Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα αγαπη! Και εγω μαζί τα παιρνω αυτά τα δυο χωρίς να μου έχει πει απλά ξέρω πως το φυλλικό το δίνουν και για τον σίδηρο ιδιαίτερα σε ηλικιωμενους. Παίρνουμε τον ίδιο τέλειος έτσι; Ο ποιο ωραίος που έχω πάρει. Καλα είμαι δεν είχα ξουριστει και θα μείνει άγνωστο το από που προήλθε. Σημασια έχει πως είναι όλα καλα δόξα τω Θεό και την Παναγία! 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ και εγω έτσι πιστεύω και αυτό θα κάνω ξεκουραση προληπτικά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εσυ πως είσαι; 

Καλά είμαι δόξα το Θεό, προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

 Σε ένα μήνα στη β’ επιπέδου! Ελπίζω να μας κάνει την χάρη να γυρίσει αν και είδα ότι με ασκήσεις βοηθάς να γυρίσει λένε

Ξέρω γω τι μας λέει λες και έχει γκαστρωθει κ έχει κ άποψη Χαχαχα γελάω πολύ που τον χλευάζω πάντως. Φαντάσου μου λέει μετά τις 20 εβδομαδες. Αστον να λέει σήμερα ειδικά το ένιωσα παρα πολύ το μωράκι όταν κάτσαμε για φαγητό σαν να έλεγε τελείωνε να φάω να την πέσω. Εντάξει ο αιματοκρίτης έτσι πέφτει αρκετά. Τα αλλα γλυκοζηλιωμένη και σάκχαρο που είναι μια χαρά μπράβο. 

Κάτσε στα αυγά σου βρε θα γυρίσει. Η

9ft9c6.jpg

Χαχαχα πέθανα στα γέλια!!!

  • Χαχα 4

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/12/2018 at 11:00 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστω αγάπη για τις απαντήσεις!  Καλα αυτες τις αιμορροιδες τις έχουμε σίγουρες στον τοκετο?Πωω καθολου δεν θελω..Τι τραβαμε οι ερμες... Πάντως μπραβο σου νανουλα εισαι ντουρασελ! Θα το βρειτε με το θηλασμό σιγουρα. Ειναι ακομα πολυ νωρις και λογικο να θελει καποιο χρονο. Οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου ❤❤❤❤

Αχ αιμορροΐδες. Μαρτύριο. Ειδικα τις πρώτες μερες αντε να βρεις σταση να κατσεις.Κοιτα εξαρτάται απο το ποσο θα σφιξεις για να βγει το μωρο.εγω πχ δεν ειχσ ευκολη γεννα.δεν χωραγε να βγει ο μικρος.το ιδιο και η νανουλα.ντουζ με κρυο νερο στη πισω περιοχή και αλοιφη μετα.εμενα παντβς 10 μερες μετα τώρα επανηλθα.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

 Σε ένα μήνα στη β’ επιπέδου! Ελπίζω να μας κάνει την χάρη να γυρίσει αν και είδα ότι με ασκήσεις βοηθάς να γυρίσει λένε

Ξέρω γω τι μας λέει λες και έχει γκαστρωθει κ έχει κ άποψη Χαχαχα γελάω πολύ που τον χλευάζω πάντως. Φαντάσου μου λέει μετά τις 20 εβδομαδες. Αστον να λέει σήμερα ειδικά το ένιωσα παρα πολύ το μωράκι όταν κάτσαμε για φαγητό σαν να έλεγε τελείωνε να φάω να την πέσω. Εντάξει ο αιματοκρίτης έτσι πέφτει αρκετά. Τα αλλα γλυκοζηλιωμένη και σάκχαρο που είναι μια χαρά μπράβο. 

Eγω το νιωθω πολυ εντονα το μπεμπακι απο την 17ηβδομαδα..δλδ το νιωθω συνεχεια..ακομα και στην δουλειά οταν είμαι μερικες φορες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

Καλη κυριακη να εχετε!

Εμεις παιρνουμε εξιτηριο σημερα και ανυπομονουμε να παμε στο σπιτακι μας. 

Ο μικρος μου εχει χασει βαρος απο 3350 χθες ηταν 2990 και περιμενουμε να μας ενημερωσουν σημερα ποσα ειναι μηπως χρειαστει συμπληρωμα, αλλα ειμαστε αισιοδοξοι γιατι χθες καπως το βρηκαμε με τον θηλασμο κ θηλασαμε ολο το βραδυ. 

Ειμαι κομματια, αλλου παταω αλλου βρισκομαι, ως συνηθως δλδ χαχα, απλα τωρα και κυριολεκτικα. Περπαταω και κανω οχταρακια απο την κουραση χαχαχα. 

Εσεις τι κανετε?? Βολταρετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου πως εισαι σημερα? 

 

 

  • Μου αρέσει 6

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

2e54htj.jpg

Εε κάπως έτσι ρωτάω κ εγω και για τα σουβλάκια Χαχαχα :P Καλημερααα!! 

πρίν από 31 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Eγω το νιωθω πολυ εντονα το μπεμπακι απο την 17ηβδομαδα..δλδ το νιωθω συνεχεια..ακομα και στην δουλειά οταν είμαι μερικες φορες..

Και εγω από την ίδια εβδομάδα. 

πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

Καλη κυριακη να εχετε!

Εμεις παιρνουμε εξιτηριο σημερα και ανυπομονουμε να παμε στο σπιτακι μας. 

Ο μικρος μου εχει χασει βαρος απο 3350 χθες ηταν 2990 και περιμενουμε να μας ενημερωσουν σημερα ποσα ειναι μηπως χρειαστει συμπληρωμα, αλλα ειμαστε αισιοδοξοι γιατι χθες καπως το βρηκαμε με τον θηλασμο κ θηλασαμε ολο το βραδυ. 

Ειμαι κομματια, αλλου παταω αλλου βρισκομαι, ως συνηθως δλδ χαχα, απλα τωρα και κυριολεκτικα. Περπαταω και κανω οχταρακια απο την κουραση χαχαχα. 

Εσεις τι κανετε?? Βολταρετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου πως εισαι σημερα? 

 

 

@nanoula90 μου με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας θα είσαι πολύ καλύτερα! Και με τον μπεμπακο θα το βρείτε σίγουρα αλλα αν χρειαστεί συμπλήρωμα δεν πειράζει αγαπη μου. 

Καλα είμαι σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

Καλη κυριακη να εχετε!

Εμεις παιρνουμε εξιτηριο σημερα και ανυπομονουμε να παμε στο σπιτακι μας. 

Ο μικρος μου εχει χασει βαρος απο 3350 χθες ηταν 2990 και περιμενουμε να μας ενημερωσουν σημερα ποσα ειναι μηπως χρειαστει συμπληρωμα, αλλα ειμαστε αισιοδοξοι γιατι χθες καπως το βρηκαμε με τον θηλασμο κ θηλασαμε ολο το βραδυ. 

Ειμαι κομματια, αλλου παταω αλλου βρισκομαι, ως συνηθως δλδ χαχα, απλα τωρα και κυριολεκτικα. Περπαταω και κανω οχταρακια απο την κουραση χαχαχα. 

Εσεις τι κανετε?? Βολταρετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου πως εισαι σημερα? 

 

 

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

Νανουλα μου σε σκεφτομουν,λεω για να μη μπήκες θα εισαι ολη την ωρα αγκαλια με τον μπεμπη..πως εισαι? Δυσκολα με την αϋπνία?  Αφου τα βρηκατε σιγα σιγα με το θηλασμό θα στρώσουν τα πράγματα. Θα πατε και σπιτάκι σας και θα προσαρμοστείτε. Θα εχεις βοηθεια στην αρχή?  Μας ελειψες τρελοκόριτσο :)

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Και για μένα σπαζοκεφαλιά ο σίδηρος σε συνδυασμό με το χάπι του θυρεοειδούς!

@palmoira Πόσο σε νιώθω σήμερα. Με Έχει ταράξει στα πονακια!

Καλημερα κοριτσακι. Κι εγω παιρνω t4 το πρωι και 4 ωρες μετα το σιδηρο.Ετσι μου ειπε ο ενδοκρινολογος.Ασε που καθομαι ακινητη μιση ωρα να μην το βγαλω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Εε κάπως έτσι ρωτάω κ εγω και για τα σουβλάκια Χαχαχα :P Καλημερααα!! 

Και εγω από την ίδια εβδομάδα. 

@nanoula90 μου με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας θα είσαι πολύ καλύτερα! Και με τον μπεμπακο θα το βρείτε σίγουρα αλλα αν χρειαστεί συμπλήρωμα δεν πειράζει αγαπη μου. 

Καλα είμαι σε ευχαριστώ πολύ!

Αχ σωστααααα σουβλάκια!!!!

Καλημέρα!!!

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

Καλη κυριακη να εχετε!

Εμεις παιρνουμε εξιτηριο σημερα και ανυπομονουμε να παμε στο σπιτακι μας. 

Ο μικρος μου εχει χασει βαρος απο 3350 χθες ηταν 2990 και περιμενουμε να μας ενημερωσουν σημερα ποσα ειναι μηπως χρειαστει συμπληρωμα, αλλα ειμαστε αισιοδοξοι γιατι χθες καπως το βρηκαμε με τον θηλασμο κ θηλασαμε ολο το βραδυ. 

Ειμαι κομματια, αλλου παταω αλλου βρισκομαι, ως συνηθως δλδ χαχα, απλα τωρα και κυριολεκτικα. Περπαταω και κανω οχταρακια απο την κουραση χαχαχα. 

Εσεις τι κανετε?? Βολταρετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου πως εισαι σημερα? 

 

 

Άντε βρε αγάπη με το καλό σπίτι σάς!!! Θα βρείτε τον Ρυθμό σας με τον θηλασμό κι όλα καλά?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και αφού εδώ μπορώ να γκρινιάξω χωρίς να ντρέπομαι κ να φαίνομαι αχάριστη, ΤΙ ΦΑΣΗ ΤΑ ΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΑΤΏΝΟΥΝ;; Τρώω αίμα συνέχεια κ ο οδοντίατρος με έστειλε για βαθύ καθαρισμό στον περιοδοντολόγο. Επειδή θα φύγουμε όμως θα πρέπει να το ανεχτώ για όλες τις γιορτές. Το Halloween θα κάνω μάλλον και έως τώρα δεν έχω ούτε σφράγισμα!

@Comet κάνει ναυτίες ο σίδηρος; Προχτές όλα οκ αλλά χθες ήταν σαν να ξαναγύρισα στο πρώτο τρίμηνο!

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

Νανουλα μου σε σκεφτομουν,λεω για να μη μπήκες θα εισαι ολη την ωρα αγκαλια με τον μπεμπη..πως εισαι? Δυσκολα με την αϋπνία?  Αφου τα βρηκατε σιγα σιγα με το θηλασμό θα στρώσουν τα πράγματα. Θα πατε και σπιτάκι σας και θα προσαρμοστείτε. Θα εχεις βοηθεια στην αρχή?  Μας ελειψες τρελοκόριτσο :)

 

 

1 hour ago, Smile89 είπε:

Αχ σωστααααα σουβλάκια!!!!

Καλημέρα!!!

Άντε βρε αγάπη με το καλό σπίτι σάς!!! Θα βρείτε τον Ρυθμό σας με τον θηλασμό κι όλα καλά?

Τρελιαρες μου, μια χαρα παμε. Εχω γαλα μια χαρα και το στηθος μιλαμε θα σκισει ολα τα μπλουζακια μου χαχαχα. Αρχιζει και γεμιζει! Αλλα δυστυχως ο μικρος εχασε κ αλλο βαρος και σημερα ηταν 2700γρ. Εχασε μισο κιλο. Ο παιδιατρος μας ειπε να το παλεψουμε ακομα με τον θηλασμο, γιατι βλεπει οτι το γαλα μου ειναι καλο, απλα θελει να θηλαζουμε συνεχεια. Καθε 1,5 ωρα! 

Τα χω δει κωλυομενα με λιγα λογια χαχαχα. Αλλα ενταξει, θα το παλεψω. Αυριο πρεπει να μας ξαναδει ο παιδιατρος να ξαναμετρησουμε βαρος. 

@Nicol_ η αϋπνια το πρωι δεν με ενοχλει καθολου. Μονο το βραδυ γλαρωνω και κοντευω να με παρει ο υπνος με το μωρο πανω μου. Απο την πεμπτη μεχρι σημερα εχω κοιμηθει συνολικα 2 ωριτσες. Νιωθω σωματικα αδυναμη αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα. Οσο τον κοιταζω τον ερωτευομαι και περισσοτερο. 

Αντε αντε να ρθει η σειρα σας να μιλαμε για τα ξενυχτια μας και για την ταλαιπώρια μας οι δολιες οι μανες. Ηδη εχω πολλες αφορμες για να του πεταξω ξερεις ρε τι εχω τραβηξει εγω για σενα???? Για να μου κλεινεις εσυ την πορτα στη μουρη?? Χαχαχα

@Smile89τι λεει συμπεθερα η νυφουλα μου?? Κοντευουμε?

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Τρελιαρες μου, μια χαρα παμε. Εχω γαλα μια χαρα και το στηθος μιλαμε θα σκισει ολα τα μπλουζακια μου χαχαχα. Αρχιζει και γεμιζει! Αλλα δυστυχως ο μικρος εχασε κ αλλο βαρος και σημερα ηταν 2700γρ. Εχασε μισο κιλο. Ο παιδιατρος μας ειπε να το παλεψουμε ακομα με τον θηλασμο, γιατι βλεπει οτι το γαλα μου ειναι καλο, απλα θελει να θηλαζουμε συνεχεια. Καθε 1,5 ωρα! 

Τα χω δει κωλυομενα με λιγα λογια χαχαχα. Αλλα ενταξει, θα το παλεψω. Αυριο πρεπει να μας ξαναδει ο παιδιατρος να ξαναμετρησουμε βαρος. 

@Nicol_ η αϋπνια το πρωι δεν με ενοχλει καθολου. Μονο το βραδυ γλαρωνω και κοντευω να με παρει ο υπνος με το μωρο πανω μου. Απο την πεμπτη μεχρι σημερα εχω κοιμηθει συνολικα 2 ωριτσες. Νιωθω σωματικα αδυναμη αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα. Οσο τον κοιταζω τον ερωτευομαι και περισσοτερο. 

Αντε αντε να ρθει η σειρα σας να μιλαμε για τα ξενυχτια μας και για την ταλαιπώρια μας οι δολιες οι μανες. Ηδη εχω πολλες αφορμες για να του πεταξω ξερεις ρε τι εχω τραβηξει εγω για σενα???? Για να μου κλεινεις εσυ την πορτα στη μουρη?? Χαχαχα

@Smile89τι λεει συμπεθερα η νυφουλα μου?? Κοντευουμε?

Νανουλα χαιρομαι πολύ που διαβάζω όσα γράφεις γιατί καταλαβαινω ότι παρόλο που είσαι άυπνη είσαι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο! Να το παλέψεις όσο μπορείς με το θηλασμό και θα πάνε όλα καλά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...