Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Καλησπέρα! Πήρα την τριτη χοριακη σήμερα (4μερες μετά την δεύτερη) κ ήταν 2100! Μου πε ο γιατρός δεν ξανακάνω άλλη κ πάω 5 Αυγούστου για υπέρηχο..ποιος περιμένει πάλι μέχρι τότε;; Λέτε να ναι δίδυμα;; Αγχώθηκα κορίτσια! Κ χάρηκα κ αγχώθηκα 

Mε το καλό να δεις το/τα σπορακι-α σου, κορίτσι! Αν δεις δύο, μην αγχώνεσαι! Σε περιμένω να ιδρύσουμε, επιτέλους, το σύλλογο Ηρωικών Διδυμομαμαδων!

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, LeneL said:

Mε το καλό να δεις το/τα σπορακι-α σου, κορίτσι! Αν δεις δύο, μην αγχώνεσαι! Σε περιμένω να ιδρύσουμε, επιτέλους, το σύλλογο Ηρωικών Διδυμομαμαδων!

Χαχα!! Άντε να δούμε! Σ ευχαριστώ πολύ 😁

 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια, πως πάτε; Να ρωτήσω κάτι χαζό, το στομάχι μου είναι χάλια αυτές τις μέρες κ παίρνω κ την βασκλορ και τα ουτροτζεσταν κολπικά όλα γιατί ανακατευομαι πολύ. Η μαία είπε είναι το ίδιο, εγώ μαντεψτε... αγχώνομαι 🤣 παίρνει άλλη κολπικά όλες τις προγεστερονες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Rodana είπε:

Τι κάνετε κορίτσια, πως πάτε; Να ρωτήσω κάτι χαζό, το στομάχι μου είναι χάλια αυτές τις μέρες κ παίρνω κ την βασκλορ και τα ουτροτζεσταν κολπικά όλα γιατί ανακατευομαι πολύ. Η μαία είπε είναι το ίδιο, εγώ μαντεψτε... αγχώνομαι 🤣 παίρνει άλλη κολπικά όλες τις προγεστερονες; 

Εγώ κάθε φορά 3... outro,  vasclor, prolutex

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/7/2024 at 10:20 ΠΜ, Rodana είπε:

Τι κάνετε κορίτσια, πως πάτε; Να ρωτήσω κάτι χαζό, το στομάχι μου είναι χάλια αυτές τις μέρες κ παίρνω κ την βασκλορ και τα ουτροτζεσταν κολπικά όλα γιατί ανακατευομαι πολύ. Η μαία είπε είναι το ίδιο, εγώ μαντεψτε... αγχώνομαι 🤣 παίρνει άλλη κολπικά όλες τις προγεστερονες; 

On 30/7/2024 at 10:20 ΠΜ, Rodana είπε:

Τι κάνετε κορίτσια, πως πάτε; Να ρωτήσω κάτι χαζό, το στομάχι μου είναι χάλια αυτές τις μέρες κ παίρνω κ την βασκλορ και τα ουτροτζεσταν κολπικά όλα γιατί ανακατευομαι πολύ. Η μαία είπε είναι το ίδιο, εγώ μαντεψτε... αγχώνομαι 🤣 παίρνει άλλη κολπικά όλες τις προγεστερονες; 

Καλημέρα, εγώ παίρνω τα utrogestan από το στόμα κ κολπικά. Σε προηγούμενη εμβρυομεταφορα έπαιρνα και τα vasclor κολπικά κ τα utrogestan κολπικά κ από το στόμα. Η αλήθεια είναι με τόσα φάρμακα λογικά να σε πονάει το στομάχι..αλλά γενικά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι… τι λέω τώρα, ε? Τουλάχιστον όσο μπορείς…όλα να πάνε καλά κ να έχει ένα θετικό αποτέλεσμα!! 🙏🙏🙏🧿🧿

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

πηγα σήμερα για τον πρώτο μου υπέρηχο!

Βεβαια ήταν κανονισμένος για την Παρασκευή αλλά είχα αίμα σήμερα κ ανησύχησα, ευτυχώς μπορούσε ο γιατρός κ με είδε.

Ολα καλά τελικά! Είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών, το έμβρυο είναι 7 χιλιοστά κ καρδιακή συχνότητα 126 παλμοί..

Βεβαια εγώ κόλλησα στο αίμα..

ειχα ποτέ καμία αίμα σε αρχικό στάδιο κ πήγαν όλα καλά; 
 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mado10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

πηγα σήμερα για τον πρώτο μου υπέρηχο!

Βεβαια ήταν κανονισμένος για την Παρασκευή αλλά είχα αίμα σήμερα κ ανησύχησα, ευτυχώς μπορούσε ο γιατρός κ με είδε.

Ολα καλά τελικά! Είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών, το έμβρυο είναι 7 χιλιοστά κ καρδιακή συχνότητα 126 παλμοί..

Βεβαια εγώ κόλλησα στο αίμα..

ειχα ποτέ καμία αίμα σε αρχικό στάδιο κ πήγαν όλα καλά; 
 

Αρκετές  εδώ μέσα.. μην αγχώνεσαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια στον χορο της εξωσωματικης λόγω χρωμοσωμικης μετάθεσης του συζύγου. Πρώτη προσπάθεια επιτυχής με τον μικρό μου να είναι ήδη τέσσερα. Στην προσπάθεια για δεύτερο έχουμε κολλήσει. Έκανα ένα χρόνο στην επαρχία αλλά λίγο ο γιατρός λίγο το εργαστήριο δεν είχαμε αποτελέσματα. Ανέβηκα Αθήνα για να μου κάνει την ωοληψια ο γιατρός μου και ενώ πηγαίνουμε καλά φτιάχνοντας βλαστοκυστες, βγαίνουν όλες παθολογικές. Είναι πλέον στα αρνητικά και η δική μου ηλικία, 44 γαρ. Ορμονικές οκ, αμη καλή αλλά Γιόκο Τσοκο. Έχω πλέον κουραστεί γιατί θεωρώ ότι όσο και να το παλέψω πάλι στο μηδέν θα είμαι και ο χρόνος στενεύει. Στο δια ταύτα... σκέφτομαι για διπλή δωρεά, δότη και δοτρια. Και θέλω να ρωτήσω με ποια σειρά ξεκινάω να ψαχνω; Υπάρχει Ελλάδα ή μόνο εξωτερικό; Πόσο διάστημα παίρνει η όλη διαδικασία; Παίρνω εγγύηση του αριθμού των εμβρύων που θαου δώσουν;Και ποιο είναι το ανώτερο πόσο για μια προσπάθεια διπλής δωρεάς;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

πηγα σήμερα για τον πρώτο μου υπέρηχο!

Βεβαια ήταν κανονισμένος για την Παρασκευή αλλά είχα αίμα σήμερα κ ανησύχησα, ευτυχώς μπορούσε ο γιατρός κ με είδε.

Ολα καλά τελικά! Είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών, το έμβρυο είναι 7 χιλιοστά κ καρδιακή συχνότητα 126 παλμοί..

Βεβαια εγώ κόλλησα στο αίμα..

ειχα ποτέ καμία αίμα σε αρχικό στάδιο κ πήγαν όλα καλά; 
 

Ναι εγώ,  και μάλιστα κρατησε αρκετό καιρό, νομίζω μέχρι να μπω στο τρίτο μήνα είχα. Όλα πήγαν πολύ καλά και από όσο ξέρω είναι συχνό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Villi said:

Ναι εγώ,  και μάλιστα κρατησε αρκετό καιρό, νομίζω μέχρι να μπω στο τρίτο μήνα είχα. Όλα πήγαν πολύ καλά και από όσο ξέρω είναι συχνό.

Πολύ χαίρομαι! Εντάξει είναι κάπως τρομακτικό όταν το βλέπεις ξαφνικά..αμέσως πάει το μυαλό στο κακό..

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση 🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια στον χορο της εξωσωματικης λόγω χρωμοσωμικης μετάθεσης του συζύγου. Πρώτη προσπάθεια επιτυχής με τον μικρό μου να είναι ήδη τέσσερα. Στην προσπάθεια για δεύτερο έχουμε κολλήσει. Έκανα ένα χρόνο στην επαρχία αλλά λίγο ο γιατρός λίγο το εργαστήριο δεν είχαμε αποτελέσματα. Ανέβηκα Αθήνα για να μου κάνει την ωοληψια ο γιατρός μου και ενώ πηγαίνουμε καλά φτιάχνοντας βλαστοκυστες, βγαίνουν όλες παθολογικές. Είναι πλέον στα αρνητικά και η δική μου ηλικία, 44 γαρ. Ορμονικές οκ, αμη καλή αλλά Γιόκο Τσοκο. Έχω πλέον κουραστεί γιατί θεωρώ ότι όσο και να το παλέψω πάλι στο μηδέν θα είμαι και ο χρόνος στενεύει. Στο δια ταύτα... σκέφτομαι για διπλή δωρεά, δότη και δοτρια. Και θέλω να ρωτήσω με ποια σειρά ξεκινάω να ψαχνω; Υπάρχει Ελλάδα ή μόνο εξωτερικό; Πόσο διάστημα παίρνει η όλη διαδικασία; Παίρνω εγγύηση του αριθμού των εμβρύων που θαου δώσουν;Και ποιο είναι το ανώτερο πόσο για μια προσπάθεια διπλής δωρεάς;

Γειά σου!!!νομίζω πως αρχικά πρέπει να βρεις ένα κέντρο που να σου εξασφαλίζει και τα δύο....εγώ αυτή τη φορά πήγα με δοτρια από τραπεζα...από την Ισπανία....η όλη διαδικασία μέχρι να τη βρούμε (δεν ήμουν "δυσκολη" στα κριτήρια που ήθελα) μέχρι να έρθουν τα ωάρια στη κλινική π είμαι πηρε περίπου 1,5 μήνα...δε σου εξασφαλίζει κάνεις πόσα έμβρυα θα έχεις...εμείς ας πούμε πηραμε 6 ωάρια και ειχαμε 2 βλαστοκυστες...το μόνο π σου εξασφαλίσουν είναι πως αν δεν έχεις καμία βλαστοκυστη σου στέλνουν δωρεάν άλλες 6...αυτό ισχύει για τη τράπεζα...όταν το κέντρο έχει δικές του δοτριες είναι διαφορετικά...επίσης αν θέλεις μπορώ να σου πω πόσα έδωσα εγώ για τη δοτρια αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το δότη σπέρματος....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Γειά σου!!!νομίζω πως αρχικά πρέπει να βρεις ένα κέντρο που να σου εξασφαλίζει και τα δύο....εγώ αυτή τη φορά πήγα με δοτρια από τραπεζα...από την Ισπανία....η όλη διαδικασία μέχρι να τη βρούμε (δεν ήμουν "δυσκολη" στα κριτήρια που ήθελα) μέχρι να έρθουν τα ωάρια στη κλινική π είμαι πηρε περίπου 1,5 μήνα...δε σου εξασφαλίζει κάνεις πόσα έμβρυα θα έχεις...εμείς ας πούμε πηραμε 6 ωάρια και ειχαμε 2 βλαστοκυστες...το μόνο π σου εξασφαλίσουν είναι πως αν δεν έχεις καμία βλαστοκυστη σου στέλνουν δωρεάν άλλες 6...αυτό ισχύει για τη τράπεζα...όταν το κέντρο έχει δικές του δοτριες είναι διαφορετικά...επίσης αν θέλεις μπορώ να σου πω πόσα έδωσα εγώ για τη δοτρια αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το δότη σπέρματος....

Από ότι φαντάζομαι με κάποιο τρόπο πρέπει να τα συντονίζω εγω ώστε να έρθουν στο ίδιο κέντρο. Τώρα αρχίζουν να γεννώνται απορίες. Εγώ είμαι σε κέντρο στην Αθήνα πού έχει δικές του δοτριες αλλά ξέρω ότι καθυστερούν παααααρα πολύ οπότε θα πρέπει να αλλάξω. Ο περιορισμός που ισχύει εδώ για τις γεννήσεις της δοτριας ισχύει και έξω; Με ποια κριτήρια επέλεξες την Ισπανία; Υπάρχει σελίδα που βρίσκεις τις τράπεζες ωαρίων στην Ευρώπη; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...