Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Lila86 είπε:

      Lh,fsh,E2 και προγεστερόνη. Απλώς ξέρω ότι προγεστερόνη και ε2 σε μένα προσωπικά θα τις κάνει οπωσδήποτε γιατί είχαν ανέβει στην ωοληψια. Για τις υπόλοιπες δεν μιλήσαμε γιατί ήταν στα επίπεδα που θελανε

      Αυτή την fsh την έχω ακούσει και από κορίτσια που την έκαναν. Εγώ μόνο μια φορά την έχω κάνει και ήταν πριν 1,5χρονο περίπου. Ήταν βέβαια σε καλή τιμή τότε αλλά μήπως θα έπρεπε να την ξανά επαναλάβω; 
       

      χοριακη μου είπε να κάνω σε 15 μέρες. Κανονικά δηλαδή πρέπει να πάω στις 16/10 αλλά σκέφτομαι να κάνω την παρασκευή. Θα είμαι στις 10μερες. Να πάρω μια πρώτη εικόνα τουλάχιστον γιατί με έχει φάει η αγωνία. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , a miracle please είπε:

Τους έχω ακουστά. Δεν έχω επισκεφτεί κανέναν τους. Ήμουν στον Καλογ. αλλά κατάλαβα πως γενικά είναι πιο πολύ για εξωσωματική με δικά σου. Δεν έχω δει δηλ. να ασχολείται με δωρεά και γενικά δεν μου κάνει πλέον σαν γιατρός γιατι μου λείπει λίγο η πιο στενή επαφή με εμάς τις γυναίκες και γενικά με το ζευγάρι. Έχει πάρα πολύ κόσμο και ένιωθα πως του έλειπε χρόνος για να ασχοληθεί.

Σίγουρα είναι αυτό που λες περί θετικές και αρνητικές εμπειρίες, απλά θα ήθελα να επισκεφτώ κάποιον που ασχολείται με τη δωρεά και δεν το κάνει απλά για να το κάνει επειδή είναι γυναικολόγος.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Καταρχάς θέλω να σου ευχηθώ ό,τι καλύτερο και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τα διδυμα σου!

Και εγώ για δωρεά προχωράω. Δεν κάνω κάτι με δικά μου ξανά. Έχω ακούσει για τον Βασ. αλλά νομίζω πως είναι από τους πολύ ακριβούς. Δεν ξέρω....το έχω σκέφτεί να παω να ρωτήσω, γιατί ασχολείται απ'όσο ξέρω. Εαν θέλεις να μου γράψεις, έστω και σε προσωπικό μήνυμα, τη διαδικασία που ακολουθήσατε και το κόστος για να έχω έναν μπούσουλα. Και απο Ισπανία έρχονται όσα ωάρια θέλεις ή επιλέγεις?

Ευχαριστώ!

Εγώ προσωπικά στον ψα.. ειμαι.. αλλά γούστα είναι αυτά.. επειδή ημουν στο γενεσις πριν με δικά μου και δεν εμεινα ευχαριστημενη απο την εξυπηρετηση..ηθελα αυτο που λέμε νοσοκομειο..οπότε ηθελα τυπου ιασω, για να γίνεται έλεγχος στις διαδικασίες και σίγουρα έχει καλό εμβρυολογικό. Είχα περάσει από 2-3 για γνώμη πριν καταλήξω ποιος μου ταιριάζει.. γνώμη μου αξίζει να "πετάξεις" 40-50-100 ευρώ να επισκεφθείς 2-3 για να καταλήξεις.. εκτός αν ο πρώτος που θα πας σε καλύψει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Γεια σας... Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας και να κρατήσουμε επιτέλους το μωράκι μας στην αγκαλιά μας. 

Ήθελα να ρωτήσω για το κόστος. Η να το θέσω αλλιώς . 3.500 ευρώ για έμβρυομεταφορά με δωρεά είναι πολλά η είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Εγώ προσωπικά στον ψα.. ειμαι.. αλλά γούστα είναι αυτά.. επειδή ημουν στο γενεσις πριν με δικά μου και δεν εμεινα ευχαριστημενη απο την εξυπηρετηση..ηθελα αυτο που λέμε νοσοκομειο..οπότε ηθελα τυπου ιασω, για να γίνεται έλεγχος στις διαδικασίες και σίγουρα έχει καλό εμβρυολογικό. Είχα περάσει από 2-3 για γνώμη πριν καταλήξω ποιος μου ταιριάζει.. γνώμη μου αξίζει να "πετάξεις" 40-50-100 ευρώ να επισκεφθείς 2-3 για να καταλήξεις.. εκτός αν ο πρώτος που θα πας σε καλύψει.

Ναι θέλω να κάνω μια βόλτα σε κάποιους. Εννοείς τον ψαθ? Η τον Ψαρ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, a miracle please είπε:

Ναι θέλω να κάνω μια βόλτα σε κάποιους. Εννοείς τον ψαθ? Η τον Ψαρ?

Ψαθ ιασω

2 ώρες πρίν, Sonne είπε:

Γεια σας... Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας και να κρατήσουμε επιτέλους το μωράκι μας στην αγκαλιά μας. 

Ήθελα να ρωτήσω για το κόστος. Η να το θέσω αλλιώς . 3.500 ευρώ για έμβρυομεταφορά με δωρεά είναι πολλά η είναι οκ?

Σας είπαν 3.500 και σκεφτεσαι αν είναι πολλά? Φαντάσου το καλά είναι το 4.500. Εμένα μόνο ένας μου έχει πει 3500, που ξεκαθάρισε ότι θα παρω τη μισή δοτρια είτε το μισό σημαίνει 5 ωάρια είτε σημαίνει 10.. και ήθελε προκαταβολή  πριν ξεκινήσουμε..  σε 2-3 άλλους που πήγα 5.000.. με τα φάρμακα  μέσα..αν τα έβρισκα-800..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malntalia said:

Ψαθ ιασω

Σας είπαν 3.500 και σκεφτεσαι αν είναι πολλά? Φαντάσου το καλά είναι το 4.500. Εμένα μόνο ένας μου έχει πει 3500, που ξεκαθάρισε ότι θα παρω τη μισή δοτρια είτε το μισό σημαίνει 5 ωάρια είτε σημαίνει 10.. και ήθελε προκαταβολή  πριν ξεκινήσουμε..  σε 2-3 άλλους που πήγα 5.000.. με τα φάρμακα  μέσα..αν τα έβρισκα-800..

3.500 μόνο για την έμβρυομεταφορά. Με την ωοληψια της δοτριας και προκαταβολές προστέθηκαν άλλα 3.650 άρα σύνολο 7.150 με τα φάρμακα μέσα. Δεν το σκέφτομαι βασικά απλά ρώτησα από περιέργεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sonne είπε:

3.500 μόνο για την έμβρυομεταφορά. Με την ωοληψια της δοτριας και προκαταβολές προστέθηκαν άλλα 3.650 άρα σύνολο 7.150 με τα φάρμακα μέσα. Δεν το σκέφτομαι βασικά απλά ρώτησα από περιέργεια. 

Μήπως τόσα σου είπαν στο γεν?? Είναι πάρα πολλά μπορείς και με λιγότερα..

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Ψαθ ιασω

Σας είπαν 3.500 και σκεφτεσαι αν είναι πολλά? Φαντάσου το καλά είναι το 4.500. Εμένα μόνο ένας μου έχει πει 3500, που ξεκαθάρισε ότι θα παρω τη μισή δοτρια είτε το μισό σημαίνει 5 ωάρια είτε σημαίνει 10.. και ήθελε προκαταβολή  πριν ξεκινήσουμε..  σε 2-3 άλλους που πήγα 5.000.. με τα φάρμακα  μέσα..αν τα έβρισκα-800..

Και τελικά πόσα έδωσες? Εμένα μου είχαν πει απο 5,500 - 6,500.... το 3500 το έδωσα σε απλή εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, a miracle please είπε:

Και τελικά πόσα έδωσες? Εμένα μου είχαν πει απο 5,500 - 6,500.... το 3500 το έδωσα σε απλή εξωσωματική

5500 όλα μαχι μέχρι και την εμβρυομεταφορά .. αν είχα βρει τα φάρμακα  -800..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε εμένα π είμαι Κρήτη 6800 βγήκαν...3500 της δοτριας (μαζί με μεταφορικά καθώς πήραμε από τραπεζα ωαριων) και 3350 η εμβρυομεταφορα...και εννοείται έξτρα τα ραντεβού στο γιατρό και τα φάρμακα..και πάνω κάτω τέτοιες είναι οι τιμές εδώ σε όλους.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , *Vasoula είπε:

Πάντως και σε εμένα π είμαι Κρήτη 6800 βγήκαν...3500 της δοτριας (μαζί με μεταφορικά καθώς πήραμε από τραπεζα ωαριων) και 3350 η εμβρυομεταφορα...και εννοείται έξτρα τα ραντεβού στο γιατρό και τα φάρμακα..και πάνω κάτω τέτοιες είναι οι τιμές εδώ σε όλους.. 

εγω και στο μητερα και στο ιασω που ρωτησα μου ειπαν 5500 με τα φαρμακα διέγερσης και την πρώτη εμβρυομεταφορα μέσα. τα δικα μου φάρμακα εννοείται ξεχωριστά.  στον γιατρό δεν πλήρωσα κάτι επιπλέον.. οι τιμές γενικα κυμαίνονται από 5.500-7.500, επίσης ένα μου είπες 3500 για την μίση δότρια ακόμα και αν μου δώσει 4 ωάρια.εννοείται ότι και το 5500 στο ιασω είναι με τη μισή δότρια αλλα σου εγκυώνται 4 βλαστοκύστες δηλαδη 8-10 ωαρια.. περά από τα λεφτά σημασία έχει και το deal που θα κάνουμε σε ωαρια κλπ.. και εννοειται να ξερεις οτι ακολουθούν σωστές διαδικασίες και έχουν καλό εμβρυολογικό. 

ΥΓ και μητέρα και ιασω στην αναλυτική της τιμής ήταν 800 τα φάρμακα διέγερσης αν τα έδινα στο χερι αυτά τα χρήματα αφαιρούνταν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Malntalia είπε:

εγω και στο μητερα και στο ιασω που ρωτησα μου ειπαν 5500 με τα φαρμακα διέγερσης και την πρώτη εμβρυομεταφορα μέσα. τα δικα μου φάρμακα εννοείται ξεχωριστά.  στον γιατρό δεν πλήρωσα κάτι επιπλέον.. οι τιμές γενικα κυμαίνονται από 5.500-7.500, επίσης ένα μου είπες 3500 για την μίση δότρια ακόμα και αν μου δώσει 4 ωάρια.εννοείται ότι και το 5500 στο ιασω είναι με τη μισή δότρια αλλα σου εγκυώνται 4 βλαστοκύστες δηλαδη 8-10 ωαρια.. περά από τα λεφτά σημασία έχει και το deal που θα κάνουμε σε ωαρια κλπ.. και εννοειται να ξερεις οτι ακολουθούν σωστές διαδικασίες και έχουν καλό εμβρυολογικό. 

ΥΓ και μητέρα και ιασω στην αναλυτική της τιμής ήταν 800 τα φάρμακα διέγερσης αν τα έδινα στο χερι αυτά τα χρήματα αφαιρούνταν.

Ναι κατάλαβα...εμένα φάρμακα διέγερσης δεν είχε στην τιμή γιατί ήταν από τραπεζα....στη δοτρια ήταν 2950 για 6 ωάρια...και 550 τα μεταφορικά για ελλαδα...

Η τιμή που λες στο ιασω μου φαίνεται πολύ καλύτερη.. πολύ εκμετάλλευση βρε παιδάκι μου όλο αυτό....

Αν θυμάμαι καλά είσαι εγκυουλα και εσύ ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *Vasoula είπε:

Ναι κατάλαβα...εμένα φάρμακα διέγερσης δεν είχε στην τιμή γιατί ήταν από τραπεζα....στη δοτρια ήταν 2950 για 6 ωάρια...και 550 τα μεταφορικά για ελλαδα...

Η τιμή που λες στο ιασω μου φαίνεται πολύ καλύτερη.. πολύ εκμετάλλευση βρε παιδάκι μου όλο αυτό....

Αν θυμάμαι καλά είσαι εγκυουλα και εσύ ή κάνω λάθος?

Στην αναμονή ακόμα εγώ! Εσύ είσαι αν είδα καλά! Με το καλό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εμένα στις 7000 plus ήταν το σύνολο στο ΙΑ με κατεψυγμένα ωάρια από τράπεζα, αλλά από την ενημέρωση που είχα και με φρέσκα ωάρια με δοτρια από Ελλάδα το κόστος θα ήταν ίδιο περίπου.

Ήταν 4200, τα 8 ωάρια από την ovobank μαζί με τα μεταφορικά (τα 6 ωάρια νομίζω θα ήταν περίπου 3200 αλλά δεν θυμάμαι καλά, μπορεί και παραπάνω) και 3200 η γονιμοποίηση, κατάψυξη κλπ έως και την 1η εμβρυομεταφορα. Επιπλέον λόγω κατακερματισμού του σπέρματος έγινε μαγνητικός διαχωρισμός πριν την γονιμοποίηση (επιπλέον 400 ευρώ).

Έκανα και υστεροσκοπηση πριν οπότε αλλά 1000 ευρώ περίπου.

A miracle please, προσπάθησα να σου στείλω αναλυτικό προσωπικό μήνυμα στις ερωτήσεις σου, ελπίζω να έφτασε:).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σας χαιρετώ. Εμείς τα καταφέραμε στον Σακ. (Ρεα) στην δεύτερη εβρυομεταφορά από δωρεά (διδυμάκια). Είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι τοσο για την αντιμετώπιση του γιατρού αλλά και από το προσωπικό του. Νιώθαμε ασφάλεια μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες με τα δικά μας ωάρια. Τον συστηνω ανεπιφύλακτα. 

Το κόστος πέρσι που ξεκινήσαμε την διαδικασία ήταν περίπου 5600 που συμπεριλάμβανε όλα τα ωάρια που θα παίρναμε από την δότρια (πηραμε 6 βλαστοκύστες).

Αν έχετε απορίες μου λέτε.

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλες/όλους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...