Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Κοιτα, προς το παρον εγω λεω οτι παλευεται. Κ μενα ετσι ελεγε οτι θα βοηθαει, αλλα το ροχαλητο που ριχνει δεν περιγραφεται χαχαχαχα. Ειχε αδεια και απο αυριο παει δουλεια ο καλος μου, πρεπει να ξυπναει 5 το πρωι, αρα δεν μπορει να βοηθησει. Αλλα ετσι κ αλλιως δεν μπορει, ειναι μωρε ο ρολος τους λιγο απλα υποστηρικτικος. Πχ εμενα ξυπνησε χθες και τον εκανε μπανιο επειδη ειχε λερωθει, αλλα να τον ταϊσει δεν μπορει. Μονο μπανιο να τον κανει και αντε κ μια αγκαλια, αλλα τα μωρακια σε αυτην την ηλικια νεογεννητα θελουν πιο πολυ μαμ. Αν του δινεις με μπιμπερο, τοτε θα σαι πιο ανετη σιγουρα. Αν θηλασεις, τοτε λιγο θα ξενυχτας 

Ενός λεπτού σιγή για τον άντρα της @nanoula90 που κάνει μπάνιο το νεογέννητο.... Πραγματικά όμως!!!! Κι εμένα το βράδυ ροχαλίζει κανονικότατα, αλλά μέσα στη μέρα βοηθάει όσο μπορεί, λίγο τάισμα λίγο άλλαγμα, μέχρι εκεί.... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Τι κανετε κοριτσια.μου??

Οι νεες μανουλες τι κανουν? Παλεύεται το ξενυχτι ρε κοριτσια? Εγω θα.ειμαι μονο με τον αντρα μου,θα παρει αδεια στη αρχη για να με βοηθάει και το κοβω να τη βγάζουμε με βαρδιες

Αν θηλαζεις ο αντρσς σου θα κοιμαται.δεν θα μπορεο να σε βοηθησει καπως.κοιτα ειναξ μερες που δεν παλευεται το ξενυχτι. Ειναι και μερες ομως που ολα οκ.Θα υπαρξουν και δυσκολες στιγμες αλλα ξερεις τι?αξιζει το κοπο.

Τωρα για ψωνια ερχονται οι εκπτωσεος.βγες στα μαγαζια!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ενός λεπτού σιγή για τον άντρα της @nanoula90 που κάνει μπάνιο το νεογέννητο.... Πραγματικά όμως!!!! Κι εμένα το βράδυ ροχαλίζει κανονικότατα, αλλά μέσα στη μέρα βοηθάει όσο μπορεί, λίγο τάισμα λίγο άλλαγμα, μέχρι εκεί.... 

Αχαχαχαχαχαχαχαχ κλαιω! Καλε δεν θυμασαι που του ειχα πει οτι θα τον κλειδωνω μεσα στο δωματιο μεχρι να φωναζει βοηθεια σωστε με??? 

Ε αυτο εκανα χαχαχα. Και μπανιο κανονικο ενω ταυτοχρονα ο μικρος εχεζε πανω του. Τωρα ακουγεται λιγο μπλιαχ το ξερω, οσες τρωτε μεινετε μακρια απο τουτη δω την αναρτηση! Εκπεμπω SOS! Χαχαχα. Αλλα ακριβως ετσι εγινε. Μαλλον χαλαρωσε το πουλακι μου στο μπανιο και ειπε να αδειασει το εντερακι του στον μπαμπα. Ειναι καλος μωρε, θελει να συμμετεχει σε ολα απλα δεν μπορει. Θα μου πλυνει ομως και θα μου βρασει τα μπιμπερο οταν του δινω με μπιμπερο, και γενικοτερα ασχολειται οσο μπορει. 

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Εμενα κορίτσια ο αντρας μου θελει να συμμετεχει σε ολα μου δηλωσε, ειναι ξετρελαμενος οπως καταλάβατε :mrgreen:  Αλλα γενικα ειναι άνθρωπος που βοηθάει πολυ παρολο που δουλευει ολη μερα. Και σκουπίζει και ξεσκονίζει συμμαζευει,ψωνια κανει,δεν εχω παραπονο.Θεωρώ οτι κ με το μωρο μπορω να βασιστω :) Ειναι πολυ καλος ο γλυκος μου ❤ Με επιασαν τα ρομαντικα μου.παλι :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχαχ κλαιω! Καλε δεν θυμασαι που του ειχα πει οτι θα τον κλειδωνω μεσα στο δωματιο μεχρι να φωναζει βοηθεια σωστε με??? 

Ε αυτο εκανα χαχαχα. Και μπανιο κανονικο ενω ταυτοχρονα ο μικρος εχεζε πανω του. Τωρα ακουγεται λιγο μπλιαχ το ξερω, οσες τρωτε μεινετε μακρια απο τουτη δω την αναρτηση! Εκπεμπω SOS! Χαχαχα. Αλλα ακριβως ετσι εγινε. Μαλλον χαλαρωσε το πουλακι μου στο μπανιο και ειπε να αδειασει το εντερακι του στον μπαμπα. Ειναι καλος μωρε, θελει να συμμετεχει σε ολα απλα δεν μπορει. Θα μου πλυνει ομως και θα μου βρασει τα μπιμπερο οταν του δινω με μπιμπερο, και γενικοτερα ασχολειται οσο μπορει. 

Χαχαχαχαχα κλαίωωωωω να ξες το διάβασα όπως ήταν το μήνυμα στον άντρα μου!!!!!! Καημενουληδες κι αυτοί μωρε!!!!! Ότι μπορούν κάνουν, άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο... 

  • Χαχα 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχαχ κλαιω! Καλε δεν θυμασαι που του ειχα πει οτι θα τον κλειδωνω μεσα στο δωματιο μεχρι να φωναζει βοηθεια σωστε με??? 

Ε αυτο εκανα χαχαχα. Και μπανιο κανονικο ενω ταυτοχρονα ο μικρος εχεζε πανω του. Τωρα ακουγεται λιγο μπλιαχ το ξερω, οσες τρωτε μεινετε μακρια απο τουτη δω την αναρτηση! Εκπεμπω SOS! Χαχαχα. Αλλα ακριβως ετσι εγινε. Μαλλον χαλαρωσε το πουλακι μου στο μπανιο και ειπε να αδειασει το εντερακι του στον μπαμπα. Ειναι καλος μωρε, θελει να συμμετεχει σε ολα απλα δεν μπορει. Θα μου πλυνει ομως και θα μου βρασει τα μπιμπερο οταν του δινω με μπιμπερο, και γενικοτερα ασχολειται οσο μπορει. 

Ααααχ τι παιδια εχουμε παρει! :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

 Εμενα κορίτσια ο αντρας μου θελει να συμμετεχει σε ολα μου δηλωσε, ειναι ξετρελαμενος οπως καταλάβατε :mrgreen:  Αλλα γενικα ειναι άνθρωπος που βοηθάει πολυ παρολο που δουλευει ολη μερα. Και σκουπίζει και ξεσκονίζει συμμαζευει,ψωνια κανει,δεν εχω παραπονο.Θεωρώ οτι κ με το μωρο μπορω να βασιστω :) Ειναι πολυ καλος ο γλυκος μου ❤ Με επιασαν τα ρομαντικα μου.παλι :mrgreen:

Ενταξει εσενα ειναι συλλεκτικο κομματι κυρια μου, ακου εκει σκουπιζει ξεσκονιζει. 

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα κλαίωωωωω να ξες το διάβασα όπως ήταν το μήνυμα στον άντρα μου!!!!!! Καημενουληδες κι αυτοί μωρε!!!!! Ότι μπορούν κάνουν, άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο... 

Παει μετα απο αυτο δεν τα ξαναπιανει τα μωρα γυμνα ο δικος σου χαχαχα. 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ενταξει εσενα ειναι συλλεκτικο κομματι κυρια μου, ακου εκει σκουπιζει ξεσκονιζει. 

Παει μετα απο αυτο δεν τα ξαναπιανει τα μωρα γυμνα ο δικος σου χαχαχα. 

Αχαχα ομολογώ σταθηκα τυχερή σε αυτο χεχε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις χεζεται ο μικρούλης ο αντρας μου αλλαζει δωματιο.φεύγει τρεχοντας.μπιμπερό θα του δωσει.θα τον κρατησει να κοιμηθω λιγο.αλλα με τα κακα εχει θεμα.που θα παεο θα στρωσει.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Εμενα μολις χεζεται ο μικρούλης ο αντρας μου αλλαζει δωματιο.φεύγει τρεχοντας.μπιμπερό θα του δωσει.θα τον κρατησει να κοιμηθω λιγο.αλλα με τα κακα εχει θεμα.που θα παεο θα στρωσει.

Κοριτσακι μου δεν ξερω αν θα στρωσει.10 μηνων κοντευει ο μπεμπης και ο αντρας μου απο την αρχη ειπε μονο πανα δεν αλλαζω.Εχει κανει τα παντα εκτος απο αυτο και συνεχιζει να το λεει

11 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Αστα έβγαλε το παντελόνι. Εμένα επειδή της της σφινωνω την κουβερτα φεύγει και πάει δεξιά αριστερά κάτω πάνω στη κούνια και μετά πάνω από τι κουβερτα. Ωραία η Θεσσαλονίκη έχει και δρόμους για καρότσι εδώ σε εμάς είναι πολύ μικρά τα πεζοδρόμια και κοντεύουν να σε πατήσουν και πάνω σε αυτά. Εγώ την βάζω στο μάρσιπο αλλά τώρα με τα μπουφάν δεν βολεύει τόσο πολύ πάμε λαϊκή σούπερ παντού. Α ωραία θα έχεις βοήθεια. Τώρα έχει πάρει το κουταλάκι και το τρωει με μανία και τα σάλια ποτάμι. Εσένα πόσο μηνών έβγαλε δόντια; 

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα καταλαβαινεις.Απο τον 7 πρησμενα τα ουλα,πολλα σαλια και δαγκωμα τα παντα.8,5 μηνων εβγαλε το πρωτο σχεδον 9,5 το δευτερο και το 3ο σκαει οπου ναναι ειπε η γιατρος δηλ.10 μηνων

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να σας κανω λιγο μια χαζη ερωτηση :mrgreen:

Οσες γεννήσατε πηρατε μια βαλιτσα μαιευτηριου για εσας και μια ξεχωριστη τσαντουλα για το μωρο? Η τα ειχατε ολα σε μια τσαντα?  


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας κανω λιγο μια χαζη ερωτηση :mrgreen:

Οσες γεννήσατε πηρατε μια βαλιτσα μαιευτηριου για εσας και μια ξεχωριστη τσαντουλα για το μωρο? Η τα ειχατε ολα σε μια τσαντα?  

Εγώ Κ τις δύο φορές Τ έβαλα στη δική Μ βαλίτσα..Είναι τόσο δα Π δε πιάνουν χώρο..Δε Θ πάρεις Κ όλη τη προίκα του..χαΧαχαχα. Εκτός αν το εννοείς από θέμα αποστείρωσης αλλά προσωπικά δεν το σκέφτηκα άσε Π όλα τ ρούχα Μ ηταν Κ πλυμενα με βρεφικό απορρυπαντικό.

Κοριτσια Χρόνια πολλά Κ από εμένα!φιλιά στις λεχωνιτσες μας! Κ στα μπέμπακια τους!!! Τ ωραιοτερα Χριστούγεννα φαντάζομαι!Έτσι ένιωθα δύο χρονια Τώρα...φέτος μας την έσκασε ο μικρος..μείναμε σταθεροί στον αριθμό..χαχαχα..Εγώ 16/1 σύμφωνα με τον τελευταίο υπέρηχο μπαίνω στο μήνα μ. Έχω έτοιμη τη βαλιτσα γτ ψιλοφοβηθηκα.Με δίνει Κάτι κλωτσιές.Κ εδώ Κ δύο μέρες είναι υπερκινητικότατος.. Επίσης συγγνώμη για το επόμενο..Με προβληματισε το γεγονος πως ενεργοποιήθηκε το έντερο Μ.. Κάτι Π στις δύο γέννες Μ έγινε όταν μπήκα στο μήνα μ Κ εσπασαν Τ νερα... Μπορεί ν ειΝαι Στη φαντασία Μ Αλλά καλού κακού την ετοιμασα τη βαλιτσουλα Μ.. Τι εγραψα πάλι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Εγώ Κ τις δύο φορές Τ έβαλα στη δική Μ βαλίτσα..Είναι τόσο δα Π δε πιάνουν χώρο..Δε Θ πάρεις Κ όλη τη προίκα του..χαΧαχαχα. Εκτός αν το εννοείς από θέμα αποστείρωσης αλλά προσωπικά δεν το σκέφτηκα άσε Π όλα τ ρούχα Μ ηταν Κ πλυμενα με βρεφικό απορρυπαντικό.

Κοριτσια Χρόνια πολλά Κ από εμένα!φιλιά στις λεχωνιτσες μας! Κ στα μπέμπακια τους!!! Τ ωραιοτερα Χριστούγεννα φαντάζομαι!Έτσι ένιωθα δύο χρονια Τώρα...φέτος μας την έσκασε ο μικρος..μείναμε σταθεροί στον αριθμό..χαχαχα..Εγώ 16/1 σύμφωνα με τον τελευταίο υπέρηχο μπαίνω στο μήνα μ. Έχω έτοιμη τη βαλιτσα γτ ψιλοφοβηθηκα.Με δίνει Κάτι κλωτσιές.Κ εδώ Κ δύο μέρες είναι υπερκινητικότατος.. Επίσης συγγνώμη για το επόμενο..Με προβληματισε το γεγονος πως ενεργοποιήθηκε το έντερο Μ.. Κάτι Π στις δύο γέννες Μ έγινε όταν μπήκα στο μήνα μ Κ εσπασαν Τ νερα... Μπορεί ν ειΝαι Στη φαντασία Μ Αλλά καλού κακού την ετοιμασα τη βαλιτσουλα Μ.. Τι εγραψα πάλι...

Ευχαριστώ oneira glyka! :) εσυ απο μανουλα Μαρτιου μας την εσκασες κ πηγες στο Φεβρουαριο..ασε που τα ξερεις τα κολπα και τα εχεις ολα ηδη ετοιμα. Εγω εχω αγχωθει τον Ιανουαριο θελω να τελειωσω με τα πάντα ωστε το Φεβρουάριο που μπαίνω στο μηνα μου να μην εχω εκκρεμότητες. Ολο λιστες και ερευνες στο ιντερνετ. Με το που ξεκινήσουν οι εκπτώσεις βουρ για ψωνια. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας κανω λιγο μια χαζη ερωτηση :mrgreen:

Οσες γεννήσατε πηρατε μια βαλιτσα μαιευτηριου για εσας και μια ξεχωριστη τσαντουλα για το μωρο? Η τα ειχατε ολα σε μια τσαντα?  

Εγω Δύο έφτιαξα!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγω Δύο έφτιαξα!!!

Για το νινακι ειναι λιγα τα πράγματα οποτε λεω να βρω καμια μικρη τσαντουλα κ να τη βαλω μεσα στη δικη μου βαλιτσα. Μας ειπαν τα ρουχαλακια εξοδου να έχουμε μονο. 

Ααχ ετοιμη και εσυ ?? Εφτασε ο καιρός γρηγορα! Ανυπομονώ κ εγω :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...