Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , mama16 είπε:

Προφανώς θα είσαι στο επίπεδο 1.. Πάντως δεν είναι τπτ, μπορεί κ άλλες εγκυμονούσες να έχει γεράσει ελαφρώς ο πλακούντας απλά να μην το ξέρουν!

Μακάρι να μείνει έτσι όπως είναι τουλάχιστον..σε ευχαριστώ αγαπη

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι ρε αγαπη έτσι πιστεύω.

Κοιτα οι γιατροί μας τα λένε έτσι χοντρά για να προσέχουμε αλλιως δεν παίρνουμε χαμπάρι καταλαβες; Και επειδή όντως στην εγκυμοσυνη πέφτει πολύ ο αιματοκρίτης δεν στο λέει έτσι είναι αλήθεια πως μπορεί να χρειαστεί. Τρώγε ότι σου είπε κ Πινε χυμο πορτοκαλι μετά από γεύμα με κρεας ή οτιδήποτε έχει σίδηρο για να γίνεται καλύτερη η απορρόφηση.  

Μακάρι αγάπη γτ αλήθεια με αγχώσε και φοβήθηκα λιγάκι η αλήθεια είναι αλλά ότι περνάει από το χέρι Μ θα το κάνω...

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..δεν Μ είπε πόσο είναι οπότε αφού δεν αγχώθηκε υποθέτω ότι δεν είναι πολύ..

επίσης σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από γενική ούρων και αίματος όλα καλά εκτός από τον αιματοκρίτη..ξεκίνησα με 42 και τώρα είναι 30 Μ είπε πως πέφτει πολύ γρήγορα από την στιγμή που δεν έχω αναιμία στίγμα κλπ..Μ είπε να τρώω 5-6 φορές την εβδομάδα κόκκινο κρέας και θα αλλάξουμε το σίδηρο σε πόσιμο

Με αγχώσε η χαζή γτ λέει άμα πάμε έτσι μέχρι να γεννήσω θα έχει πέσει στο 26 ο αιματοκρίτης και θα χρειαστώ μετάγγιση

ΕΛΕΟΣ!!!

Εγώ επειδή είμαι αδύνατη όπως σ είπα αρκετά ένιωσα τον μπέμπη από την 14 εβδομάδα και η γιατρός με έβγαζε τρελή..αφού λες ότι είναι το μικρακι σου είναι αυτό!!

Καλά αποτελέσματα περιμένουμε να μας πεις..είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι τέλεια!!

Κωνσταντίνα μου εγω ειχα 39 αιματοκριτη και πριν κανενα 2μηνο στις εξετάσεις ηταν 33. Τοτε μου εγραψε σιδηρο ο γιατρός και σε 2 μήνες πηγε 36. Φροντισε να παιρνεις παντα το σιδηρο σου με φυσικό χυμο πορτοκαλι γιατι Ετσι αυξανεται η απορρόφηση του. Θα δεις διαφορά 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Μακάρι να μείνει έτσι όπως είναι τουλάχιστον..σε ευχαριστώ αγαπη

Μακάρι αγάπη γτ αλήθεια με αγχώσε και φοβήθηκα λιγάκι η αλήθεια είναι αλλά ότι περνάει από το χέρι Μ θα το κάνω...

Και εγω να σε αγχωσω θέλω Χαχαχ! Μετην καλή εννοια!! Εννοω για να μην παρεξηγηθώ ότι ναιιι τρώγε και Πινε τον σίδηρο σου και χυμούς να συνελθει λιγάκι εντάξει;; Πρέπει να σε προσέχουμε είσαι η μικρή μας!!:)

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Νανουλα μου μου θυμισες την πρωτη μου γέννα...έτσι και εγώ τόσες ώρες είχα κάνει και είχα μια που μου πατούσε την κοιλιά με τον αγκώνα και μου είχε ανεβάσει το αίμα στο κεφάλι....επισκληριδιος δε με έπιασε και ο μικρός να είναι 3 κιλά και να μην βγαίνει με τίποτα....δεν είχε μεγάλο κεφάλι αλλά ήμουν πολύ στενή...άσε ελπίζω να μην είναι και η δεύτερη έτσι γιατί είχα περάσει πολύ πόνο....λέω στον άντρα μου μόλις βγήκα ...μην μου ζητήσεις να κάνουμε δεύτερο...δεν πρόκειται...αλλά μετά από 2 μήνες το είχα ξεπεράσει ήδη....είναι γλυκός πόνος τελικά ....να σου ζήσει κοπέλα μου ο παίδαρος.....να τον δεις όπως επιθυμείς.....όταν θα τον πάρεις αγκαλίτσα τώρα θα τα ξεχάσεις όλα.....

Κ γω στενη αλλα και ο μικρος ειχε μπει στραβα! Ασε, σε καταλαβαινω, ταλαιπωρηθηκα πολυ η αληθεια ειναι, αλλα σιγουρα αξιζε τον κοπο. Σημερα ειμαι μια χαρα!!!! 

23 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Αγαπηηηηηηηηηηη!!!Να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!!! Να ειναι γερος!! Χαρηκα παρα πολυ!!! Πως εισαι ? Εκανες επισκληριδιο τελικα?? Οταν βρεις χρονο πες μας καμια λεπτομερεια..Πω πω σαν ψεμα μου φαινεται!! Να πανε ολα τελεια και με το θηλασμο ευχομαι αγαπη περιμενουμε νεα σου!!! :wub:

Αχ ασε αγαπη μου ειμαι πολυ καψουρα λεμεεεε. Τον εχω ερωτευτει!

23 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Να σου ζήσει μικρή μου αγελαδιτσα!!!! Να είναι πάντα καλά το καμάρι σου! Πώς είσαι εσύ;;; Φόρεσες τα λαμε σου και τα τσοκαρακια με τις φούντες;;; Είσαι απαστράπτουσα;;;; Πες τα ολαααα!!!!

Ε οχι και λαμε φιλη. Μονο παγιετα τετοια μερα χαχαχαχα

23 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πήγαν είδες. Δεν ήταν τίποτα βγήκε τι θα έκανε ο παίδαρος.να σου ζήσει ο μπεμπακος!!!!! 

 

23 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Συγχαρητηρια να σας ζησει ο μπεμπαρος να ναι υγιης και να τρωει ολο του το φαγακι!!!!

 

22 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου! Να είναι πάντα υγιής και καλοτυχος! 

 

22 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια όμορφα!!

@nanoula90 τρελλιαρα μου να σας ζήσει!!! Πάντα γερος να ειναι και πολυυυυ  ευτυχισμένος και εσείς μαζί του!!! Σιδερένια και εσυ αγαπη μου πολλά φιλάκια και στους δυο!! καλή του όρεξη!!❤️

Ειδα τον μπεμπακο αλλα δεν μας έκανε την τιμή να γυρίσει ήταν μπρούμυτα κοιμόταν μάλλον γιατί με πίεζε ο γιατρος και αυτός τίποτα δεν γούσταρε να αλλάξει θέση χααχ.. Δόξα τω Θεό όλα καλα! Στον υπέρηχο τον δείχνει μια εβδομάδα μεγαλύτερο και το βάρος του  250γρ. Είχα και την μαμα μου μαζί κ ξετρελάθηκε της τα εξηγούσε και ο γιατρος όλα αναλυτικά. Εγω συν 8 κιλά και μου είπε σε ένα μην να μήνα που θα πάμε πάλι να μην έχω πάρει αλλα. Η μαία αυστηρή είπε μόνο ψητά και σαλάτα. Αλλα δεν λέει που ήμουν 48 κιλά. δλδ ρε κοριτσια πήγα 56 τα και κανονικά μου είναι κοντά 52. 

 

 

22 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακι μου γεια σου.Με το καλο το μωρακι σου.Λυπαμαι για τα μωρακια που εχασες.Λογικο να αγχωνεσαι.Ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι καλα.Ειναι και το πιο πιθανο.Εγω μετα την αμνιοπαρακεντηση ειχα λιγα πονακια.Αυτο που με αγχωσε ηταν οτι μετα για πολλες ωρες το μωρο κουνιοταν και κλωτσουσε συνεχεια και φοβομουν μην επαθε κατι.Μου χαν πει 1 24ωρο χαλαρα οχι ξαπλα και τιποτε αλλο αλλα εγω 1 24 ωρο σηκωνομουν μονο για τουαλετα και αλλες 2 μερες χαλαρα.Ευτυχως ολα καλα.Δεν πηρα αντιβιωση

Να σου ζησει κοριτσακι μου. Μπραβο το ζουζουνακι μια χαρα βγηκε.

 

22 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Να σας ζησει κοριτσακι μου να είναι γερο κ τυχερο!! Εννοείται περιμενουμε αναλυτικη περιγραφη του τοκετου σου οταν μπορεσεις! Καλους θηλασμους κ καλη ανατροφή! Ετσι νιωθω κ εγω οταν βγαζω το γαλα αγελαδιτσα χαχα!! 

Χαχα, γλυκια μου αγελαδιτσα να σαι καλα αγαπη μου. Η μικρη σου πως παει? Ειχαμε νεοτερα? 

19 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Που σαι συ βρε αγαπήηηηηη!!!!????

Η αλήθεια είναι πώς αν δεν έκανε θα σε βοηθούσε πολύ αυτό. Το νοιώθεις το μωρό που κλωτσά ε? Σκέψου ένα πλασματακι μέσα σου να του στέλνεις όλον αυτό τον καπνό. Δύο πράγματα που έχω ακούσει εγώ και με έχουν σοκάρει είναι 1) το μωρό μόνο εισπνέει δεν εμπνέει οπότε ένα τσιγάρο για εμάς είναι 500 για αυτά και 2) και μόνο στην σκέψη θέλω να κάνω τσιγάρο και θα το κάνω ανεβαίνουν οι παλμοί τής καρδιάς του. Τώρα αλήθεια η ψέμα? Δεν ξέρω. εγώ τα σκεφτόμουν και με βοήθησε αυτό. Επίσης σκέφτομουν πώς ανμε βρει τίποτα και κάπνιζα η έπινα ακόμη και να μην έφταιγε κάτι από αυτά εγώ θα έλεγα λές να ήταν αυτό??? Οπότε λέω πρέπει να κάνω το καλύτερο. Καταλάβαινεις πώς το λέω. Προσπάθησε κι άλλο σταματά το !

Γαμπρεεεεεεεε μου ήρθες βρε???? Επιτέλους......κι έλεγα γιατί κλωτσαει όλη μέρα η δικιά μου χαχα. 

Να σας ζήσει το κουκλί σας, γερό και καλότυχο να είναι!!!!

Εννοείται και περιμένουμε λεπτομέρεια όταν μπορέσεις......Με τον δικό σου μοναδικό τρόπο ..... ξέρεις.......

Τα στοιχεία της κυρίας που σε πιέζε στείλε μου....... Θα την κανονίσουμε........ Χαχαχα

Θα σε ενημερώσω για την νυφη σου αύριο τι κάνει.....

Τρελή!!!!

Μπράβο κορίτσι μου, τι ωραία!!!!

Αμαν πια με αυτά τα κιλά.... μας έφαγαν τα συκωτια!!!!

Ασε και την εχω βαλει στο ματι. Μου εκανε μελανια καλε στην κοιλια, σοβαρα. Ασχετα που μετα ετρεχα να ζητησω σε ολους τους παρευρισκομενους συγγνωμη γιατι ουτα που θυμαμαι τι τους ελεγα εκεινην την στιγμη χαχαχα. Προκαταβολικα ομως εγω ζητησα συγγνωμη γιατι πρεπει να μουν λιγο οτι να ναι

13 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Να σας ζήσει! Γερός κ καλότυχος να είναι καλή υπομονή από δω κ πέρα! 

 

9 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Έχω κάνει κ εγώ αμνιοπαρακέντηση στο παρελθόν, φαντάζομαι ότι αγχώνεσαι αλλά σκέψου ότι είναι μια εξέταση που οι γιατροί την κάνουν εκαντοντάδες φορές.. όλα καλά θα πάνε. @Κωνσταντίνα16 στο πρώτο μου παιδάκι κ εμένα ο πλακούντας είχε γεράσει πρόωρα αλλά είχα κ αλλά προβλήματα. Αλλά υπάρχουν διάφορα επίπεδα, grade 1, 2, 3. Εσύ σε ποιο είσαι?? Αν είσαι στο 1 έχεις καιρό ακόμα μπροστά σου! Αλλά κ πιο μεγάλο επίπεδο να είσαι απλά ίσως το ελέγχετε πιο συχνά κ όλα καλά θα πάνε. Εγώ χθες πήγα στον γυναικολόγο. Ο μπέμπης μου είναι 170γρ κορίτσια, σχεδόν 1 γιαουρτακι!!!

@nanoula90 να σου ζήσει το μωράκι σου. Γερό και τυχερό σε όλη του την ζωή!!!!! 

 

8 ώρες πρίν, palmoira είπε:

@nanoula90 να σας ζήσει! Το ωραιότερο Χριστουγεννιάτικο δωρο πήρες φέτος! 

Αχ κοριτσια καλες μου φουσκες και ξεφουσκιτσες, σας αγαπω, σας ευχαριστω οοοολες για τις ευχες και ευχομαι ολοψυχα με το καλο και για τα δικα σας μπεμπεδακια.

Δεν προλαβαινω να μπαινω γιατι ειναι πολυ γκρινιαρης ο κυριος, ολη μερα θελει αγκαλια και μονο τη δικη μου, σε αλλον δεν καθεται ο μαμακιας και ολη μερα βυζι. Με εχουν πεθανει οι θηλες μου. 

Μπηκαμε με προκληση, εννοειται καναμε επισκληριδιο την οποια και την λατρεψα! Επισκληριδιος+ nanoula= L.F.E, παω να το γραψω και στα παγκακια χαχαχαχα.

Με την επισκληριδιο δεν καταλαβαινα τπτ, με το που περνουσε η δραση της, μιλαμε πονουσα πολυ, οντως οι πονοι τουλαχιστον αυτοι της προκλησης, στη δικη μου εμπειρια, ηταν σαν πονοι περιοδου αλλα πολυ δυνατοι. Εγω δεν πονουσα πααρα πολυ στην περιοδο εκτος απο την πρωτη μερα, οποτε απο την ωρα που ειχα διαστολη 4 πονουσα ηδη. 

Επισκληριδιο στην επισκληριδιο σε καποια φαση κολλησαμε. Και φοβομασταν οτι θα μπαιναμε με καισαρικη. Αλλα ο καλος μου ο γιατρος μου ειπε δεν απελπιζομαστε. Θα δωσουμε χρονο στο μωρο κ στην μητρα. Ετσι, κατα τις 4 η διαστολη προχωρησε στο 7. Απο κει και περα πονουσα πολυ, αλλα μην μπαινω σε λεπτομερειες και σας τρομαζω, γιατι δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι. Οχι οτι δεν αντεχονται! Μην ακουστω σαν terrorist. Απλα ηταν εντονοι. Μεσα σε λιγα λεπτα εφτασε τελεια διαστολη αλλα ο κεφαλας μου δεν χωραγε και ειχε μπει στραβα στη λεκανη. Οσο κ αν εσπρωχνα αυτος δεν κατεβαινε. Και τελικα βαλαμε βεντουζα και βγηκε. Το δυσκολοτερο δλδ κομματι ειναι οι εξωθησεις οχι οι πονοι που προηγουνται. Αλλα οι εξωθησεις δεν κρατανε πολυ. Σε μενα που ημουν και περιπτωσαρα κρατησαν κανα 45 λεπτο, υπο κανονικες συνθηκες ομως κρατανε κανα 20λεπτο. Οποτε ολη η δουλεια ειναι εκει. 

Το οτι μετα τα ξεχνας ολα, εγω δεν ξεχασα τπτ χαχαχαχα. Αλλα με το που τον βαλανε πανω μου, εριξα τετοιο κλαμα, ετρεχε το δακρυ μονο του. Συγκινηση κοριτσια μου και μονο. 

Σημερα θηλασαμε αρκετα, ακομα βεβαια εχω πρωτογαλα δεν εχει κατεβει το κανονικο, αλλα θηλαζουμε αποκλειστικα προς το παρον και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι. Δυσκολευομαστε λιγο με το πιασιμο της θηλης και εχει γκρινια, αλλα θα το βρουμε θεωρω.

@Beboula25 εισαι κορμαρα. Ασε τον τρελογιατρο να λεει τα δικα του. Εγω θα του απαντουσα γιατρε τα λογια σου με καιν, γιατι ειμαι μανεκεν χαχαχαχα.

Ειμαι εντελως αϋπνη, δεν εχω κλεισει ματι, αλλα ακομα ειμαι ντουρασελ. Να ναι καλα τα χαπακια της ecstasy χαχαχΧα, πλακα κανω εε.

@ΦαιηΚατς απαστραπτουσα φιλη μου εννοειται. Αλλα μετα τον τοκετο. Εκει ημουν λιγο σαν τον κωλο της μαιμους χαχαχα.

Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!!!! Ολες ομως!! Ειμαι φουλ ερωτευμενη, θα το νιωσετε και σεις. Ειναι απιθανο συναισθημα!

πρίν από 11 λεπτά , oneira_glyka είπε:

@nanoula90 Μ να σας ζήσειιιι!Ευλογημένο Κ γερό Κ να το χαίρεστε κορίτσι Μ!! Ένα φιλάκι απ ολες Μας!!φιλιαααα!!

Ευχαριστω πολυυυ γειτονο-πληκτη μου καλη!!! 

  • Μου αρέσει 10

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω στενη αλλα και ο μικρος ειχε μπει στραβα! Ασε, σε καταλαβαινω, ταλαιπωρηθηκα πολυ η αληθεια ειναι, αλλα σιγουρα αξιζε τον κοπο. Σημερα ειμαι μια χαρα!!!! 

Αχ ασε αγαπη μου ειμαι πολυ καψουρα λεμεεεε. Τον εχω ερωτευτει!

Ε οχι και λαμε φιλη. Μονο παγιετα τετοια μερα χαχαχαχα

 

 

 

 

 

Χαχα, γλυκια μου αγελαδιτσα να σαι καλα αγαπη μου. Η μικρη σου πως παει? Ειχαμε νεοτερα? 

Ασε και την εχω βαλει στο ματι. Μου εκανε μελανια καλε στην κοιλια, σοβαρα. Ασχετα που μετα ετρεχα να ζητησω σε ολους τους παρευρισκομενους συγγνωμη γιατι ουτα που θυμαμαι τι τους ελεγα εκεινην την στιγμη χαχαχα. Προκαταβολικα ομως εγω ζητησα συγγνωμη γιατι πρεπει να μουν λιγο οτι να ναι

 

 

Αχ κοριτσια καλες μου φουσκες και ξεφουσκιτσες, σας αγαπω, σας ευχαριστω οοοολες για τις ευχες και ευχομαι ολοψυχα με το καλο και για τα δικα σας μπεμπεδακια.

Δεν προλαβαινω να μπαινω γιατι ειναι πολυ γκρινιαρης ο κυριος, ολη μερα θελει αγκαλια και μονο τη δικη μου, σε αλλον δεν καθεται ο μαμακιας και ολη μερα βυζι. Με εχουν πεθανει οι θηλες μου. 

Μπηκαμε με προκληση, εννοειται καναμε επισκληριδιο την οποια και την λατρεψα! Επισκληριδιος+ nanoula= L.F.E, παω να το γραψω και στα παγκακια χαχαχαχα.

Με την επισκληριδιο δεν καταλαβαινα τπτ, με το που περνουσε η δραση της, μιλαμε πονουσα πολυ, οντως οι πονοι τουλαχιστον αυτοι της προκλησης, στη δικη μου εμπειρια, ηταν σαν πονοι περιοδου αλλα πολυ δυνατοι. Εγω δεν πονουσα πααρα πολυ στην περιοδο εκτος απο την πρωτη μερα, οποτε απο την ωρα που ειχα διαστολη 4 πονουσα ηδη. 

Επισκληριδιο στην επισκληριδιο σε καποια φαση κολλησαμε. Και φοβομασταν οτι θα μπαιναμε με καισαρικη. Αλλα ο καλος μου ο γιατρος μου ειπε δεν απελπιζομαστε. Θα δωσουμε χρονο στο μωρο κ στην μητρα. Ετσι, κατα τις 4 η διαστολη προχωρησε στο 7. Απο κει και περα πονουσα πολυ, αλλα μην μπαινω σε λεπτομερειες και σας τρομαζω, γιατι δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι. Οχι οτι δεν αντεχονται! Μην ακουστω σαν terrorist. Απλα ηταν εντονοι. Μεσα σε λιγα λεπτα εφτασε τελεια διαστολη αλλα ο κεφαλας μου δεν χωραγε και ειχε μπει στραβα στη λεκανη. Οσο κ αν εσπρωχνα αυτος δεν κατεβαινε. Και τελικα βαλαμε βεντουζα και βγηκε. Το δυσκολοτερο δλδ κομματι ειναι οι εξωθησεις οχι οι πονοι που προηγουνται. Αλλα οι εξωθησεις δεν κρατανε πολυ. Σε μενα που ημουν και περιπτωσαρα κρατησαν κανα 45 λεπτο, υπο κανονικες συνθηκες ομως κρατανε κανα 20λεπτο. Οποτε ολη η δουλεια ειναι εκει. 

Το οτι μετα τα ξεχνας ολα, εγω δεν ξεχασα τπτ χαχαχαχα. Αλλα με το που τον βαλανε πανω μου, εριξα τετοιο κλαμα, ετρεχε το δακρυ μονο του. Συγκινηση κοριτσια μου και μονο. 

Σημερα θηλασαμε αρκετα, ακομα βεβαια εχω πρωτογαλα δεν εχει κατεβει το κανονικο, αλλα θηλαζουμε αποκλειστικα προς το παρον και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι. Δυσκολευομαστε λιγο με το πιασιμο της θηλης και εχει γκρινια, αλλα θα το βρουμε θεωρω.

@Beboula25 εισαι κορμαρα. Ασε τον τρελογιατρο να λεει τα δικα του. Εγω θα του απαντουσα γιατρε τα λογια σου με καιν, γιατι ειμαι μανεκεν χαχαχαχα.

Ειμαι εντελως αϋπνη, δεν εχω κλεισει ματι, αλλα ακομα ειμαι ντουρασελ. Να ναι καλα τα χαπακια της ecstasy χαχαχΧα, πλακα κανω εε.

@ΦαιηΚατς απαστραπτουσα φιλη μου εννοειται. Αλλα μετα τον τοκετο. Εκει ημουν λιγο σαν τον κωλο της μαιμους χαχαχα.

Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!!!! Ολες ομως!! Ειμαι φουλ ερωτευμενη, θα το νιωσετε και σεις. Ειναι απιθανο συναισθημα!

Μπράβο πολύ χαίρομαι για εσένα όλα καλά με το μπουμπούκι σου.είναι σκέτη γλυκά τα μικρούλια μας σου έρχετε να τα φας, όσο τα κρατας αγκαλιά τόσο περισσότερο θες. Εγώ χάλια έτυχαν κάποια προβληματα και μάλλον θα ακυρωθεί η βάπτιση. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε? Εμεις σταθερα στα ιδια ειμαστε προς το παρον. Να ρωτησω λιγο τις παλιες μανουλες σημερα σαραντησα τα λοχεια ειχαν σταματησει εδω κ πολυ καιρο μονο λιγη βλεννα ειχα κ γενικα ουτε στην αρχη ειχα πολυ αιμα. οταν πηγα στο γυναικολογο για το τσεκ των σαραντα ημερων ειδαμε οτι εχει μεινει αρκετο αιμα μεσα ακομα κ μου ειπε να ριχνω αρκετο νερο ζεστο στην κοιλια μου στο μπανιο κ να κανω κ μασαζ προς τα κατω για να αρχισει να φευγει κ μου ειπε οτι οταν ερθει μια καλη περιοδος να παω να με ξαναδει αν καθαρισα. Το θεμα ειναι οτι απο χθες το πρωι ειχα λιγο αιμα ροζ κ μετα τον γιατρο αυξήθηκε να ηρθε η περίοδος η να ειναι το αιμα που ειχε μεινει μεσα δεν εχω πονους περιοδου κ μπερδευτηκα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε? Εμεις σταθερα στα ιδια ειμαστε προς το παρον. Να ρωτησω λιγο τις παλιες μανουλες σημερα σαραντησα τα λοχεια ειχαν σταματησει εδω κ πολυ καιρο μονο λιγη βλεννα ειχα κ γενικα ουτε στην αρχη ειχα πολυ αιμα. οταν πηγα στο γυναικολογο για το τσεκ των σαραντα ημερων ειδαμε οτι εχει μεινει αρκετο αιμα μεσα ακομα κ μου ειπε να ριχνω αρκετο νερο ζεστο στην κοιλια μου στο μπανιο κ να κανω κ μασαζ προς τα κατω για να αρχισει να φευγει κ μου ειπε οτι οταν ερθει μια καλη περιοδος να παω να με ξαναδει αν καθαρισα. Το θεμα ειναι οτι απο χθες το πρωι ειχα λιγο αιμα ροζ κ μετα τον γιατρο αυξήθηκε να ηρθε η περίοδος η να ειναι το αιμα που ειχε μεινει μεσα δεν εχω πονους περιοδου κ μπερδευτηκα 

Καλησπέρα κοπέλα μου μάλλον είναι περιοδος και εμένα έτσι μου ήρθε όταν σαραντησα. Από τότε που γέννησα δεν Καταλαβενω ποτέ μου ερχεται δεν ποναω καθόλου μήπως έχεις και εσύ το ιδιο. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 μου ποσο χαιρομαι για σενα!! ❤❤❤ Ποσο πρωτόγνωρα πρέπει να ειναι ολα.ε? Τοσο καιρο τα συζητούσαμε και τώρα εχεις το μπομπιρακι αγκαλιά και τα ζεις! Με το θηλασμό πως ειναι τα πράγματα?  Καλα οσο για τξν επισκληριδιο το ξερω κ εγω απο τωρα οτι θα γινει η μεγαλη μου αγαπη χαχα! Να σε ρωτησω απο κάτω σε κοψανε? Εχεις ραμματα πονανε? Επισης πως εισαι μετα τον τοκετο? Εννοω πονας η επανέρχεται σχετικα ευκολα? Το μπεμπακι ανα.ποση ωρα τρώει?  Αν βρεις χρονο ποτε πες μου αν θες χαχα οι χιλιαδες ερωτήσεις :mrgreen: 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου μάλλον είναι περιοδος και εμένα έτσι μου ήρθε όταν σαραντησα. Από τότε που γέννησα δεν Καταλαβενω ποτέ μου ερχεται δεν ποναω καθόλου μήπως έχεις και εσύ το ιδιο. 

 

Μαλλον τι να πω θα δειξει γενικα κ πριν δε ποναγα πολυ αλλα τωρα καθολου θα δουμε μακαρι να ειναι για να καθαρισω γιατι με ανχωσε λιγο αυτο που μου ειπε σευχαριστω για την απαντηση


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μαλλον τι να πω θα δειξει γενικα κ πριν δε ποναγα πολυ αλλα τωρα καθολου θα δουμε μακαρι να ειναι για να καθαρισω γιατι με ανχωσε λιγο αυτο που μου ειπε σευχαριστω για την απαντηση

Πιες και πολύ νερό για να πηγαίνεις συνέχεια τουαλέτα για να καθαρίσεις. Τίποτα κοπέλα μου γιαυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη,!!!! 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια όμορφα!!

@nanoula90 τρελλιαρα μου να σας ζήσει!!! Πάντα γερος να ειναι και πολυυυυ  ευτυχισμένος και εσείς μαζί του!!! Σιδερένια και εσυ αγαπη μου πολλά φιλάκια και στους δυο!! καλή του όρεξη!!❤️

Ειδα τον μπεμπακο αλλα δεν μας έκανε την τιμή να γυρίσει ήταν μπρούμυτα κοιμόταν μάλλον γιατί με πίεζε ο γιατρος και αυτός τίποτα δεν γούσταρε να αλλάξει θέση χααχ.. Δόξα τω Θεό όλα καλα! Στον υπέρηχο τον δείχνει μια εβδομάδα μεγαλύτερο και το βάρος του  250γρ. Είχα και την μαμα μου μαζί κ ξετρελάθηκε της τα εξηγούσε και ο γιατρος όλα αναλυτικά. Εγω συν 8 κιλά και μου είπε σε ένα μην να μήνα που θα πάμε πάλι να μην έχω πάρει αλλα. Η μαία αυστηρή είπε μόνο ψητά και σαλάτα. Αλλα δεν λέει που ήμουν 48 κιλά. δλδ ρε κοριτσια πήγα 56 τα και κανονικά μου είναι κοντά 52. 

 

Μπεμπουλα μου μπαμπατσικος ο μπεμπης σου..εμενα ηταν μονο 180γρ η μικρη πριν 2 βδομαδες βεβαια π την ειδα..αλλα και μενα ηταν μπρουμυτα κ δεν μου εκανε την τιμη να την δουμε..εγω παλι καλα εχω παρει μονο 4κιλα προς το παρον και δν μπορω να πω οτθ δεν τρωω..προς το παρον εχω να κανω παλι κατι εξετασεις και σε δυο βδομαδες θα παω να δω παλι την μπέμπα...χιχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

@nanoula90 μου ποσο χαιρομαι για σενα!! ❤❤❤ Ποσο πρωτόγνωρα πρέπει να ειναι ολα.ε? Τοσο καιρο τα συζητούσαμε και τώρα εχεις το μπομπιρακι αγκαλιά και τα ζεις! Με το θηλασμό πως ειναι τα πράγματα?  Καλα οσο για τξν επισκληριδιο το ξερω κ εγω απο τωρα οτι θα γινει η μεγαλη μου αγαπη χαχα! Να σε ρωτησω απο κάτω σε κοψανε? Εχεις ραμματα πονανε? Επισης πως εισαι μετα τον τοκετο? Εννοω πονας η επανέρχεται σχετικα ευκολα? Το μπεμπακι ανα.ποση ωρα τρώει?  Αν βρεις χρονο ποτε πες μου αν θες χαχα οι χιλιαδες ερωτήσεις :mrgreen: 

Απο κατω με κοψανε περισσοτερο απο οτι κοβουν συνηθως αλλα επειδη ηταν τετοια η περιπτωση μου. Τα ραμματα δεν με πονανε σημερα, μονο οι καταραμενες αιμορροϊδες αλλα αντεχω λεω.

Με τον θηλασμο προσπαθουμε να το βρουμε, τον βαζω ολη μερα σχεδον στηθος για να το καταφερουμε. Υπαρχουν αλλα μωρα που το βρισκουν με την πρωτη κ βεντουζαρουν με την πρωτη σωστα, εμενα δεν το χει βρει ακομα. Μια πιπιλαει, μια μονο γλειφει, μια με ποναει αλλα θα το δουλεψουμε κ πιστευω θα το βρουμε.

Σημερα ειμαι πολυ καλα αν κ αϋπνη. Και επισης η κοιλια μ ακομα κουνιεται σαν να ειναι ακομα μεσα το μωρο. Η μητρα κανει συσπασεις για να επανελθει κ τσ οργανα επισης μετακινουνται. Μιλαμε βλεπω την κοιλια μ κ κουνιεται σαν να ειναι ακομα μεσα ο μικρος. Κανει κινησεις μονη της.

Το μπεμπακι δεν εχει ωραριο τρωει σχεδον ολη μερα, μας ειπαν καλο ειναι συχνοι θηλασμοι κ να μην περνανε με τπτ πανω απο 3 ωρες που μενει αταιστο. Ιδανικα θηλαζεις οσο θελει εκεινο. Ολη μερα δλδ χαχαχα.

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Μπράβο πολύ χαίρομαι για εσένα όλα καλά με το μπουμπούκι σου.είναι σκέτη γλυκά τα μικρούλια μας σου έρχετε να τα φας, όσο τα κρατας αγκαλιά τόσο περισσότερο θες. Εγώ χάλια έτυχαν κάποια προβληματα και μάλλον θα ακυρωθεί η βάπτιση. 

Ειχατε προχωρησει διαδικασιες??? Η οχι ακομα? Τι να πω κοριτσι μου, ευχομαι να ειναι ολα καλα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι? Οσες παίρνετε ή πήρατε στη διάρκεια της εγκυμοσυνης αντιβίωση σας επέτρεψε ο γιατρός σας να πάρετε προληπτικά προβιοτικά? Έχω ξεκινήσει augmentin και φοβαμαι μη μου προκύψουν τίποτε μύκητες μέσα στις γιορτές...

Εγω παιρνω προληπτικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης λογω του οτι εχω αιμα απο το αιματωμα και ευνοουνται μυκητες,βακτηρια κτλ.Καλα θα κανεις να παρεις για να προστατεψεις και το στομαχι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...