Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Όπως νιώθεις εσυ πιο Καλά.αυτο έχει σημασία.Αυτο δεν σε κάνει εγωίστρια.

Εγω το ξέρω αλλά δυστυχώς είναι πολλοί και πολλές που δεν μπορούν να καταλάβουν.... Ναι γενικά θα το δεις πόσο εύκολα όλοι κολλάνε σε αυτά που "πρέπει" να γίνουν και είναι "σωστά" και δύσκολα σκέφτονται πως νιώθεις εσυ γι αυτό.... Ελπίζω και εύχομαι να μην έχεις τέτοιους ανθρώπους γύρω σου, ειλικρινά.... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

 Καλά πας.εισαι και 35 εβδομάδων.Αν θέλει ας έρθει το μπεμπακι.απο δω και πέρα μη φοβάσαι τίποτα.ψυχολογικα πως Είσαι?Πως νιώθεις?

Αχ να σε ρωτήσω.Κι εγώ σκέφτομαι χωρίς επισκληριδιο. Πόσα κιλά γέννησες το 1ο σου παιδάκι?Και Εσύ σαν σωματοτυπος πως Είσαι?Εμένα μου πε ο γιατρός να υπολογίζω 3500 με 3700 να βγει ο μικρός και είμαι γενικότερα μινιον με στενή λεκάνη.Βεβαια τώρα ανοίγει έχω πεθάνει στο πόνο.

Loyloy,ειμαι 55κιλα 1,65 υψος.Τωρα έχω πάρει 8κιλά.κανονικη θα ελεγα.Το πρωτο μου παιδάκι γεννηθηκε 3κιλα.ολα είναι σχετικά με το βαρος κτλ...αναλογα το παιδακι..ο γιατρος μου είπε πως κ το δευτρρο εκει θα γεννηθει πανω κατω..

Η αλήθεια είναι πως θα είναι μεγάλο το μωράκι σου!ομως ο γιατρός ξέρει...εγω αφεθηκα...του εχω πολυ εμπιστοσύνη..Κ έλεγα πως οτι κ αν γίνει ξέρει..

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

@zamia έτσι έκανα κι εγώ και γενικά ήμουν πολύ συνεργασιμη, παίζει πολύ σημαντικό ρόλο κι αυτό!!!! Πάντως μόλις γέννας τον ξεχνάς τον πόνο κατευθείαν, τέτοια ανακούφιση που παίρνεις χάχαχαχα!!!!!

@loyloy μου κι εγώ φυσιολογικά γέννησα χωρίς επισκληριδιο, ο μικρός ήταν 3.300, εγώ στη γέννα έφτασα τα 70, ξεκίνησα 60 κιλά.... Νομιζω πως με τη σωστή καθοδηγηση θα τα πας μια χαρά, να ακούς τις μαιες και τον γιατρό, το πιο σημαντικό απ όλα είναι οι ανάσες...!!! Σα να σβήνεις κεράκια θα σου πουν χαρακτηριστικά!!!! Να μη φοβάσαι, να το κανεις... 

Αυτο Αναστασία!Τα ξεχνάς όλα....κ πραγματικα ελευθερώνεσαι με το που το παίρνεις στα χερια σου!!

 

 

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Η αλήθεια είναι όντως πολύ creepy να μην νιώθεις τα πόδια σου, συμφωνώ.... Εγώ ήθελα να το ζήσω, πες με τρελη πες με όπως θες!!!! Φυσικά τρέμω στην ιδέα. Μια. Ενεσα να με τρύπαει στην πλάτη και ένα καθετήρακι να είναι εκεί συνέχεια.... Γι αυτό και καταλήγω στην ολική, που απλά χορηγείται από τον ορο.... Μπορεί κάποιος να με χαρακτηρίσει εγωίστρια η οτιδήποτε άλλο, αλλά επειδή έζησα με τον μεγάλο και καλές και άσχημες στιγμές ειδικά τον πρώτο καιρό, αποφάσισα πως πρέπει να κοιτάξω και λίγο τον εαυτό μου, να είμαι πρώτα εγώ. Καλά για. Να. Είναι και τα μωρά. Μου..... 

ελααααα τα ιδια κ εγω....Αυτό σκεφτομουν στην πρωτη γεννα....την ενεση κ το ναμη νιωθω τα ποδια μου..

Ειχα πολύ καλη μαια που μου έκανε τα μαθηματα πριν τον τοκετο..να φανταστειτε περασα ολες τις συσπασεις στο σπιτι...πηγα στο μαιευτηριο με 8διαστολη...μεσα σε μιση ωρα ειχα γεννησει....

τωρα βεβαια δε μπορβ να τα κανω όλα οπως στη πρώτη γεννα γιατι εχω ηδη ενα παιδακι κ πρεπει να ''ειναι τακτοποιημενος''..ομως σκεφτομαι οσο μπορωπιο αργα να παω στο μαιευτηριο..γιατι ανπαω εκει..θα με καθηλωσουν σε ενα κρεβατι...θα ποναω....δε θα περπαταω γιανα μπορω να διαχειριστω τον πονο..κ τοτε ισως να ''λυγιζω''στην επισκληριδιο..

Κοριτσια μου αντέχουμε πολλά....εγω δε θέλω καισαρική γιατι δε μπορω τη τομη κτλ..μια φιλη μου δε θελει φ.τ.ειναι στον ανθρωπο.

Ελεγα κ λεω...ειτε η μια γεννα ειτε η αλλη το αποτέλεσμα...συναισθημα το ιδιο ειναι!!!!!!κ το σημαντικο ειναι  να ειμαστε εμεις κ τα μωρα μας γερα!

 

πρίν από 12 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εγω το ξέρω αλλά δυστυχώς είναι πολλοί και πολλές που δεν μπορούν να καταλάβουν.... Ναι γενικά θα το δεις πόσο εύκολα όλοι κολλάνε σε αυτά που "πρέπει" να γίνουν και είναι "σωστά" και δύσκολα σκέφτονται πως νιώθεις εσυ γι αυτό.... Ελπίζω και εύχομαι να μην έχεις τέτοιους ανθρώπους γύρω σου, ειλικρινά.... 

Αναστασια.....γραψτους...κ μενα μου έλεγαν κ με ειχαν σκασει να παω γρηγορα στο μαιευτηριο κτλ..μετα μου ελεγαν πως θα θηλασω...ο μικρος ειχε ικτερο κ καποιες εξυπνες μοθυ ελεγαν να κοψω τον θηλασμο..... κ πολλα ακομη...πλεον;κλεινω τα αυτια μου κ κανω οτι νομιζω εγω.αι σιχτιρ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, zamia είπε:

Loyloy,ειμαι 55κιλα 1,65 υψος.Τωρα έχω πάρει 8κιλά.κανονικη θα ελεγα.Το πρωτο μου παιδάκι γεννηθηκε 3κιλα.ολα είναι σχετικά με το βαρος κτλ...αναλογα το παιδακι..ο γιατρος μου είπε πως κ το δευτρρο εκει θα γεννηθει πανω κατω..

Η αλήθεια είναι πως θα είναι μεγάλο το μωράκι σου!ομως ο γιατρός ξέρει...εγω αφεθηκα...του εχω πολυ εμπιστοσύνη..Κ έλεγα πως οτι κ αν γίνει ξέρει..

Αυτο Αναστασία!Τα ξεχνάς όλα....κ πραγματικα ελευθερώνεσαι με το που το παίρνεις στα χερια σου!!

 

 

ελααααα τα ιδια κ εγω....Αυτό σκεφτομουν στην πρωτη γεννα....την ενεση κ το ναμη νιωθω τα ποδια μου..

Ειχα πολύ καλη μαια που μου έκανε τα μαθηματα πριν τον τοκετο..να φανταστειτε περασα ολες τις συσπασεις στο σπιτι...πηγα στο μαιευτηριο με 8διαστολη...μεσα σε μιση ωρα ειχα γεννησει....

τωρα βεβαια δε μπορβ να τα κανω όλα οπως στη πρώτη γεννα γιατι εχω ηδη ενα παιδακι κ πρεπει να ''ειναι τακτοποιημενος''..ομως σκεφτομαι οσο μπορωπιο αργα να παω στο μαιευτηριο..γιατι ανπαω εκει..θα με καθηλωσουν σε ενα κρεβατι...θα ποναω....δε θα περπαταω γιανα μπορω να διαχειριστω τον πονο..κ τοτε ισως να ''λυγιζω''στην επισκληριδιο..

Κοριτσια μου αντέχουμε πολλά....εγω δε θέλω καισαρική γιατι δε μπορω τη τομη κτλ..μια φιλη μου δε θελει φ.τ.ειναι στον ανθρωπο.

Ελεγα κ λεω...ειτε η μια γεννα ειτε η αλλη το αποτέλεσμα...συναισθημα το ιδιο ειναι!!!!!!κ το σημαντικο ειναι  να ειμαστε εμεις κ τα μωρα μας γερα!

 

Αναστασια.....γραψτους...κ μενα μου έλεγαν κ με ειχαν σκασει να παω γρηγορα στο μαιευτηριο κτλ..μετα μου ελεγαν πως θα θηλασω...ο μικρος ειχε ικτερο κ καποιες εξυπνες μοθυ ελεγαν να κοψω τον θηλασμο..... κ πολλα ακομη...πλεον;κλεινω τα αυτια μου κ κανω οτι νομιζω εγω.αι σιχτιρ....

Κοριτσια μ παρακολιυθω τη συζητηση κ εχω μπερδευτει!!τα φωτα σας παρακαλωωω!λετε οτι δε νιωθεις τα ποδια σ στην επισκληριδιο??!!γιατι κ γω αυτο φοβομουν κ ρωτησα τη μαια επιτουτου κ μου ειπε οτι κανω λαθος μπορω να σηκωθω κ να περπατησω κ με την επισκληριδιο !!για φυσιολογικο τοκετο μιλαω.


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ παρακολιυθω τη συζητηση κ εχω μπερδευτει!!τα φωτα σας παρακαλωωω!λετε οτι δε νιωθεις τα ποδια σ στην επισκληριδιο??!!γιατι κ γω αυτο φοβομουν κ ρωτησα τη μαια επιτουτου κ μου ειπε οτι κανω λαθος μπορω να σηκωθω κ να περπατησω κ με την επισκληριδιο !!για φυσιολογικο τοκετο μιλαω.

Η επισκληριδιος σε παραλύει από τη μέση και κάτω... Στη βάζουν σε μικρές δόσεις, οπότε Λογικα μετά τον τοκετο συνερχεσαι και μπορείς να περπατήσεις, κάποια στιγμή φαντάζομαι όχι κατευθείαν.... Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποια!! 

2 ώρες πρίν, zamia είπε:

Loyloy,ειμαι 55κιλα 1,65 υψος.Τωρα έχω πάρει 8κιλά.κανονικη θα ελεγα.Το πρωτο μου παιδάκι γεννηθηκε 3κιλα.ολα είναι σχετικά με το βαρος κτλ...αναλογα το παιδακι..ο γιατρος μου είπε πως κ το δευτρρο εκει θα γεννηθει πανω κατω..

Η αλήθεια είναι πως θα είναι μεγάλο το μωράκι σου!ομως ο γιατρός ξέρει...εγω αφεθηκα...του εχω πολυ εμπιστοσύνη..Κ έλεγα πως οτι κ αν γίνει ξέρει..

Αυτο Αναστασία!Τα ξεχνάς όλα....κ πραγματικα ελευθερώνεσαι με το που το παίρνεις στα χερια σου!!

 

 

ελααααα τα ιδια κ εγω....Αυτό σκεφτομουν στην πρωτη γεννα....την ενεση κ το ναμη νιωθω τα ποδια μου..

Ειχα πολύ καλη μαια που μου έκανε τα μαθηματα πριν τον τοκετο..να φανταστειτε περασα ολες τις συσπασεις στο σπιτι...πηγα στο μαιευτηριο με 8διαστολη...μεσα σε μιση ωρα ειχα γεννησει....

τωρα βεβαια δε μπορβ να τα κανω όλα οπως στη πρώτη γεννα γιατι εχω ηδη ενα παιδακι κ πρεπει να ''ειναι τακτοποιημενος''..ομως σκεφτομαι οσο μπορωπιο αργα να παω στο μαιευτηριο..γιατι ανπαω εκει..θα με καθηλωσουν σε ενα κρεβατι...θα ποναω....δε θα περπαταω γιανα μπορω να διαχειριστω τον πονο..κ τοτε ισως να ''λυγιζω''στην επισκληριδιο..

Κοριτσια μου αντέχουμε πολλά....εγω δε θέλω καισαρική γιατι δε μπορω τη τομη κτλ..μια φιλη μου δε θελει φ.τ.ειναι στον ανθρωπο.

Ελεγα κ λεω...ειτε η μια γεννα ειτε η αλλη το αποτέλεσμα...συναισθημα το ιδιο ειναι!!!!!!κ το σημαντικο ειναι  να ειμαστε εμεις κ τα μωρα μας γερα!

 

Αναστασια.....γραψτους...κ μενα μου έλεγαν κ με ειχαν σκασει να παω γρηγορα στο μαιευτηριο κτλ..μετα μου ελεγαν πως θα θηλασω...ο μικρος ειχε ικτερο κ καποιες εξυπνες μοθυ ελεγαν να κοψω τον θηλασμο..... κ πολλα ακομη...πλεον;κλεινω τα αυτια μου κ κανω οτι νομιζω εγω.αι σιχτιρ....

Εγω τα πέρασα. Έτσι όπως. Λες, στο κρεβάτι του πόνου χαχαχαχα!!!!! Κι εγώ αν μπορούσα να αποφύγω την καισαρική θα το ήθελα πολύ αλλά δεν γίνεται.... 

Αυτό αποφάσισα να κάνω κι εγώ τώρα, θα είμαι πολύ διαφορετική στη δεύτερη γέννα, και φυσικά στο μεγάλωμα των παιδιών... Και δεν θα αφήσω και πολλά περιθώρια να χωθει κανένας.... Στο πρώτο παθαίνεις και μαθαίνεις!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Στις 9 εχω ραντεβου στο γιατρο και με επιασε αγχος παλι! Αντε να δουμε πως παμε απο συσπασεις σημερα! 

Άντε με το καλό!!!! Μην έχεις άγχος καλέ, το πολύ πολύ να βαράς 100αρες πάλι και να μην πάρεις χαμπάρι χαχαχαχαχα!!!! Περιμένουμε νεααααα!!!! 

  • Χαχα 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.θα το συζητησω και με το γιατρο εννοείται σε περίπτωση που πονάω μέχρι πότε θα χω περιθώριο αν αλλάξω γνώμη.

Πίεση από γύρω μου έχω στο θέμα του θηλασμού και δεν μπορώ όταν με πιέζουν.Εννοεοται ότι θέλω βέβαια.Ειχα παε ι και σε σεμινάριο σήμερα θηλασμού.θελβ να το προσπαθήσω απλά χωρίς πίεση.

@Diavolitsa θα περιμένουμε νέα σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα νεύρα μου.... μαλωσα με τον άντρα μου και θέλω κάπου  να τα πω... Ο αντρας μου θεωρεί ότι από την στιγμή που δεν δουλευω θα έπρεπε να είμαι μια χαρά και να μην έχω νεύρα...

Ναι οκ χαίρομαι πάρα πολύ που έχω σταματήσει την δουλειά μου γιατί δούλευα σε ένα πολύ τοξικό περιβάλλον και είχα πέσει σε κατάθλιψη πριν μείνω έγκυος, δεν είχα το κουράγιο να σηκωθώ το πρωί να πάω στην δουλειά αλλά και τώρα που σταμάτησα δεν είναι ότι είμαι μια χαρά και κάνω ζωαρα... 

Γιατι είμαι δύο μήνες κλεισμένη μέσα, ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα από αυτά που μου αρέσουν εκτός από το να διαβάζω μυθιστορήματα που και αυτό το βαρέθηκα μετά από τόσα που έχω διαβάσει... πρέπει να καταπιέζομαι για να μην φάω ενώ πραγματικά έχω τόσες τρελές λιγούρες, δεν μπορώ να καπνίσω, είμαι μονίμως πρησμένη και έχω τέτοια δυσκοιλιότητα που κάθε φορά που πάω τουαλέτα υποφερω... Η μέση μου με έχει πεθανει, λίγο αν κάτσω όρθια ποναει ολη η λεκάνη μου...

Και μέσα σε όλα αυτά έχω να σκέφτομαι και να αγχώνομαι για τον τοκετο, για το πώς θα είναι η γέννα για το πώς θα είμαι με τα ράμματα μετά πως θα τα πάω με τον θηλασμό...

Sorry για το σεντόνι αλλά προτιμώ να τα πω σε εσάς παρά να πάρω τηλ. τους γονείς μου η την αδερφή μου και να τους στεναχωρήσω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου.... μαλωσα με τον άντρα μου και θέλω κάπου  να τα πω... Ο αντρας μου θεωρεί ότι από την στιγμή που δεν δουλευω θα έπρεπε να είμαι μια χαρά και να μην έχω νεύρα...

Ναι οκ χαίρομαι πάρα πολύ που έχω σταματήσει την δουλειά μου γιατί δούλευα σε ένα πολύ τοξικό περιβάλλον και είχα πέσει σε κατάθλιψη πριν μείνω έγκυος, δεν είχα το κουράγιο να σηκωθώ το πρωί να πάω στην δουλειά αλλά και τώρα που σταμάτησα δεν είναι ότι είμαι μια χαρά και κάνω ζωαρα... 

Γιατι είμαι δύο μήνες κλεισμένη μέσα, ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα από αυτά που μου αρέσουν εκτός από το να διαβάζω μυθιστορήματα που και αυτό το βαρέθηκα μετά από τόσα που έχω διαβάσει... πρέπει να καταπιέζομαι για να μην φάω ενώ πραγματικά έχω τόσες τρελές λιγούρες, δεν μπορώ να καπνίσω, είμαι μονίμως πρησμένη και έχω τέτοια δυσκοιλιότητα που κάθε φορά που πάω τουαλέτα υποφερω... Η μέση μου με έχει πεθανει, λίγο αν κάτσω όρθια ποναει ολη η λεκάνη μου...

Και μέσα σε όλα αυτά έχω να σκέφτομαι και να αγχώνομαι για τον τοκετο, για το πώς θα είναι η γέννα για το πώς θα είμαι με τα ράμματα μετά πως θα τα πάω με τον θηλασμό...

Sorry για το σεντόνι αλλά προτιμώ να τα πω σε εσάς παρά να πάρω τηλ. τους γονείς μου η την αδερφή μου και να τους στεναχωρήσω...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κι όταν λέω απόλυτα το εννοώ.... Εγώ απλά το έχω πάρει απόφαση ότι δεν μπορεί να καταλάβει κάποια πράγματα, και δεν περιμένω τίποτα.... Του είπα απλά "καταλαβαίνω και κατανοώ ότι δεν μπορείς να νιώσεις αυτά που νιώθω, απλά σου ζητάω να τα σεβαστείς".... Και όχι, δεν τα σέβεται, όχι πάντα δηλαδή.... Αλλά δεν μπορώ να ασχοληθώ Και με αυτό τώρα.... Προσπαθώ πολύ...προσπαθω να βγάλω τη μέρα με τους πόνους με το παιδί με τους φόβους..... Με όλα.... Δεν ξέρω αν θα ακουστώ σκληρή αλλά. Δεν μπορώ να ασχοληθώ μαζί του αυτή τη στιγμή.... Προτεραιότητα έχουν τα μωρά, εγώ και το παιδί μου.... Κανένας άλλος... 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου.... μαλωσα με τον άντρα μου και θέλω κάπου  να τα πω... Ο αντρας μου θεωρεί ότι από την στιγμή που δεν δουλευω θα έπρεπε να είμαι μια χαρά και να μην έχω νεύρα...

Ναι οκ χαίρομαι πάρα πολύ που έχω σταματήσει την δουλειά μου γιατί δούλευα σε ένα πολύ τοξικό περιβάλλον και είχα πέσει σε κατάθλιψη πριν μείνω έγκυος, δεν είχα το κουράγιο να σηκωθώ το πρωί να πάω στην δουλειά αλλά και τώρα που σταμάτησα δεν είναι ότι είμαι μια χαρά και κάνω ζωαρα... 

Γιατι είμαι δύο μήνες κλεισμένη μέσα, ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα από αυτά που μου αρέσουν εκτός από το να διαβάζω μυθιστορήματα που και αυτό το βαρέθηκα μετά από τόσα που έχω διαβάσει... πρέπει να καταπιέζομαι για να μην φάω ενώ πραγματικά έχω τόσες τρελές λιγούρες, δεν μπορώ να καπνίσω, είμαι μονίμως πρησμένη και έχω τέτοια δυσκοιλιότητα που κάθε φορά που πάω τουαλέτα υποφερω... Η μέση μου με έχει πεθανει, λίγο αν κάτσω όρθια ποναει ολη η λεκάνη μου...

Και μέσα σε όλα αυτά έχω να σκέφτομαι και να αγχώνομαι για τον τοκετο, για το πώς θα είναι η γέννα για το πώς θα είμαι με τα ράμματα μετά πως θα τα πάω με τον θηλασμό...

Sorry για το σεντόνι αλλά προτιμώ να τα πω σε εσάς παρά να πάρω τηλ. τους γονείς μου η την αδερφή μου και να τους στεναχωρήσω...

Νατάσα μου προσπάθησε να ηρεμήσεις.Δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τι περνάμε,  τι αγωνα δίνουμε για να φέρουμε το μωράκι μας στο κόσμο.και μένα κάποιες φορές μου χει πει Ζωάρα κάνεις όλη μέρα ξαπλα.Του πατάω μια φωνή και στρώνει.Απλα μη δίνεις σημασία.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Νατάσα μου προσπάθησε να ηρεμήσεις.Δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τι περνάμε,  τι αγωνα δίνουμε για να φέρουμε το μωράκι μας στο κόσμο.και μένα κάποιες φορές μου χει πει Ζωάρα κάνεις όλη μέρα ξαπλα.Του πατάω μια φωνή και στρώνει.Απλα μη δίνεις σημασία.

Στρώνει με τη φωνή???? Ε γαμωτο στον δικό μου γιατί δεν πιάνει!?!?????? 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κι όταν λέω απόλυτα το εννοώ.... Εγώ απλά το έχω πάρει απόφαση ότι δεν μπορεί να καταλάβει κάποια πράγματα, και δεν περιμένω τίποτα.... Του είπα απλά "καταλαβαίνω και κατανοώ ότι δεν μπορείς να νιώσεις αυτά που νιώθω, απλά σου ζητάω να τα σεβαστείς".... Και όχι, δεν τα σέβεται, όχι πάντα δηλαδή.... Αλλά δεν μπορώ να ασχοληθώ Και με αυτό τώρα.... Προσπαθώ πολύ...προσπαθω να βγάλω τη μέρα με τους πόνους με το παιδί με τους φόβους..... Με όλα.... Δεν ξέρω αν θα ακουστώ σκληρή αλλά. Δεν μπορώ να ασχοληθώ μαζί του αυτή τη στιγμή.... Προτεραιότητα έχουν τα μωρά, εγώ και το παιδί μου.... Κανένας άλλος... 

 

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Νατάσα μου προσπάθησε να ηρεμήσεις.Δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τι περνάμε,  τι αγωνα δίνουμε για να φέρουμε το μωράκι μας στο κόσμο.και μένα κάποιες φορές μου χει πει Ζωάρα κάνεις όλη μέρα ξαπλα.Του πατάω μια φωνή και στρώνει.Απλα μη δίνεις σημασία.

Και μέσα σε όλα αυτά δεν μ' αφήνει και να χαϊδεύω ή να πολύ πλησιάζω τον σκύλο μου γιατί φοβάται ότι θα κολλήσω κι εγώ δεν ξέρω τι... Ενώ ο γιατρός εννοείται ότι μας είπε από την αρχή ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σκυλί... Και το σκυλί πραγματικά μπορεί να με ηρεμήσει και να με χαλαρώσει... Καλά δεν το συζητώ βέβαια όταν λείπει ο άντρας μου γλωσσοφιλα του δινω του ζωντανού!!!! Να μάθει αυτός!!! 

  • Χαχα 2

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

Και μέσα σε όλα αυτά δεν μ' αφήνει και να χαϊδεύω ή να πολύ πλησιάζω τον σκύλο μου γιατί φοβάται ότι θα κολλήσω κι εγώ δεν ξέρω τι... Ενώ ο γιατρός εννοείται ότι μας είπε από την αρχή ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σκυλί... Και το σκυλί πραγματικά μπορεί να με ηρεμήσει και να με χαλαρώσει... Καλά δεν το συζητώ βέβαια όταν λείπει ο άντρας μου γλωσσοφιλα του δινω του ζωντανού!!!! Να μάθει αυτός!!! 

Για το σκυλακι δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, γιατί δεν πολύ μ αρέσουν μέσα. Στο σπίτι..... Να είχα κήπο να είχα 10σκυλια!!!!στο σπίτι δύσκολα, αλλά αυτό είναι μόνο η δική. Μου γνώμη φυσικά!!!! Χαλάρωσε και προσπάθησε να μην επηρεαζεσαι από τίποτα.... Είπαμε, λίγο έμεινε υπομονή!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Στρώνει με τη φωνή???? Ε γαμωτο στον δικό μου γιατί δεν πιάνει!?!?????? 

Τώρα που είμαι έγκυος.αγχωνεται μη ταραχτω.Πριν μπααααααααααααα

πρίν από 34 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

Και μέσα σε όλα αυτά δεν μ' αφήνει και να χαϊδεύω ή να πολύ πλησιάζω τον σκύλο μου γιατί φοβάται ότι θα κολλήσω κι εγώ δεν ξέρω τι... Ενώ ο γιατρός εννοείται ότι μας είπε από την αρχή ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σκυλί... Και το σκυλί πραγματικά μπορεί να με ηρεμήσει και να με χαλαρώσει... Καλά δεν το συζητώ βέβαια όταν λείπει ο άντρας μου γλωσσοφιλα του δινω του ζωντανού!!!! Να μάθει αυτός!!! 

Τι σκύλο έχεις?Εγώ ενα γιορκσαιρ θυληκο 2 κιλά χαδιαρικο.το μόνο που θέλει είναι να ξαπλώνει δίπλα μου όλη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , loyloy είπε:

Τώρα που είμαι έγκυος.αγχωνεται μη ταραχτω.Πριν μπααααααααααααα

Τι σκύλο έχεις?Εγώ ενα γιορκσαιρ θυληκο 2 κιλά χαδιαρικο.το μόνο που θέλει είναι να ξαπλώνει δίπλα μου όλη μέρα.

Εμένα δεν σέβεται καν το γεγονός ότι είμαι έγκυος και δεν πρέπει να ταραζομαι...

Ένα ημίαιμο έχω Γκρίφον κανίς! 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...