Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια όμορφα!!

@marian84 @Smile89 @Κωνσταντίνα16 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Δεν σκάω για τα κιλά απλά θα κοιτάξω να μην παρα ξεφυγω. Το αλλο που μου λέει με νευριάζει. Του είπα εχθές γιατρέ νιώθω πάντως τις τελευταίες μερες κάτι στην κοιλιά μου κ κοριτσια όντως εκεί στον αφαλό τριγύρω νιώθω κάτι ας μην περιγράψω μπουρμπουλήθρες φτερούγισμα κ τα σχετικά γιατί τελικά η κάθε μια άλλιως  μπορεί νιώσει το μωρό της. Και μου λέει αποκλείεται σε αυτή την εβδομάδα αλλα αν εσυ θέλεις να λέμε ότι είναι αυτό.Στους τρελούς λέμε ναι δλδ σαν να μου είπε :huh:  Πάντως και τώρα που σας γράφω μου το έκανε 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια όμορφα!!

@marian84 @Smile89 @Κωνσταντίνα16 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Δεν σκάω για τα κιλά απλά θα κοιτάξω να μην παρα ξεφυγω. Το αλλο που μου λέει με νευριάζει. Του είπα εχθές γιατρέ νιώθω πάντως τις τελευταίες μερες κάτι στην κοιλιά μου κ κοριτσια όντως εκεί στον αφαλό τριγύρω νιώθω κάτι ας μην περιγράψω μπουρμπουλήθρες φτερούγισμα κ τα σχετικά γιατί τελικά η κάθε μια άλλιως  μπορεί νιώσει το μωρό της. Και μου λέει αποκλείεται σε αυτή την εβδομάδα αλλα αν εσυ θέλεις να λέμε ότι είναι αυτό.Στους τρελούς λέμε ναι δλδ σαν να μου είπε :huh:  Πάντως και τώρα που σας γράφω μου το έκανε 

Ε Μωρε καμία φορά οι γιατροί είναι λίγο απότομοι η λίγο καφροι στο χιούμορ!!!! Κι εμένα έτσι είναι ο Ντοκ!!! Πόσο εβδομάδων είπαμε είσαι τώρα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι? Οσες παίρνετε ή πήρατε στη διάρκεια της εγκυμοσυνης αντιβίωση σας επέτρεψε ο γιατρός σας να πάρετε προληπτικά προβιοτικά? Έχω ξεκινήσει augmentin και φοβαμαι μη μου προκύψουν τίποτε μύκητες μέσα στις γιορτές...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ε Μωρε καμία φορά οι γιατροί είναι λίγο απότομοι η λίγο καφροι στο χιούμορ!!!! Κι εμένα έτσι είναι ο Ντοκ!!! Πόσο εβδομάδων είπαμε είσαι τώρα? 

Έχει γελιο κ δεν είναι ειρωνικός ευτυχώς απλά λέω που ξέρεις ρε γιατρέ αν το νιώθουμε αφού δεν έχεις γκαστρωθει για να έχεις ιδέα:mrgreen: Αν υπολογίζουμε του υπερήχου είμαι 18 κ κάτι 

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι? Οσες παίρνετε ή πήρατε στη διάρκεια της εγκυμοσυνης αντιβίωση σας επέτρεψε ο γιατρός σας να πάρετε προληπτικά προβιοτικά? Έχω ξεκινήσει augmentin και φοβαμαι μη μου προκύψουν τίποτε μύκητες μέσα στις γιορτές...

Πήρα αντιβιωση δεν μου έδωσε κ εγω ήθελα να παρω πάντα παιρνω μαζί.Ισως ομως να μην χρειάστηκε επειδή ήταν για τρεις μερες μόνο. Το έριξα στο γιαούρτι Εν ολιγοις. Νομίζω πως επιτρεπεται το προβιοτικό και κάνει και καλό σε διαφορα επισης είσαι σε προχωρημένη οποτε πιστεύω είναι ακόμη πιο ασφαλες αλλα εσυ ρώτησε.Ποσες μερες θα πάρεις τι επαθες; Η συγκεκριμένη μου κάνει πάντα μύκητες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έχει γελιο κ δεν είναι ειρωνικός ευτυχώς απλά λέω που ξέρεις ρε γιατρέ αν το νιώθουμε αφού δεν έχεις γκαστρωθει για να έχεις ιδέα:mrgreen: Αν υπολογίζουμε του υπερήχου είμαι 18 κ κάτι 

Άρα 19η διανύεις. Κοίτα συνήθως από τώρα ξεκινούν να το νοιώθουν οι πρωτοτοκες. Οπότε πολύ πιθανό. Εμένα για να μου το περιγράψεις μου το είχε περιγράψει ότι θα το νοιώσω σαντο έντερο και μετά κάποια στιγμή θα φάω την κλωτσιά. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια όμορφα!!

@marian84 @Smile89 @Κωνσταντίνα16 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Δεν σκάω για τα κιλά απλά θα κοιτάξω να μην παρα ξεφυγω. Το αλλο που μου λέει με νευριάζει. Του είπα εχθές γιατρέ νιώθω πάντως τις τελευταίες μερες κάτι στην κοιλιά μου κ κοριτσια όντως εκεί στον αφαλό τριγύρω νιώθω κάτι ας μην περιγράψω μπουρμπουλήθρες φτερούγισμα κ τα σχετικά γιατί τελικά η κάθε μια άλλιως  μπορεί νιώσει το μωρό της. Και μου λέει αποκλείεται σε αυτή την εβδομάδα αλλα αν εσυ θέλεις να λέμε ότι είναι αυτό.Στους τρελούς λέμε ναι δλδ σαν να μου είπε :huh:  Πάντως και τώρα που σας γράφω μου το έκανε 

Καλημερα.Νομιζω το εχω ξαναγραψει εφαγα κανονικη κλωτσια 17+2.Με προσθιο πλακουντα αλλα χωρις να εχω παρει καθολου βαρος.Οταν το ειπα στο γιατρο μου ειπε φυσιολογικο γιατι δεν ειχα καθολου κοιλια.Νομιζω οτι ειναι το μωρακι σου.Εσυ το καταλαβαινεις σιγουρα.Λενε οτι μετα τις 20 βδομαδες συνηθως οι πρωτοτοκες αλλα υπαρχουν οπως βλεπεις και εξαιρεσεις.Και η αδερφη μου στη 18 τον ενιωσε το μπεμπη της.Ηταν πολυ αδυνατη 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Άρα 19η διανύεις. Κοίτα συνήθως από τώρα ξεκινούν να το νοιώθουν οι πρωτοτοκες. Οπότε πολύ πιθανό. Εμένα για να μου το περιγράψεις μου το είχε περιγράψει ότι θα το νοιώσω σαντο έντερο και μετά κάποια στιγμή θα φάω την κλωτσιά. 

Ε έντερο μου λέει ότι είναι. Σοβαρά τώρα δεν επιμένω απλώς μου κάνει περίεργο να είναι το έντερο στα 37 χρόνια μου πρώτη φορά νιώθω έτσι στην κοιλιά τώρα αν ξαφνικά αυτές τις μερες κάθε μέρα κάνει έτσι αυτή τη γλυκιά αίσθηση το έντερο στη μέση της κοιλιάς πάω πάσο. Κάτι άλλο να ρωτήσω σε έπρηξα. Βάση τελευταίας περιοδου είμαι 17+4 και βάση υπερήχου 18+3. Δεν τον ρώτησα ποιο υπολογίζω θεωρώ ομως το δεύτερο γιατί αλλαξε και η Πητ μια εβδομάδα πίσω. 

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Καλημερα.Νομιζω το εχω ξαναγραψει εφαγα κανονικη κλωτσια 17+2.Με προσθιο πλακουντα αλλα χωρις να εχω παρει καθολου βαρος.Οταν το ειπα στο γιατρο μου ειπε φυσιολογικο γιατι δεν ειχα καθολου κοιλια.Νομιζω οτι ειναι το μωρακι σου.Εσυ το καταλαβαινεις σιγουρα.Λενε οτι μετα τις 20 βδομαδες συνηθως οι πρωτοτοκες αλλα υπαρχουν οπως βλεπεις και εξαιρεσεις.Και η αδερφη μου στη 18 τον ενιωσε το μπεμπη της.Ηταν πολυ αδυνατη 

Ναι αγαπη μου το έχεις ξανά πει κ χάρηκα κιολας. Οπίσθιο έχω. Το μωράκι είναι στο σημείο που το αισθάνομαι το είδαμε εχθές. Σημασια έχει να είναι καλα! Το αν είναι αυτό που νιώθω είναι καθαρα ψυχολογικό κομμάτι γιατί ξέρεις το έχεις νιώσει το έχεις περάσει είναι τόσο ευχάριστο να αρχίζεις να το αισθάνεσαι ενώ πριν αναρωτιέσαι αν είναι εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι Μ να είσαι καλά!! Μου είχε δώσει αντιβίωση αμοξιλ για 6 μέρες..και εγώ για το κίνδυνο αποβολής φοβόμουν παααρα πολύ αλλά δόξα τον Θεό όλα καλά..μην το σκέφτεσαι όλα καλά θα πάνε θα δεις.. δυστυχώς και εγώ έχω χάσει δύο μωράκια και σε καταλαβαίνω και το άγχος σου και ολα..εγώ κάτι που κατάλαβα είναι ότι παίζει τεράστιο ρόλο το ψυχολογικό..και εγώ σαν άνθρωπος γενικά δεν είμαι καιμπολυ αισιοδοξη αλλά για το μωράκι Μ είμαι..πίστεψε σε εκείνο και όλα θα πάνε καλά θα δεις..το πιο κρίσιμο για την αμνιο είναι οι τρεις πρώτες μέρες και μετά απλά προσοχή για καμιά βδομάδα δεν είναι κάτι θα δεις θα περάσει τσακ μπαμ..και όσο για τα αποτελέσματα θα δεις και ότι και αυτά θα είναι τέλεια!!!

Να σας ζήσει ο μπόμπιρας κοριτσάρα μου καλότυχο να είναι!! 

Εμένα δεν μου έδωσε αντιβιωση, μου είπε ότι δεν χρειάζεται.. Ναι παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό..και εγώ γενικά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη.. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. Σε λίγο θα ξέρω και τα πρώτα αποτελέσματα ελπίζω ότι θα ναι καλά ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , petra1982 είπε:

Εμένα δεν μου έδωσε αντιβιωση, μου είπε ότι δεν χρειάζεται.. Ναι παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό..και εγώ γενικά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη.. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. Σε λίγο θα ξέρω και τα πρώτα αποτελέσματα ελπίζω ότι θα ναι καλά ☺️

Σου εύχομαι να είναι τα πιο ευχάριστα!!!Ενημερωσε μας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια όμορφα!!

@marian84 @Smile89 @Κωνσταντίνα16 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Δεν σκάω για τα κιλά απλά θα κοιτάξω να μην παρα ξεφυγω. Το αλλο που μου λέει με νευριάζει. Του είπα εχθές γιατρέ νιώθω πάντως τις τελευταίες μερες κάτι στην κοιλιά μου κ κοριτσια όντως εκεί στον αφαλό τριγύρω νιώθω κάτι ας μην περιγράψω μπουρμπουλήθρες φτερούγισμα κ τα σχετικά γιατί τελικά η κάθε μια άλλιως  μπορεί νιώσει το μωρό της. Και μου λέει αποκλείεται σε αυτή την εβδομάδα αλλα αν εσυ θέλεις να λέμε ότι είναι αυτό.Στους τρελούς λέμε ναι δλδ σαν να μου είπε :huh:  Πάντως και τώρα που σας γράφω μου το έκανε 

Κοριτσακι μου όμορφο έχει δίκιο ο γιατρός σου αγάπη μου! Είναι το εντερακι σου που ανεβαίνει προς τα πάνω γιατί καταλαμβανει χώρο η μήτρα. Ο μπεμπουλης σου είναι πολύ πιο χαμηλά από το σημείο που περιγράφεις γι'αυτό σου το λέει με σιγουριά ο Ντοκ! :)


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακι μου γεια σου.Με το καλο το μωρακι σου.Λυπαμαι για τα μωρακια που εχασες.Λογικο να αγχωνεσαι.Ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι καλα.Ειναι και το πιο πιθανο.Εγω μετα την αμνιοπαρακεντηση ειχα λιγα πονακια.Αυτο που με αγχωσε ηταν οτι μετα για πολλες ωρες το μωρο κουνιοταν και κλωτσουσε συνεχεια και φοβομουν μην επαθε κατι.Μου χαν πει 1 24ωρο χαλαρα οχι ξαπλα και τιποτε αλλο αλλα εγω 1 24 ωρο σηκωνομουν μονο για τουαλετα και αλλες 2 μερες χαλαρα.Ευτυχως ολα καλα.Δεν πηρα αντιβιωση

Να σου ζησει κοριτσακι μου. Μπραβο το ζουζουνακι μια χαρα βγηκε.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ ελπίζω να ακούσω καλά νέα.. Σε λίγο θα ξέρω.. Και εμένα κλωτσουσε πολύ δυνατά όλη την υπόλοιπη μέρα μετά την αμνιοπαρακεντηση, ταραζονται και μάλλον καταλαβαίνουν και την δική μας ψυχολογία.. Ούτε εγώ πήρα αντιβιωση, μου είπε ότι δεν χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ε έντερο μου λέει ότι είναι. Σοβαρά τώρα δεν επιμένω απλώς μου κάνει περίεργο να είναι το έντερο στα 37 χρόνια μου πρώτη φορά νιώθω έτσι στην κοιλιά τώρα αν ξαφνικά αυτές τις μερες κάθε μέρα κάνει έτσι αυτή τη γλυκιά αίσθηση το έντερο στη μέση της κοιλιάς πάω πάσο. Κάτι άλλο να ρωτήσω σε έπρηξα. Βάση τελευταίας περιοδου είμαι 17+4 και βάση υπερήχου 18+3. Δεν τον ρώτησα ποιο υπολογίζω θεωρώ ομως το δεύτερο γιατί αλλαξε και η Πητ μια εβδομάδα πίσω. 

Ναι αγαπη μου το έχεις ξανά πει κ χάρηκα κιολας. Οπίσθιο έχω. Το μωράκι είναι στο σημείο που το αισθάνομαι το είδαμε εχθές. Σημασια έχει να είναι καλα! Το αν είναι αυτό που νιώθω είναι καθαρα ψυχολογικό κομμάτι γιατί ξέρεις το έχεις νιώσει το έχεις περάσει είναι τόσο ευχάριστο να αρχίζεις να το αισθάνεσαι ενώ πριν αναρωτιέσαι αν είναι εντάξει. 

Εεεεε από την στιγμή που το νοιώθεις σαν το έντερο το μωρό είναι, αυτό μου έλεγε ο γιατρός μου. Από την στιγμή που η Πητ με την υπερηχογραφικη ημερολόγιο έχουν απόσταση 5 ημέρες τότε δέχεσαι του υπερήχου. Άρα είσαι 18+3 άρα διανύεις την 19 εβδομάδα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έχει γελιο κ δεν είναι ειρωνικός ευτυχώς απλά λέω που ξέρεις ρε γιατρέ αν το νιώθουμε αφού δεν έχεις γκαστρωθει για να έχεις ιδέα:mrgreen: Αν υπολογίζουμε του υπερήχου είμαι 18 κ κάτι 

Πήρα αντιβιωση δεν μου έδωσε κ εγω ήθελα να παρω πάντα παιρνω μαζί.Ισως ομως να μην χρειάστηκε επειδή ήταν για τρεις μερες μόνο. Το έριξα στο γιαούρτι Εν ολιγοις. Νομίζω πως επιτρεπεται το προβιοτικό και κάνει και καλό σε διαφορα επισης είσαι σε προχωρημένη οποτε πιστεύω είναι ακόμη πιο ασφαλες αλλα εσυ ρώτησε.Ποσες μερες θα πάρεις τι επαθες; Η συγκεκριμένη μου κάνει πάντα μύκητες 

Έπαθα φλεγμονή στο μάτι! Θα την πάρω 6 ημέρες. Ναι θα μιλήσω και με την γιατρό μου εννοειται 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσακι μου όμορφο έχει δίκιο ο γιατρός σου αγάπη μου! Είναι το εντερακι σου που ανεβαίνει προς τα πάνω γιατί καταλαμβανει χώρο η μήτρα. Ο μπεμπουλης σου είναι πολύ πιο χαμηλά από το σημείο που περιγράφεις γι'αυτό σου το λέει με σιγουριά ο Ντοκ! :)

Φαίη μου! Ναι εκεί μου έδειξε ο γιατρος κάτω από τον αφαλό είναι ακόμη ο μπέμπης. Και εκεί ακριβως χαμηλά νιώθω αυτά τα πεταλουδισματα.Εχω τόσο καλή επαφή  με το σώμα μου που δεν πιστεύω πως είναι το έντερο αυτό που νιώθω.Καλυτερα θα ελεγα πως ισως είναι μυϊκοι σπασμοί αλλα όχι το έντερο τέτοια αίσθηση. Και οχι δεν το λέω από εγωισμό ότι σονι κ ντε είναι το μωρό αλήθεια με ξέρεις λιγάκι. Από 18 εβδομαδες κ έπειτα λένε οι γιατροί μπορεί να το νιώσεις κ υπάρχουν περιπτωσεις που το νιώθουν νωρίτερα. Αν θυμάσαι και πολύ νωρις ελεγα πως κάτι νιώθω. Λοιπόν καμία σχέση με τότε ούτε το αίσθημα ούτε τα σημεία που ήταν μια εδώ μια στον αφαλό μια πιο πάνω αριστερά . Τώρα είναι σταθερά κάτω χαμηλά κάποια πολύ απαλά τινάγματα.  Τελικά ομως έχει δίκιο ο ντοκ πείτε ναι εσείς!!:lol:

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Έπαθα φλεγμονή στο μάτι! Θα την πάρω 6 ημέρες. Ναι θα μιλήσω και με την γιατρό μου εννοειται 

Περαστικά παλμοιρα μου πως έγινε αυτό ελπίζω να μην πονας! 

πρίν από 13 λεπτά , Smile89 είπε:

Εεεεε από την στιγμή που το νοιώθεις σαν το έντερο το μωρό είναι, αυτό μου έλεγε ο γιατρός μου. Από την στιγμή που η Πητ με την υπερηχογραφικη ημερολόγιο έχουν απόσταση 5 ημέρες τότε δέχεσαι του υπερήχου. Άρα είσαι 18+3 άρα διανύεις την 19 εβδομάδα. 

Θενκς μαη φρεντ! Χαχαχα :P Εσυ τι κανεις έφτιαξες γλυκα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...