Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ σε ζηλευω λουλουκα!!

Αν του δινεις ξενο αφησε σε καποιον να αναλάβει ενα ταισμα.να ξεκουραστείς.Εμεις πινουμε και ξενο καποιες φορες γτ μπορεί να ναξ πανω μου να θηλαζει 2 ωρες και να μη χορταινει.τις πρωτες μερες ειχαμε και κρυσταλλους στα ουρα που σημαινει αφυδάτωση και ετσι του δωσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Αν του δινεις ξενο αφησε σε καποιον να αναλάβει ενα ταισμα.να ξεκουραστείς.Εμεις πινουμε και ξενο καποιες φορες γτ μπορεί να ναξ πανω μου να θηλαζει 2 ωρες και να μη χορταινει.τις πρωτες μερες ειχαμε και κρυσταλλους στα ουρα που σημαινει αφυδάτωση και ετσι του δωσα.

Του δωσα μονο προχθες ξενο που μας ειπε ο παιδιατρος. Δεν θελω η αληθεια ειναι να του δινω ξενο. Το παλευω με τον θηλασμο οσο γινεται. Λεω να παρω το θηλαστρο της medela κ να βγαζω ωστε να δινει κ ο μπαμπας το βραδυ να κοιμαμαι λιγο

Αληθεια λουλου μου εσενα πως σου φανηκε η εμπειρια του τοκετου? Ταλαιπωρηθηκες? Πονεσες? Πες το συνθηματικα να μην βλεπουν οι μελλουσες μανουλες χαχαχα 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι γλυκο!

Καλημερα κ στις υπολοιπες της παρεας!! 

@Smile89 συμπεθερα μου περιμενουμε νεα απο τον γιατρο! Για να δουμε, σε τι φαση ειναι η μικρη μας? 

Έλα μου στην θέση τής εκεί ανάποδα αναμένει!!! Είναι 3200 είναι αρκετά μεγάλη χεχεε

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα νανουλα μανούλα τι κάνετε ο ερωτας πως είναι;; Καλημέρα κοριτσάκια! @Smile89 φιλια στη μπουμπου με το καλό να έρθει:wub:

Καλησπέρα!!!! Ευχαριστώ!!! Με το καλό όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι γλυκο!

Καλημερα κ στις υπολοιπες της παρεας!! 

@Smile89 συμπεθερα μου περιμενουμε νεα απο τον γιατρο! Για να δουμε, σε τι φαση ειναι η μικρη μας? 

Καλημερα κοριτσι τι κάνει το μπεμπε σου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Του δωσα μονο προχθες ξενο που μας ειπε ο παιδιατρος. Δεν θελω η αληθεια ειναι να του δινω ξενο. Το παλευω με τον θηλασμο οσο γινεται. Λεω να παρω το θηλαστρο της medela κ να βγαζω ωστε να δινει κ ο μπαμπας το βραδυ να κοιμαμαι λιγο

Αληθεια λουλου μου εσενα πως σου φανηκε η εμπειρια του τοκετου? Ταλαιπωρηθηκες? Πονεσες? Πες το συνθηματικα να μην βλεπουν οι μελλουσες μανουλες χαχαχα 

Την ωρα του τοκερου ελεγα στον εαυτο μου Ελενη το επομενο με καισαρικη.οχι ξανα.Μολις τον πηρα ομως αγκαλια ομως ειπα το ξανακανα παλι απο την αρχη. 

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα μου στην θέση τής εκεί ανάποδα αναμένει!!! Είναι 3200 είναι αρκετά μεγάλη χεχεε

Καλησπέρα!!!! Ευχαριστώ!!! Με το καλό όλες μας!!!

Ωωωω θηριο!!!!!!καποια εκτιμηση για τοκετο εκανε ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , loyloy είπε:

Την ωρα του τοκερου ελεγα στον εαυτο μου Ελενη το επομενο με καισαρικη.οχι ξανα.Μολις τον πηρα ομως αγκαλια ομως ειπα το ξανακανα παλι απο την αρχη. 

Ωωωω θηριο!!!!!!καποια εκτιμηση για τοκετο εκανε ο γιατρος?

Αν πηγαίνουμε καισαρική η φυσιολογικά εννοείς???


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια? Νιώθω το μωρό πολύ χαμηλά, με κλωτσαει στο εφηβαιο πολύ χαμηλά. Είμαι στην 23εβδομαδα..  Είναι φυσιολογικό? Νιώθετε και εσείς κλωτσιές τόσο χαμηλά? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι τι κάνει το μπεμπε σου; 

Καλα ειναι αγαπηη. Με τρελαινει, ειναι τελειος!

πρίν από 54 λεπτά , loyloy είπε:

Την ωρα του τοκερου ελεγα στον εαυτο μου Ελενη το επομενο με καισαρικη.οχι ξανα.Μολις τον πηρα ομως αγκαλια ομως ειπα το ξανακανα παλι απο την αρχη. 

Ωωωω θηριο!!!!!!καποια εκτιμηση για τοκετο εκανε ο γιατρος?

Χαχα, εγω παλι σκεφτομουν καλα που σε εβγαλαν πριν λιποθυμησω χαχαχα

πρίν από 19 λεπτά , petra1982 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Νιώθω το μωρό πολύ χαμηλά, με κλωτσαει στο εφηβαιο πολύ χαμηλά. Είμαι στην 23εβδομαδα..  Είναι φυσιολογικό? Νιώθετε και εσείς κλωτσιές τόσο χαμηλά? 

Μην ανησυχεις. Εγω τον ενιωθα εκει για πανω απο διμηνο! Ηταν λες και θα ξεπροβαλει ενα χερακι και θα με χαιρετησει απο κατω χαχαχαχα. Ειναι απλα οι κινησεις του που αντανακλουν εκει. Μην αγχωνεσαι. Ειναι φυσιολογικο

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κανετε κοριτσια.μου??

Οι νεες μανουλες τι κανουν? Παλεύεται το ξενυχτι ρε κοριτσια? Εγω θα.ειμαι μονο με τον αντρα μου,θα παρει αδεια στη αρχη για να με βοηθάει και το κοβω να τη βγάζουμε με βαρδιες


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τι κανετε κοριτσια.μου??

Οι νεες μανουλες τι κανουν? Παλεύεται το ξενυχτι ρε κοριτσια? Εγω θα.ειμαι μονο με τον αντρα μου,θα παρει αδεια στη αρχη για να με βοηθάει και το κοβω να τη βγάζουμε με βαρδιες

Κοιτα, προς το παρον εγω λεω οτι παλευεται. Κ μενα ετσι ελεγε οτι θα βοηθαει, αλλα το ροχαλητο που ριχνει δεν περιγραφεται χαχαχαχα. Ειχε αδεια και απο αυριο παει δουλεια ο καλος μου, πρεπει να ξυπναει 5 το πρωι, αρα δεν μπορει να βοηθησει. Αλλα ετσι κ αλλιως δεν μπορει, ειναι μωρε ο ρολος τους λιγο απλα υποστηρικτικος. Πχ εμενα ξυπνησε χθες και τον εκανε μπανιο επειδη ειχε λερωθει, αλλα να τον ταϊσει δεν μπορει. Μονο μπανιο να τον κανει και αντε κ μια αγκαλια, αλλα τα μωρακια σε αυτην την ηλικια νεογεννητα θελουν πιο πολυ μαμ. Αν του δινεις με μπιμπερο, τοτε θα σαι πιο ανετη σιγουρα. Αν θηλασεις, τοτε λιγο θα ξενυχτας 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοιτα, προς το παρον εγω λεω οτι παλευεται. Κ μενα ετσι ελεγε οτι θα βοηθαει, αλλα το ροχαλητο που ριχνει δεν περιγραφεται χαχαχαχα. Ειχε αδεια και απο αυριο παει δουλεια ο καλος μου, πρεπει να ξυπναει 5 το πρωι, αρα δεν μπορει να βοηθησει. Αλλα ετσι κ αλλιως δεν μπορει, ειναι μωρε ο ρολος τους λιγο απλα υποστηρικτικος. Πχ εμενα ξυπνησε χθες και τον εκανε μπανιο επειδη ειχε λερωθει, αλλα να τον ταϊσει δεν μπορει. Μονο μπανιο να τον κανει και αντε κ μια αγκαλια, αλλα τα μωρακια σε αυτην την ηλικια νεογεννητα θελουν πιο πολυ μαμ. Αν του δινεις με μπιμπερο, τοτε θα σαι πιο ανετη σιγουρα. Αν θηλασεις, τοτε λιγο θα ξενυχτας 

Το εχω παρει απόφαση το θεμα του ξενυχτιου Ενταξει,σκεφτόμουν απλα αν τα βρω πολυ σκουρα να εβγαζα με θηλαστρο και να του εδινε ο αντρας μου. Δεν ξερω πως θα μου βγει και θηλασμός ακομα βέβαια, θα το δουμε. Μακαρι να πανε ολα καλα.

Εγω αυτες τις μερες άρχισα να αγχωνομαι παλι με οσα εχω να αγορασω και αρχισα παλι τις λιστες :mrgreen:

Καθαρίζω και το παιδικο δωματιο,δηλαδή κανω απολύμανση κουνιες,συρταριερες,αλλαξιερες πλενω κουρτινες κτλ.με έπιασε σημερα.. Θελω να τα τελειώνω πριν ξεχυθω για ψωνια. 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Nicol_ είπε:

Το εχω παρει απόφαση το θεμα του ξενυχτιου Ενταξει,σκεφτόμουν απλα αν τα βρω πολυ σκουρα να εβγαζα με θηλαστρο και να του εδινε ο αντρας μου. Δεν ξερω πως θα μου βγει και θηλασμός ακομα βέβαια, θα το δουμε. Μακαρι να πανε ολα καλα.

Εγω αυτες τις μερες άρχισα να αγχωνομαι παλι με οσα εχω να αγορασω και αρχισα παλι τις λιστες :mrgreen:

Καθαρίζω και το παιδικο δωματιο,δηλαδή κανω απολύμανση κουνιες,συρταριερες,αλλαξιερες πλενω κουρτινες κτλ.με έπιασε σημερα.. Θελω να τα τελειώνω πριν ξεχυθω για ψωνια. 

 

Χαχα, καλα κανεις. Γενικοτερα μην τρελαινεσαι κ μην αγχωνεσαι. Ουτε για μετα, οπως σου βγει. Αν το μωρο τρωει αμεσως και κοιμαται κατευθειαν το ξενυχτι παλευεται, ακομα κ με διαλειμματα. Εγω πχ κοιμαμαι μια ωρα ξυπναω μετα απο λιγο ξανακοιμαμαι μια ωρα ξαναξυπναω. Καπως ετσι παει. Συνολο κοιμαμαι γυρω στο 3ωρο, αλλα για καποιον λογο δεν ειναι τοσο χαλια οσο το φανταζομουν. Σιγουρα υπαρχει πολλη νυστα και κουτουλαω με το μωρο αγκαλια, αλλα οκ. Το περιμενα χειροτερο.

Το θηλαστρο κ γω θα το παρω γιατι γεμιζω γαλα και ο μικρος δυστυχως δεν τα αποσυμφοριζει πληρως. Δυσκολευεται πολυ να πιασει σωστα. 

Τον Ιανουαριο ξεκινανε οι εκπτωσεις, οποτε ξεχυσου να παρεις οτι θελεις για τον μπεμπουλη σου! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Αααααα πιστεύει 6-7 του μηνός λόγω βάρους θα σπρώξει. Για να δούμε....

Αχ λιγο εμεινε .αντε αντε να δεις και εσυ τι γλυκα. 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα ειναι αγαπηη. Με τρελαινει, ειναι τελειος!

Χαχα, εγω παλι σκεφτομουν καλα που σε εβγαλαν πριν λιποθυμησω χαχαχα

Μην ανησυχεις. Εγω τον ενιωθα εκει για πανω απο διμηνο! Ηταν λες και θα ξεπροβαλει ενα χερακι και θα με χαιρετησει απο κατω χαχαχαχα. Ειναι απλα οι κινησεις του που αντανακλουν εκει. Μην αγχωνεσαι. Ειναι φυσιολογικο

Νομιζω θα τρομοκρατησουμε τα κορίτσια. Παντως η αγκαλια μολις γενναμε απλα το ωραιοτερο συναισθημα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...