Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , zamia είπε:

Loyloy τι σου λένε για τον θηλασμό;;;

Εσυ θα κανεις οτι νομιζεις.....εσυ θα τα τραβας ολα....εσυ θα αποφασισεις αν θα θηλασεις..κ το πόσο..αν θα δωσεις ξενο κ ποτε..κ αν χρειαστεις βοηθεια υπάρχουν οι πιαδιατροι..συμβουλοι θηλασμου που θα σε καθοδηγησουν..

Εγω θήλασα 6μηνες..ναι δεν ειναι ευκολο..ειδικα στις αρχες..αλλα μετα που ειχα ετοιμο το γαλατακι κ κατευθειαν τον εβαζα στο στηθος μου αρεσε!

Αναστασια θα συμφωνησω μαζι σου......εμενα δε λεω βοηθαει..αλλα μου βγαζει τη πιστη...πολυ μπιρι μπιρι για να κανει μια δουλεια..κ παλι ομως μονη καταληγει να τρεχω....εγω δουλειες..εγω κ το παιδι που θελει μονο μαμα...

πολυ κουραση...τι να λεμε;;;;;;

Επισης εχω κ τα παραπονα του...''Δε μαγειρευεις εκπληξεις..''λεω πας καλα;;;;;;εδωδε προλαβαινω να κανω ενα μπανιο......γκρρρρρρρ

Ότι πρέπει να θηλασβ.και αν δώσω ξένο γάλα στο παιδί δεν θα ειμαι κα λη μαμά και κάτι τέτοια.εννοειται πως θέλω αλλά όταν ακούω κάτι τέτοια δεν μπορώ ρε συ.νευριαζω και πιέζομαι.Δηλαδη όσες γυναίκες δεν μπορούν για τον α  ή β λογο να θηλάσουν τι αυτό τις κάνει κακές μανες? Δλδ τρελαίνομαι.και αυτό το άκουσα από ξαδέρφη μου κιόλας.εχουμε τις ορμόνες μας τα άγχη μας σε αυτή τη φάση που είμαστε.Αν ακούμε τέτοια πιστεύω μόνο Καλο δεν μας κάνουν πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον για σας εγκυουλες μου!! Τα νεα μου...με ενημερωσαν επιτελους τι θα γινει θα με κρατησουν εδω μεσα 10μερες να μπω στον μηνα μ.....εχθες ειχαμε συσπασεις 130 καθε 10λεπτα μ αλλαξαν το φαρμακο και απο θειικο μαγνησιο μ το γυρισαν σε prepar ενδοφλεβια εννοειται.... μ προκαλει ταχυπαλμια οληηηηη μερα τρεμουλο κ μ κοβεται η αναπνοη μ επεσε ο αιματοκριτης και μ κανανε μεταγγιση χθες μια φιαλη!!! Περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα της γενικης να δουμε αν ανεβηκε γιατι ηταν πολλυυυυυ πεσμενος!!!! Περνω μισο χαπι 2φορες την ημερα για την ταχυπαλμια το οποιο δεν κανει τπτ! Οι συσπασεις σταματησαν απο χθες π μ βαλανε το prepar....μ πηρανε δειγμα απο τον τραχηλο για μικροβιο αρνητικο αλλα μας μικρυνε κ αλλο απο την κυριακη π μπηκαμε απο 1.8ειμαστε σχεδον στο 1.7! Μ ειπαν κανονικα εδω ξεγενανε στην 37η κ οχι μολις μπεις στον μηνα σου αλλα επειδη πιασαμε εναν καλο γιατρο να μας παρακολουθει αυτος οσο γινεται κ ειπε οτι κ 36+να φτασω θα γεννησω εδω.....δεν θελει να με στηλει θεσσ να μην ταλαιπωρηθω! Βλεπουμε....

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου;;; Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Κοριτσάκι μου γλυκό υπομονή...! 10 μερες μείναν.. Οσο γίνεται να κάνεις ενα κουράγιο να περάσουν.... Ολα θα πάνε καλα.... Σε σκεφτόμαστε κ σ στέλνουμε την θετική ενέργεια μας... !!!αα τελικά θα σε κρατήσουν εκει για να γεννήσεις...αφου πέτυχες σε καλο γιατρό.. Μπράβο!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Ευτυχώς, η μικρή προσαρμόστηκε αμέσως στο δωμάτιο της. Και είμαι πολύ χαρούμενη! 

Ναι, με φυσιολογικό πάμε, αν δεν προκύψει κάτι. Να σας πω μια ανασφάλεια που με έχει πιάσει; Ο άντρας μου θα είναι στον τοκετό και φοβάμαι μήπως σταματήσει να με βλέπει ερωτικά μετά. 

Είχα ένα πρώην που έλεγε ότι αν έβλεπε τη γυναίκα του να γεννάει μετά, θα ξενερωνε και μου έχει κολλήσει. Όσες έχετε γεννήσει με φ.τ. ήταν ο άντρας σας μέσα; Επηρεάστηκε στο ερωτικό κομμάτι;

 

Ιοιο μπραβο σας!!!!κ εμεις ειχαμε καλη προσαρμογη..βεβαια με αγχωνει αν θα ξυπναει το βραδυ οταν κλαιει το μωρο,,κ αν θα θελει ν αερχεται ξανα στο δωαμτιο μας...Πως την κοιμιζεις;εγω του δινω γαλατακι(ακομη πινουμε στο μπιμπερο)κ του λεω ιστοριες..παραμυθια...

Καλη μου εμεναηταν μεσα..το ηθελε αυτος οπως κ εγω!!Ειχα κ εγω αυτο το αγχος....κ ετσι του ειχα πει πως θα ειναι...αλλα θα καθεται πισω''θεατης''..δε θα ηθελα ν αμε δει απο κατω..ετσι κ εγινε.Ηρθε διπλα μου την ωρα που βγηκε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ότι πρέπει να θηλασβ.και αν δώσω ξένο γάλα στο παιδί δεν θα ειμαι κα λη μαμά και κάτι τέτοια.εννοειται πως θέλω αλλά όταν ακούω κάτι τέτοια δεν μπορώ ρε συ.νευριαζω και πιέζομαι.Δηλαδη όσες γυναίκες δεν μπορούν για τον α  ή β λογο να θηλάσουν τι αυτό τις κάνει κακές μανες? Δλδ τρελαίνομαι.και αυτό το άκουσα από ξαδέρφη μου κιόλας.εχουμε τις ορμόνες μας τα άγχη μας σε αυτή τη φάση που είμαστε.Αν ακούμε τέτοια πιστεύω μόνο Καλο δεν μας κάνουν πιστεύω.

Ελεος που υπαρχουν ακομα άνθρωποι που εχουν αποψη για το τινθα κάνει η καθε μαμά με τι παιδάκι της.. Την εβαλες στη θέση της η κρατηθηκες ;;;βασικα κ εμένα κάποιοι στην αρχη μ ελεγαν οτι αμα δεν γεννήσεις φυσιολογικά να νιώσεις ολο τον πονο δεν γίνεσαι μανα.. Εκει να δεις νεύρα... Φυσικα εγω δεν κρατιέμαι αρχίζω κ τα λέω... Γτ κανενας δεν ξέρει τι θέλει.. Τι αντέχει... Ο καθε άνθρωπος... Μη τρελαθούμε!! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Τωρα γυρισα απο το γιατρο! Δεν ειχα τοσες συσπασεις σημερα! Αν δε γεννησω μονη μου μου ειπε οτι θα μπουμε την επομενη Παρασκευη με προκληση! Οποτε φτανει ο καιρος!

Με το καλο!!!!!!!!

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον για σας εγκυουλες μου!! Τα νεα μου...με ενημερωσαν επιτελους τι θα γινει θα με κρατησουν εδω μεσα 10μερες να μπω στον μηνα μ.....εχθες ειχαμε συσπασεις 130 καθε 10λεπτα μ αλλαξαν το φαρμακο και απο θειικο μαγνησιο μ το γυρισαν σε prepar ενδοφλεβια εννοειται.... μ προκαλει ταχυπαλμια οληηηηη μερα τρεμουλο κ μ κοβεται η αναπνοη μ επεσε ο αιματοκριτης και μ κανανε μεταγγιση χθες μια φιαλη!!! Περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα της γενικης να δουμε αν ανεβηκε γιατι ηταν πολλυυυυυ πεσμενος!!!! Περνω μισο χαπι 2φορες την ημερα για την ταχυπαλμια το οποιο δεν κανει τπτ! Οι συσπασεις σταματησαν απο χθες π μ βαλανε το prepar....μ πηρανε δειγμα απο τον τραχηλο για μικροβιο αρνητικο αλλα μας μικρυνε κ αλλο απο την κυριακη π μπηκαμε απο 1.8ειμαστε σχεδον στο 1.7! Μ ειπαν κανονικα εδω ξεγενανε στην 37η κ οχι μολις μπεις στον μηνα σου αλλα επειδη πιασαμε εναν καλο γιατρο να μας παρακολουθει αυτος οσο γινεται κ ειπε οτι κ 36+να φτασω θα γεννησω εδω.....δεν θελει να με στηλει θεσσ να μην ταλαιπωρηθω! Βλεπουμε....

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου;;; Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Αντε 10 μερες ειναι...θα περασουν!!!ολα θα πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό υπομονή...! 10 μερες μείναν.. Οσο γίνεται να κάνεις ενα κουράγιο να περάσουν.... Ολα θα πάνε καλα.... Σε σκεφτόμαστε κ σ στέλνουμε την θετική ενέργεια μας... !!!αα τελικά θα σε κρατήσουν εκει για να γεννήσεις...αφου πέτυχες σε καλο γιατρό.. Μπράβο!!! 

 

πρίν από 5 λεπτά , zamia είπε:

 

Αντε 10 μερες ειναι...θα περασουν!!!ολα θα πανε καλα!!!

Ναι να περασουν αυτες οι 10μερες να βγει η μπεμπουλα μου!!! Ευχαριστω για την θετικη σας ενεργεια!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Ότι πρέπει να θηλασβ.και αν δώσω ξένο γάλα στο παιδί δεν θα ειμαι κα λη μαμά και κάτι τέτοια.εννοειται πως θέλω αλλά όταν ακούω κάτι τέτοια δεν μπορώ ρε συ.νευριαζω και πιέζομαι.Δηλαδη όσες γυναίκες δεν μπορούν για τον α  ή β λογο να θηλάσουν τι αυτό τις κάνει κακές μανες? Δλδ τρελαίνομαι.και αυτό το άκουσα από ξαδέρφη μου κιόλας.εχουμε τις ορμόνες μας τα άγχη μας σε αυτή τη φάση που είμαστε.Αν ακούμε τέτοια πιστεύω μόνο Καλο δεν μας κάνουν πιστεύω.

τι λενε;;;;κλεισε τα αυτια σου...

Παντα να θυμασαι...οτι κ αν κανεις πρεπει να εισαι καλα!!Το μωρό θελει μια μαμα χαρουμενη!!

κ εγω το ειχα αγχος για το θηλασμο....εχει πολυ ξενυχτι...δεν εχει ωραριο...δε ειναι σαν το μπουκαλι που τρωει καθε 3 ωρες..εισαι με τα βυζια (συγνωμη κιολας)εξω.Ειδικα τις πρωτες 40μερες..

καμια μανουλα δε κατακρινεται για το πως θα γεννησει...θα ταισει..θα μεγαλωσει το παιδι της......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ελεος που υπαρχουν ακομα άνθρωποι που εχουν αποψη για το τινθα κάνει η καθε μαμά με τι παιδάκι της.. Την εβαλες στη θέση της η κρατηθηκες ;;;βασικα κ εμένα κάποιοι στην αρχη μ ελεγαν οτι αμα δεν γεννήσεις φυσιολογικά να νιώσεις ολο τον πονο δεν γίνεσαι μανα.. Εκει να δεις νεύρα... Φυσικα εγω δεν κρατιέμαι αρχίζω κ τα λέω... Γτ κανενας δεν ξέρει τι θέλει.. Τι αντέχει... Ο καθε άνθρωπος... Μη τρελαθούμε!! 

Τι να πω.ειναι χωριό εκεί και καταλαβαινεις.μια κουβέντα να πεις μετά λένε το μακρυ το μακρύ και το κοντό τους.ασε που η συγκεκριμένη ζει για να κάνει ανακατεματα.Απλα αν δει το μωρό μου σφύρα μου κλέφτικα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ελεος που υπαρχουν ακομα άνθρωποι που εχουν αποψη για το τινθα κάνει η καθε μαμά με τι παιδάκι της.. Την εβαλες στη θέση της η κρατηθηκες ;;;βασικα κ εμένα κάποιοι στην αρχη μ ελεγαν οτι αμα δεν γεννήσεις φυσιολογικά να νιώσεις ολο τον πονο δεν γίνεσαι μανα.. Εκει να δεις νεύρα... Φυσικα εγω δεν κρατιέμαι αρχίζω κ τα λέω... Γτ κανενας δεν ξέρει τι θέλει.. Τι αντέχει... Ο καθε άνθρωπος... Μη τρελαθούμε!! 

Μιλας σοβαρα;;;;;σου το ειπε γυναικα που εχει παιδι;;;(το πρωτο σου ειναι αυτο το παιδακι;;συγνωμη αλλα ε θυμαμαι..)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zamia είπε:

Μιλας σοβαρα;;;;;σου το ειπε γυναικα που εχει παιδι;;;(το πρωτο σου ειναι αυτο το παιδακι;;συγνωμη αλλα ε θυμαμαι..)

Ναι ναι γυναίκα μεγαλυτερη σε ηλικία.. (Οχι οτι δεν υπάρχουν κ νέες) ναι το πρώτο μου ειναι.... Εντωμεταξύ εκ των πράγματων δεν μπορω να γεννήσω φυσιολικα κ να ηθελα δλδ.. Αλλα εκτος αυτού δεν μπορεί κανεις να σ πει τι θα κάνεις με το σωμα σου κ μαλιστα να σε χαρακτηρίζει κ καλη η κακή μαμά.. 

@loyloy κι εγω απο χωριό είμαι.. Αλλα στην πολη μ τα είπαν χιχιιχ δεν έχει διακρίσεις. Μην νομίζεις... Είναι στον άνθρωπο... Εσύ να κάνεις αυτό που θέλεις.. Κ αν είσαι εσύ καλα θα ναι κ το παιδάκι σου κ θα στε ευτυχισμένοι γτ οσοι τα λενε αυτα κανενας δεν θα ναι εκει στα ξενυχτια.. Στο θηλασμό.. Κλπ εξω απο τον χορό πολλα τραγούδια λένε.. Τι σύγχιση.. Απαπαπα.. Με νευριάζουν πολυ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , loyloy είπε:

Ότι πρέπει να θηλασβ.και αν δώσω ξένο γάλα στο παιδί δεν θα ειμαι κα λη μαμά και κάτι τέτοια.εννοειται πως θέλω αλλά όταν ακούω κάτι τέτοια δεν μπορώ ρε συ.νευριαζω και πιέζομαι.Δηλαδη όσες γυναίκες δεν μπορούν για τον α  ή β λογο να θηλάσουν τι αυτό τις κάνει κακές μανες? Δλδ τρελαίνομαι.και αυτό το άκουσα από ξαδέρφη μου κιόλας.εχουμε τις ορμόνες μας τα άγχη μας σε αυτή τη φάση που είμαστε.Αν ακούμε τέτοια πιστεύω μόνο Καλο δεν μας κάνουν πιστεύω.

Μην ακούς κανέναν. Εσύ θα κάνεις αυτό που νομίζεις και μπορείς, και σημασία έχει το μωράκι σου να έχει μια χαρούμενη μαμά.Κι εγώ έχω ακούσει παρόμοιες βλακείες, αλλά δεν δίνω σημασία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , zamia είπε:

Ιοιο μπραβο σας!!!!κ εμεις ειχαμε καλη προσαρμογη..βεβαια με αγχωνει αν θα ξυπναει το βραδυ οταν κλαιει το μωρο,,κ αν θα θελει ν αερχεται ξανα στο δωαμτιο μας...Πως την κοιμιζεις;εγω του δινω γαλατακι(ακομη πινουμε στο μπιμπερο)κ του λεω ιστοριες..παραμυθια...

Καλη μου εμεναηταν μεσα..το ηθελε αυτος οπως κ εγω!!Ειχα κ εγω αυτο το αγχος....κ ετσι του ειχα πει πως θα ειναι...αλλα θα καθεται πισω''θεατης''..δε θα ηθελα ν αμε δει απο κατω..ετσι κ εγινε.Ηρθε διπλα μου την ωρα που βγηκε!

Κι εγώ έτσι την κοιμιζω, γάλα και παραμύθια ή τραγούδι. 

Ο δικός μου μόνο θέλει να δει το μωρό να βγαίνει;;;;; Ανένδοτος κιόλας....

πρίν από 29 λεπτά , loyloy είπε:

Τι να πω.ειναι χωριό εκεί και καταλαβαινεις.μια κουβέντα να πεις μετά λένε το μακρυ το μακρύ και το κοντό τους.ασε που η συγκεκριμένη ζει για να κάνει ανακατεματα.Απλα αν δει το μωρό μου σφύρα μου κλέφτικα.

Κι εμένα μου τη σπάνε αυτές οι "τέλειες" μαμάδες. Γιατί αυτή τα έκανε όλα "τέλεια". Μην ακούς κανένα. Τα κόμπλεξ της τα βγάζει πάνω σου ....

Σημασία έχει να είστε καλά και οι δύο. Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα με καισαρική και ευχαριστώ το Θεό, γιατί αλλιώς δεν θα το είχα κοντά μου. Και όσο ήμουν λεχώνα, πήρε γνωστή να μου ευχηθεί (που είχε χάσει μωρό στο β τρίμηνο της εγκυμοσύνης) και μου είπε δεν πειράζει που δεν κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά;;;; Είχα γίνει έξαλλη.... Να πειράζει ποιον ο τρόπος που γέννησα και γιατί; 

Ο θηλασμός σε εμένα βγήκε εύκολα. Είχα φίλη που επέλεξε να δώσει μόνο ξένο στο μωρό, είναι η καλύτερη μαμά που ξέρω και τη συμβουλεύομαι για πολλά θέματα ανατροφής. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ioio είπε:

Κι εγώ έτσι την κοιμιζω, γάλα και παραμύθια ή τραγούδι. 

Ο δικός μου μόνο θέλει να δει το μωρό να βγαίνει;;;;; Ανένδοτος κιόλας....

Κι εμένα μου τη σπάνε αυτές οι "τέλειες" μαμάδες. Γιατί αυτή τα έκανε όλα "τέλεια". Μην ακούς κανένα. Τα κόμπλεξ της τα βγάζει πάνω σου ....

Σημασία έχει να είστε καλά και οι δύο. Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα με καισαρική και ευχαριστώ το Θεό, γιατί αλλιώς δεν θα το είχα κοντά μου. Και όσο ήμουν λεχώνα, πήρε γνωστή να μου ευχηθεί (που είχε χάσει μωρό στο β τρίμηνο της εγκυμοσύνης) και μου είπε δεν πειράζει που δεν κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά;;;; Είχα γίνει έξαλλη.... Να πειράζει ποιον ο τρόπος που γέννησα και γιατί; 

Ο θηλασμός σε εμένα βγήκε εύκολα. Είχα φίλη που επέλεξε να δώσει μόνο ξένο στο μωρό, είναι η καλύτερη μαμά που ξέρω και τη συμβουλεύομαι για πολλά θέματα ανατροφής. 

Μα φυσικα.. Ρε κορίτσια δλδ ήμαρτον.. Καποιους δεν τους κόβει...! Τι πάει να πει δεν πειράζει... Λες κ της ζήτησες την γνωμη της κ ποσο μάλλον μετα απο αυτό που πέρασε η ιδια... Τι να πω.. Με εξοργίζουν.. Κ εγω έχω φιλη που δεν θηλασε ούτε το πρώτο ουτε το δεύτερο παιδάκι της κ είναι μια χαρα μαμά.. Μην ακούω βλακείες!!! 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι βρε κορίτσια που σκεφτόμαστε το ίδιο.Και ειδικά κάποιες που είστε ήδη μανούλες.καινεγω να είμαι καλά να είμαι χαρούμενη μαμά και από κει και πέρα ότι θέλει ας γίνει.παντως η συγκεκριμένη μόνο τέλεια μαμά δεν την λες.δεν εμβολιαζει τα παιδιά.απο τα 4 τους έχει κόψει το γάλα γτ δεν κάνει και αλλα.πολλα.αλλα.μην αρχίσω.αφηστε το .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! 

@ΒαλεντιναΧρηστος ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου. 

Οι υπολοιπες πως ειστε? Ολα ενταξει? Συμφωνω μαζι σας. Η καθε μανουλα θα μεγαλωσει το μικρο της οπως θελει και οπως εκεινη νιωθει καλα, δεν θα δωσουμε λογαριασμο σε κανεναν. Εγω θελω πολυ να θηλασω και θα το παλεψω πολυ, κ επισης θελω να γεννησω φυσιολογικα αλλα με επισκληριδιο. Αυτο με ικανοποιει και αυτο θελω να κανω. Τωρα ο καθενας μπορει να πει το μακρυ κ το κοντο του. Μην επηρεαζεστε. Κανεις δεν εχει οριστει να σας πει τι να κανετε. Κ γω ειμαι πολυ καθετη με αυτο, αλλα δεν επηρεαζομαι κιολας. Τους γραφω ολους κανονικοτατα

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...