Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλες μας. Και του χρόνου αγκαλιά με τα μωράκια  μας.  Εγώ είμαι λίγο αγχωμενη πάλι σήμερα.. Εχθές είχα ταξίδι,  από το νησί που μένω για Θεσσαλονίκη αεροπορικώς και μετά 2 ώρες οδικώς με αυτοκίνητο  για το πατρικό μου.  Ο γιατρός μου είπε πως η εγκυμοσύνη είναι ομαλή κ δεν συντμε είναι λόγος ανησυχίας.  Εγώ αγχωθει όμως γιατί στο αεροπλάνο είχε λίγες αναταραξεις, και μετά στον δρόμο το αμάξι,  λόγω του ότι είχε σκληρές αναρτήσεις,  ένιωθα τρανταγματα αρκετές φορές, όχι πολύ έντονα,  αλλά η κοιλιά μου ταρακουνιοταν αρκετά και πόνουσε  ελαφρώς όταν ο δρόμος είχε αυξομοιωσεις.  Ανησυχώ για το μωρό,  αν ήταν επικίνδυνο για κάποια επιπλοκές η αν ένιωθε τα τρανταγματα κ τρόμαξε.  Η αλήθεια είναι ότι μόλις έφτασα σπίτι κ ξαπλώσα κ ξεκούραστηκα δεν ένιωθα πόνο... Έχει καμία παρόμοια  εμπειρία; 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Δεν έχω εμπειρία αλλα είναι ένα θέμα που συζήτησα από την αρχή με το γιατρό. Ο άντρας μου έχει κ μηχανάκι και στην αρχή του φαινόταν περίεργο που του ελεγα δεν ανεβαίνω αναρωτιόταν από τώρα δεν κάνει.Και μας εξήγησε πως οι αναταράξεις από λακούβες και οτιδήποτε τέτοιο δεν επηρεάζει καθόλου απλά μας το απαγόρεψε για λογους ασφαλείας μην τυχόν συμβεί οτιδήποτε. Για τα σκαμπανεβάσματα στο αμάξι υποθέτω δεν συντρέχει κανενας λόγος ανησυχίας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Δεν έχω εμπειρία αλλα είναι ένα θέμα που συζήτησα από την αρχή με το γιατρό. Ο άντρας μου έχει κ μηχανάκι και στην αρχή του φαινόταν περίεργο που του ελεγα δεν ανεβαίνω αναρωτιόταν από τώρα δεν κάνει.Και μας εξήγησε πως οι αναταράξεις από λακούβες και οτιδήποτε τέτοιο δεν επηρεάζει καθόλου απλά μας το απαγόρεψε για λογους ασφαλείας μην τυχόν συμβεί οτιδήποτε. Για τα σκαμπανεβάσματα στο αμάξι υποθέτω δεν συντρέχει κανενας λόγος ανησυχίας. 

Και γω νομίζω πως το μωρό μέσα στο αμνιακο δεν θα νιώθει τους κραδασμους κ τα τρανταγματα, που δεν είναι πολύ έντονα,  απλά τώρα που έχω φουσκωσει  αρκετά,  αισθανόμουν πιο αβολα  όταν τσρσκουνιοταν η κοιλιά. Ίσως ήταν και οι σύνδεσμοι της μητρα που ένιωθα να πονουν όταν κούνιομουν.  Με καθησυχάσατε λίγο..  Προφανώς αν  παθαίνα κάποια επιπλοκη Συσπασεις απόκολληση κτλ,  θα είχα άμεσα συμπτώματα... Ε; Είμαι κ πρωτάρα  και δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ☺️ 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex1989 είπε:

Και γω νομίζω πως το μωρό μέσα στο αμνιακο δεν θα νιώθει τους κραδασμους κ τα τρανταγματα, που δεν είναι πολύ έντονα,  απλά τώρα που έχω φουσκωσει  αρκετά,  αισθανόμουν πιο αβολα  όταν τσρσκουνιοταν η κοιλιά. Ίσως ήταν και οι σύνδεσμοι της μητρα που ένιωθα να πονουν όταν κούνιομουν.  Με καθησυχάσατε λίγο..  Προφανώς αν  παθαίνα κάποια επιπλοκη Συσπασεις απόκολληση κτλ,  θα είχα άμεσα συμπτώματα... Ε; Είμαι κ πρωτάρα  και δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ☺️ 

Λογικό όλες μας ανησυχούμε για το οτιδήποτε. Όλα καλα η φύση εχει προνοήσει για πολλα. Άλλωστε αν ήταν τόσο επικίνδυνα θα ήταν από τα πρώτα μη των γιατρών. Τωρα να σκεφτείς πως είναι Χριστούγεννα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Beboula25 είπε:

Λογικό όλες μας ανησυχούμε για το οτιδήποτε. Όλα καλα η φύση εχει προνοήσει για πολλα. Άλλωστε αν ήταν τόσο επικίνδυνα θα ήταν από τα πρώτα μη των γιατρών. Τωρα να σκεφτείς πως είναι Χριστούγεννα!!

Σ ευχαριστώ  πολύ καλά Χριστούγεννα! Θα προσπαθήσω να το βγάλω απ το μυαλό μου κ να χαλάρωσω!

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ χρόνια πολλά. @Alex1989 μην ανησυχείς για το ταξίδι, απ' τη στιγμή που δεν έχει κάποια αποκόλληση κ είναι φυσιολογική η εγκυμοσύνη σου δεν παθαίνει κάτι το μωράκι. @Κωνσταντίνα16 μην αγχώνεσαι. Κ που δεν σου κάνει κολπικά υπέρηχο δεν πειράζει. Άσε που όταν κάνουν κοιλιακά το μήκος τραχήλου φαίνεται μικρότερο, κολπικά θα ήταν μεγαλύτερο. Κ εμένα στην αυχενική δεν μου έκανε κολπικά γιατί ήταν χαμηλά ο πλακούντας κ φοβήθηκε να μην προκαλέσει αιμορραγία. Οπότε ίσως κ εσένα για αυτό δεν σ κάνει, για καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Όχι ρε κοριτσάκι μου ειλικρινά με λάθος πράγματα ασπριζεις χωρίς λόγο και δεν κάνει να γίνεσαι έτσι. 

Καλησπέρα κορίτσια Μ χρόνια πολλά καλές γιορτες!! 

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη όσο μπορώ :D

12 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ χρόνια πολλά. @Alex1989 μην ανησυχείς για το ταξίδι, απ' τη στιγμή που δεν έχει κάποια αποκόλληση κ είναι φυσιολογική η εγκυμοσύνη σου δεν παθαίνει κάτι το μωράκι. @Κωνσταντίνα16 μην αγχώνεσαι. Κ που δεν σου κάνει κολπικά υπέρηχο δεν πειράζει. Άσε που όταν κάνουν κοιλιακά το μήκος τραχήλου φαίνεται μικρότερο, κολπικά θα ήταν μεγαλύτερο. Κ εμένα στην αυχενική δεν μου έκανε κολπικά γιατί ήταν χαμηλά ο πλακούντας κ φοβήθηκε να μην προκαλέσει αιμορραγία. Οπότε ίσως κ εσένα για αυτό δεν σ κάνει, για καλύτερα!

Καλησπέρα κορίτσι Μ ναι κ εγώ αυτό σκεφτόμουν από την μία 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλες μας. Και του χρόνου αγκαλιά με τα μωράκια  μας.  Εγώ είμαι λίγο αγχωμενη πάλι σήμερα.. Εχθές είχα ταξίδι,  από το νησί που μένω για Θεσσαλονίκη αεροπορικώς και μετά 2 ώρες οδικώς με αυτοκίνητο  για το πατρικό μου.  Ο γιατρός μου είπε πως η εγκυμοσύνη είναι ομαλή κ δεν συντμε είναι λόγος ανησυχίας.  Εγώ αγχωθει όμως γιατί στο αεροπλάνο είχε λίγες αναταραξεις, και μετά στον δρόμο το αμάξι,  λόγω του ότι είχε σκληρές αναρτήσεις,  ένιωθα τρανταγματα αρκετές φορές, όχι πολύ έντονα,  αλλά η κοιλιά μου ταρακουνιοταν αρκετά και πόνουσε  ελαφρώς όταν ο δρόμος είχε αυξομοιωσεις.  Ανησυχώ για το μωρό,  αν ήταν επικίνδυνο για κάποια επιπλοκές η αν ένιωθε τα τρανταγματα κ τρόμαξε.  Η αλήθεια είναι ότι μόλις έφτασα σπίτι κ ξαπλώσα κ ξεκούραστηκα δεν ένιωθα πόνο... Έχει καμία παρόμοια  εμπειρία; 

Απο την 5η βδομαδα μεχρι την 28η μπαινοβγαιβα στα αεροπλανα και με αναταραξεις και μρ χαλια προσγειωση καποιρς φορες.μην φοβάσαι. Μια χσρα θα ναι το μπεμπακι σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα με υγεία και με το καλό τα μπεμπακια μας!!! Χρόνια πολλά στις εορταζουσες, να χαίρεστε όποιον έχετε!!

  • Μου αρέσει 5

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρονια πολλα κοριτσια μου! Καλα Χριστουγεννα, να περασετε ομορφα και ευχομαι σε ολες σας με το καλο να υποδεχτειτε τους ερωτες σας, αυτα τα ανθρωπακια που απο φασολακια φτανουν να γινονται το νοημα ολης της ζωης σας, η χαρα σας και η λαχταρα σας! Ειναι απιστευτο ποση χαρα και ευτυχια φερνουν, κ γω δεν το περιμενα. Αλλα ειναι κατι τοσο μεγαλο που μονο οταν ερθει το αντιλαμβανεσαι. Μακαρι ολες σας και ολες οι γυναικες που το επιθυμουν να το αποκτησουν. 

  • Μου αρέσει 5

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...