Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, palmoira είπε:

Νανουλα χαιρομαι πολύ που διαβάζω όσα γράφεις γιατί καταλαβαινω ότι παρόλο που είσαι άυπνη είσαι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο! Να το παλέψεις όσο μπορείς με το θηλασμό και θα πάνε όλα καλά! 

Παιζει μεγαλο ρολο να ειναι η μαμα που ειναι λεχωνα καλα ψυχολογικα. Ειναι το α και το ω και το πιστευω. Απο πριν ημουν συνειδητοποιημενη για το τι θα με περιμενε οποτε ολο αυτο μου φαινεται φυσιολογικο. Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι χανει πολυ βαρος. Αλλα πιστευω θα το καταφερουμε. 

Επισης αλλη λεπτομερεια, δεν ξερω αν γινεται παντου, εγω εχω rooming in. Οταν λοιπον ρωτησα αν μπορω να τον δωσω μεσα αφου τον ταϊσω για να κοιμηθω λιγο, μου ειπανε οτι αν το μωρο κλαιει δεν το παιρνουν γιατι σημαινει οτι πειναει. Και οτι με το πρωτο κλαμα στο φερνουν. Ειναι πολυ υποστηρικτικοι στο θεμα του θηλασμου, και μου κανε τεραστια εντυπωση. Ερχονται κ σου δειχνουν πως να το πιανεις, πως να το βαζεις το μωρο να βεντουζαρει πανω, γενικοτερα υπαρχει ενα θετικο κλιμα για οποια θελει να θηλασει. 

Απο την αλλη το συστημα των επισκεπτηριων ειναι μπαχαλο. Ειναι μεσα τα μωρα και μπαινουν 15 ατομα στο δωματιο. 2 δικοι μου, 3 της διπλανης, 4 της αλλης κοπελας, μαζι με τους συνοδους και μας, γινεται μπαχαλο. Μου τη δινει πραγματικα, αλλα παλι καλα οταν επικρατει χαος τα παιρνουν τα μωρα μεσα η φωναζουν να βγουν οι επισκεπτες. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Τρελιαρες μου, μια χαρα παμε. Εχω γαλα μια χαρα και το στηθος μιλαμε θα σκισει ολα τα μπλουζακια μου χαχαχα. Αρχιζει και γεμιζει! Αλλα δυστυχως ο μικρος εχασε κ αλλο βαρος και σημερα ηταν 2700γρ. Εχασε μισο κιλο. Ο παιδιατρος μας ειπε να το παλεψουμε ακομα με τον θηλασμο, γιατι βλεπει οτι το γαλα μου ειναι καλο, απλα θελει να θηλαζουμε συνεχεια. Καθε 1,5 ωρα! 

Τα χω δει κωλυομενα με λιγα λογια χαχαχα. Αλλα ενταξει, θα το παλεψω. Αυριο πρεπει να μας ξαναδει ο παιδιατρος να ξαναμετρησουμε βαρος. 

@Nicol_ η αϋπνια το πρωι δεν με ενοχλει καθολου. Μονο το βραδυ γλαρωνω και κοντευω να με παρει ο υπνος με το μωρο πανω μου. Απο την πεμπτη μεχρι σημερα εχω κοιμηθει συνολικα 2 ωριτσες. Νιωθω σωματικα αδυναμη αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα. Οσο τον κοιταζω τον ερωτευομαι και περισσοτερο. 

Αντε αντε να ρθει η σειρα σας να μιλαμε για τα ξενυχτια μας και για την ταλαιπώρια μας οι δολιες οι μανες. Ηδη εχω πολλες αφορμες για να του πεταξω ξερεις ρε τι εχω τραβηξει εγω για σενα???? Για να μου κλεινεις εσυ την πορτα στη μουρη?? Χαχαχα

@Smile89τι λεει συμπεθερα η νυφουλα μου?? Κοντευουμε?

Μπράβο κοριτσακι μου πολύ χαίρομαι για εσένα είδες τα ζουζούνια  όταν τα κοιτάζεις τα ερωτεύεσαι συνέχεια και όλο περισσότερο. Θα πέρασουν και τα ξενύχτια και όλα. Δες πως θα πάτεμε το βάρος και θα σας πει ο γιατρός μπορεί να μην έχεις κατεβάσει ακόμα πολύ γάλα. Μην αλλάζεις συνέχεια στήθος όταν το θηλάζεις για να περνει και το λιπαρό γάλα. Εμεις φτιάξαμε κουραμπιέδες σήμερα και έχει πέσει βόμβα σπίτι!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

Καλη κυριακη να εχετε!

Εμεις παιρνουμε εξιτηριο σημερα και ανυπομονουμε να παμε στο σπιτακι μας. 

Ο μικρος μου εχει χασει βαρος απο 3350 χθες ηταν 2990 και περιμενουμε να μας ενημερωσουν σημερα ποσα ειναι μηπως χρειαστει συμπληρωμα, αλλα ειμαστε αισιοδοξοι γιατι χθες καπως το βρηκαμε με τον θηλασμο κ θηλασαμε ολο το βραδυ. 

Ειμαι κομματια, αλλου παταω αλλου βρισκομαι, ως συνηθως δλδ χαχα, απλα τωρα και κυριολεκτικα. Περπαταω και κανω οχταρακια απο την κουραση χαχαχα. 

Εσεις τι κανετε?? Βολταρετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου πως εισαι σημερα? 

 

 

Καλησπερα σε ολη την παρεα......πραγματικα εχει κουραση το θεματακι....αλλα στο τελος λες χαλαλι ουτε η δικια μ χωρουσε να περασει κ με κατακοψανε εχω ενα ραμμα(καλα δεν εχω ενα αλλα τεσπα)απο μπροστα μεχρι πισω αλλο πραγμα πονος σημερα καταφερα να παω στο μπανιο.....

Εγω αποθηλασα δυστηχως με χαπια γιατι ημουν στο οριο της μαστιτιδας ενω θηλαζα η μικρη επινε λιγο οσο ηθελε δηλαδη αλλα μεσα εμενε κ αλλο οταν το πηρα πρεφα ηταν αργα δεν εβγενε με κανενα θηλαστρο ουτε νοσοκομειακο ουτε δικο μ κ ειχε αρχισει να πετρωνει κ ετσι μ εβγσλαν με το χερι οσο μπορουσαν με εδεσαν κ πηρα χαπια εφαγε 3μερες απο την μανουλα δεν πηραζει τι να κανουμε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κοριτσια, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και να στεναχωριόμαστε. Ο,τι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν πρέπει να κρίνουμε καμία μανούλα. Όλες θέλουν το καλύτερο για τα παιδάκια τους. @ΒαλεντιναΧρηστος Τι εννοείς σε έδεσαν? @nanoula90 μπράβο τους που προσπαθούν να σας βοηθήσουν στο μαιευτήριο! Όσο για το επισκεπτήριο εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η αναισθησία των επισκεπτών! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2018 at 1:17 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα......πραγματικα εχει κουραση το θεματακι....αλλα στο τελος λες χαλαλι ουτε η δικια μ χωρουσε να περασει κ με κατακοψανε εχω ενα ραμμα(καλα δεν εχω ενα αλλα τεσπα)απο μπροστα μεχρι πισω αλλο πραγμα πονος σημερα καταφερα να παω στο μπανιο.....

Εγω αποθηλασα δυστηχως με χαπια γιατι ημουν στο οριο της μαστιτιδας ενω θηλαζα η μικρη επινε λιγο οσο ηθελε δηλαδη αλλα μεσα εμενε κ αλλο οταν το πηρα πρεφα ηταν αργα δεν εβγενε με κανενα θηλαστρο ουτε νοσοκομειακο ουτε δικο μ κ ειχε αρχισει να πετρωνει κ ετσι μ εβγσλαν με το χερι οσο μπορουσαν με εδεσαν κ πηρα χαπια εφαγε 3μερες απο την μανουλα δεν πηραζει τι να κανουμε!!!

Κοριτσάκι μου σιδερένια!! Σημασια έχει που είστε καλα όλα τα αλλα δεν έχουν καμία απολυτως! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου πολύ χαίρομαι για εσένα είδες τα ζουζούνια  όταν τα κοιτάζεις τα ερωτεύεσαι συνέχεια και όλο περισσότερο. Θα πέρασουν και τα ξενύχτια και όλα. Δες πως θα πάτεμε το βάρος και θα σας πει ο γιατρός μπορεί να μην έχεις κατεβάσει ακόμα πολύ γάλα. Μην αλλάζεις συνέχεια στήθος όταν το θηλάζεις για να περνει και το λιπαρό γάλα. Εμεις φτιάξαμε κουραμπιέδες σήμερα και έχει πέσει βόμβα σπίτι!!!! 

Χααχαχα, καλα περνας κ συ μανα. Δεν ξερω μωρε τι παθαινει. Τωρα παλι τον ξυπνησα να τον θηλασω και δεν ξυπναει με τπτ. Ειχε κανει λιγο ικτερο αλλα μας ειπαν οτι ειναι στο οριο. Να χειροτερεψε? Θηλαζει 5 λεπτα και ξανακοιμαται. Και δεν ξυπναει οτι και να κανω. Τι παιδι ειναι αυτο, διαολεμενο


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

 

Τρελιαρες μου, μια χαρα παμε. Εχω γαλα μια χαρα και το στηθος μιλαμε θα σκισει ολα τα μπλουζακια μου χαχαχα. Αρχιζει και γεμιζει! Αλλα δυστυχως ο μικρος εχασε κ αλλο βαρος και σημερα ηταν 2700γρ. Εχασε μισο κιλο. Ο παιδιατρος μας ειπε να το παλεψουμε ακομα με τον θηλασμο, γιατι βλεπει οτι το γαλα μου ειναι καλο, απλα θελει να θηλαζουμε συνεχεια. Καθε 1,5 ωρα! 

Τα χω δει κωλυομενα με λιγα λογια χαχαχα. Αλλα ενταξει, θα το παλεψω. Αυριο πρεπει να μας ξαναδει ο παιδιατρος να ξαναμετρησουμε βαρος. 

@Nicol_ η αϋπνια το πρωι δεν με ενοχλει καθολου. Μονο το βραδυ γλαρωνω και κοντευω να με παρει ο υπνος με το μωρο πανω μου. Απο την πεμπτη μεχρι σημερα εχω κοιμηθει συνολικα 2 ωριτσες. Νιωθω σωματικα αδυναμη αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα. Οσο τον κοιταζω τον ερωτευομαι και περισσοτερο. 

Αντε αντε να ρθει η σειρα σας να μιλαμε για τα ξενυχτια μας και για την ταλαιπώρια μας οι δολιες οι μανες. Ηδη εχω πολλες αφορμες για να του πεταξω ξερεις ρε τι εχω τραβηξει εγω για σενα???? Για να μου κλεινεις εσυ την πορτα στη μουρη?? Χαχαχα

@Smile89τι λεει συμπεθερα η νυφουλα μου?? Κοντευουμε?

Καλά είναι όλο κουνιέται ρε σύ. Παραμένει εκεί έννοειται με την Κεφαλά κάτω πολύ χαμηλά, νομίζω ότι λίγο να βάλω χέρι θα την πιάσω. Ο γιατρός πιστεύει ότι 6-7/1 θα μου σπάσει τα νερά η κυρία. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα......πραγματικα εχει κουραση το θεματακι....αλλα στο τελος λες χαλαλι ουτε η δικια μ χωρουσε να περασει κ με κατακοψανε εχω ενα ραμμα(καλα δεν εχω ενα αλλα τεσπα)απο μπροστα μεχρι πισω αλλο πραγμα πονος σημερα καταφερα να παω στο μπανιο.....

Εγω αποθηλασα δυστηχως με χαπια γιατι ημουν στο οριο της μαστιτιδας ενω θηλαζα η μικρη επινε λιγο οσο ηθελε δηλαδη αλλα μεσα εμενε κ αλλο οταν το πηρα πρεφα ηταν αργα δεν εβγενε με κανενα θηλαστρο ουτε νοσοκομειακο ουτε δικο μ κ ειχε αρχισει να πετρωνει κ ετσι μ εβγσλαν με το χερι οσο μπορουσαν με εδεσαν κ πηρα χαπια εφαγε 3μερες απο την μανουλα δεν πηραζει τι να κανουμε!!!

Δεν πειραζει μικρη μου. Κ γω δυσκολευομαι αρκετα. Στην πραξη ειναι δυσκολο, ετσι ειναι. Βεβαια εξαρταται και απο το μωρο. Εμενα ενω εδειχνε να τρωει εχασε μισο κιλο. Και τωρα ουτε 5 λεπτα δεν τρωει. 

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Καλά είναι όλο κουνιέται ρε σύ. Παραμένει εκεί έννοειται με την Κεφαλά κάτω πολύ χαμηλά, νομίζω ότι λίγο να βάλω χέρι θα την πιάσω. Ο γιατρός πιστεύει ότι 6-7/1 θα μου σπάσει τα νερά η κυρία. 

Πωπω, κοντευεις δηλαδη συμπεθερα μου. Τιποτα δεν εμεινε!

πρίν από 39 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι βρε κοριτσια, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και να στεναχωριόμαστε. Ο,τι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν πρέπει να κρίνουμε καμία μανούλα. Όλες θέλουν το καλύτερο για τα παιδάκια τους. @ΒαλεντιναΧρηστος Τι εννοείς σε έδεσαν? @nanoula90 μπράβο τους που προσπαθούν να σας βοηθήσουν στο μαιευτήριο! Όσο για το επισκεπτήριο εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η αναισθησία των επισκεπτών! 

συμφωνω απολυτως. Το καλυτερο για το παιδι θα ερθει οταν η μανουλα ειναι καλα. Πρωτα εκεινη για να ειναι και το μωρο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι βρε κοριτσια, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και να στεναχωριόμαστε. Ο,τι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν πρέπει να κρίνουμε καμία μανούλα. Όλες θέλουν το καλύτερο για τα παιδάκια τους. @ΒαλεντιναΧρηστος Τι εννοείς σε έδεσαν? @nanoula90 μπράβο τους που προσπαθούν να σας βοηθήσουν στο μαιευτήριο! Όσο για το επισκεπτήριο εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η αναισθησία των επισκεπτών! 

Με γαζα γυρω γυρω για να στσματησει η ροη και να απογαλακτιστουν....

πρίν από 41 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσάκι μου σιδερένια!! Σημασια έχει που είστε καλα όλα τα αλλα δεν έχουν καμία απολυτως! 

Αυτο ακριβως ολα τα αλλα βρισκονται!!!

 

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Δεν πειραζει μικρη μου. Κ γω δυσκολευομαι αρκετα. Στην πραξη ειναι δυσκολο, ετσι ειναι. Βεβαια εξαρταται και απο το μωρο. Εμενα ενω εδειχνε να τρωει εχασε μισο κιλο. Και τωρα ουτε 5 λεπτα δεν τρωει. 

Πωπω, κοντευεις δηλαδη συμπεθερα μου. Τιποτα δεν εμεινε!

συμφωνω απολυτως. Το καλυτερο για το παιδι θα ερθει οταν η μανουλα ειναι καλα. Πρωτα εκεινη για να ειναι και το μωρο. 

Καπως ετσι εκανε κ σε μενα εμεις χασαμε 100λογω θηλασμου αποτυχημενου απο οτι φαινεταξ δεν πειραζει υγεια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nanoula90 είπε:

Δεν πειραζει μικρη μου. Κ γω δυσκολευομαι αρκετα. Στην πραξη ειναι δυσκολο, ετσι ειναι. Βεβαια εξαρταται και απο το μωρο. Εμενα ενω εδειχνε να τρωει εχασε μισο κιλο. Και τωρα ουτε 5 λεπτα δεν τρωει. 

Πωπω, κοντευεις δηλαδη συμπεθερα μου. Τιποτα δεν εμεινε!

συμφωνω απολυτως. Το καλυτερο για το παιδι θα ερθει οταν η μανουλα ειναι καλα. Πρωτα εκεινη για να ειναι και το μωρο. 

Ναι τι 6 τι 14. Κοντοζυγωνουμε!! Απίστευτο!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Παιζει μεγαλο ρολο να ειναι η μαμα που ειναι λεχωνα καλα ψυχολογικα. Ειναι το α και το ω και το πιστευω. Απο πριν ημουν συνειδητοποιημενη για το τι θα με περιμενε οποτε ολο αυτο μου φαινεται φυσιολογικο. Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι χανει πολυ βαρος. Αλλα πιστευω θα το καταφερουμε. 

Επισης αλλη λεπτομερεια, δεν ξερω αν γινεται παντου, εγω εχω rooming in. Οταν λοιπον ρωτησα αν μπορω να τον δωσω μεσα αφου τον ταϊσω για να κοιμηθω λιγο, μου ειπανε οτι αν το μωρο κλαιει δεν το παιρνουν γιατι σημαινει οτι πειναει. Και οτι με το πρωτο κλαμα στο φερνουν. Ειναι πολυ υποστηρικτικοι στο θεμα του θηλασμου, και μου κανε τεραστια εντυπωση. Ερχονται κ σου δειχνουν πως να το πιανεις, πως να το βαζεις το μωρο να βεντουζαρει πανω, γενικοτερα υπαρχει ενα θετικο κλιμα για οποια θελει να θηλασει. 

Απο την αλλη το συστημα των επισκεπτηριων ειναι μπαχαλο. Ειναι μεσα τα μωρα και μπαινουν 15 ατομα στο δωματιο. 2 δικοι μου, 3 της διπλανης, 4 της αλλης κοπελκζας, μαζι με τους συνοδους και μας, γινεται μπαχαλο. Μου τη δινει πραγματικα, αλλα παλι καλα οταν επικρατει χαος τα παιρνουν τα μωρα μεσα η φωναζουν να βγουν οι επισκεπτες. 

 

Εμας στην κλινικη οταν ρωτησαμε μας ειπαν οταν κανεις rooming in δεν επιτρέπονται επισκεψεις μεσα στι δωματιο. Και αν θελησεις να έρθουν θα παρουν το μωρο και οι επισκέπτες το βλεπουν πίσω απο το τζαμι.

Μη στεναχωριέσαι για το θεμα του βαρους νανουλα μου ουτεν αν χρειαστει να δωσεις λίγο συμπλήρωμα. Δεν χανεται ο θηλασμός απο κατι τετοιο

 Εσυ να κανεις οτι κρινεις καλο για σενα κ το μωρο. Εγω θεωρω οτι μπορει η καθε μητερα κανει,ακομα και αν δεν μπορέσει η δεν θελήσει να θηλασει ειναι δικο της προσωπικό θεμα. Θα την βρεις την ακρη σου ειναι πολυ νωρις ακομα..σε 2 μηνες που θα γεννήσω εγω θα εχεις προσαρμοστεί και θα με παρηγορεις :mrgreen:

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εμας στην κλινικη οταν ρωτησαμε μας ειπαν οταν κανεις rooming in δεν επιτρέπονται επισκεψεις μεσα στι δωματιο. Και αν θελησεις να έρθουν θα παρουν το μωρο και οι επισκέπτες το βλεπουν πίσω απο το τζαμι.

Μη στεναχωριέσαι για το θεμα του βαρους νανουλα μου ουτεν αν χρειαστει να δωσεις λίγο συμπλήρωμα. Δεν χανεται ο θηλασμός απο κατι τετοιο

 Εσυ να κανεις οτι κρινεις καλο για σενα κ το μωρο. Εγω θεωρω οτι μπορει η καθε μητερα κανει,ακομα και αν δεν μπορέσει η δεν θελήσει να θηλασει ειναι δικο της προσωπικό θεμα. Θα την βρεις την ακρη σου ειναι πολυ νωρις ακομα..σε 2 μηνες που θα γεννήσω εγω θα εχεις προσαρμοστεί και θα με παρηγορεις :mrgreen:

Το επισκεπτηριο κραταει εδω 11.00-13.00 και 18.00-21.00 . Που σημαινει οτι δεν μπορουν ολα τα μωρακια να τα παρουν γιατι καποια θηλαζουν ή ειναι η ωρα τους να θηλασουν. Μπορεις να το δωσεις αν θες, αλλα πχ στη δικη μου περιπτωση που πρεπει να τρωει τουλαχιστον ανα 2 ωρες, στο επισκεπτηριο πρεπει να το χω μαζι το μωρο. Εχουν δει το στηθος μου με λιγα λογια η μιση αθηνα χαχαχαχα. 

Αυτη ειναι η βλακεια με το rooming in του Ρεα. Ολοι μπαινουν μεσα, δεν φτανει το προσωπικο να τους βγαζει εξω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

Καλη κυριακη να εχετε!

Εμεις παιρνουμε εξιτηριο σημερα και ανυπομονουμε να παμε στο σπιτακι μας. 

Ο μικρος μου εχει χασει βαρος απο 3350 χθες ηταν 2990 και περιμενουμε να μας ενημερωσουν σημερα ποσα ειναι μηπως χρειαστει συμπληρωμα, αλλα ειμαστε αισιοδοξοι γιατι χθες καπως το βρηκαμε με τον θηλασμο κ θηλασαμε ολο το βραδυ. 

Ειμαι κομματια, αλλου παταω αλλου βρισκομαι, ως συνηθως δλδ χαχα, απλα τωρα και κυριολεκτικα. Περπαταω και κανω οχταρακια απο την κουραση χαχαχα. 

Εσεις τι κανετε?? Βολταρετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου πως εισαι σημερα? 

 

 

Να σου ζήσει κοπέλα μου το μωράκι, γερό και καλοτυχο να ναι! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!! 

18 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλησπερα! Ελπίζω να είσαι καλύτερα και οργανικά και ψυχολογικά. Όλα είναι φυσιολογικά στην κατάσταση μας και τα σκαμπανεβάσματα και τα ξαφνικά τα οργανικά. 

Είσαι στην τελική ευθεία και βγαίνει όλο το άγχος ή το στρες των προηγούμενων μηνών. Καταλαβαίνω αυτό που περιγράφεις πάντως. Και δεν το βρίσκω παραλογο γιατί εχεις δώσει τον δικό σου  αγώνα. Βέβαια είτε έχεις αποτυχία είτε δεν έχεις πάλι θα είχες άγχος απλά όταν έχεις περάσει και δύσκολα για να τα καταφερεις εε κάπως ο φοβος κυριεύει λιγάκι παραπάνω. Και εγω έχω γίνει ακόμη πιο ευαίσθητη δεν έχω όριο πλέον 

Ααα συγχαρητήρια!!! Και τα επόμενα να είναι τέλεια!!! 

Ναι μάλλον άσχετο ήταν. Πονακια τέτοιου είδους είχα μόνο στην αρχή της εγκυμοσυνης. Γενικά που είχα κάποια δεν με ανησυχούσαν πολύ. Εντάξει χαλάρωσα πάντως όσο για αυτά τωρα τα πονακια τρόμαξα που ήταν σαν περιοδου αλλα νομιζω είναι που μεγαλώνει η μητρα. 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, να σαι καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα......πραγματικα εχει κουραση το θεματακι....αλλα στο τελος λες χαλαλι ουτε η δικια μ χωρουσε να περασει κ με κατακοψανε εχω ενα ραμμα(καλα δεν εχω ενα αλλα τεσπα)απο μπροστα μεχρι πισω αλλο πραγμα πονος σημερα καταφερα να παω στο μπανιο.....

Εγω αποθηλασα δυστηχως με χαπια γιατι ημουν στο οριο της μαστιτιδας ενω θηλαζα η μικρη επινε λιγο οσο ηθελε δηλαδη αλλα μεσα εμενε κ αλλο οταν το πηρα πρεφα ηταν αργα δεν εβγενε με κανενα θηλαστρο ουτε νοσοκομειακο ουτε δικο μ κ ειχε αρχισει να πετρωνει κ ετσι μ εβγσλαν με το χερι οσο μπορουσαν με εδεσαν κ πηρα χαπια εφαγε 3μερες απο την μανουλα δεν πηραζει τι να κανουμε!!!

Δεν πειραζει κοριτσακι μου.Δεν εγινε τιποτα.Μια χαρα θα μεγαλωσει και με το ξενο.Γερο να ναι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Χααχαχα, καλα περνας κ συ μανα. Δεν ξερω μωρε τι παθαινει. Τωρα παλι τον ξυπνησα να τον θηλασω και δεν ξυπναει με τπτ. Ειχε κανει λιγο ικτερο αλλα μας ειπαν οτι ειναι στο οριο. Να χειροτερεψε? Θηλαζει 5 λεπτα και ξανακοιμαται. Και δεν ξυπναει οτι και να κανω. Τι παιδι ειναι αυτο, διαολεμενο

Είναιπολυ κίτρινο; έτσι έκανε και η δικιά μου θηλαζε κοιμόταν αντε πάλι. Άστο γυμνό για να το θηλάσεις μπορεί να μην κοιμηθεί πείραξε το αυτάκι. Τρώει το καταλαβαίνεις η κοροϊδεύει πιπιλαει μόνο; πρεπει να κάνει λακουβιτσα το μαγουλάκια και να κουνιέται μπροστα από το αυτι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...