Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Είναιπολυ κίτρινο; έτσι έκανε και η δικιά μου θηλαζε κοιμόταν αντε πάλι. Άστο γυμνό για να το θηλάσεις μπορεί να μην κοιμηθεί πείραξε το αυτάκι. Τρώει το καταλαβαίνεις η κοροϊδεύει πιπιλαει μόνο; πρεπει να κάνει λακουβιτσα το μαγουλάκια και να κουνιέται μπροστα από το αυτι. 

Λακουβιτσα οχι, αλλα βλεπω οτι κουνιεται ολο το σαγονακι μεχρι πισω στο αυτι. Αλλα το θεμα ειναι οτι τρωει για 5-10 λεπτα και κοιμαται. Κ δεν ξυπναει οτι και να κανω. Μετα τον αφηνω λιγο να ηρεμησει κανα μισαωρο και τον ξαναπειραζω, παλι μου τρωει μονο 5 λεπτα. 

Δεν ξερω τι συμβαινει. Η ροη μου ειναι καλη και εχω τουμπανιασει, αρα εχω γαλα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Λακουβιτσα οχι, αλλα βλεπω οτι κουνιεται ολο το σαγονακι μεχρι πισω στο αυτι. Αλλα το θεμα ειναι οτι τρωει για 5-10 λεπτα και κοιμαται. Κ δεν ξυπναει οτι και να κανω. Μετα τον αφηνω λιγο να ηρεμησει κανα μισαωρο και τον ξαναπειραζω, παλι μου τρωει μονο 5 λεπτα. 

Δεν ξερω τι συμβαινει. Η ροη μου ειναι καλη και εχω τουμπανιασει, αρα εχω γαλα. 

Μπορει να χορταίνει αν τον αφήσεις μετά από πόση ώρα ξυπναει; είναι δύσκολος ο θηλασμός και σε κάθε παιδί είναι διαφορετικός θέλει πολύ υπομονή εγώ στην  αρχη είχα λαλισει δεν ήξερα τρώει δεν τρώει ανχος πολύ. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , nanoula90 είπε:

Λακουβιτσα οχι, αλλα βλεπω οτι κουνιεται ολο το σαγονακι μεχρι πισω στο αυτι. Αλλα το θεμα ειναι οτι τρωει για 5-10 λεπτα και κοιμαται. Κ δεν ξυπναει οτι και να κανω. Μετα τον αφηνω λιγο να ηρεμησει κανα μισαωρο και τον ξαναπειραζω, παλι μου τρωει μονο 5 λεπτα. 

Δεν ξερω τι συμβαινει. Η ροη μου ειναι καλη και εχω τουμπανιασει, αρα εχω γαλα. 

Παντως νανουλα στα μαθήματα θηλασμού μας ειχαν δειξει την ποσότητα γαλακτος που θέλει τις πρώτες μερες το νεογνο κ πραγματικά ηταν ελαχιστο γιατι το στομαχακι του ηταν σαν μικρή μπιλιτσα. Σταδιακα με τις μερες αυξανοταν η ποσότητα. Ισως Γιαυτο να τρωει λιγο και να χορταίνει γρηγορα κ να θελει συχνα γεύματα 

Σου στελνω και Φώτο να δεις2lkwadw.jpg

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Το επισκεπτηριο κραταει εδω 11.00-13.00 και 18.00-21.00 . Που σημαινει οτι δεν μπορουν ολα τα μωρακια να τα παρουν γιατι καποια θηλαζουν ή ειναι η ωρα τους να θηλασουν. Μπορεις να το δωσεις αν θες, αλλα πχ στη δικη μου περιπτωση που πρεπει να τρωει τουλαχιστον ανα 2 ωρες, στο επισκεπτηριο πρεπει να το χω μαζι το μωρο. Εχουν δει το στηθος μου με λιγα λογια η μιση αθηνα χαχαχαχα. 

Αυτη ειναι η βλακεια με το rooming in του Ρεα. Ολοι μπαινουν μεσα, δεν φτανει το προσωπικο να τους βγαζει εξω.

Συγνωμη αλλα για να μπορεσεις να θηλασεις θελεις ηρεμια να απαιτεις να βγαινουν ολοι εξω οταν θες να θηλασεις το μικρο σου γινε κ λιγο κακια δε πειραζει αφου δε το καταλαβαινουν απο μονοι τους


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλά είναι όλο κουνιέται ρε σύ. Παραμένει εκεί έννοειται με την Κεφαλά κάτω πολύ χαμηλά, νομίζω ότι λίγο να βάλω χέρι θα την πιάσω. Ο γιατρός πιστεύει ότι 6-7/1 θα μου σπάσει τα νερά η κυρία. 

Αααα κοντεύεις και εσυ ρε κοριτσι τιποτα δεν εμεινε!!:)

Πως νιωθεις?  Εισαι έτοιμη ψυχολογικα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Αααα κοντεύεις και εσυ ρε κοριτσι τιποτα δεν εμεινε!!:)

Πως νιωθεις?  Εισαι έτοιμη ψυχολογικα?

Άμα σου πώ ότι δεν το σκέφτομαι καθόλου; Λες και θα και έτσι για πάντα έγκυος και θα προσέχω, χαχαχαχαα τραγικό!!!! Δεν έχω συνειδητοποιήσει τίποτα απολύτως...!! Ψυχολογικά παρόλαυτα είμαι έτοιμη από την ημέρα που είπα θέλω παιδί....

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Λακουβιτσα οχι, αλλα βλεπω οτι κουνιεται ολο το σαγονακι μεχρι πισω στο αυτι. Αλλα το θεμα ειναι οτι τρωει για 5-10 λεπτα και κοιμαται. Κ δεν ξυπναει οτι και να κανω. Μετα τον αφηνω λιγο να ηρεμησει κανα μισαωρο και τον ξαναπειραζω, παλι μου τρωει μονο 5 λεπτα. 

Δεν ξερω τι συμβαινει. Η ροη μου ειναι καλη και εχω τουμπανιασει, αρα εχω γαλα. 

Το βγάζεις το γάλα που μένει?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Άμα σου πώ ότι δεν το σκέφτομαι καθόλου; Λες και θα και έτσι για πάντα έγκυος και θα προσέχω, χαχαχαχαα τραγικό!!!! Δεν έχω συνειδητοποιήσει τίποτα απολύτως...!! Ψυχολογικά παρόλαυτα είμαι έτοιμη από την ημέρα που είπα θέλω παιδί....

Το βγάζεις το γάλα που μένει?

Λογικο εδω εγω μερικές φορες δεν συνειδητοποιώ οτι ειμαι εγκυος :) πολυ καλο που δεν εχεις αγχος πάντως, μπραβο 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 μουυυυ πως είσαι????? Μια χαρά θα τα πας με τον μπεμπακο μην ανησυχείς, οι πρώτες μέρες πάντα είναι περίεργες.. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με τον μεγάλο μου, όλο κοιμόταν και δεν έτρωγε, κάνε υπομονή και έχε τον στο στήθος όσο περισσότερο μπορείς.. Εμενα μου τον ξεντυναν για να ξυπνήσει, κάποιες μαιες ακόμη τον τσιμπουσαν (ελαφρά ελπίζω) για να ξυπνήσει... Θα το βρείτε ειναι σιγουρο..!!!

Αχ κορίτσια μου πολύ στεναχωριεμαι που δεν μπορώ πλέον να μπαίνω να σας γράφω όσο συχνά θα ήθελα, αλλά τελικά τρία παιδιά ειναι πολλά για να έχω χρόνο για μένα χιχιχιχι!!!!! 

  • Μου αρέσει 4

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2018 at 6:06 ΜΜ, Smile89 είπε:

 

Καλησπέρα κοριτσακια πάλι εγώ με τις απορίες μου..από την μία δεν θέλω να παίρνω την γιατρό μου συνέχεια και επειδή εσείς Μ λύνετε τις απορίες έχω ακόμα μια :D καθόμουν αρκετή ώρα στο καναπέ και επειδή δεν φοράω σερβίετακι επειδή είμαι αλλεργική το εσώρουχο μου ήταν λιγάκι βρεγμένο σαν υγρασία είναι υγρά αυτά ή κάτι άλλο; Γενικά έχω υγρά γτ βάζω και ουτρο κολπικα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια πάλι εγώ με τις απορίες μου..από την μία δεν θέλω να παίρνω την γιατρό μου συνέχεια και επειδή εσείς Μ λύνετε τις απορίες έχω ακόμα μια :D καθόμουν αρκετή ώρα στο καναπέ και επειδή δεν φοράω σερβίετακι επειδή είμαι αλλεργική το εσώρουχο μου ήταν λιγάκι βρεγμένο σαν υγρασία είναι υγρά αυτά ή κάτι άλλο; Γενικά έχω υγρά γτ βάζω και ουτρο κολπικα

Γεια σου αγαπη. Εννοείται είναι υγρα φυσιολογικό είτε είσαι εγκυος είτε όχι αλλα ειδικά στην εγκυμοσυνη έχουμε. Εγω τουλάχιστον έχω συνέχεια για αυτό φοράω σερβιετακι αλλιως βρέχεται κ το ρούχο μου. Μόνο όταν σε φαγουριζει ή μυρίζει ασχημα μιλάς στο γιατρό να βάλεις κάτι γιατί πρόκειται για μύκητες. Βέβαια εσυ μάλλον ρωτάς για τα νερά της εγκυμοσυνης που δεν τίθεται θέμα δεν είναι έτσι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Μπορει να χορταίνει αν τον αφήσεις μετά από πόση ώρα ξυπναει; είναι δύσκολος ο θηλασμός και σε κάθε παιδί είναι διαφορετικός θέλει πολύ υπομονή εγώ στην  αρχη είχα λαλισει δεν ήξερα τρώει δεν τρώει ανχος πολύ. 

Ειμαστε ακομα σε διερευνητικο σταδιο. Συνηθως ο υπνος του δεν κραταει πανω απο 1 ωρα σερι. 

Καταλαβαινω οτι μπορει να πειναει, αλλα ενω εχω γαλα, πολλες φορες τραβαει μονο 5 λεπτα και κοιμαται. Και μου ειπαν δεν ειναι αρκετο. Πρεπει να μενει παραπανω. Αλλα δεν μενει ο σκατουλης.

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Παντως νανουλα στα μαθήματα θηλασμού μας ειχαν δειξει την ποσότητα γαλακτος που θέλει τις πρώτες μερες το νεογνο κ πραγματικά ηταν ελαχιστο γιατι το στομαχακι του ηταν σαν μικρή μπιλιτσα. Σταδιακα με τις μερες αυξανοταν η ποσότητα. Ισως Γιαυτο να τρωει λιγο και να χορταίνει γρηγορα κ να θελει συχνα γεύματα 

Σου στελνω και Φώτο να δεις2lkwadw.jpg

Ναι φιλεναδιτσα μου. Το ξερω, αλλα δεν ξερω ποσο τρωει. Αν αυτο που τρωει αντιστοιχει στα ml που χρειαζεται. Ασε ειναι λιγο λουκι, γιατι ειναι αρχη και δεν ξερεις ακομα τι ρουφαει, ποσο ρουφαει. Εμενα μεχρι χθες καθοταν ολη μερα στο στηθος και τραβουσε και τελικα με τα κιλα που χανει σημαινει πως δεν τρεφεται ακομα πολυ καλα γιατι εχασε πανω απο το 10% που ειναι το νορμαλ και το οριο. Απο σημερα που κατεβηκε το γαλα καθεται μονο 5-10 λεπτα. Τι να πω πια. Αυριο θα δειξει που θα ερθει παιδιατρος σπιτι να τον ξαναζυγισει.

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Συγνωμη αλλα για να μπορεσεις να θηλασεις θελεις ηρεμια να απαιτεις να βγαινουν ολοι εξω οταν θες να θηλασεις το μικρο σου γινε κ λιγο κακια δε πειραζει αφου δε το καταλαβαινουν απο μονοι τους

Αστα βασω μου. Ειναι γενικα μπαχαλο. Κανεις δεν σκεφτεται οτι υπαρχουν θηλαζουσες μεσα και μπαινουν οπως να ναι. 

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Άμα σου πώ ότι δεν το σκέφτομαι καθόλου; Λες και θα και έτσι για πάντα έγκυος και θα προσέχω, χαχαχαχαα τραγικό!!!! Δεν έχω συνειδητοποιήσει τίποτα απολύτως...!! Ψυχολογικά παρόλαυτα είμαι έτοιμη από την ημέρα που είπα θέλω παιδί....

Το βγάζεις το γάλα που μένει?

Χαχα, ετσι ενιωθα κ γω. Οτι θα μαι για παντα φουσκωμενη. Μιλαμε δεν το συνειδητοποιεις ουτε οταν γεννησεις! Εγω ακομα τον κοιταζω και λεω αποκλειεται. Δεν εγινε. Δεν μπορει να εχω παιδι!

Οχι δεν βγαζω κατι, ακομα δεν ξερω τι πρεπει να βγαινει. Ουτε ποσο μενει, γενικα ειμαι λιγο χαμενη γιατι ενω θεωρητικα τα χα διαβασει η πραξη ειναι οτι να ναι χαχα. Γιατι ναι μεν νιωθω το στηθος μου φουσκωμενο, αλλα οχι σε σημειο να με ενοχλει. 

Ακομα δεν εχουμε βγει εν τω μεταξυ. Μας εμποδιζουν κατι χαζομαρες. Περιμενουμε απο ωρα σε ωρα να φυγουμε. Στο σπιτακι μας και με τους παιδιατρους πιστευω θα βγαλω καποια ακρη, γιατι τωρα παω λιγο στα τυφλα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Τρελιαρες μου, μια χαρα παμε. Εχω γαλα μια χαρα και το στηθος μιλαμε θα σκισει ολα τα μπλουζακια μου χαχαχα. Αρχιζει και γεμιζει! Αλλα δυστυχως ο μικρος εχασε κ αλλο βαρος και σημερα ηταν 2700γρ. Εχασε μισο κιλο. Ο παιδιατρος μας ειπε να το παλεψουμε ακομα με τον θηλασμο, γιατι βλεπει οτι το γαλα μου ειναι καλο, απλα θελει να θηλαζουμε συνεχεια. Καθε 1,5 ωρα! 

Τα χω δει κωλυομενα με λιγα λογια χαχαχα. Αλλα ενταξει, θα το παλεψω. Αυριο πρεπει να μας ξαναδει ο παιδιατρος να ξαναμετρησουμε βαρος. 

@Nicol_ η αϋπνια το πρωι δεν με ενοχλει καθολου. Μονο το βραδυ γλαρωνω και κοντευω να με παρει ο υπνος με το μωρο πανω μου. Απο την πεμπτη μεχρι σημερα εχω κοιμηθει συνολικα 2 ωριτσες. Νιωθω σωματικα αδυναμη αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα. Οσο τον κοιταζω τον ερωτευομαι και περισσοτερο. 

Αντε αντε να ρθει η σειρα σας να μιλαμε για τα ξενυχτια μας και για την ταλαιπώρια μας οι δολιες οι μανες. Ηδη εχω πολλες αφορμες για να του πεταξω ξερεις ρε τι εχω τραβηξει εγω για σενα???? Για να μου κλεινεις εσυ την πορτα στη μουρη?? Χαχαχα

@Smile89τι λεει συμπεθερα η νυφουλα μου?? Κοντευουμε?

Με το καλο σπιτάκι σας κορίτσι Μ!Ν βρείτε τους ρυθμούς Κ Τις ισορροπίες σας!Καλή ξεκούραση Όσο μπορείς! Κ όλα Θ πάνε τέλεια είτε με θηλασμο είτε Χωρίς!,το ξερεις ήδη αυτό!φιλιά ζουμπουρλιδικα στο ζουμπουρλιδικακι σου!

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα......πραγματικα εχει κουραση το θεματακι....αλλα στο τελος λες χαλαλι ουτε η δικια μ χωρουσε να περασει κ με κατακοψανε εχω ενα ραμμα(καλα δεν εχω ενα αλλα τεσπα)απο μπροστα μεχρι πισω αλλο πραγμα πονος σημερα καταφερα να παω στο μπανιο.....

Εγω αποθηλασα δυστηχως με χαπια γιατι ημουν στο οριο της μαστιτιδας ενω θηλαζα η μικρη επινε λιγο οσο ηθελε δηλαδη αλλα μεσα εμενε κ αλλο οταν το πηρα πρεφα ηταν αργα δεν εβγενε με κανενα θηλαστρο ουτε νοσοκομειακο ουτε δικο μ κ ειχε αρχισει να πετρωνει κ ετσι μ εβγσλαν με το χερι οσο μπορουσαν με εδεσαν κ πηρα χαπια εφαγε 3μερες απο την μανουλα δεν πηραζει τι να κανουμε!!!

Δεν το συζητάμε! Καλά εκανες! Κ μένα ο πρώτος ότι ηπιε στο μαιευτήριο. Είπαμε. Η μαμά Ν Είναι καλά Κ Θ είναι Κ το μωρό καλά! Τ φιλιά Μ Και στο δικό σ μικρουλακι!:wub:Κ περαστικά είδα για τα ράμματα.!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ειμαστε ακομα σε διερευνητικο σταδιο. Συνηθως ο υπνος του δεν κραταει πανω απο 1 ωρα σερι. 

Καταλαβαινω οτι μπορει να πειναει, αλλα ενω εχω γαλα, πολλες φορες τραβαει μονο 5 λεπτα και κοιμαται. Και μου ειπαν δεν ειναι αρκετο. Πρεπει να μενει παραπανω. Αλλα δεν μενει ο σκατουλης.

Ναι φιλεναδιτσα μου. Το ξερω, αλλα δεν ξερω ποσο τρωει. Αν αυτο που τρωει αντιστοιχει στα ml που χρειαζεται. Ασε ειναι λιγο λουκι, γιατι ειναι αρχη και δεν ξερεις ακομα τι ρουφαει, ποσο ρουφαει. Εμενα μεχρι χθες καθοταν ολη μερα στο στηθος και τραβουσε και τελικα με τα κιλα που χανει σημαινει πως δεν τρεφεται ακομα πολυ καλα γιατι εχασε πανω απο το 10% που ειναι το νορμαλ και το οριο. Απο σημερα που κατεβηκε το γαλα καθεται μονο 5-10 λεπτα. Τι να πω πια. Αυριο θα δειξει που θα ερθει παιδιατρος σπιτι να τον ξαναζυγισει.

Αστα βασω μου. Ειναι γενικα μπαχαλο. Κανεις δεν σκεφτεται οτι υπαρχουν θηλαζουσες μεσα και μπαινουν οπως να ναι. 

Χαχα, ετσι ενιωθα κ γω. Οτι θα μαι για παντα φουσκωμενη. Μιλαμε δεν το συνειδητοποιεις ουτε οταν γεννησεις! Εγω ακομα τον κοιταζω και λεω αποκλειεται. Δεν εγινε. Δεν μπορει να εχω παιδι!

Οχι δεν βγαζω κατι, ακομα δεν ξερω τι πρεπει να βγαινει. Ουτε ποσο μενει, γενικα ειμαι λιγο χαμενη γιατι ενω θεωρητικα τα χα διαβασει η πραξη ειναι οτι να ναι χαχα. Γιατι ναι μεν νιωθω το στηθος μου φουσκωμενο, αλλα οχι σε σημειο να με ενοχλει. 

Ακομα δεν εχουμε βγει εν τω μεταξυ. Μας εμποδιζουν κατι χαζομαρες. Περιμενουμε απο ωρα σε ωρα να φυγουμε. Στο σπιτακι μας και με τους παιδιατρους πιστευω θα βγαλω καποια ακρη, γιατι τωρα παω λιγο στα τυφλα. 

Καταλαβα..ειναι λιγο λουκι στην αρχη Υπομονη αγαπη.Τελικα ποναει ο θηλασμος? Κανει πληγές το στήθος? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου αγαπη. Εννοείται είναι υγρα φυσιολογικό είτε είσαι εγκυος είτε όχι αλλα ειδικά στην εγκυμοσυνη έχουμε. Εγω τουλάχιστον έχω συνέχεια για αυτό φοράω σερβιετακι αλλιως βρέχεται κ το ρούχο μου. Μόνο όταν σε φαγουριζει ή μυρίζει ασχημα μιλάς στο γιατρό να βάλεις κάτι γιατί πρόκειται για μύκητες. Βέβαια εσυ μάλλον ρωτάς για τα νερά της εγκυμοσυνης που δεν τίθεται θέμα δεν είναι έτσι. 

Τι κάνεις κορίτσι μου; 

Άσε δεν μπορώ να βάλω σερβίετακι γτ έχω αλλεργία και όλο αλλάζω εσώρουχα..για τα νερά αγχώθηκα βασικά αφού με είδε ο άντρας Μ την ώρα που σηκώθηκα από τον καναπέ και κατάλαβα ότι υπάρχει μια υγρασία και έπαθε σοκ που με είδε έτσι όπως έκανα..ασπρισα και χωρίς πλάκα αληθωρισα


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Λογικο εδω εγω μερικές φορες δεν συνειδητοποιώ οτι ειμαι εγκυος :) πολυ καλο που δεν εχεις αγχος πάντως, μπραβο 

Συνήθως αγχώνομαι για τα απλά,στα δύσκολα λειτουργώ ήρεμα, είμαι μπανταβο τελικά. 

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια πάλι εγώ με τις απορίες μου..από την μία δεν θέλω να παίρνω την γιατρό μου συνέχεια και επειδή εσείς Μ λύνετε τις απορίες έχω ακόμα μια :D καθόμουν αρκετή ώρα στο καναπέ και επειδή δεν φοράω σερβίετακι επειδή είμαι αλλεργική το εσώρουχο μου ήταν λιγάκι βρεγμένο σαν υγρασία είναι υγρά αυτά ή κάτι άλλο; Γενικά έχω υγρά γτ βάζω και ουτρο κολπικα

Απλά κολπικά υγρά είναι, εγώ να δεις τι περνάω σε όλη την εγκυμοσύνη. Έχω βαρεθεί να τρομάζω. Στο τέλος θα σπάσουν τα νερά κ δεν θα πιστεύω ότι ήρθε η ώρα..

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Ειμαστε ακομα σε διερευνητικο σταδιο. Συνηθως ο υπνος του δεν κραταει πανω απο 1 ωρα σερι. 

Καταλαβαινω οτι μπορει να πειναει, αλλα ενω εχω γαλα, πολλες φορες τραβαει μονο 5 λεπτα και κοιμαται. Και μου ειπαν δεν ειναι αρκετο. Πρεπει να μενει παραπανω. Αλλα δεν μενει ο σκατουλης.

Ναι φιλεναδιτσα μου. Το ξερω, αλλα δεν ξερω ποσο τρωει. Αν αυτο που τρωει αντιστοιχει στα ml που χρειαζεται. Ασε ειναι λιγο λουκι, γιατι ειναι αρχη και δεν ξερεις ακομα τι ρουφαει, ποσο ρουφαει. Εμενα μεχρι χθες καθοταν ολη μερα στο στηθος και τραβουσε και τελικα με τα κιλα που χανει σημαινει πως δεν τρεφεται ακομα πολυ καλα γιατι εχασε πανω απο το 10% που ειναι το νορμαλ και το οριο. Απο σημερα που κατεβηκε το γαλα καθεται μονο 5-10 λεπτα. Τι να πω πια. Αυριο θα δειξει που θα ερθει παιδιατρος σπιτι να τον ξαναζυγισει.

Αστα βασω μου. Ειναι γενικα μπαχαλο. Κανεις δεν σκεφτεται οτι υπαρχουν θηλαζουσες μεσα και μπαινουν οπως να ναι. 

Χαχα, ετσι ενιωθα κ γω. Οτι θα μαι για παντα φουσκωμενη. Μιλαμε δεν το συνειδητοποιεις ουτε οταν γεννησεις! Εγω ακομα τον κοιταζω και λεω αποκλειεται. Δεν εγινε. Δεν μπορει να εχω παιδι!

Οχι δεν βγαζω κατι, ακομα δεν ξερω τι πρεπει να βγαινει. Ουτε ποσο μενει, γενικα ειμαι λιγο χαμενη γιατι ενω θεωρητικα τα χα διαβασει η πραξη ειναι οτι να ναι χαχα. Γιατι ναι μεν νιωθω το στηθος μου φουσκωμενο, αλλα οχι σε σημειο να με ενοχλει. 

Ακομα δεν εχουμε βγει εν τω μεταξυ. Μας εμποδιζουν κατι χαζομαρες. Περιμενουμε απο ωρα σε ωρα να φυγουμε. Στο σπιτακι μας και με τους παιδιατρους πιστευω θα βγαλω καποια ακρη, γιατι τωρα παω λιγο στα τυφλα. 

Εμένα μου χουν πει ότι όταν έχει γάλα το στήθος βαρενει το στήθος κ ότι όταν τραβα το μωρό το νοιώθεις. Τι να πω τελικά δεν έρθει η ώρα καθεμιάς μας δεν θα μάθουμε χαχα. Ελπίζω να έχετε βγεί πλέον. 

πρίν από 47 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου; 

Άσε δεν μπορώ να βάλω σερβίετακι γτ έχω αλλεργία και όλο αλλάζω εσώρουχα..για τα νερά αγχώθηκα βασικά αφού με είδε ο άντρας Μ την ώρα που σηκώθηκα από τον καναπέ και κατάλαβα ότι υπάρχει μια υγρασία και έπαθε σοκ που με είδε έτσι όπως έκανα..ασπρισα και χωρίς πλάκα αληθωρισα

Χαλάρωσε, απλά μπορεί να έχεις πολλούς υδροτοποιους αδένες. Προσωπικά είχα δύο φορές ροή την οποία δεν μπορούσα να ελέγξω κ τίς δύο πήγα γιατρό και τελικά δεν ήταν τίποτα όμως κ το να πηγαινοερχομαι δεν ήταν λύση οπότε πήρα τα τεστακια τής χομτεστ για απώλεια αμνιακων υγρών ώστε να το τσεκαρω αν ξανά τύχει. Έτυχε κάνα δυο φορές έκανα τέστ ήταν αρνητικό ηρέμησα. Αλλά μιλάμε για ροή έτσι? Όχι αστεία. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...