Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

Συνήθως αγχώνομαι για τα απλά,στα δύσκολα λειτουργώ ήρεμα, είμαι μπανταβο τελικά. 

Απλά κολπικά υγρά είναι, εγώ να δεις τι περνάω σε όλη την εγκυμοσύνη. Έχω βαρεθεί να τρομάζω. Στο τέλος θα σπάσουν τα νερά κ δεν θα πιστεύω ότι ήρθε η ώρα..

Εμένα μου χουν πει ότι όταν έχει γάλα το στήθος βαρενει το στήθος κ ότι όταν τραβα το μωρό το νοιώθεις. Τι να πω τελικά δεν έρθει η ώρα καθεμιάς μας δεν θα μάθουμε χαχα. Ελπίζω να έχετε βγεί πλέον. 

Χαλάρωσε, απλά μπορεί να έχεις πολλούς υδροτοποιους αδένες. Προσωπικά είχα δύο φορές ροή την οποία δεν μπορούσα να ελέγξω κ τίς δύο πήγα γιατρό και τελικά δεν ήταν τίποτα όμως κ το να πηγαινοερχομαι δεν ήταν λύση οπότε πήρα τα τεστακια τής χομτεστ για απώλεια αμνιακων υγρών ώστε να το τσεκαρω αν ξανά τύχει. Έτυχε κάνα δυο φορές έκανα τέστ ήταν αρνητικό ηρέμησα. Αλλά μιλάμε για ροή έτσι? Όχι αστεία. 

Χαχαχα έλιωσα για τα νερα:tongue: 

Σκέφτομαι να τα παραγγείλω και εγώ..

Γενικά έχω υγρά απλά ξέρεις άμα δω καμιά μέρα ότι αυξάνονται με πιάνει ένας πανικός.. κλασσικά..

Απλά σκέφτομαι ότι έχω φτάσει τόσο κοντά και φιβαμαιην στραβωσει τπτ..δεν είναι και πολύ εύκολη η εγκυμοσύνη μου και φοβαμαι


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Χαχαχα έλιωσα για τα νερα:tongue: 

Σκέφτομαι να τα παραγγείλω και εγώ..

Γενικά έχω υγρά απλά ξέρεις άμα δω καμιά μέρα ότι αυξάνονται με πιάνει ένας πανικός.. κλασσικά..

Απλά σκέφτομαι ότι έχω φτάσει τόσο κοντά και φιβαμαιην στραβωσει τπτ..δεν είναι και πολύ εύκολη η εγκυμοσύνη μου και φοβαμαι

Την κάνεις πιο δύσκολη με το άγχος. Το πιο δύσκολο από όλα στην εγκυμοσύνη πιο ήταν; Η παρακέντηση και το άγχος για τα αποτελέσματα αυτής. Έτσι δεν είναι?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

@nanoula90 μουυυυ πως είσαι????? Μια χαρά θα τα πας με τον μπεμπακο μην ανησυχείς, οι πρώτες μέρες πάντα είναι περίεργες.. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με τον μεγάλο μου, όλο κοιμόταν και δεν έτρωγε, κάνε υπομονή και έχε τον στο στήθος όσο περισσότερο μπορείς.. Εμενα μου τον ξεντυναν για να ξυπνήσει, κάποιες μαιες ακόμη τον τσιμπουσαν (ελαφρά ελπίζω) για να ξυπνήσει... Θα το βρείτε ειναι σιγουρο..!!!

Αχ κορίτσια μου πολύ στεναχωριεμαι που δεν μπορώ πλέον να μπαίνω να σας γράφω όσο συχνά θα ήθελα, αλλά τελικά τρία παιδιά ειναι πολλά για να έχω χρόνο για μένα χιχιχιχι!!!!! 

Που σαι βρε τριτεκνη τρελομανα?

Αληθεια θα θελα να μουν απο μια γωνια να βλεπα τι κανεις κ πως τα βγαζεις περα. Μιλαμε πρεπει να πηγαινεις σαν τον βεγγο χαχα.

3 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Με το καλο σπιτάκι σας κορίτσι Μ!Ν βρείτε τους ρυθμούς Κ Τις ισορροπίες σας!Καλή ξεκούραση Όσο μπορείς! Κ όλα Θ πάνε τέλεια είτε με θηλασμο είτε Χωρίς!,το ξερεις ήδη αυτό!φιλιά ζουμπουρλιδικα στο ζουμπουρλιδικακι σου!

Δεν το συζητάμε! Καλά εκανες! Κ μένα ο πρώτος ότι ηπιε στο μαιευτήριο. Είπαμε. Η μαμά Ν Είναι καλά Κ Θ είναι Κ το μωρό καλά! Τ φιλιά Μ Και στο δικό σ μικρουλακι!:wub:Κ περαστικά είδα για τα ράμματα.!

Να σαι καλα κοριτσι μου! Επιτελους σπιτι μας. Πριν κανα 2ωρο γυρισαμε και τη μιαμιση ωρα ειμαστε πανω στη μαμα. Ειναι πολυ μαμακιας χαχα

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καταλαβα..ειναι λιγο λουκι στην αρχη Υπομονη αγαπη.Τελικα ποναει ο θηλασμος? Κανει πληγές το στήθος? 

Μμμμ, κοιτα. Κανονικα δεν πρεπει να ποναει. Εμενα τωρα δεν με ποναει. Ισως καποιες φορες οταν με πιανει λαθος ο μικρος. Αλλα τις πρωτες 2 μερες επειδη κ αυτος δεν ηξερε και εγω ακομα προσπαθουσα να του το φτιαξω, δεν με επιανε καλα και ενω το ηξερα (να ναι καλα το youtube που χα δει τοσα βιντεακια χαχσχα) το να τον κανεις να πιασει σωστα σε μενα πηρε χρονο. Η διπλανη μου στο δωματιο αμεσως ο μικρος της το στηθος το επιανε σωστα. 

Αλλα κ παλι στην αρχη κανεις λιγες πληγες γιατι και η θηλη δεν ειναι ακομα ετοιμη και σου κανει πληγες. Ειχα τρικλινο και ολες μας ειχαμε πληγες αλλα μην φανταστεις κατι τρομερο. Βαζεις λιγο απο το γαλα σου πανω ή κρεμα purelan και περναει. 

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Συνήθως αγχώνομαι για τα απλά,στα δύσκολα λειτουργώ ήρεμα, είμαι μπανταβο τελικά. 

Απλά κολπικά υγρά είναι, εγώ να δεις τι περνάω σε όλη την εγκυμοσύνη. Έχω βαρεθεί να τρομάζω. Στο τέλος θα σπάσουν τα νερά κ δεν θα πιστεύω ότι ήρθε η ώρα..

Εμένα μου χουν πει ότι όταν έχει γάλα το στήθος βαρενει το στήθος κ ότι όταν τραβα το μωρό το νοιώθεις. Τι να πω τελικά δεν έρθει η ώρα καθεμιάς μας δεν θα μάθουμε χαχα. Ελπίζω να έχετε βγεί πλέον. 

Χαλάρωσε, απλά μπορεί να έχεις πολλούς υδροτοποιους αδένες. Προσωπικά είχα δύο φορές ροή την οποία δεν μπορούσα να ελέγξω κ τίς δύο πήγα γιατρό και τελικά δεν ήταν τίποτα όμως κ το να πηγαινοερχομαι δεν ήταν λύση οπότε πήρα τα τεστακια τής χομτεστ για απώλεια αμνιακων υγρών ώστε να το τσεκαρω αν ξανά τύχει. Έτυχε κάνα δυο φορές έκανα τέστ ήταν αρνητικό ηρέμησα. Αλλά μιλάμε για ροή έτσι? Όχι αστεία. 

Αν βαραινει λεει?? Μιλαμε κοριτσια, το στηθος καμια σχεση ουτε με αυτο που ειχα στην εγκυμοσυνη. Τριπλασιο εχει γινει!!! Δεν θυμαμαι ποια το ειχε πει, αλλα ισχυει. Τριπλασιο και βαλε! 

Ναι το νιωθω οταν το μωρο τραβαει και επισης σαν να καιγεται ολος ο μαστος. Εχουν γεμισει οι αδενες και πιανεις γρομπαλακια γρομπαλακια που εκει ειναι οι αποθηκες ας πουμε. Το βυζι μεταμορφωνεται λεμε χαχα

 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που σαι βρε τριτεκνη τρελομανα?

Αληθεια θα θελα να μουν απο μια γωνια να βλεπα τι κανεις κ πως τα βγαζεις περα. Μιλαμε πρεπει να πηγαινεις σαν τον βεγγο χαχα.

Να σαι καλα κοριτσι μου! Επιτελους σπιτι μας. Πριν κανα 2ωρο γυρισαμε και τη μιαμιση ωρα ειμαστε πανω στη μαμα. Ειναι πολυ μαμακιας χαχα

Μμμμ, κοιτα. Κανονικα δεν πρεπει να ποναει. Εμενα τωρα δεν με ποναει. Ισως καποιες φορες οταν με πιανει λαθος ο μικρος. Αλλα τις πρωτες 2 μερες επειδη κ αυτος δεν ηξερε και εγω ακομα προσπαθουσα να του το φτιαξω, δεν με επιανε καλα και ενω το ηξερα (να ναι καλα το youtube που χα δει τοσα βιντεακια χαχσχα) το να τον κανεις να πιασει σωστα σε μενα πηρε χρονο. Η διπλανη μου στο δωματιο αμεσως ο μικρος της το στηθος το επιανε σωστα. 

Αλλα κ παλι στην αρχη κανεις λιγες πληγες γιατι και η θηλη δεν ειναι ακομα ετοιμη και σου κανει πληγες. Ειχα τρικλινο και ολες μας ειχαμε πληγες αλλα μην φανταστεις κατι τρομερο. Βαζεις λιγο απο το γαλα σου πανω ή κρεμα purelan και περναει. 

Αν βαραινει λεει?? Μιλαμε κοριτσια, το στηθος καμια σχεση ουτε με αυτο που ειχα στην εγκυμοσυνη. Τριπλασιο εχει γινει!!! Δεν θυμαμαι ποια το ειχε πει, αλλα ισχυει. Τριπλασιο και βαλε! 

Ναι το νιωθω οταν το μωρο τραβαει και επισης σαν να καιγεται ολος ο μαστος. Εχουν γεμισει οι αδενες και πιανεις γρομπαλακια γρομπαλακια που εκει ειναι οι αποθηκες ας πουμε. Το βυζι μεταμορφωνεται λεμε χαχα

 

Η αλήθεια είναι ότι τα μικρά είναι πολύ ήσυχα, αν εξαιρέσεις από το απόγευμα και μετά που δίνει ρεσιτάλ η μικρή κυρίως, ο μικρός ειναι αγγελούδι, και η γκρίνια του σαν νιαουρισμα!!! Πιο πολύ κουράζομαι από τον Ιωάννη πάρα από τα δίδυμα... Αλλά δεν πειράζει περνάμε χρόνο μαζί κι αυτό μου αρέσει πολύ!!! Φυσικά δε βάζω κωλο κάτω, ούτε τηρησα μισό σαραντησμο, στις 10 μέρες βγήκα κανονικοτατα(εγώ όχι τα μωρά εννοείται)... Αύριο θα τον πάω στον λευκό πύργο που έχουμε εκδηλώσεις από το μεσημεράκι και μετά, να χαρεί λίγο το παιδι!!! 

Εσύ βλέπω μια χαρά τρελόμαμα όπως ακριβώς σε φανταζόμουν είσαι χαχαχαχαχα!!!!! Αντε αφού πήγατε και στο σπιτάκι σας όλα θα πάρουν τον δρόμο τους τώρα!!!! 

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Την κάνεις πιο δύσκολη με το άγχος. Το πιο δύσκολο από όλα στην εγκυμοσύνη πιο ήταν; Η παρακέντηση και το άγχος για τα αποτελέσματα αυτής. Έτσι δεν είναι?

Όχι μακάρι να ήταν αυτό μόνο...έχω πάρα πολύ πρόωρες συσπάσεις είχα χαμηλό πλακούντα και έπρεπε να είμαι ξάπλα τώρα σιγά σιγά αρχίζω και παίρνω τα πάνω μου...και εννοείται ήταν και η αμνιο με τα αποτελέσματα


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που σαι βρε τριτεκνη τρελομανα?

Αληθεια θα θελα να μουν απο μια γωνια να βλεπα τι κανεις κ πως τα βγαζεις περα. Μιλαμε πρεπει να πηγαινεις σαν τον βεγγο χαχα.

Να σαι καλα κοριτσι μου! Επιτελους σπιτι μας. Πριν κανα 2ωρο γυρισαμε και τη μιαμιση ωρα ειμαστε πανω στη μαμα. Ειναι πολυ μαμακιας χαχα

Μμμμ, κοιτα. Κανονικα δεν πρεπει να ποναει. Εμενα τωρα δεν με ποναει. Ισως καποιες φορες οταν με πιανει λαθος ο μικρος. Αλλα τις πρωτες 2 μερες επειδη κ αυτος δεν ηξερε και εγω ακομα προσπαθουσα να του το φτιαξω, δεν με επιανε καλα και ενω το ηξερα (να ναι καλα το youtube που χα δει τοσα βιντεακια χαχσχα) το να τον κανεις να πιασει σωστα σε μενα πηρε χρονο. Η διπλανη μου στο δωματιο αμεσως ο μικρος της το στηθος το επιανε σωστα. 

Αλλα κ παλι στην αρχη κανεις λιγες πληγες γιατι και η θηλη δεν ειναι ακομα ετοιμη και σου κανει πληγες. Ειχα τρικλινο και ολες μας ειχαμε πληγες αλλα μην φανταστεις κατι τρομερο. Βαζεις λιγο απο το γαλα σου πανω ή κρεμα purelan και περναει. 

Αν βαραινει λεει?? Μιλαμε κοριτσια, το στηθος καμια σχεση ουτε με αυτο που ειχα στην εγκυμοσυνη. Τριπλασιο εχει γινει!!! Δεν θυμαμαι ποια το ειχε πει, αλλα ισχυει. Τριπλασιο και βαλε! 

Ναι το νιωθω οταν το μωρο τραβαει και επισης σαν να καιγεται ολος ο μαστος. Εχουν γεμισει οι αδενες και πιανεις γρομπαλακια γρομπαλακια που εκει ειναι οι αποθηκες ας πουμε. Το βυζι μεταμορφωνεται λεμε χαχα

 

Ανατριχιασαααααααα ..... Είμαι πολύ ευαίσθητη με το στήθος. Χεχεε.

πρίν από 13 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι μακάρι να ήταν αυτό μόνο...έχω πάρα πολύ πρόωρες συσπάσεις είχα χαμηλό πλακούντα και έπρεπε να είμαι ξάπλα τώρα σιγά σιγά αρχίζω και παίρνω τα πάνω μου...και εννοείται ήταν και η αμνιο με τα αποτελέσματα

Τώρα όμως τελείωσαν όλα όπως λες παίρνεις τα πάνω σου. Μην επιβαρύνεσαι όσο μπορείς με έξτρα άγχος. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Ανατριχιασαααααααα ..... Είμαι πολύ ευαίσθητη με το στήθος. Χεχεε.

Τώρα όμως τελείωσαν όλα όπως λες παίρνεις τα πάνω σου. Μην επιβαρύνεσαι όσο μπορείς με έξτρα άγχος. 

Προσπαθώ αλλά το άγχος είναι άγχος..το μόνο που φοβάμαι είναι για πρόωρο τοκετο


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Προσπαθώ αλλά το άγχος είναι άγχος..το μόνο που φοβάμαι είναι για πρόωρο τοκετο

Γιατί να έχεις πρόωρο τοκετό βρε συ?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Προσπαθώ αλλά το άγχος είναι άγχος..το μόνο που φοβάμαι είναι για πρόωρο τοκετο

Κωνσταντίνα μου σε ποια εβδομάδα είσαι;μην αγχώνεσαι με τα υγρά πάντως....εγώ έχω πάρα πολλά....ειδικά άμα βηξω η φτερνιστω νοιωθω ότι κατουριεμαι .....άσε πίκρα.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Smile89 είπε:

Γιατί να έχεις πρόωρο τοκετό βρε συ?

Λόγω τον συσπάσεων..εντάξει είναι κ η γιατρός Μ λίγο υπερβολική και αγχώνομαι

πρίν από 30 λεπτά , Elpida88 είπε:

Κωνσταντίνα μου σε ποια εβδομάδα είσαι;μην αγχώνεσαι με τα υγρά πάντως....εγώ έχω πάρα πολλά....ειδικά άμα βηξω η φτερνιστω νοιωθω ότι κατουριεμαι .....άσε πίκρα.....

Ωχ κορίτσι Μ τόσο πολύ;

Είμαι 23 και 4

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Λόγω τον συσπάσεων..εντάξει είναι κ η γιατρός Μ λίγο υπερβολική και αγχώνομαι

Ωχ κορίτσι Μ τόσο πολύ;

Είμαι 23 και 4

23 και 5  βασικα:x


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Λόγω τον συσπάσεων..εντάξει είναι κ η γιατρός Μ λίγο υπερβολική και αγχώνομαι

Ωχ κορίτσι Μ τόσο πολύ;

Είμαι 23 και 4

Είναι πολύ νωρίς ακόμα....σου μετράει τον τράχηλο η γιατρός σου....εμένα στο προηγούμενο μωράκι που είχε κατέβει νωρίς λόγο δουλειάς μετα την β επιπέδου μου το μετρούσε συνέχεια...αν στον έχει μετρήσει πόσο είναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elpida88 είπε:

Είναι πολύ νωρίς ακόμα....σου μετράει τον τράχηλο η γιατρός σου....εμένα στο προηγούμενο μωράκι που είχε κατέβει νωρίς λόγο δουλειάς μετα την β επιπέδου μου το μετρούσε συνέχεια...αν στον έχει μετρήσει πόσο είναι;

Ούτε στην β επιπέδου ούτε στις επισκέψεις μετράει..και της το έχω πει και Μ λέει αφού κοιλιακά φαίνεται κλειστός δεν υπάρχει λόγος τώρα να σ κάνω κολπικά αν και φαίνεται πιο καθαρά κολπικα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ούτε στην β επιπέδου ούτε στις επισκέψεις μετράει..και της το έχω πει και Μ λέει αφού κοιλιακά φαίνεται κλειστός δεν υπάρχει λόγος τώρα να σ κάνω κολπικά αν και φαίνεται πιο καθαρά κολπικα

Σου λέει πόσα εκατοστά είναι γιατί κλειστός είναι αλλά πρέπει να ξέρει και τα εκατοστά...εμένα πχ είχα πάει απο 4 στο 2 σε ένα μήνα....είχε κοντύνει γρήγορα...και κάθε φορά από τότε με κοιτούσε και κολπικά...και τώρα που είμαι στην 33 εβδομάδα και είναι 3.5 εκατοστά μου τον μετράει κάθε φορά....πιστεύω ότι ίσως είναι το πιο σημαντικο μέτα από κάποια εβδομάδα για να μην έχεις και εσύ άγχος ότι οι συσπάσεις θα σου δημιουργησουν πρόβλημα....εμένα σε κάθε υπέρηχο γράφει και εκατοστά του τραχήλου...σε σένα στον υπέρηχο γράφει κάτι; Τκ έχεις κοιτάξει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Elpida88 είπε:

Σου λέει πόσα εκατοστά είναι γιατί κλειστός είναι αλλά πρέπει να ξέρει και τα εκατοστά...εμένα πχ είχα πάει απο 4 στο 2 σε ένα μήνα....είχε κοντύνει γρήγορα...και κάθε φορά από τότε με κοιτούσε και κολπικά...και τώρα που είμαι στην 33 εβδομάδα και είναι 3.5 εκατοστά μου τον μετράει κάθε φορά....πιστεύω ότι ίσως είναι το πιο σημαντικο μέτα από κάποια εβδομάδα για να μην έχεις και εσύ άγχος ότι οι συσπάσεις θα σου δημιουργησουν πρόβλημα....εμένα σε κάθε υπέρηχο γράφει και εκατοστά του τραχήλου...σε σένα στον υπέρηχο γράφει κάτι; Τκ έχεις κοιτάξει;

Ναι δεν γράφει για τον τράχηλο.. στην β επιπέδου κοιλιακά που τον μέτρησε ο γιατρός π είχα πάει (δεν Μ έκανε η γιατρός Μ) ήταν 3.50 Μ είχε πει και ότι είναι κακό άμα πάει κάτω του τρια


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...