Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, vivina είπε:

Εννοείται ότι θα ακυρώσουμε την εμβρυομεταφορα, αν δούμε κ τη Δευτέρα ότι δεν μεγαλώνει, αλλά το θέμα είναι ότι είναι δεύτερη συνεχόμενη φορά που δεν μεγαλώνει, από την τελευταία φορά πριν 4 μήνες…. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια άλλη εξέταση; Μήπως δεν με πιάνουν πλέον τα Cyclacur? 

Σε φυσικό κύκλο, δλδ χωρίς καθόλου cyclacur το ενδομητριο σου το έχεις μετρήσει ποτέ?

Μήπως αυτούς τους μήνες πέρασες covid? Γιατί επηρρεαζει αρκετά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Σε φυσικό κύκλο, δλδ χωρίς καθόλου cyclacur το ενδομητριο σου το έχεις μετρήσει ποτέ?

Μήπως αυτούς τους μήνες πέρασες covid? Γιατί επηρρεαζει αρκετά

Η αλήθεια είναι ότι όχι, δεν το έχουμε μετρήσει σε φυσικό κύκλο…αν το ακυρώσουμε και αυτή τη φορά, θα πω στον γιατρό μου να το δουμε κ αυτό.. covid πέρασα τον Γενάρη. Βασικα, αυτά τα 3χρονια που προσπαθούμε με εξωσωματική έχει αλλάξει πολύ ο κύκλος μου..εννοώ η περίοδος έρχεται ακανόνιστα, μπορεί κ να έχει να έρθει και δυο μήνες..βέβαια, δεν είμαι κ μικρή. Είμαι 43χρ με χαμηλή αμη κ γιατρό το λόγο πήγαμε με δότρια…

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2024 at 2:51 ΜΜ, LeneL είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας λοιπόν και με το καλό ο υπέρηχος σου!

Με μικρότερη πρώτη και δεύτερη χοριακη, αυτή τη στιγμή έχω δύο διδυμακια, που μόλις χρόνισαν! Το αφήνω αυτό εδώ, να υπάρχει και περιμένουμε νέα σου!!!!

Κορίτσια καλησπέρα!χάθηκα για μερικές μέρες,λόγω των γεγονότων!Ο υπέρηχος μου έδειξε δύο σάκους,και παρά το γεγονός ότι δεν είχαμε συμπληρώσει τις 6 εβδομάδες πιάσαμε και καρδιακό παλμό.Αυτο που με απασχολεί είναι πως την τελευταία εβδομάδα έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις,και σήμερα είδα κ ελάχιστο αίμα..έχω πανικοβληθεί,ελπίζω να μην είναι κάτι μη αναστρέψιμο,θα το ελέγξω με υπέρηχο αύριο.. κορίτσια την θετική σας ενέργεια και τις προσευχές σας!

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vassie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!χάθηκα για μερικές μέρες,λόγω των γεγονότων!Ο υπέρηχος μου έδειξε δύο σάκους,και παρά το γεγονός ότι δεν είχαμε συμπληρώσει τις 6 εβδομάδες πιάσαμε και καρδιακό παλμό.Αυτο που με απασχολεί είναι πως την τελευταία εβδομάδα έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις,και σήμερα είδα κ ελάχιστο αίμα..έχω πανικοβληθεί,ελπίζω να μην είναι κάτι μη αναστρέψιμο,θα το ελέγξω με υπέρηχο αύριο.. κορίτσια την θετική σας ενέργεια και τις προσευχές σας!

Oλα καλά θα πάνε! Μπορεί να είναι μια μικρή αποκόλληση ή κάνα αγγειακι που έσπασε! Ξεκουράσου σήμερα και θα δεις αύριο τα σποράκια σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

Oλα καλά θα πάνε! Μπορεί να είναι μια μικρή αποκόλληση ή κάνα αγγειακι που έσπασε! Ξεκουράσου σήμερα και θα δεις αύριο τα σποράκια σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό για την ενίσχυση και την ενθάρρυνση! πραγματικά,το εύχομαι..@Lenel

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Oλα καλά θα πάνε! Μπορεί να είναι μια μικρή αποκόλληση ή κάνα αγγειακι που έσπασε! Ξεκουράσου σήμερα και θα δεις αύριο τα σποράκια σου!!!

Και όλα καλά πήγανε τελικά,μέχρι στιγμής!προφανώς οι εκκρίσεις είναι αποτέλεσμα αντιπηκτικών και αγωγής και δεν φάνηκε να επηρεάζουν την ανάπτυξη των εμβρύων!σας ευχαριστώ πολύ για την ενίσχυση κορίτσια μου ❤️ ❤️ μεγάλη αγκαλιά σε όλες!

  • Λουλούδια 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι μέσα στην ένταση και στην αγωνία. ξεσπάω με  το παραμικρό όπου βρεθώ και όπου σταθώ .  εμείς είμαστε σε αναμονή εδώ και 7-8 μήνες .  πόσο καιρό περιμένατε ;  έχω ξεπεράσει νομίζω τα όρια μου. αργούν τόσο πολύ ; είχα τόση ηρεμία όταν ξεκινήσαμε αυτήν την προσπάθεια. τι στο καλό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα χτες την εμβρυομεταφορα.. οι βλαστοκυστες ήταν μια 5 ημερων 1AA και η άλλη 6 ημερών 4ΒΒ.. όπως τις άλλες φορές δλδ όποτε είμαι κάπως συγκρατημένη.. 

Αν με ενοχλεί κάτι ήταν που μου είπε η εμβρυολογος ότι δεν είναι τέλειες αλλά είναι καλές.. εγώ με αυτά που διαβάζω δεν τις θεωρώ καλές βέβαια αλλά τι να πω θα μάθω 18/7 

ειχε καμία άλλη πετυχημένη εγκυμοσύνη με παρόμοιες βλαστοκυστες; 

4 hours ago, LioPh79 said:

Καλημέρα,

είμαι μέσα στην ένταση και στην αγωνία. ξεσπάω με  το παραμικρό όπου βρεθώ και όπου σταθώ .  εμείς είμαστε σε αναμονή εδώ και 7-8 μήνες .  πόσο καιρό περιμένατε ;  έχω ξεπεράσει νομίζω τα όρια μου. αργούν τόσο πολύ ; είχα τόση ηρεμία όταν ξεκινήσαμε αυτήν την προσπάθεια. τι στο καλό;

Καλησπέρα, είσαι σε αναμονή για δοτρια εννοείς; Εγώ είχα κάνει χαρτιά  Ιανουάριο κ είχαμε βλαστοκυστες τέλη Μαΐου. 
Αλλά δεν ειχαμε ζητήσει κάτι όπως πχ ίδια ομάδα αίματος με την δοτρια.

Μηπως έχετε ζητήσει κάτι κ δεν βρίσκουν ; 
Ο γιατρός τι σας λεει;

 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

είμαι μέσα στην ένταση και στην αγωνία. ξεσπάω με  το παραμικρό όπου βρεθώ και όπου σταθώ .  εμείς είμαστε σε αναμονή εδώ και 7-8 μήνες .  πόσο καιρό περιμένατε ;  έχω ξεπεράσει νομίζω τα όρια μου. αργούν τόσο πολύ ; είχα τόση ηρεμία όταν ξεκινήσαμε αυτήν την προσπάθεια. τι στο καλό;

Καλησπέρα! Δε σας έχουν ενημερώσει γιατί τόση αναμονή; Έχετε ζητήσει κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με την ομοιότητα πχ ή την ομάδα αίματος; Εμείς Σεπτέμβριο υπογράψαμε και Νοεμβριο έκανα την ετ.. και βασικά είχα εγώ ένα θέμα τον Οκτώβριο αλλιώς ή ωοληψια της δότριας είχε γίνει τέλη Σεπτεμβρίου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mado10 είπε:

Καλησπέρα, έκανα χτες την εμβρυομεταφορα.. οι βλαστοκυστες ήταν μια 5 ημερων 1AA και η άλλη 6 ημερών 4ΒΒ.. όπως τις άλλες φορές δλδ όποτε είμαι κάπως συγκρατημένη.. 

Αν με ενοχλεί κάτι ήταν που μου είπε η εμβρυολογος ότι δεν είναι τέλειες αλλά είναι καλές.. εγώ με αυτά που διαβάζω δεν τις θεωρώ καλές βέβαια αλλά τι να πω θα μάθω 18/7 

ειχε καμία άλλη πετυχημένη εγκυμοσύνη με παρόμοιες βλαστοκυστες; 

Καλησπέρα, είσαι σε αναμονή για δοτρια εννοείς; Εγώ είχα κάνει χαρτιά  Ιανουάριο κ είχαμε βλαστοκυστες τέλη Μαΐου. 
Αλλά δεν ειχαμε ζητήσει κάτι όπως πχ ίδια ομάδα αίματος με την δοτρια.

Μηπως έχετε ζητήσει κάτι κ δεν βρίσκουν ; 
Ο γιατρός τι σας λεει;

 

 

πρίν από 4 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα! Δε σας έχουν ενημερώσει γιατί τόση αναμονή; Έχετε ζητήσει κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με την ομοιότητα πχ ή την ομάδα αίματος; Εμείς Σεπτέμβριο υπογράψαμε και Νοεμβριο έκανα την ετ.. και βασικά είχα εγώ ένα θέμα τον Οκτώβριο αλλιώς ή ωοληψια της δότριας είχε γίνει τέλη Σεπτεμβρίου..

Eίμαστε σε αναμονή δότριας, ναι. κάναμε τα χαρτιά μας Δεκέμβριο και ενώ μας είχαν δώσει 2-3 μήνες περιπου, έχουμε φτάσει Ιούλιο. Τελευταία φορά που ρωτήσαμε κάπου στον Μάιο μας είπαν ότι περιμένουν κάποιες τελευταία αποτελέσματα και μέσα στον Ιούνιο θα γίνει και σύνδεση ζευγαριών - δοτριών . ακόμα όμως τίποτα. Κατάλαβαμε ότι έχουν κάνει μία ομάδα δοτριών και ζευγαριών ώστε να γίνονται οι εξετάσεις και ότι άλλο κάνουν μαζί, συγκεντρωτικά. Δεν έχουμε ζητήσει κάτι ιδιαίτερο. την ομάδα αίματος μας είχαν πει ότι βρίσκουν την ίδια από μόνοι τους.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ήθελα να ενημερώσω ότι έκανα τελικά τη χοριακη μου την 9η μερα από τη μεταφορά την Πέμπτη 4/7 δηλαδή και βγήκε 50. επανέλαβα το Σάββατο 6/7 και ηταν 157. και έκανα άλλη μια χθες 10/7 και είχε πάει 959. 

τωρα οι οδηγίες λένε να κανω άλλη μια την τρίτη 16/7. ήθελα να μου πείτε γνώμες πως σας φαίνονται τα αποτελέσματα μου και από την εμπειρία σας πότε θα μου πουν για τον πρώτο υπερηχο.... έχω πολύ άγχος! και δεν ξερω αν πρπεει να χαρώ η να κρατήσω μικρό καλάθι.

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , cant_wait είπε:

ήθελα να ενημερώσω ότι έκανα τελικά τη χοριακη μου την 9η μερα από τη μεταφορά την Πέμπτη 4/7 δηλαδή και βγήκε 50. επανέλαβα το Σάββατο 6/7 και ηταν 157. και έκανα άλλη μια χθες 10/7 και είχε πάει 959. 

τωρα οι οδηγίες λένε να κανω άλλη μια την τρίτη 16/7. ήθελα να μου πείτε γνώμες πως σας φαίνονται τα αποτελέσματα μου και από την εμπειρία σας πότε θα μου πουν για τον πρώτο υπερηχο.... έχω πολύ άγχος! και δεν ξερω αν πρπεει να χαρώ η να κρατήσω μικρό καλάθι.

Οι χοριακες σου είναι άψογες ! Υπέρηχο μπορείς άνετα να κάνεις Κ την επόμενη μέρα από την προγραμματισμένη χοριακη που έχεις για την τρίτη. Οπότε περνεις αποτελέσματα χοριακης την τρίτη Κ αν όλα έχουν πάει καλά πας αμέσως για υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 5:09 ΜΜ, vassie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!χάθηκα για μερικές μέρες,λόγω των γεγονότων!Ο υπέρηχος μου έδειξε δύο σάκους,και παρά το γεγονός ότι δεν είχαμε συμπληρώσει τις 6 εβδομάδες πιάσαμε και καρδιακό παλμό.Αυτο που με απασχολεί είναι πως την τελευταία εβδομάδα έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις,και σήμερα είδα κ ελάχιστο αίμα..έχω πανικοβληθεί,ελπίζω να μην είναι κάτι μη αναστρέψιμο,θα το ελέγξω με υπέρηχο αύριο.. κορίτσια την θετική σας ενέργεια και τις προσευχές σας!

Καλησπέρα, είχα κι εγώ καφέ εκκρίσεις και στη συνέχεια αρκετό αίμα σχεδόν τους δύο πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μου, είχα τρομοκρατηθει. Δεν ήταν τίποτα, ούτε αποκόλληση,  ο γιατρός μου τότε μου είχε πει ότι κάποιες εγκυμοσύνες έχουν αίμα άνευ αιτιολογίας. Το μωρό μου ήταν παντα μια χαρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Καλησπέρα....καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

Βλαστοκυστη 4ββ τι σας λέει?....είχε καμιά επιτυχία???

εγω τωρα που πέτυχα εβαλα 1 4ββ και 1 4αβ δεν ξερω τι επιασε ακομα (είναι και πολύ νωρις) αλλα με 5αα δεν πέτυχα την πρώτη φορά. εύχομαι καλή επιτυχία και να είμαστε μαζί στην πορεία.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...