Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 minutes ago, Mado10 said:

Στο Ιασώ είμαι.. είναι το 3ο κέντρο που πάω κ το πρώτο οσο αναφορά την δωρεά. Αν δεν πετυχει τώρα θα πάρω από την Ισπανία που συνεργάζονται με μια τράπεζα ωαρίων.. 

Να σε ρωτήσω, έπαιρνες κορτιζόνη; Δεν την θέλω καθόλου.. την πρώτη φορά την έπαιρνα κανονικά. Την δεύτερη φορά που ρώτησα τον γυναικολόγο μου μου είπε να μην την παίρνω στην προετοιμασία αλλά όταν κάνω την εμβρυομεταφορα. Γενικά απ ότι καταλαβαίνω κ οι γιατροί δεν είναι σίγουροι κατά ποσό βοηθάει, ξέρεις κάτι εσυ;

Δεν έχω ιδέα και εγώ στις διαδικασίες είμαι παίρνω την adelcort αλλά δεν ξέρω ακριβώς τη Σύσταση ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 minutes ago, Vassiliki Hoff said:

Δεν έχω ιδέα και εγώ στις διαδικασίες είμαι παίρνω την adelcort αλλά δεν ξέρω ακριβώς τη Σύσταση ! 

Α ωραία σε ποια φάση είσαι εσύ; Καλή επιτυχία! Πρώτη προσπάθεια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει όλες τις απαντήσεις και όλων τις ιστορίες τουλάχιστον 2 φορές.... ειμαι μια από εσάς και χθες έκανα τη δεύτερη εμβρυομεταφορα μου σε φυσικο κυκλο και τρεμω.... φοβαμαι .... νοιωθω οτι δεν θα το ζησω ποτε αυτό το όνειρο.... νοιωθω την ανάγκη να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες και όσες ακομα παλεύουν όπως εγώ.... φοβάμαι πολυ,   διαλύθηκα στην πρώτη αποτυχία γιατι όπως κάποιες λέτε η αποτυχία με δοτρια ποναει πιο πολυ.... αλήθεια είναι... δεν ξερω αν θα αντέξω και δεύτερη τέτοια αποτυχία. την πρώτη φορά σε πλήρως τεχνητό κυκλο με 2 άριστες βλαστοκυστες πηρα το απόλυτο μηδέν,  τωρα ; βάλαμε χθες 2 και η 1 έμεινε στον καθετήρα αν αυτό δεν είναι κακος οιωνός δεν ξερω τι είναι,  μου το έβαλε βεβαια και το δεύτερο αλλα εμενα η ψυχολογία μου είναι πολύ χάλια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , cant_wait είπε:

εχω διαβασει όλες τις απαντήσεις και όλων τις ιστορίες τουλάχιστον 2 φορές.... ειμαι μια από εσάς και χθες έκανα τη δεύτερη εμβρυομεταφορα μου σε φυσικο κυκλο και τρεμω.... φοβαμαι .... νοιωθω οτι δεν θα το ζησω ποτε αυτό το όνειρο.... νοιωθω την ανάγκη να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες και όσες ακομα παλεύουν όπως εγώ.... φοβάμαι πολυ,   διαλύθηκα στην πρώτη αποτυχία γιατι όπως κάποιες λέτε η αποτυχία με δοτρια ποναει πιο πολυ.... αλήθεια είναι... δεν ξερω αν θα αντέξω και δεύτερη τέτοια αποτυχία. την πρώτη φορά σε πλήρως τεχνητό κυκλο με 2 άριστες βλαστοκυστες πηρα το απόλυτο μηδέν,  τωρα ; βάλαμε χθες 2 και η 1 έμεινε στον καθετήρα αν αυτό δεν είναι κακος οιωνός δεν ξερω τι είναι,  μου το έβαλε βεβαια και το δεύτερο αλλα εμενα η ψυχολογία μου είναι πολύ χάλια....

Ο επιμενων νικά . Καταρχάς δεν είναι κάτι αδύνατο απτήν στιγμή που είσαι εσύ υγιής τίποτα δεν είναι αδύνατο. Οι αποτυχίες συμβαίνουν ξαναβλεπεις αν υπάρχει κάτι που μπορείς να ελενξεις στην μήτρα Κ συνεχίζεις . Την υγεία σου να κοιτάς Κ από εκεί Κ πέρα όλα έρχονται δεν είναι αυτό που καθορίζει την ζωή σου Κ στην ζωή σου ότι θες πετυχαίνεις αρκεί να το βλέπεις στην σωστή του διάσταση . 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Στο Ιασώ είμαι.. είναι το 3ο κέντρο που πάω κ το πρώτο οσο αναφορά την δωρεά. Αν δεν πετυχει τώρα θα πάρω από την Ισπανία που συνεργάζονται με μια τράπεζα ωαρίων.. 

Να σε ρωτήσω, έπαιρνες κορτιζόνη; Δεν την θέλω καθόλου.. την πρώτη φορά την έπαιρνα κανονικά. Την δεύτερη φορά που ρώτησα τον γυναικολόγο μου μου είπε να μην την παίρνω στην προετοιμασία αλλά όταν κάνω την εμβρυομεταφορα. Γενικά απ ότι καταλαβαίνω κ οι γιατροί δεν είναι σίγουροι κατά ποσό βοηθάει, ξέρεις κάτι εσυ;

Η κορτιζόνη βοηθάει στο να μην αντιμετωπίσει ο οργανισμός σου ως ξένο σώμα τα έμβρυα και τους "επιτεθεί" μη αφήνοντας τα να εμφυτευτούν.. για αυτό κάνουμε μια ήπια καταστολή του ανοσοποιητικού με τη κορτιζόνη.. η ποσότητα που μας δίνουν όμως είναι πολύ μικρή.. σε περίπτωση που υποβόσκει αυτοάνοσο νόσημα η ποσότητα αυτή δεν επαρκεί για να επιτευχθεί η εμφύτευση και η ομαλή εξέλιξη της κύησης..


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

έχει συμβεί σε καμια να πετύχει εγκυμοσύνη αλλα να μην μπήκαν και τα 2 εμβρυα εκεί που επρεπε; ανησυχώ και φοβαμαι πολυ   σαφώς δεν είναι αυτό που θα με καθορίσει αλλα ο αγώνας και το ενδιαφέρον μου αυτόν τον καιρό είναι μόνο για το σκοπό αυτό....

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2024 at 9:25 ΠΜ, despoinaki33 είπε:

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος γιατρός. Ποιο είναι περίπου το κόστος της αμοιβής του για ωολληψια και εμβρυομεταφορα; Σας ευχαριστώ πολύ. 

Εγώ είμαι εκεί.. δε ξέρω τι ακριβώς θέλεις να μάθεις..

On 26/6/2024 at 9:18 ΠΜ, Mado10 είπε:

Καλημέρα κ ευχαριστώ για την απάντηση!

7 ωάρια πήραμε από την δοτρια τα 4 προχώρησαν σε βλαστοκυστες. Τώρα για το ένα κάθε φορά μου το πρότεινε κ ο γιατρός λόγω ότι είμαι πολύ μικροκαμωμένη κ θεωρεί ότι υπάρχει ρίσκο σε δίδυμη κύηση κ εγώ ήθελα ένα. Απλά μετά τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες είπα να βάλουμε 2 να δούμε κ αν δεν πετυχει να ψάξω για άλλη δοτρια. Μου είπαν πάντως ότι κ η άλλη λήπτρια δεν είχε επιτυχία από την δοτρια την συγκεκριμένη όποτε κ αυτο δεν με βοηθάει στο να μαι αισιόδοξη. 
κανω ψυχοθεραπεία 7 χρόνια τώρα κ με χει στηρίξει πολύ η αλήθεια είναι αλλά οσο δεν προχωράει το συγκεκριμένο δεν είναι κ πανάκεια. Φαντάζομαι ότι είναι κ μια άμυνα αυτό που νιώθω τώρα για να μην απογοητευτώ πάλι παρά πολύ. Θα δούμε..προχωράω ναι δεν γίνεται κ αλλιώς κ πραγματικά ελπίζω να ρθω με καλύτερα νέα 🙏🏼

Εγώ έπαθα ακριβώς το ίδιο με την δοτρια  μου.. την πρώτη 

21 ώρες πρίν, cant_wait είπε:

εχω διαβασει όλες τις απαντήσεις και όλων τις ιστορίες τουλάχιστον 2 φορές.... ειμαι μια από εσάς και χθες έκανα τη δεύτερη εμβρυομεταφορα μου σε φυσικο κυκλο και τρεμω.... φοβαμαι .... νοιωθω οτι δεν θα το ζησω ποτε αυτό το όνειρο.... νοιωθω την ανάγκη να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες και όσες ακομα παλεύουν όπως εγώ.... φοβάμαι πολυ,   διαλύθηκα στην πρώτη αποτυχία γιατι όπως κάποιες λέτε η αποτυχία με δοτρια ποναει πιο πολυ.... αλήθεια είναι... δεν ξερω αν θα αντέξω και δεύτερη τέτοια αποτυχία. την πρώτη φορά σε πλήρως τεχνητό κυκλο με 2 άριστες βλαστοκυστες πηρα το απόλυτο μηδέν,  τωρα ; βάλαμε χθες 2 και η 1 έμεινε στον καθετήρα αν αυτό δεν είναι κακος οιωνός δεν ξερω τι είναι,  μου το έβαλε βεβαια και το δεύτερο αλλα εμενα η ψυχολογία μου είναι πολύ χάλια....

Να σου πάνε όλα τέλεια!! Δυστυχώς  η ευτυχώς  μας δίνει ο Θεός όσα αντέχουμε..  αντεξα κ δεύτερη  αποτυχία... αλλά ελπίζω να μην είσαι αυτή η περίπτωση!! Καλά αποτελέσματα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2024 at 1:45 ΜΜ, cant_wait είπε:

εχω διαβασει όλες τις απαντήσεις και όλων τις ιστορίες τουλάχιστον 2 φορές.... ειμαι μια από εσάς και χθες έκανα τη δεύτερη εμβρυομεταφορα μου σε φυσικο κυκλο και τρεμω.... φοβαμαι .... νοιωθω οτι δεν θα το ζησω ποτε αυτό το όνειρο.... νοιωθω την ανάγκη να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες και όσες ακομα παλεύουν όπως εγώ.... φοβάμαι πολυ,   διαλύθηκα στην πρώτη αποτυχία γιατι όπως κάποιες λέτε η αποτυχία με δοτρια ποναει πιο πολυ.... αλήθεια είναι... δεν ξερω αν θα αντέξω και δεύτερη τέτοια αποτυχία. την πρώτη φορά σε πλήρως τεχνητό κυκλο με 2 άριστες βλαστοκυστες πηρα το απόλυτο μηδέν,  τωρα ; βάλαμε χθες 2 και η 1 έμεινε στον καθετήρα αν αυτό δεν είναι κακος οιωνός δεν ξερω τι είναι,  μου το έβαλε βεβαια και το δεύτερο αλλα εμενα η ψυχολογία μου είναι πολύ χάλια....

Καλησπέρα,  εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα να το ζήσεις το όνειρο σου. Έχω απελπιστεί πολλες φορές οπότε είμαι η τελευταία που θα σου πω να μη νιώθεις έτσι, εγώ πέτυχα με την τρίτη ετ. Το μόνο που ηθελα να σου πω είναι να έχεις υπομονή, είναι πολύ δύσκολο ολο αυτο που περνάμε. Εγώ αλλα και οσες φιλες εκανα μεσα σε αυτη την κοινότητα , καμια μας δεν πιστευε οτι θα πετυχει κι ομως... τα πραγματα αλλαζουν χωρις να το περιμενεις. Σε παρακαλώ μη ψάχνεις για κακούς και καλούς οιωνούς δεν υπάρχουν. Θέλει τύχη, καλό υλικό και καλό γιατρό...και φυσικά να έχεις ψάξει τα πάντα. Καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!σας διαβάζω καιρό,και σήμερα αποφάσισα να γίνω λίγο πιο ενεργή κι εγώ σε αυτή την διαδικτυακή παρέα,που τόσο μεγάλη βοήθεια και υποστήριξη παρέχει(οι ιστορίες σας συνετέλεσαν αποφασιστικά στην απόφαση μου).Ειμαι 45, και προχώρησα στην διαδικασία των δανεικών μετά από απανωτές ατυχίες την τελευταία πενταετία.Με ένα ορμονικό προφίλ εξαιρετικά καλό για την ηλικία μου,με καμία ανατομική ή κάποιου άλλου είδους δυσκολία με εξονυχιστικό έλεγχο όλων των παραμέτρων,με εξαιρετικά καλή ποιότητα σπέρματος,με εύκολες φυσικές συλλήψεις που δυστυχώς δεν οδήγησαν ποτέ σε εγκυμοσύνη πέρα από τις 10 εβδομάδες.Οταν στην τελευταία μας προσπάθεια το 2022,στα 43 μου,(στραφηκαμε αναγκαστικά στην λύση του προεμφυτευτικού) πήραμε 13 ωάρια,εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ στον προεμφυτευτικο έλεγχο ήταν όλα παθολογικά,άρχισα να σκέφτομαι την λύση της δωρεάς με τεράστια βέβαια δυσκολία(και παρά την αντίθετη γνώμη του τότε εξωσωματικού).Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι, μετά από πίεση του γιατρού μου όπου συνέβη το αμιμητο..Σε κέντρο που είχαμε κάνει άλλη μια προσπάθεια άκρως αποτυχημένη με δικό μας υλικό προ τριετίας(στραφηκαμε εκεί ξανά λόγω των εγγυήσεων του γιατρού μου για την ιδιαιτερότητα της διαδικασίας,αν και καθόλου δεν το θέλαμε σαν να προαισθανόμασταν κάτι),από τα 8 ωάρια που πήραμε γονιμοποιηθηκαν τα 2 και ο γιατρός επέμενε να βάλουμε στις 2 μέρες!!με αποτέλεσμα μια μηδενική χοριακή!(Δεν μου είχε συμβεί ποτέ ξανά,και ήμουν έτοιμη να ακυρώσω την μεταφορά γιατί αντιλαμβανομουν το προφανές κακής ποιότητας υλικού)

Πήρα τον χρόνο μου,άλλαξα κέντρο και φέτος την άνοιξη αποφάσισα να ξαναπροσπαθήσω σε άλλο κέντρο ,όπου εδώ τα δεδομένα είναι διαφορετικα.

Απο τα 8 ωάρια που πήραμε γονιμοποιηθηκαν και τα 8 κ είχαμε 8 άριστες βλαστοκυστεις! Μετέφερα πριν δύο εβδομάδες τις 2 .Η πρώτη χοριακή ήταν 585 κ η δεύτερη 1744.

Τώρα είμαι εν αναμονή του υπέρηχου και φυσικά σε απόλυτη αγωνία και άγχος!

Συγνώμη για την μακροσκελή ανάρτηση,θέλω να ευχηθώ σε όλες μας καλή επιτυχία με δυναμη και υπομονή,και λίγη τύχη!!

12 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα,  εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα να το ζήσεις το όνειρο σου. Έχω απελπιστεί πολλες φορές οπότε είμαι η τελευταία που θα σου πω να μη νιώθεις έτσι, εγώ πέτυχα με την τρίτη ετ. Το μόνο που ηθελα να σου πω είναι να έχεις υπομονή, είναι πολύ δύσκολο ολο αυτο που περνάμε. Εγώ αλλα και οσες φιλες εκανα μεσα σε αυτη την κοινότητα , καμια μας δεν πιστευε οτι θα πετυχει κι ομως... τα πραγματα αλλαζουν χωρις να το περιμενεις. Σε παρακαλώ μη ψάχνεις για κακούς και καλούς οιωνούς δεν υπάρχουν. Θέλει τύχη, καλό υλικό και καλό γιατρό...και φυσικά να έχεις ψάξει τα πάντα. Καλή επιτυχία 

Υπομονή και θετική σκέψη!είμαι στην ίδια φάση, της αναμονής..Φέρουμε βαρύ τραύμα και θέλει σωστή διαχείριση για να επουλωθεί (τα γράφω μπας κ τα κάνω κ η ίδια!)καλη επιτυχία με περισσότερη τύχη κορίτσι μου ♥️ 

 

  • Μου αρέσει 6
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vassie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!σας διαβάζω καιρό,και σήμερα αποφάσισα να γίνω λίγο πιο ενεργή κι εγώ σε αυτή την διαδικτυακή παρέα,που τόσο μεγάλη βοήθεια και υποστήριξη παρέχει(οι ιστορίες σας συνετέλεσαν αποφασιστικά στην απόφαση μου).Ειμαι 45, και προχώρησα στην διαδικασία των δανεικών μετά από απανωτές ατυχίες την τελευταία πενταετία.Με ένα ορμονικό προφίλ εξαιρετικά καλό για την ηλικία μου,με καμία ανατομική ή κάποιου άλλου είδους δυσκολία με εξονυχιστικό έλεγχο όλων των παραμέτρων,με εξαιρετικά καλή ποιότητα σπέρματος,με εύκολες φυσικές συλλήψεις που δυστυχώς δεν οδήγησαν ποτέ σε εγκυμοσύνη πέρα από τις 10 εβδομάδες.Οταν στην τελευταία μας προσπάθεια το 2022,στα 43 μου,(στραφηκαμε αναγκαστικά στην λύση του προεμφυτευτικού) πήραμε 13 ωάρια,εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ στον προεμφυτευτικο έλεγχο ήταν όλα παθολογικά,άρχισα να σκέφτομαι την λύση της δωρεάς με τεράστια βέβαια δυσκολία(και παρά την αντίθετη γνώμη του τότε εξωσωματικού).Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι, μετά από πίεση του γιατρού μου όπου συνέβη το αμιμητο..Σε κέντρο που είχαμε κάνει άλλη μια προσπάθεια άκρως αποτυχημένη με δικό μας υλικό προ τριετίας(στραφηκαμε εκεί ξανά λόγω των εγγυήσεων του γιατρού μου για την ιδιαιτερότητα της διαδικασίας,αν και καθόλου δεν το θέλαμε σαν να προαισθανόμασταν κάτι),από τα 8 ωάρια που πήραμε γονιμοποιηθηκαν τα 2 και ο γιατρός επέμενε να βάλουμε στις 2 μέρες!!με αποτέλεσμα μια μηδενική χοριακή!(Δεν μου είχε συμβεί ποτέ ξανά,και ήμουν έτοιμη να ακυρώσω την μεταφορά γιατί αντιλαμβανομουν το προφανές κακής ποιότητας υλικού)

Πήρα τον χρόνο μου,άλλαξα κέντρο και φέτος την άνοιξη αποφάσισα να ξαναπροσπαθήσω σε άλλο κέντρο ,όπου εδώ τα δεδομένα είναι διαφορετικα.

Απο τα 8 ωάρια που πήραμε γονιμοποιηθηκαν και τα 8 κ είχαμε 8 άριστες βλαστοκυστεις! Μετέφερα πριν δύο εβδομάδες τις 2 .Η πρώτη χοριακή ήταν 585 κ η δεύτερη 1744.

Τώρα είμαι εν αναμονή του υπέρηχου και φυσικά σε απόλυτη αγωνία και άγχος!

Συγνώμη για την μακροσκελή ανάρτηση,θέλω να ευχηθώ σε όλες μας καλή επιτυχία με δυναμη και υπομονή,και λίγη τύχη!!

Υπομονή και θετική σκέψη!είμαι στην ίδια φάση, της αναμονής..Φέρουμε βαρύ τραύμα και θέλει σωστή διαχείριση για να επουλωθεί (τα γράφω μπας κ τα κάνω κ η ίδια!)καλη επιτυχία με περισσότερη τύχη κορίτσι μου ♥️ 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας λοιπόν και με το καλό ο υπέρηχος σου!

Με μικρότερη πρώτη και δεύτερη χοριακη, αυτή τη στιγμή έχω δύο διδυμακια, που μόλις χρόνισαν! Το αφήνω αυτό εδώ, να υπάρχει και περιμένουμε νέα σου!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vassie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!σας διαβάζω καιρό,και σήμερα αποφάσισα να γίνω λίγο πιο ενεργή κι εγώ σε αυτή την διαδικτυακή παρέα,που τόσο μεγάλη βοήθεια και υποστήριξη παρέχει(οι ιστορίες σας συνετέλεσαν αποφασιστικά στην απόφαση μου).Ειμαι 45, και προχώρησα στην διαδικασία των δανεικών μετά από απανωτές ατυχίες την τελευταία πενταετία.Με ένα ορμονικό προφίλ εξαιρετικά καλό για την ηλικία μου,με καμία ανατομική ή κάποιου άλλου είδους δυσκολία με εξονυχιστικό έλεγχο όλων των παραμέτρων,με εξαιρετικά καλή ποιότητα σπέρματος,με εύκολες φυσικές συλλήψεις που δυστυχώς δεν οδήγησαν ποτέ σε εγκυμοσύνη πέρα από τις 10 εβδομάδες.Οταν στην τελευταία μας προσπάθεια το 2022,στα 43 μου,(στραφηκαμε αναγκαστικά στην λύση του προεμφυτευτικού) πήραμε 13 ωάρια,εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ στον προεμφυτευτικο έλεγχο ήταν όλα παθολογικά,άρχισα να σκέφτομαι την λύση της δωρεάς με τεράστια βέβαια δυσκολία(και παρά την αντίθετη γνώμη του τότε εξωσωματικού).Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι, μετά από πίεση του γιατρού μου όπου συνέβη το αμιμητο..Σε κέντρο που είχαμε κάνει άλλη μια προσπάθεια άκρως αποτυχημένη με δικό μας υλικό προ τριετίας(στραφηκαμε εκεί ξανά λόγω των εγγυήσεων του γιατρού μου για την ιδιαιτερότητα της διαδικασίας,αν και καθόλου δεν το θέλαμε σαν να προαισθανόμασταν κάτι),από τα 8 ωάρια που πήραμε γονιμοποιηθηκαν τα 2 και ο γιατρός επέμενε να βάλουμε στις 2 μέρες!!με αποτέλεσμα μια μηδενική χοριακή!(Δεν μου είχε συμβεί ποτέ ξανά,και ήμουν έτοιμη να ακυρώσω την μεταφορά γιατί αντιλαμβανομουν το προφανές κακής ποιότητας υλικού)

Πήρα τον χρόνο μου,άλλαξα κέντρο και φέτος την άνοιξη αποφάσισα να ξαναπροσπαθήσω σε άλλο κέντρο ,όπου εδώ τα δεδομένα είναι διαφορετικα.

Απο τα 8 ωάρια που πήραμε γονιμοποιηθηκαν και τα 8 κ είχαμε 8 άριστες βλαστοκυστεις! Μετέφερα πριν δύο εβδομάδες τις 2 .Η πρώτη χοριακή ήταν 585 κ η δεύτερη 1744.

Τώρα είμαι εν αναμονή του υπέρηχου και φυσικά σε απόλυτη αγωνία και άγχος!

Συγνώμη για την μακροσκελή ανάρτηση,θέλω να ευχηθώ σε όλες μας καλή επιτυχία με δυναμη και υπομονή,και λίγη τύχη!!

Υπομονή και θετική σκέψη!είμαι στην ίδια φάση, της αναμονής..Φέρουμε βαρύ τραύμα και θέλει σωστή διαχείριση για να επουλωθεί (τα γράφω μπας κ τα κάνω κ η ίδια!)καλη επιτυχία με περισσότερη τύχη κορίτσι μου ♥️ 

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Με το καλό υγιές και τελειομηνο να είναι πάνω από όλα!! Μπορεί και δύο..😉 Με το καλό όμως να πάνε όλα κατ'ευχήν όσα και να είναι!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 

Να μας γράφεις όποτε χρειάζεσαι!! Και σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου..! Μας δίνει δύναμη, να μην ξεχνάμε ότι παρά τις δυσκολίες, όλες θα τα καταφέρουμε στο τέλος!! 😍😍😍😍😍😍😍

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα,  εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα να το ζήσεις το όνειρο σου. Έχω απελπιστεί πολλες φορές οπότε είμαι η τελευταία που θα σου πω να μη νιώθεις έτσι, εγώ πέτυχα με την τρίτη ετ. Το μόνο που ηθελα να σου πω είναι 

 

15 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα,  εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα να το ζήσεις το όνειρο σου. Έχω απελπιστεί πολλες φορές οπότε είμαι η τελευταία που θα σου πω να μη νιώθεις έτσι, εγώ πέτυχα με την τρίτη ετ. Το μόνο που ηθελα να σου πω είναι να έχεις υπομονή, είναι πολύ δύσκολο ολο αυτο που περνάμε. Εγώ αλλα και οσες φιλες εκανα μεσα σε αυτη την κοινότητα , καμια μας δεν πιστευε οτι θα πετυχει κι ομως... τα πραγματα αλλαζουν χωρις να το περιμενεις. Σε παρακαλώ μη ψάχνεις για κακούς και καλούς οιωνούς δεν υπάρχουν. Θέλει τύχη, καλό υλικό και καλό γιατρό...και φυσικά να έχεις ψάξει τα πάντα. Καλή επιτυχία 

να ξέρεις εχω διαβασει την ιστορία σου και συγκινήθηκα παρα πολυ όταν πέτυχες και έκτοτε ψαχνω τα ποστ σου και χαμογελώ.... και των άλλων κοριτσιών.... λυπάμαι πολύ που δεν ήμουν από τότε στην παρέα σας να παρω δύναμη και να τα λέμε όλες μαζί! αλλά είμαι σίγουρη ότι θα θέλατε όλες εσείς να ξερετε ότι αποτελεσατε έμπνευση για όλες εμάς που ακολουθήσαμε. μακάρι να είχα λίγη από τη δυναμη σας .... εγω κλαιω πριν έρθει το αρνητικό.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kiddo είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Με το καλό υγιές και τελειομηνο να είναι πάνω από όλα!! Μπορεί και δύο..😉 Με το καλό όμως να πάνε όλα κατ'ευχήν όσα και να είναι!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 

Να μας γράφεις όποτε χρειάζεσαι!! Και σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου..! Μας δίνει δύναμη, να μην ξεχνάμε ότι παρά τις δυσκολίες, όλες θα τα καταφέρουμε στο τέλος!! 😍😍😍😍😍😍😍

Ωωωω!σας ευχαριστώ τόσο πολύ,για τα γλυκά σας λόγια!να σας πω πως πάντα ήταν βάλσαμο και αγκαλιά να διαβάζω κι εγώ τις ιστορίες σας...θα το κάνω με πολλή χαρά,και θα εύχομαι πάντα σε όλες τις γυναίκες,ειδικά στις πιο ταλαιπωρημένες να έχουν τύχη,πίστη , αγάπη και καλή καθοδήγηση!! ευχαριστώ πολύ ♥️ ♥️ ♥️ 

Θα 

1 hour ago, LeneL είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας λοιπόν και με το καλό ο υπέρηχος σου!

Με μικρότερη πρώτη και δεύτερη χοριακη, αυτή τη στιγμή έχω δύο διδυμακια, που μόλις χρόνισαν! Το αφήνω αυτό εδώ, να υπάρχει και περιμένουμε νέα σου!!!!

Αλήθεια κορίτσι μου ❤️ ❤️;να τα χαίρεσαι τα μωρά σου!!!να τα καμαρώνεις!σε ευχαριστώ πολύ,ελπίζω τα νέα μου να είναι ευχάριστα!!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...