Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Ναι ισχύει...εγώ 2 μήνες μετά έμεινα κρεβάτι και επερνα ουτροτζεσταν....και γεννησα στις 36 και 4 μέρες ....την θεωρώ ίσως την πιο σημαντική εξέταση γιατί προλαβαίνεις τα πάντα....η άποψη μου είναι να της το ζητήσεις έστω για να σου φύγει το άγχος και να ξέρεις που βρίσκεσαι....δεν είναι κακό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου; 

Άσε δεν μπορώ να βάλω σερβίετακι γτ έχω αλλεργία και όλο αλλάζω εσώρουχα..για τα νερά αγχώθηκα βασικά αφού με είδε ο άντρας Μ την ώρα που σηκώθηκα από τον καναπέ και κατάλαβα ότι υπάρχει μια υγρασία και έπαθε σοκ που με είδε έτσι όπως έκανα..ασπρισα και χωρίς πλάκα αληθωρισα

Όχι ρε κοριτσάκι μου ειλικρινά με λάθος πράγματα ασπριζεις χωρίς λόγο και δεν κάνει να γίνεσαι έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Που σαι βρε τριτεκνη τρελομανα?

Αληθεια θα θελα να μουν απο μια γωνια να βλεπα τι κανεις κ πως τα βγαζεις περα. Μιλαμε πρεπει να πηγαινεις σαν τον βεγγο χαχα.

Να σαι καλα κοριτσι μου! Επιτελους σπιτι μας. Πριν κανα 2ωρο γυρισαμε και τη μιαμιση ωρα ειμαστε πανω στη μαμα. Ειναι πολυ μαμακιας χαχα

Μμμμ, κοιτα. Κανονικα δεν πρεπει να ποναει. Εμενα τωρα δεν με ποναει. Ισως καποιες φορες οταν με πιανει λαθος ο μικρος. Αλλα τις πρωτες 2 μερες επειδη κ αυτος δεν ηξερε και εγω ακομα προσπαθουσα να του το φτιαξω, δεν με επιανε καλα και ενω το ηξερα (να ναι καλα το youtube που χα δει τοσα βιντεακια χαχσχα) το να τον κανεις να πιασει σωστα σε μενα πηρε χρονο. Η διπλανη μου στο δωματιο αμεσως ο μικρος της το στηθος το επιανε σωστα. 

Αλλα κ παλι στην αρχη κανεις λιγες πληγες γιατι και η θηλη δεν ειναι ακομα ετοιμη και σου κανει πληγες. Ειχα τρικλινο και ολες μας ειχαμε πληγες αλλα μην φανταστεις κατι τρομερο. Βαζεις λιγο απο το γαλα σου πανω ή κρεμα purelan και περναει. 

Αν βαραινει λεει?? Μιλαμε κοριτσια, το στηθος καμια σχεση ουτε με αυτο που ειχα στην εγκυμοσυνη. Τριπλασιο εχει γινει!!! Δεν θυμαμαι ποια το ειχε πει, αλλα ισχυει. Τριπλασιο και βαλε! 

Ναι το νιωθω οταν το μωρο τραβαει και επισης σαν να καιγεται ολος ο μαστος. Εχουν γεμισει οι αδενες και πιανεις γρομπαλακια γρομπαλακια που εκει ειναι οι αποθηκες ας πουμε. Το βυζι μεταμορφωνεται λεμε χαχα

 

Κοριτσακι αν πιανεις γρομπαλακια να μην τα αφηνεις την ωρα που θηλαζεις να τους κανεις μασαζ να σπανε δε κανει να μενουν αυτα κ επισης αν σε καιει πολυ το στηθος να βγαζεις το γαλα μη το αφηνεις να προσεχεις να αδειαζει το στηθος σου 

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά...τι κάνετε; Πως μου κοιμηθηκατε χτες; Εγώ όχι πολύ καλά...είχα πολλές καούρες και επίσης ο μπέμπης ήταν υπερκινητικός...3 με πήρε ο ύπνος και 7 ξύπνησε ο μικρός....αρχίζω να συνηθίζω πάλι στα ξενύχτια που θα έχω σε ένα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια χρονια πολλα! Πως εισαστε διαβαζω τα νεα σας αλλα δε προλαβαινω να σας γραφω συχνα! @palmoira μου πως εισαι απο το ματι σου? @smile κοντευεις κ εσυ περναει ο καιρος γρηγορα με το καλο ολες


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα! Του χρόνου θα λέμε κάλαντα με τα νινακια μας!! 

Ναιιιι πωπω τι καλά!!!! Θα φωνάζω οποίο παιδάκι περνάει από την γειτονιά για να τα ακούει. 

πρίν από 14 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσακια χρονια πολλα! Πως εισαστε διαβαζω τα νεα σας αλλα δε προλαβαινω να σας γραφω συχνα! @palmoira μου πως εισαι απο το ματι σου? @smile κοντευεις κ εσυ περναει ο καιρος γρηγορα με το καλο ολες

Χρόνια πολλά!!! Ευχαριστώ αγάπη μου. Τι κάνει το Διαμαντακι μας?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσακια χρονια πολλα! Πως εισαστε διαβαζω τα νεα σας αλλα δε προλαβαινω να σας γραφω συχνα! @palmoira μου πως εισαι απο το ματι σου? @smile κοντευεις κ εσυ περναει ο καιρος γρηγορα με το καλο ολες

Καλημέρα Βάσω! Είμαι πολύ καλύτερα, συνεχιζω αντιβίωση μέχρι και αύριο. Είναι θεαματική η βελτίωση από την πρώτη μέρα με το κολυριο και την αντιβίωση. Εσείς τι κάνετε? Η μπουμπου σας? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναιιιι πωπω τι καλά!!!! Θα φωνάζω οποίο παιδάκι περνάει από την γειτονιά για να τα ακούει. 

Χρόνια πολλά!!! Ευχαριστώ αγάπη μου. Τι κάνει το Διαμαντακι μας?

 

πρίν από 14 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα Βάσω! Είμαι πολύ καλύτερα, συνεχιζω αντιβίωση μέχρι και αύριο. Είναι θεαματική η βελτίωση από την πρώτη μέρα με το κολυριο και την αντιβίωση. Εσείς τι κάνετε? Η μπουμπου σας? 

Ειμαστε σταθερα εως καλυτερα σε ολα προς το παρόν εκτος απο τα πνευμονια που δε τη βοηθησε η κορτιζονη κ θα της ξεκινησουν πάλι αυριο μεγαλυτερο σχημα κ θα δουμε τα υπολοιπα καλα ειναι μεχρι στιγμης ειμαι πιο αισιοδοξη γενικα δε ξερω μαλλον προαισθημα συγκρατημενα παντα

  • Μου αρέσει 6

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Vasoth. είπε:

 

Ειμαστε σταθερα εως καλυτερα σε ολα προς το παρόν εκτος απο τα πνευμονια που δε τη βοηθησε η κορτιζονη κ θα της ξεκινησουν πάλι αυριο μεγαλυτερο σχημα κ θα δουμε τα υπολοιπα καλα ειναι μεχρι στιγμης ειμαι πιο αισιοδοξη γενικα δε ξερω μαλλον προαισθημα συγκρατημενα παντα

Πολλά φιλια στην κουκλίτσα Αδαμαντια!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια  χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλες μας. Και του χρόνου αγκαλιά με τα μωράκια  μας.  Εγώ είμαι λίγο αγχωμενη πάλι σήμερα.. Εχθές είχα ταξίδι,  από το νησί που μένω για Θεσσαλονίκη αεροπορικώς και μετά 2 ώρες οδικώς με αυτοκίνητο  για το πατρικό μου.  Ο γιατρός μου είπε πως η εγκυμοσύνη είναι ομαλή κ δεν συντμε είναι λόγος ανησυχίας.  Εγώ αγχωθει όμως γιατί στο αεροπλάνο είχε λίγες αναταραξεις, και μετά στον δρόμο το αμάξι,  λόγω του ότι είχε σκληρές αναρτήσεις,  ένιωθα τρανταγματα αρκετές φορές, όχι πολύ έντονα,  αλλά η κοιλιά μου ταρακουνιοταν αρκετά και πόνουσε  ελαφρώς όταν ο δρόμος είχε αυξομοιωσεις.  Ανησυχώ για το μωρό,  αν ήταν επικίνδυνο για κάποια επιπλοκές η αν ένιωθε τα τρανταγματα κ τρόμαξε.  Η αλήθεια είναι ότι μόλις έφτασα σπίτι κ ξαπλώσα κ ξεκούραστηκα δεν ένιωθα πόνο... Έχει καμία παρόμοια  εμπειρία; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλες μας. Και του χρόνου αγκαλιά με τα μωράκια  μας.  Εγώ είμαι λίγο αγχωμενη πάλι σήμερα.. Εχθές είχα ταξίδι,  από το νησί που μένω για Θεσσαλονίκη αεροπορικώς και μετά 2 ώρες οδικώς με αυτοκίνητο  για το πατρικό μου.  Ο γιατρός μου είπε πως η εγκυμοσύνη είναι ομαλή κ δεν συντμε είναι λόγος ανησυχίας.  Εγώ αγχωθει όμως γιατί στο αεροπλάνο είχε λίγες αναταραξεις, και μετά στον δρόμο το αμάξι,  λόγω του ότι είχε σκληρές αναρτήσεις,  ένιωθα τρανταγματα αρκετές φορές, όχι πολύ έντονα,  αλλά η κοιλιά μου ταρακουνιοταν αρκετά και πόνουσε  ελαφρώς όταν ο δρόμος είχε αυξομοιωσεις.  Ανησυχώ για το μωρό,  αν ήταν επικίνδυνο για κάποια επιπλοκές η αν ένιωθε τα τρανταγματα κ τρόμαξε.  Η αλήθεια είναι ότι μόλις έφτασα σπίτι κ ξαπλώσα κ ξεκούραστηκα δεν ένιωθα πόνο... Έχει καμία παρόμοια  εμπειρία; 

Και εγω καποια στιγμη πηγα εκδρομη χωρις να γνωριζω οτι ο δρομος ηταν χαλια με αποτελεσμα να ταρακουνιεμαι κανενα 2ωρο συνεχομενο..Ειχα ανησυχησει και εγω αλλα τελικα ολα καλα κανενα προβλημα.Ειναι προστατυεμενα τα νινακια μεσα στο αμνιακο οποτε μην ανησυχεις. :)

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...