Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , nanoula90 είπε:

Απο κατω με κοψανε περισσοτερο απο οτι κοβουν συνηθως αλλα επειδη ηταν τετοια η περιπτωση μου. Τα ραμματα δεν με πονανε σημερα, μονο οι καταραμενες αιμορροϊδες αλλα αντεχω λεω.

Με τον θηλασμο προσπαθουμε να το βρουμε, τον βαζω ολη μερα σχεδον στηθος για να το καταφερουμε. Υπαρχουν αλλα μωρα που το βρισκουν με την πρωτη κ βεντουζαρουν με την πρωτη σωστα, εμενα δεν το χει βρει ακομα. Μια πιπιλαει, μια μονο γλειφει, μια με ποναει αλλα θα το δουλεψουμε κ πιστευω θα το βρουμε.

Σημερα ειμαι πολυ καλα αν κ αϋπνη. Και επισης η κοιλια μ ακομα κουνιεται σαν να ειναι ακομα μεσα το μωρο. Η μητρα κανει συσπασεις για να επανελθει κ τσ οργανα επισης μετακινουνται. Μιλαμε βλεπω την κοιλια μ κ κουνιεται σαν να ειναι ακομα μεσα ο μικρος. Κανει κινησεις μονη της.

Το μπεμπακι δεν εχει ωραριο τρωει σχεδον ολη μερα, μας ειπαν καλο ειναι συχνοι θηλασμοι κ να μην περνανε με τπτ πανω απο 3 ωρες που μενει αταιστο. Ιδανικα θηλαζεις οσο θελει εκεινο. Ολη μερα δλδ χαχαχα.

 

Σε ευχαριστω αγάπη για τις απαντήσεις!  Καλα αυτες τις αιμορροιδες τις έχουμε σίγουρες στον τοκετο?Πωω καθολου δεν θελω..Τι τραβαμε οι ερμες... Πάντως μπραβο σου νανουλα εισαι ντουρασελ! Θα το βρειτε με το θηλασμό σιγουρα. Ειναι ακομα πολυ νωρις και λογικο να θελει καποιο χρονο. Οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου ❤❤❤❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Κ γω στενη αλλα και ο μικρος ειχε μπει στραβα! Ασε, σε καταλαβαινω, ταλαιπωρηθηκα πολυ η αληθεια ειναι, αλλα σιγουρα αξιζε τον κοπο. Σημερα ειμαι μια χαρα!!!! 

Αχ ασε αγαπη μου ειμαι πολυ καψουρα λεμεεεε. Τον εχω ερωτευτει!

Ε οχι και λαμε φιλη. Μονο παγιετα τετοια μερα χαχαχαχα

 

 

 

 

 

Χαχα, γλυκια μου αγελαδιτσα να σαι καλα αγαπη μου. Η μικρη σου πως παει? Ειχαμε νεοτερα? 

Ασε και την εχω βαλει στο ματι. Μου εκανε μελανια καλε στην κοιλια, σοβαρα. Ασχετα που μετα ετρεχα να ζητησω σε ολους τους παρευρισκομενους συγγνωμη γιατι ουτα που θυμαμαι τι τους ελεγα εκεινην την στιγμη χαχαχα. Προκαταβολικα ομως εγω ζητησα συγγνωμη γιατι πρεπει να μουν λιγο οτι να ναι

 

 

Αχ κοριτσια καλες μου φουσκες και ξεφουσκιτσες, σας αγαπω, σας ευχαριστω οοοολες για τις ευχες και ευχομαι ολοψυχα με το καλο και για τα δικα σας μπεμπεδακια.

Δεν προλαβαινω να μπαινω γιατι ειναι πολυ γκρινιαρης ο κυριος, ολη μερα θελει αγκαλια και μονο τη δικη μου, σε αλλον δεν καθεται ο μαμακιας και ολη μερα βυζι. Με εχουν πεθανει οι θηλες μου. 

Μπηκαμε με προκληση, εννοειται καναμε επισκληριδιο την οποια και την λατρεψα! Επισκληριδιος+ nanoula= L.F.E, παω να το γραψω και στα παγκακια χαχαχαχα.

Με την επισκληριδιο δεν καταλαβαινα τπτ, με το που περνουσε η δραση της, μιλαμε πονουσα πολυ, οντως οι πονοι τουλαχιστον αυτοι της προκλησης, στη δικη μου εμπειρια, ηταν σαν πονοι περιοδου αλλα πολυ δυνατοι. Εγω δεν πονουσα πααρα πολυ στην περιοδο εκτος απο την πρωτη μερα, οποτε απο την ωρα που ειχα διαστολη 4 πονουσα ηδη. 

Επισκληριδιο στην επισκληριδιο σε καποια φαση κολλησαμε. Και φοβομασταν οτι θα μπαιναμε με καισαρικη. Αλλα ο καλος μου ο γιατρος μου ειπε δεν απελπιζομαστε. Θα δωσουμε χρονο στο μωρο κ στην μητρα. Ετσι, κατα τις 4 η διαστολη προχωρησε στο 7. Απο κει και περα πονουσα πολυ, αλλα μην μπαινω σε λεπτομερειες και σας τρομαζω, γιατι δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι. Οχι οτι δεν αντεχονται! Μην ακουστω σαν terrorist. Απλα ηταν εντονοι. Μεσα σε λιγα λεπτα εφτασε τελεια διαστολη αλλα ο κεφαλας μου δεν χωραγε και ειχε μπει στραβα στη λεκανη. Οσο κ αν εσπρωχνα αυτος δεν κατεβαινε. Και τελικα βαλαμε βεντουζα και βγηκε. Το δυσκολοτερο δλδ κομματι ειναι οι εξωθησεις οχι οι πονοι που προηγουνται. Αλλα οι εξωθησεις δεν κρατανε πολυ. Σε μενα που ημουν και περιπτωσαρα κρατησαν κανα 45 λεπτο, υπο κανονικες συνθηκες ομως κρατανε κανα 20λεπτο. Οποτε ολη η δουλεια ειναι εκει. 

Το οτι μετα τα ξεχνας ολα, εγω δεν ξεχασα τπτ χαχαχαχα. Αλλα με το που τον βαλανε πανω μου, εριξα τετοιο κλαμα, ετρεχε το δακρυ μονο του. Συγκινηση κοριτσια μου και μονο. 

Σημερα θηλασαμε αρκετα, ακομα βεβαια εχω πρωτογαλα δεν εχει κατεβει το κανονικο, αλλα θηλαζουμε αποκλειστικα προς το παρον και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι. Δυσκολευομαστε λιγο με το πιασιμο της θηλης και εχει γκρινια, αλλα θα το βρουμε θεωρω.

@Beboula25 εισαι κορμαρα. Ασε τον τρελογιατρο να λεει τα δικα του. Εγω θα του απαντουσα γιατρε τα λογια σου με καιν, γιατι ειμαι μανεκεν χαχαχαχα.

Ειμαι εντελως αϋπνη, δεν εχω κλεισει ματι, αλλα ακομα ειμαι ντουρασελ. Να ναι καλα τα χαπακια της ecstasy χαχαχΧα, πλακα κανω εε.

@ΦαιηΚατς απαστραπτουσα φιλη μου εννοειται. Αλλα μετα τον τοκετο. Εκει ημουν λιγο σαν τον κωλο της μαιμους χαχαχα.

Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!!!! Ολες ομως!! Ειμαι φουλ ερωτευμενη, θα το νιωσετε και σεις. Ειναι απιθανο συναισθημα!

Ευχαριστω πολυυυ γειτονο-πληκτη μου καλη!!! 

 Χαχαχα κοριτσάκι μου είσαι θεα!! Τι να πρώτο σχολιάσω δεν υπάρχεις αλήθεια σε χαίρομαι και σε πάω τόσο πολυυ!! Χαίρομαι που είσαι τόσο ευδιάθετη μπράβο κοριτσαρα μου!  Και φυσικά μεγάλη καψούρα με τον γιο!!! Όσο για την απάντηση τρελαίνομαι θα την δώσω κανονικά Χαχαχα!! Σε φιλώ αγαπημένη και πολλά φιλάκια στον μπεμπακο δώστου πολλες αγκαλιές!!❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε? Εμεις σταθερα στα ιδια ειμαστε προς το παρον. Να ρωτησω λιγο τις παλιες μανουλες σημερα σαραντησα τα λοχεια ειχαν σταματησει εδω κ πολυ καιρο μονο λιγη βλεννα ειχα κ γενικα ουτε στην αρχη ειχα πολυ αιμα. οταν πηγα στο γυναικολογο για το τσεκ των σαραντα ημερων ειδαμε οτι εχει μεινει αρκετο αιμα μεσα ακομα κ μου ειπε να ριχνω αρκετο νερο ζεστο στην κοιλια μου στο μπανιο κ να κανω κ μασαζ προς τα κατω για να αρχισει να φευγει κ μου ειπε οτι οταν ερθει μια καλη περιοδος να παω να με ξαναδει αν καθαρισα. Το θεμα ειναι οτι απο χθες το πρωι ειχα λιγο αιμα ροζ κ μετα τον γιατρο αυξήθηκε να ηρθε η περίοδος η να ειναι το αιμα που ειχε μεινει μεσα δεν εχω πονους περιοδου κ μπερδευτηκα 

Βασω μου αν και δεν γνωριζω να σου πω, αλλα λογικα φεύγει αυτο το αιμα που πρεπει να φυγει,όπως σου ειπε ο γιατρος. Εσυ κανεις αυτο με το ζεστο ντους που σου ειπε? Λογικα αυτο έπρεπε να συμβει


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έχω πέσει κάπως κ έχω αγχωθεί λιγάκι. Έκανα μπάνιο και αφού πάω να ντυθώ σκύβοντας βλέπω κάτω στο πάτωμα μια σταγονιτσα αίμα. Κοιτάζω από κάτω μου κοίταξα παντού δεν έβγαζα από κάπου ομως προφανέστατα ήταν από κάτω μου γιατί ήταν ακριβως κάτω από εκεί που στεκόμουν. Εκτός αυτού έχω αρκετες ενοχλήσεις κ πονακια κ σαν κάψιμο στην κοιλιά. Πριν από αυτό εν τω μεταξύ ένιωσα ένα πολύ δυνατό τσιμπημα στην κοιλιά στο κέντρο. Ξάπλωσα κ πήρα την μαία να ρωτήσω να πατώ προγεστερονη κ είπε ναι να το παρακολουθήσω αν δω αίμα να παρω κατευθείαν. Προς το παρόν ευτυχώς καθαρή μόνο πονακια 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε? Εμεις σταθερα στα ιδια ειμαστε προς το παρον. Να ρωτησω λιγο τις παλιες μανουλες σημερα σαραντησα τα λοχεια ειχαν σταματησει εδω κ πολυ καιρο μονο λιγη βλεννα ειχα κ γενικα ουτε στην αρχη ειχα πολυ αιμα. οταν πηγα στο γυναικολογο για το τσεκ των σαραντα ημερων ειδαμε οτι εχει μεινει αρκετο αιμα μεσα ακομα κ μου ειπε να ριχνω αρκετο νερο ζεστο στην κοιλια μου στο μπανιο κ να κανω κ μασαζ προς τα κατω για να αρχισει να φευγει κ μου ειπε οτι οταν ερθει μια καλη περιοδος να παω να με ξαναδει αν καθαρισα. Το θεμα ειναι οτι απο χθες το πρωι ειχα λιγο αιμα ροζ κ μετα τον γιατρο αυξήθηκε να ηρθε η περίοδος η να ειναι το αιμα που ειχε μεινει μεσα δεν εχω πονους περιοδου κ μπερδευτηκα 

Βασω μου καταρχήν χαίρομαι για την μπεμπα! Τώρα για το θέμα αυτό δεν έχω άποψη για τα λοχεία μόνο για το ότι μενει αιμΑ μέσα μου έχει συμβεί και κάνει κάτι τέτοια παλαβά να ματώνει. Ειδικά αν σε πίεσε ο γιατρος. Όντως με μια καλή περιοδο θα καθαρίσεις. Δες το αυτές τις μερες και μόλις περάσει ξανά πήγαινε να σε δει. 

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μπεμπουλα μου μπαμπατσικος ο μπεμπης σου..εμενα ηταν μονο 180γρ η μικρη πριν 2 βδομαδες βεβαια π την ειδα..αλλα και μενα ηταν μπρουμυτα κ δεν μου εκανε την τιμη να την δουμε..εγω παλι καλα εχω παρει μονο 4κιλα προς το παρον και δν μπορω να πω οτθ δεν τρωω..προς το παρον εχω να κανω παλι κατι εξετασεις και σε δυο βδομαδες θα παω να δω παλι την μπέμπα...χιχι

Ναι αγαπη μου την είδες πιο νωρις θα έχει πάρει τώρα κι’άλλο. Άλλωστε είναι  κοριτσάκι θέλει να είναι πιο μινιόν Χαχα!Απο κιλά είμαι εντάξει άσχετα που πήρα οχτώ ισως επειδή έχω πάρει μόνο στην μέση κοιλιτσα κ τέτοια.Ασε που το προτιμω από τα 48 μισή μερίδα ήμουν. Έχω και εγω λιγες εξετασεις αλλα μετά τις γιορτές τώρα . Άσε έχω στενοχωρηθεί που νομίζω ότι εβγαλα αίμα ρε Δήμητρα κ έχω πονακια. Τέλος πάντων μακάρι να μην είναι κάτι. Ερωτα και εσυ με την μπεμπα εε;:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσια έχω πέσει κάπως κ έχω αγχωθεί λιγάκι. Έκανα μπάνιο και αφού πάω να ντυθώ σκύβοντας βλέπω κάτω στο πάτωμα μια σταγονιτσα αίμα. Κοιτάζω από κάτω μου κοίταξα παντού δεν έβγαζα από κάπου ομως προφανέστατα ήταν από κάτω μου γιατί ήταν ακριβως κάτω από εκεί που στεκόμουν. Εκτός αυτού έχω αρκετες ενοχλήσεις κ πονακια κ σαν κάψιμο στην κοιλιά. Πριν από αυτό εν τω μεταξύ ένιωσα ένα πολύ δυνατό τσιμπημα στην κοιλιά στο κέντρο. Ξάπλωσα κ πήρα την μαία να ρωτήσω να πατώ προγεστερονη κ είπε ναι να το παρακολουθήσω αν δω αίμα να παρω κατευθείαν. Προς το παρόν ευτυχώς καθαρή μόνο πονακια 

Βασω μου καταρχήν χαίρομαι για την μπεμπα! Τώρα για το θέμα αυτό δεν έχω άποψη για τα λοχεία μόνο για το ότι μενει αιμΑ μέσα μου έχει συμβεί και κάνει κάτι τέτοια παλαβά να ματώνει. Ειδικά αν σε πίεσε ο γιατρος. Όντως με μια καλή περιοδο θα καθαρίσεις. Δες το αυτές τις μερες και μόλις περάσει ξανά πήγαινε να σε δει. 

Ναι με πιεσε κ το ψιλοπειραξε κ με τον κολποδιαστολεα για να αρχισει να φευγει θσ δω πως θα συνεχισει κ ποσες μερες θα κρατησει κ θα παω

 

πρίν από 23 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βασω μου αν και δεν γνωριζω να σου πω, αλλα λογικα φεύγει αυτο το αιμα που πρεπει να φυγει,όπως σου ειπε ο γιατρος. Εσυ κανεις αυτο με το ζεστο ντους που σου ειπε? Λογικα αυτο έπρεπε να συμβει

Ναι το ξεκινησα απο χτες που μου το ειπε κ μασαζακι αλλα βοηθαει κ το θηλαστρο οταν το χρησιμοποιω μετα βγαινει αρκετο προκαλει συσπασεις ο θηλασμος απο οτι μου ειπε κ βοηθαει κατι τετοιο μου ειπε δε θυμαμαι ακριβως

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσια έχω πέσει κάπως κ έχω αγχωθεί λιγάκι. Έκανα μπάνιο και αφού πάω να ντυθώ σκύβοντας βλέπω κάτω στο πάτωμα μια σταγονιτσα αίμα. Κοιτάζω από κάτω μου κοίταξα παντού δεν έβγαζα από κάπου ομως προφανέστατα ήταν από κάτω μου γιατί ήταν ακριβως κάτω από εκεί που στεκόμουν. Εκτός αυτού έχω αρκετες ενοχλήσεις κ πονακια κ σαν κάψιμο στην κοιλιά. Πριν από αυτό εν τω μεταξύ ένιωσα ένα πολύ δυνατό τσιμπημα στην κοιλιά στο κέντρο. Ξάπλωσα κ πήρα την μαία να ρωτήσω να πατώ προγεστερονη κ είπε ναι να το παρακολουθήσω αν δω αίμα να παρω κατευθείαν. Προς το παρόν ευτυχώς καθαρή μόνο πονακια 

Βασω μου καταρχήν χαίρομαι για την μπεμπα! Τώρα για το θέμα αυτό δεν έχω άποψη για τα λοχεία μόνο για το ότι μενει αιμΑ μέσα μου έχει συμβεί και κάνει κάτι τέτοια παλαβά να ματώνει. Ειδικά αν σε πίεσε ο γιατρος. Όντως με μια καλή περιοδο θα καθαρίσεις. Δες το αυτές τις μερες και μόλις περάσει ξανά πήγαινε να σε δει. 

Μηπως κουραστηκες? Κατσε ξαπλα κ αυριο κ το παρακολουθεις μην ανχωνεσαι αφου πηρες κ την προγεστερονη ολα καλα θα είναι 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ναι με πιεσε κ το ψιλοπειραξε κ με τον κολποδιαστολεα για να αρχισει να φευγει θσ δω πως θα συνεχισει κ ποσες μερες θα κρατησει κ θα παω

 

Ναι το ξεκινησα απο χτες που μου το ειπε κ μασαζακι αλλα βοηθαει κ το θηλαστρο οταν το χρησιμοποιω μετα βγαινει αρκετο προκαλει συσπασεις ο θηλασμος απο οτι μου ειπε κ βοηθαει κατι τετοιο μου ειπε δε θυμαμαι ακριβως

Μηπως κουραστηκες? Κατσε ξαπλα κ αυριο κ το παρακολουθεις μην ανχωνεσαι αφου πηρες κ την προγεστερονη ολα καλα θα είναι 

Πιθανότατα που σε πίεσε να βοήθησε να κατέβει. Το είχε κάνει τότε ο γιατρος που έβλεπα με πίεσε πολύ και χαμηλά και μετά από κάποια ώρα κατέβασα αίμα με ποσότητα σαν περιοδου. Όλα καλα να είναι μην σε φοβίζει θα καθαρισει. 

Δεν κουράστηκα μόνο το απόγευμα σήκωσα βάρος κ ανέβηκα σκάλες.Θα συνεχίσω προληπτικά και βλέπουμε. Δεν ξέρω τελικά τι γίνεται κ από που βγήκε αυτή η σταγόνα γιατί έβαλα αμεσως το δάχτυλο μου εξωτερικά κ ήμουν καθαρή. Απλά λέω πως ήταν από κάτω επειδή δεν βρίσκω από που αλλου μπορεί να ήταν κ επειδή έχω κ τα μικρό πονακια. Περίεργα πράγματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστω αγάπη για τις απαντήσεις!  Καλα αυτες τις αιμορροιδες τις έχουμε σίγουρες στον τοκετο?Πωω καθολου δεν θελω..Τι τραβαμε οι ερμες... Πάντως μπραβο σου νανουλα εισαι ντουρασελ! Θα το βρειτε με το θηλασμό σιγουρα. Ειναι ακομα πολυ νωρις και λογικο να θελει καποιο χρονο. Οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου ❤❤❤❤

Nicol  μου στο πρώτο μου παιδάκι ειχα βγάλει και εγώ πολλές αιμορροιδες ενώ δεν είχα θέμα πριν. Αφού και μενα με κοψανε από κάτω αλλά σκέψου ότι δε πόνουσα στα ράφια τα και πόνουσαν οι αιμορροιδες.... Άσε πολύ πίκρα.... Βγαίνουν από την πίεση και το σφιξημο την ώρα της γεννας... Από την δύναμη που βάζεις να βγει το μωράκι.... Εγώ είχα και πρίσμενα ματιά και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε είναι από την πίεση που έβαλες... Είναι αυτό που λένε μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω.... Αλλά μόλις βλέπεις το μπουμπουκακι σου τα ξεχνάς όλα..... Αυτό έχει σημασία... Γιαυτό τα κάνεις όλα..... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Elpida88 είπε:

Nicol  μου στο πρώτο μου παιδάκι ειχα βγάλει και εγώ πολλές αιμορροιδες ενώ δεν είχα θέμα πριν. Αφού και μενα με κοψανε από κάτω αλλά σκέψου ότι δε πόνουσα στα ράφια τα και πόνουσαν οι αιμορροιδες.... Άσε πολύ πίκρα.... Βγαίνουν από την πίεση και το σφιξημο την ώρα της γεννας... Από την δύναμη που βάζεις να βγει το μωράκι.... Εγώ είχα και πρίσμενα ματιά και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε είναι από την πίεση που έβαλες... Είναι αυτό που λένε μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω.... Αλλά μόλις βλέπεις το μπουμπουκακι σου τα ξεχνάς όλα..... Αυτό έχει σημασία... Γιαυτό τα κάνεις όλα..... 

Ελπιδα σε ευχαριστω για την απάντηση. Δηλαδη αυτο συμβαίνει στις περισσοτερες περιπτωσεις? Τι να κανουμε θα το αντεξουμε και αυτο :-P

@Beboula25 εισαι σιγουρη οτι ηταν απο τον κολπο? Μηπως έχεις αιμορροιδες? Μηπως ειχες παει τουαλετα πριν?  Θα μπορούσε να ειναι κατι αλλο. Μια φορα εγω ειδα αιμα στο καπακι της τουαλετας και τρομαξα. Σκουπιστηκα αλλα δεν ειχα κατι. Τελικα επειδη ειχαν σκασει τα χερια μου,ειχαν ματωσει σε ενα σημειο και ετσι οπως πήγα να σκουπίστω ακουμπησα τη λεκανη και ηταν απο εκει το αιμα. Μήπως ειναι κατι αλλο?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κωνσταντίνα μου εγω ειχα 39 αιματοκριτη και πριν κανενα 2μηνο στις εξετάσεις ηταν 33. Τοτε μου εγραψε σιδηρο ο γιατρός και σε 2 μήνες πηγε 36. Φροντισε να παιρνεις παντα το σιδηρο σου με φυσικό χυμο πορτοκαλι γιατι Ετσι αυξανεται η απορρόφηση του. Θα δεις διαφορά 

Έτσι παίρνω το σίδηρο και πέφτει δεν ξέρω γτ και δεν χάνω και τα χάπια τι να πω δεν ξέρω..μακάρι να ανέβει..σε ευχαριστώ πολυυυ

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Και εγω να σε αγχωσω θέλω Χαχαχ! Μετην καλή εννοια!! Εννοω για να μην παρεξηγηθώ ότι ναιιι τρώγε και Πινε τον σίδηρο σου και χυμούς να συνελθει λιγάκι εντάξει;; Πρέπει να σε προσέχουμε είσαι η μικρή μας!!:)

Χαχαχαχαχα και χυμό πίνω και τρώω καλά αλλά όλο πέφτει η βλακειααα

Χιχιχιχι νιιιιι ❤️

 

Κοριτσιαααααα πριν λίγο μου έστειλε η γιατρός μου τα τελικά αποτελέσματα της αμνιο και ο πρίγκιπας μου είναι υγιέστατος!!!!!!!? Είμαι τόσο πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηη!!! 

Σας εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! 

  • Μου αρέσει 6

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Πιθανότατα που σε πίεσε να βοήθησε να κατέβει. Το είχε κάνει τότε ο γιατρος που έβλεπα με πίεσε πολύ και χαμηλά και μετά από κάποια ώρα κατέβασα αίμα με ποσότητα σαν περιοδου. Όλα καλα να είναι μην σε φοβίζει θα καθαρισει. 

Δεν κουράστηκα μόνο το απόγευμα σήκωσα βάρος κ ανέβηκα σκάλες.Θα συνεχίσω προληπτικά και βλέπουμε. Δεν ξέρω τελικά τι γίνεται κ από που βγήκε αυτή η σταγόνα γιατί έβαλα αμεσως το δάχτυλο μου εξωτερικά κ ήμουν καθαρή. Απλά λέω πως ήταν από κάτω επειδή δεν βρίσκω από που αλλου μπορεί να ήταν κ επειδή έχω κ τα μικρό πονακια. Περίεργα πράγματα 

Το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι τπτ αλλα γενικα προσεχε πολυ τα βαρη ξεκουρασου κ ολα καλα θα ειναι

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έτσι παίρνω το σίδηρο και πέφτει δεν ξέρω γτ και δεν χάνω και τα χάπια τι να πω δεν ξέρω..μακάρι να ανέβει..σε ευχαριστώ πολυυυ

Χαχαχαχαχα και χυμό πίνω και τρώω καλά αλλά όλο πέφτει η βλακειααα

Χιχιχιχι νιιιιι ❤️

 

Κοριτσιαααααα πριν λίγο μου έστειλε η γιατρός μου τα τελικά αποτελέσματα της αμνιο και ο πρίγκιπας μου είναι υγιέστατος!!!!!!!? Είμαι τόσο πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηη!!! 

Σας εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! 

Μπραβο κοπελα μου πολυ χαιρομαι!! Για το σιδηρο μην ανχωνεσαι θα το φτιαξετε εγω επαιρνα τρεις φορςς τη μερα κ παλι στο 28 ηταν ενω πριν ειχα 40 ειχα παει κ σε αιματολογο αλλα δεν ανχωθηκε μου ειπε οτι ειναι οκ .κρατας τις ωρες που πρεπει με τα γευματα πριν κ μετα το σιδηρο?

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Vasoth. είπε:

Το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι τπτ αλλα γενικα προσεχε πολυ τα βαρη ξεκουρασου κ ολα καλα θα ειναι

Μπραβο κοπελα μου πολυ χαιρομαι!! Για το σιδηρο μην ανχωνεσαι θα το φτιαξετε εγω επαιρνα τρεις φορςς τη μερα κ παλι στο 28 ηταν ενω πριν ειχα 40 ειχα παει κ σε αιματολογο αλλα δεν ανχωθηκε μου ειπε οτι ειναι οκ .κρατας τις ωρες που πρεπει με τα γευματα πριν κ μετα το σιδηρο?

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά!! εσείς πώς πάτε; 

Τι εννοείς με τα γεύματα πριν και μετά;δεν μου έχουν πει κατι


 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ειχατε προχωρησει διαδικασιες??? Η οχι ακομα? Τι να πω κοριτσι μου, ευχομαι να ειναι ολα καλα. 

Καλημερα σε 7 μέρες ήταν η βάπτιση όλα έτοιμα τα έχω. Δεν ξέρω τι θα γίνει είναι όλα στον αέρα. Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Να δώσεις ένα φιλάκι στον μπεμπουλη από μένα και ένα από τηνμπεμπα!!!!! 

 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά!! εσείς πώς πάτε; 

Τι εννοείς με τα γεύματα πριν και μετά;δεν μου έχουν πει κατι

Αν εχεις φαει κάτι θα το παιρνεις μετα απο μια ωρα εκτος απο γαλακτοκομικά που θελει μετα απο δυο ωρες κ οταν το παιρνεις παλι δε τρως για μθα ωρα τπτ εκτος απο χυμο πορτοκάλι οποτε κοιτα να τον παίρνεις μια ωρα μετα απο γεύμα η πριν κ επίσης δε πρεπει να εχεις παρει την ιδια ωρα κοντα ασβεστιο η φυλικο γιατί δε γινεται σωστη απορρόφηση 

Εμεις σταθερα ειμαστε τωρα αυτες τις μερες δεν εχει αλλαξει κατι ουτε προς το καλυτερο κ ευτυχως ουτε προς το χειροτερο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια έχω πέσει κάπως κ έχω αγχωθεί λιγάκι. Έκανα μπάνιο και αφού πάω να ντυθώ σκύβοντας βλέπω κάτω στο πάτωμα μια σταγονιτσα αίμα. Κοιτάζω από κάτω μου κοίταξα παντού δεν έβγαζα από κάπου ομως προφανέστατα ήταν από κάτω μου γιατί ήταν ακριβως κάτω από εκεί που στεκόμουν. Εκτός αυτού έχω αρκετες ενοχλήσεις κ πονακια κ σαν κάψιμο στην κοιλιά. Πριν από αυτό εν τω μεταξύ ένιωσα ένα πολύ δυνατό τσιμπημα στην κοιλιά στο κέντρο. Ξάπλωσα κ πήρα την μαία να ρωτήσω να πατώ προγεστερονη κ είπε ναι να το παρακολουθήσω αν δω αίμα να παρω κατευθείαν. Προς το παρόν ευτυχώς καθαρή μόνο πονακια 

Βασω μου καταρχήν χαίρομαι για την μπεμπα! Τώρα για το θέμα αυτό δεν έχω άποψη για τα λοχεία μόνο για το ότι μενει αιμΑ μέσα μου έχει συμβεί και κάνει κάτι τέτοια παλαβά να ματώνει. Ειδικά αν σε πίεσε ο γιατρος. Όντως με μια καλή περιοδο θα καθαρίσεις. Δες το αυτές τις μερες και μόλις περάσει ξανά πήγαινε να σε δει. 

Ναι αγαπη μου την είδες πιο νωρις θα έχει πάρει τώρα κι’άλλο. Άλλωστε είναι  κοριτσάκι θέλει να είναι πιο μινιόν Χαχα!Απο κιλά είμαι εντάξει άσχετα που πήρα οχτώ ισως επειδή έχω πάρει μόνο στην μέση κοιλιτσα κ τέτοια.Ασε που το προτιμω από τα 48 μισή μερίδα ήμουν. Έχω και εγω λιγες εξετασεις αλλα μετά τις γιορτές τώρα . Άσε έχω στενοχωρηθεί που νομίζω ότι εβγαλα αίμα ρε Δήμητρα κ έχω πονακια. Τέλος πάντων μακάρι να μην είναι κάτι. Ερωτα και εσυ με την μπεμπα εε;:wub:

Μην ανησυχεις αλλωστε ειδες μονο κια σταγονιτσα δεν ξαναειδες ε?κ εγω καμια φορα εχω κατι σουβλιες και γενικα ανυσηχω αν ολα ειναι καλα αλλα απο την αλλη σκεφτομαι ολα καλα θα πανε...απο εξετασεις εκανα γλυκοζιλιωμενη αλλα επειδη κατι βγηκε παλι στην εξεταση με τα ουρα θα κανω σημερα επανληπτικες κ για μεγαλοκυτταροιο..μην αγχνωνεσαι ολα καλα...αν νιωθεις κιολας οτι σε κλωτσαει να μην ανησυχεις..εγω την νιωθω αρκετές φορες τη μερα

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έτσι παίρνω το σίδηρο και πέφτει δεν ξέρω γτ και δεν χάνω και τα χάπια τι να πω δεν ξέρω..μακάρι να ανέβει..σε ευχαριστώ πολυυυ

Χαχαχαχαχα και χυμό πίνω και τρώω καλά αλλά όλο πέφτει η βλακειααα

Χιχιχιχι νιιιιι ❤️

 

Κοριτσιαααααα πριν λίγο μου έστειλε η γιατρός μου τα τελικά αποτελέσματα της αμνιο και ο πρίγκιπας μου είναι υγιέστατος!!!!!!!? Είμαι τόσο πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηη!!! 

Σας εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! 

Τελεια....συγχαρητηρια..φοβερα νεα μας ειπες να ξεκινησει η μερα μας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έτσι παίρνω το σίδηρο και πέφτει δεν ξέρω γτ και δεν χάνω και τα χάπια τι να πω δεν ξέρω..μακάρι να ανέβει..σε ευχαριστώ πολυυυ

Χαχαχαχαχα και χυμό πίνω και τρώω καλά αλλά όλο πέφτει η βλακειααα

Χιχιχιχι νιιιιι ❤️

 

Κοριτσιαααααα πριν λίγο μου έστειλε η γιατρός μου τα τελικά αποτελέσματα της αμνιο και ο πρίγκιπας μου είναι υγιέστατος!!!!!!!? Είμαι τόσο πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηη!!! 

Σας εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! 

Μπραβο Κωνσταντίνα πολυ ευχαριστα τα νεα!! Συγχαρητήρια! ! ❤❤❤

Οσο για το σίδηρο ειναι κ αυτο που λεει η βασω. Παντα με αδειο στομαχι

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...