Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα!! Μόλις κλείσεις την 26η. Καλε μπες στο ιντερνετ πάτησε εβδομαδες σε εγκυμοσυνη και μπαμ θα τα βλέπεις ή κατέβασε εφαρμογή βάλε πόσο είσαι τώρα και άσε αυτό να μετράει αντι για εσένα 

Έχω μπει να δω και τα μισά λένε στις 26 εβδομάδες και τα άλλα στις 28 γι'αυτό δεν έχω βρει άκρη :razz: σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχω μπει να δω και τα μισά λένε στις 26 εβδομάδες και τα άλλα στις 28 γι'αυτό δεν έχω βρει άκρη :razz: σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Βασικά δεν είναι στις 28 γιατί είναι μηνες που μετράμε μια εβδομάδα παραπάνω. Παρακαλώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχ ζουζουνα μου ειναι κεφάλας ο γιος μου. 3850 τον βγαζει. Το βαρος του παντα εβγαινε πιο πολυ απο την αρχη. Σε ολους τους υπερηχους. Ποτε δεν συμβαδισε με τις βδομαδες του σε κανεναν ακομα και στην αυχενικη κ τη β επιπεδου και το ντοπλερ που τα εκανα αλλου. Και δεν ειναι μονο θεμα το βαρος, αλλα η διαμετρος της κεφαλής του σε συνδυασμο με την στενη μου λεκανη τον εμποδιζει να εμπεδωθει ενω εγω εχω 2 εκ διαστολη και ο τραχηλος πολυ μαλακος. Αν κλεισει τις 40 βδομαδες εχουμε σχεδον σιγουρη τη καισαρικη. Γιατι ειναι πολυ μεγαλο μωρο και το 80% των περιπτωσεων καταληγουν σε καισαρικη με τις διαστασεις που εχει. Οχι ολες, αλλα οι περισσοτερες περιπτωσεις. Για αυτο και μπαινουμε αυριο μηπως το καταφερουμε φυσιολογικα. Και παλι μπορει να μην τα καταφερουμε και να περασω ολους τους πονους και τελικα να καταληξει κ αυριο σε καισαρικη, τα γνωριζω ολα αυτα γιατι παντα το ψαχνα το θεμα σε ολους τους τομεις, αλλα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες τωρα για φτ παρα μετα τις 40 εβδομαδες.

Το αφησε πανω μου τελειως και μου ειπε κιολας οτι για να μην νομιζω οτι με σπρωχνει, τις γιορτες δεν θα παει πουθενα, μην νομιζω οτι θελει να με ξεπεταξει για να κανει χριστουγεννα.

Συν του οτι εχω και διαβητη και ειπαμε οτι καλο ειναι να μην μεινει μεχρι τις 40 εβδομαδες, αλλα αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι με τη διατροφη τον εχω ρυθμισει.

 

οκ τότε άντε καλή επιτυχία!!!είναι τότε πολλά που συμβάλουν στην απόφαση αυτή.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, να έρθω και εγώ στην παρέα σας? Είμαι στην 22εβδομαδα.. Εχθές έκανα την β επιπέδου, δυστυχώς μου βρήκαν 2 ενδείξεις για σύνδρομο down και έκανα στο καπάκι και αμνιοπαρακεντηση. Περιμένω τα πρώτα  αποτέλεσμα αύριο.  Ο γιατρός δεν με ενημέρωσε ακριβώς όμως για τους κινδύνους της αμνιοπαρακεντησης, τους διάβασα κατόπιν εορτής στο ίντερνετ. Από εχθές πονάω λίγο χαμηλά και γενικά έχω φοβηθεί και στεναχωρηθει πολύ. Εννοείται πως ξαπλωσω από εχθές.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Ασχετη ερώτηση. 

Έχει πάρει καμμία το 6μηνο του ΟΑΕΔ; Τι μισθό δίνει; Όταν λέμε το βασικό μετράνε οι τριετίες;

Χωρις να ειμαι σιγουρη νομιζω οτι είναι γυρω στα 500-580 αλλα δε ξερω αν παιζει ρολο τι ενσημα εχεις θα σας πω με σιγουρια αρχες Γενάρη που θα κανω τα χαρτια 

πρίν από 34 λεπτά , petra1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να έρθω και εγώ στην παρέα σας? Είμαι στην 22εβδομαδα.. Εχθές έκανα την β επιπέδου, δυστυχώς μου βρήκαν 2 ενδείξεις για σύνδρομο down και έκανα στο καπάκι και αμνιοπαρακεντηση. Περιμένω τα πρώτα  αποτέλεσμα αύριο.  Ο γιατρός δεν με ενημέρωσε ακριβώς όμως για τους κινδύνους της αμνιοπαρακεντησης, τους διάβασα κατόπιν εορτής στο ίντερνετ. Από εχθές πονάω λίγο χαμηλά και γενικά έχω φοβηθεί και στεναχωρηθει πολύ. Εννοείται πως ξαπλωσω από εχθές.. 

Φυσικα να ερθεις καλα αποτελέσματα ευχομαι να ειναι ολα καλα. Κανονικα θα επρεπε να σε εχει ενημερωσει αλλα μην ανχωνεσαι δε νομιζω να ειναι κατι κατσε ξαπλα κ αν πονας πολυ μιλα με το γιατρο σου.Θα σου πουν σιγουρα κ τα κοριτσια που εχουν κανει αμνιο!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , petra1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να έρθω και εγώ στην παρέα σας? Είμαι στην 22εβδομαδα.. Εχθές έκανα την β επιπέδου, δυστυχώς μου βρήκαν 2 ενδείξεις για σύνδρομο down και έκανα στο καπάκι και αμνιοπαρακεντηση. Περιμένω τα πρώτα  αποτέλεσμα αύριο.  Ο γιατρός δεν με ενημέρωσε ακριβώς όμως για τους κινδύνους της αμνιοπαρακεντησης, τους διάβασα κατόπιν εορτής στο ίντερνετ. Από εχθές πονάω λίγο χαμηλά και γενικά έχω φοβηθεί και στεναχωρηθει πολύ. Εννοείται πως ξαπλωσω από εχθές.. 

Η αυχενικη σου ειχε βγει οκ και τωρα βρεθηκαν οι ενδειξεις??Νομιζω ειναι φυσιολογικα τα πονακια μετα απο αμνιοπαρακ αλλα θα πρεπε να σε ενημερωσει για τους κινδυνους.Κατσε ξαπλα οσο μπορεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petra1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να έρθω και εγώ στην παρέα σας? Είμαι στην 22εβδομαδα.. Εχθές έκανα την β επιπέδου, δυστυχώς μου βρήκαν 2 ενδείξεις για σύνδρομο down και έκανα στο καπάκι και αμνιοπαρακεντηση. Περιμένω τα πρώτα  αποτέλεσμα αύριο.  Ο γιατρός δεν με ενημέρωσε ακριβώς όμως για τους κινδύνους της αμνιοπαρακεντησης, τους διάβασα κατόπιν εορτής στο ίντερνετ. Από εχθές πονάω λίγο χαμηλά και γενικά έχω φοβηθεί και στεναχωρηθει πολύ. Εννοείται πως ξαπλωσω από εχθές.. 

Καλώς όρισες. Εύχομαι να είναι  καλά τα αποτελέσματα!!! Πότε θα έχεις νέα?

@nanoula90 που σαι μάναμ????? Σε σκεφτόμαστεεεεε!!!!

@Κωνσταντίνα16 ναι ίσως είναι θέμα οργανισμού το πόσο γερνάει ι πλακούντας σίγουρα όμως το κάπνισμα δεν βοηθάει. Κοίτα κι εγώ καπνίστρια είμαι συστηματικά από τα 16 μου και τώρα κοντεύω τα 30  ήτοι λοιπονυ 14 χρόνια. Δεν θέλω απλά να κάνω ένα τσιγάρο, ζωωωω για την στιγμή που θα κάνω. Όμως ξέρω πως δεν πρέπει και μετά πρέπει να θηλάσω την νοιωθω να κλωτσαει και λέω μην το σκέφτεσαι. Όλα είναι στο μυαλό λοιπόν. Δεν υπάρχει μπορώ η δεν μπορώ κάτι. Όλα είναι στο μυαλό δεν είναι ότι δεν μπορούσα να κόψω το τσιγάρο απλα δεν ήθελα. Στην εγκυμοσύνη Μαχαίρι. Αυτά στα λέω με όοοοολη μου την αγάπη και πολύ φιλικά. Όλες έχουμε άγχος στην εγκυμοσύνη μην το ενισχύεις με αυτό, το μέχρι πέντε τσιγάρα την ημέρα που λένε στην εγκυμοσύνη δεν ισχύει. Ας το δούμε λογικά εδώ μας κάνει κακο χωρίς να είμαστε έγκυος. Εγώ πλακωθηκα στα γλυκά λόγω του ότι το κοψα. Προτιμώ που έβαλα ως τώρα 16 κιλά παρά να έκανα το τσιγάρο. Τέλος πάντων κορίτσι μου σκέψου τα κι αν Θες προσπάθησε. Σου είπα από την αρχή πολύ τσιγάρο εγώ και στα λέω εγώ που είμαι φανατική!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Χωρις να ειμαι σιγουρη νομιζω οτι είναι γυρω στα 500-580 αλλα δε ξερω αν παιζει ρολο τι ενσημα εχεις θα σας πω με σιγουρια αρχες Γενάρη που θα κανω τα χαρτια 

Φυσικα να ερθεις καλα αποτελέσματα ευχομαι να ειναι ολα καλα. Κανονικα θα επρεπε να σε εχει ενημερωσει αλλα μην ανχωνεσαι δε νομιζω να ειναι κατι κατσε ξαπλα κ αν πονας πολυ μιλα με το γιατρο σου.Θα σου πουν σιγουρα κ τα κοριτσια που εχουν κανει αμνιο!

Ευχαριστώ πολύ. μίλησα με τον γυναικολογο που με παρακολουθεί και μου είπε να πάρω ντεπον αν πονάω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλώς όρισες. Εύχομαι να είναι  καλά τα αποτελέσματα!!! Πότε θα έχεις νέα?

@nanoula90 που σαι μάναμ????? Σε σκεφτόμαστεεεεε!!!!

@Κωνσταντίνα16 ναι ίσως είναι θέμα οργανισμού το πόσο γερνάει ι πλακούντας σίγουρα όμως το κάπνισμα δεν βοηθάει. Κοίτα κι εγώ καπνίστρια είμαι συστηματικά από τα 16 μου και τώρα κοντεύω τα 30  ήτοι λοιπονυ 14 χρόνια. Δεν θέλω απλά να κάνω ένα τσιγάρο, ζωωωω για την στιγμή που θα κάνω. Όμως ξέρω πως δεν πρέπει και μετά πρέπει να θηλάσω την νοιωθω να κλωτσαει και λέω μην το σκέφτεσαι. Όλα είναι στο μυαλό λοιπόν. Δεν υπάρχει μπορώ η δεν μπορώ κάτι. Όλα είναι στο μυαλό δεν είναι ότι δεν μπορούσα να κόψω το τσιγάρο απλα δεν ήθελα. Στην εγκυμοσύνη Μαχαίρι. Αυτά στα λέω με όοοοολη μου την αγάπη και πολύ φιλικά. Όλες έχουμε άγχος στην εγκυμοσύνη μην το ενισχύεις με αυτό, το μέχρι πέντε τσιγάρα την ημέρα που λένε στην εγκυμοσύνη δεν ισχύει. Ας το δούμε λογικά εδώ μας κάνει κακο χωρίς να είμαστε έγκυος. Εγώ πλακωθηκα στα γλυκά λόγω του ότι το κοψα. Προτιμώ που έβαλα ως τώρα 16 κιλά παρά να έκανα το τσιγάρο. Τέλος πάντων κορίτσι μου σκέψου τα κι αν Θες προσπάθησε. Σου είπα από την αρχή πολύ τσιγάρο εγώ και στα λέω εγώ που είμαι φανατική!!!

Σε ευχαριστώ αγάπη για την απάντηση..το ξέρω όλα είναι στο μυαλό και είναι μια απόφαση .απλά ξέρεις ποια είναι η βλακεια;από την αρχή της εγκυμοσύνης πάνε λίγο περίεργα τα πράγματα και δεν θεωρείτε εύκολη οπότε αυτά τα δύο τσιγάρα που θα κάνω νιώθω πως με ηρεμούν.. πραγματικά έχω προσπαθήσει τοοοοσους μήνες να το κόψω αλλά κανένα αποτέλεσμα δυστυχώς..τι προτείνεις να κάνω;πως να το κόψω;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marian84 είπε:

Η αυχενικη σου ειχε βγει οκ και τωρα βρεθηκαν οι ενδειξεις??Νομιζω ειναι φυσιολογικα τα πονακια μετα απο αμνιοπαρακ αλλα θα πρεπε να σε ενημερωσει για τους κινδυνους.Κατσε ξαπλα οσο μπορεις

Η αυχενικη ήταν καλή,  τώρα στην β επιπέδου βρήκε στο μωρό υδρονεφρωση και μια άσπρη κουκιδα στην καρδιά.  Ξαπλωνω από εχθές που γύρισα σπίτι, σηκωνομαι μόνο για τουαλέτα.. απλά φοβάμαι πολυ μην αποβαλω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, petra1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να έρθω και εγώ στην παρέα σας? Είμαι στην 22εβδομαδα.. Εχθές έκανα την β επιπέδου, δυστυχώς μου βρήκαν 2 ενδείξεις για σύνδρομο down και έκανα στο καπάκι και αμνιοπαρακεντηση. Περιμένω τα πρώτα  αποτέλεσμα αύριο.  Ο γιατρός δεν με ενημέρωσε ακριβώς όμως για τους κινδύνους της αμνιοπαρακεντησης, τους διάβασα κατόπιν εορτής στο ίντερνετ. Από εχθές πονάω λίγο χαμηλά και γενικά έχω φοβηθεί και στεναχωρηθει πολύ. Εννοείται πως ξαπλωσω από εχθές.. 

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς όρισες στην παρέα μας με το καλό το νινακι σου... Έκανα και εγώ αμνιο πριν 9 μέρες γτ και εγώ είχα δύο δείκτες .. υπερηχογενες έντερο και ασβεστωμα στην καρδούλα του..δόξα τον Θεό τα πρώτα βγήκαν καλά και περιμένω τα τελικά..εσένα τι δείκτες φάνηκαν αν επιτρέπεται; Πονακια και τσιμπιματακια είχα και εγώ για δύο τρεις μέρες αλλά ήταν υποφερτα οπότε δεν πήρα χάπι..


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλώς όρισες. Εύχομαι να είναι  καλά τα αποτελέσματα!!! Πότε θα έχεις νέα?

@nanoula90 που σαι μάναμ????? Σε σκεφτόμαστεεεεε!!!!

@Κωνσταντίνα16 ναι ίσως είναι θέμα οργανισμού το πόσο γερνάει ι πλακούντας σίγουρα όμως το κάπνισμα δεν βοηθάει. Κοίτα κι εγώ καπνίστρια είμαι συστηματικά από τα 16 μου και τώρα κοντεύω τα 30  ήτοι λοιπονυ 14 χρόνια. Δεν θέλω απλά να κάνω ένα τσιγάρο, ζωωωω για την στιγμή που θα κάνω. Όμως ξέρω πως δεν πρέπει και μετά πρέπει να θηλάσω την νοιωθω να κλωτσαει και λέω μην το σκέφτεσαι. Όλα είναι στο μυαλό λοιπόν. Δεν υπάρχει μπορώ η δεν μπορώ κάτι. Όλα είναι στο μυαλό δεν είναι ότι δεν μπορούσα να κόψω το τσιγάρο απλα δεν ήθελα. Στην εγκυμοσύνη Μαχαίρι. Αυτά στα λέω με όοοοολη μου την αγάπη και πολύ φιλικά. Όλες έχουμε άγχος στην εγκυμοσύνη μην το ενισχύεις με αυτό, το μέχρι πέντε τσιγάρα την ημέρα που λένε στην εγκυμοσύνη δεν ισχύει. Ας το δούμε λογικά εδώ μας κάνει κακο χωρίς να είμαστε έγκυος. Εγώ πλακωθηκα στα γλυκά λόγω του ότι το κοψα. Προτιμώ που έβαλα ως τώρα 16 κιλά παρά να έκανα το τσιγάρο. Τέλος πάντων κορίτσι μου σκέψου τα κι αν Θες προσπάθησε. Σου είπα από την αρχή πολύ τσιγάρο εγώ και στα λέω εγώ που είμαι φανατική!!!

Ευχαριστω πολύ και εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Την Παρασκευή θα ξέρω τα πρώτα αποτέλεσματα και τα άλλα μετά από δύο εβδομάδες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ αγάπη για την απάντηση..το ξέρω όλα είναι στο μυαλό και είναι μια απόφαση .απλά ξέρεις ποια είναι η βλακεια;από την αρχή της εγκυμοσύνης πάνε λίγο περίεργα τα πράγματα και δεν θεωρείτε εύκολη οπότε αυτά τα δύο τσιγάρα που θα κάνω νιώθω πως με ηρεμούν.. πραγματικά έχω προσπαθήσει τοοοοσους μήνες να το κόψω αλλά κανένα αποτέλεσμα δυστυχώς..τι προτείνεις να κάνω;πως να το κόψω;

Ο σύζυγος καπνίζει? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετεεεε???? Εμείς πάμε πολύ καλά δόξα τω θεω!!!! @Smile89φιλενάδα μου ξέρεις στο θέμα του τσιγάρου ήμουν κι εγώ κάθετη σαν κι εσένα, τώρα που γέννησα ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις ένιωσα καλά!!! Να σημειώσω φυσικά πως δεν θηλάζω... @Κωνσταντίνα16 κορίτσι μου προσπάθησε όσο μπορείς με το τσιγαρο, γιατί μπορείς!!!!! Να το ξέρεις!!!! @petra1982 καλώς ήρθες κορίτσι μου και με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Έκανα κι εγώ αμνιο και στα δύο μου μωράκια την 17η εβδομάδα, αυτές τις ενοχλήσεις τις είχα κι εγώ και είναι και λίγο στο μυαλό μας να ξέρεις, ξεκουρασου και μην σηκώνεσαι χωρίς ιδιαίτερο λόγο.... Ολα θα πανε καλα, μην ανησυχείς!!!! Με το καλο σε όλες σας κορίτσια μου!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...