρα μικρο μεν αλλα μωρακι γελαει κλαιει κανει γκριματσες την ερωτευτηκα παιδιά κ ανυπομωνω να γινει καλα να την κρατησω στην αγκαλια μου!!

 

Μπραβο Βασω μου πολυ ευχαριστα νεα!! Συντομα θα την κρατησεις στην αγκαλια σου και θα τη παρεις και στο σπιτι θα το δεις. :)

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Και εμένα το ίδιο Νικολ! Θέλει να συμμετέχει στα πάντα που αφορούν το μωρό. Διάβασα σε προηγούμενη ανάρτηση ότι σε έχει πιάσει μανία να τα καθαρίσεις όλα. Καλά κάνεις, αλλά με προσοχή! Είμαστε στο τέλος και δεν χρειάζεται να κουράζεσαι πολύ. Μην ανησυχείς δεν πρόκειται να έρθει το μωρό στο σπίτι να ελέγξει πόσο νοικοκυρά είσαι! Όλα με μέτρο για να μπορείς μέχρι το τέλος να κινείσαι και να βγαίνεις για ψώνια. 

χαχα ναι με επιασε το συνδρομο της φωλιας!Θελω να ειναι ολα τακτοποιημενα και απολυμασμενα :mrgreen: Τα κανω σιγα σιγα και με το πασο μου γιαυτο αργω.Αν κουραστω σταματαω,η αν κατι με κουραζει θα το κανει ο αντρας μου.Απλα με επιασε αγχος γιατι δεν ξερω σε τι φαση θα ειμαι οταν μπω στο μηνα μου και θελω να ειναι ετοιμα. Απλα ειναι πολλες οι λεπτομερειες ξερεις,δεν τελειωνουν.Εσυ ενταξει με τους μαστορους? Τελειωσαν? Εχεις αλλες εκκρεμοτητες? 

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Οχι πολυ. Ταλαιπωρηθηκαμε σημερα με τον μικρο. Δεν ετρωγε και γκρινιαζε επειδη πεινουσε. Δεν ξερω τι φταιει. Εχω στειλει στην συμβουλο θηλασμου να δω ποτε μπορει να ερθει να μας δει. 

Αχ το γλυκο μας το κοριτσακι!! Μεγαλωσε μωρε, μπραβο ρε Βασω μπραβο, ποσο χαιρομαι που κανετε προοδο καθε μερα! Μακαρι αυτη η περιπετεια να ειναι κ η τελευταια που περνατε! 

Ηθελα να σε ρωτησω. Με το θηλαστρο ποσες αντλησεις κανεις την ημερα? Καθε 3ωρο? 

 

Καλα εκανες και πηρες συμβουλο θηλασμου,πες μας μετα εντυπωσεις. Δινεις καθολου συμπληρωμα η το παλευεις μονο με θηλασμο? Καλο κουραγιο αγαπη και υπομονη <3 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Οχι πολυ. Ταλαιπωρηθηκαμε σημερα με τον μικρο. Δεν ετρωγε και γκρινιαζε επειδη πεινουσε. Δεν ξερω τι φταιει. Εχω στειλει στην συμβουλο θηλασμου να δω ποτε μπορει να ερθει να μας δει. 

Αχ το γλυκο μας το κοριτσακι!! Μεγαλωσε μωρε, μπραβο ρε Βασω μπραβο, ποσο χαιρομαι που κανετε προοδο καθε μερα! Μακαρι αυτη η περιπετεια να ειναι κ η τελευταια που περνατε! 

Ηθελα να σε ρωτησω. Με το θηλαστρο ποσες αντλησεις κανεις την ημερα? Καθε 3ωρο? 

 

Εγω που δεν εχω το μωρο Κανω 8 το 24ωρο καθε τρεις ωρες την μερα κ καθε τέσσερις τη νυχτα στην ουσια μια νυχτερινη μου βγαινει.Εσυ ομως πιυ βαζεις κ το μωρο δε χρειαζεσαι τοσες πολλές γιατι θα δημιουργηθει υπερπαραγωγη μετα νομιζω αν βγαζεις μετα απο τον μπεμπη ειναι καλα για να σου αδειαζει στην ουσια οτι εχει αφησει εκτος αν θες να αποθηκευεις

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετς??? Σας εχω καλα νεα η δευτερη θεραπεια εχει αρχισει κ την πιάνει δειχνει να πηγαινει καλυτερα αλλα συγκρατημενα παντα γιατι ολα μπορει να αλλαξουν παλι! Το καλυτερο νεο είναι οτι σπασαμε το φραγμα του κιλου ειμαστε πλεον 1 κιλο κ 30γρ!! Μεγαλωσε το ψυχακι μου! Μας αφησαν να τη δουμε κ απο κοντα για λιγο γιατι πισω απο το τζαμι δε τη βλέπουμε τοσο καλα κ εχει μεγαλωσει μοιαζει με μωρακι τωρα μικρο μεν αλλα μωρακι γελαει κλαιει κανει γκριματσες την ερωτευτηκα παιδιά κ ανυπομωνω να γινει καλα να την κρατησω στην αγκαλια μου!!

 

Μπράβο κοπέλα μου χαίρομαι πάρα πολύ, τι ευχάριστα νέα!! Όλα να σας πάνε καλά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετς??? Σας εχω καλα νεα η δευτερη θεραπεια εχει αρχισει κ την πιάνει δειχνει να πηγαινει καλυτερα αλλα συγκρατημενα παντα γιατι ολα μπορει να αλλαξουν παλι! Το καλυτερο νεο είναι οτι σπασαμε το φραγμα του κιλου ειμαστε πλεον 1 κιλο κ 30γρ!! Μεγαλωσε το ψυχακι μου! Μας αφησαν να τη δουμε κ απο κοντα για λιγο γιατι πισω απο το τζαμι δε τη βλέπουμε τοσο καλα κ εχει μεγαλωσει μοιαζει με μωρακι τωρα μικρο μεν αλλα μωρακι γελαει κλαιει κανει γκριματσες την ερωτευτηκα παιδιά κ ανυπομωνω να γινει καλα να την κρατησω στην αγκαλια μου!!

 

 

Ποσο χαιρομαι!!!!!ολα πανε καλα αργα αλλα σταθερά. Υπομονη και θα τα καταφερει η μικρουλα μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Μπραβο Βασω μου πολυ ευχαριστα νεα!! Συντομα θα την κρατησεις στην αγκαλια σου και θα τη παρεις και στο σπιτι θα το δεις. :)

χαχα ναι με επιασε το συνδρομο της φωλιας!Θελω να ειναι ολα τακτοποιημενα και απολυμασμενα :mrgreen: Τα κανω σιγα σιγα και με το πασο μου γιαυτο αργω.Αν κουραστω σταματαω,η αν κατι με κουραζει θα το κανει ο αντρας μου.Απλα με επιασε αγχος γιατι δεν ξερω σε τι φαση θα ειμαι οταν μπω στο μηνα μου και θελω να ειναι ετοιμα. Απλα ειναι πολλες οι λεπτομερειες ξερεις,δεν τελειωνουν.Εσυ ενταξει με τους μαστορους? Τελειωσαν? Εχεις αλλες εκκρεμοτητες? 

Καλα εκανες και πηρες συμβουλο θηλασμου,πες μας μετα εντυπωσεις. Δινεις καθολου συμπληρωμα η το παλευεις μονο με θηλασμο? Καλο κουραγιο αγαπη και υπομονη <3 

Τελείωσε η ντουλαπα. Μας μένει να κλείσει το δωματιο που θα γίνει μέσα Ιανουαρίου. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...