Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

τον γυναικολογο μου ρωτησα αυτο ειναι το θεμα κ μου ειπε οτι δεν ειναι απο την εγκυμοσυνη και ρωτησε και ο αντρας μου εναν στην δουλεια τ και του ειπε ειναι απο την εγκυμοσυνη. για αυτο μπερδευτικα οση εμπιστοσυνη και να εχω οταν οι γνωμες διιστανται ανχωνομαι

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

τον γυναικολογο μου ρωτησα αυτο ειναι το θεμα κ μου ειπε οτι δεν ειναι απο την εγκυμοσυνη και ρωτησε και ο αντρας μου εναν στην δουλεια τ και του ειπε ειναι απο την εγκυμοσυνη. για αυτο μπερδευτικα οση εμπιστοσυνη και να εχω οταν οι γνωμες διιστανται ανχωνομαι

 

ναντια εχω διαβασει κ αλλες κοπελες που ειχαν θεμα με τα υπατικα ενζυμα στην εγκυμοσυνη. τα παρακολουθουσαν απλα μηπως κ χρειαστει κατι. το οτι ειναι ανεβασμενα δεν σημαινει οτι εχεις κατι σοβαρο η εγκυμοσυνη σιγουρα επιβαρινει την κατασταση απλα γιαυτο κ ο γιατρος σου σου ειπε οτι δεν ειναι απο την εγκυμοσυνη ισως κατι υπηρχε πχ πετρα κ με την εγκυμοσυνη επιβαρυνθηκε.

ρωτα τον γυναικολογο σου σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθεις για να το παρακολουθητε αυτο πρεπει να κανεις ο γυναικολογος δεν μπορει να σε παρακολουθησει πανω σε αυτο αλλα σιγουρα θα σου δωσει μια ειδικοτητα που να το εξετασει.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ασία μου όπως νιώθεις εσύ!!!! Αλλά σκέψου ότι στον 8ο θα έχεις βαρύνει αρκετά ίσως να βιαστεί και λίγο το μωράκι δεν μπορούμε να ξέρουμε!!! Κάνε μια έρευνα αγοράς σημείωσε ότι χρειάζεσαι και τα παίρνεις αργότερα αλλά να έχεις μία ιδέα!!!

ευτυχώς έχω κι εσάς που τα αναφέρετε όλα κ θα έχω μια ιδέα για το τι χρειάζεται να πάρω όταν ξεκινήσω ψώνια. καρότσι ίσως πάρω μετά τη γέννα. ρούχα μου έχουν δώσει νομίζω αρκετά, θα τα πλύνω όταν έρθει η ώρα κ ίσως να μην χρειαστεί να αγοράσω καν τον πρώτο καιρό. ξέρουμε πότε θα είναι οι εκπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ναντια δε είπε:

τον γυναικολογο μου ρωτησα αυτο ειναι το θεμα κ μου ειπε οτι δεν ειναι απο την εγκυμοσυνη και ρωτησε και ο αντρας μου εναν στην δουλεια τ και του ειπε ειναι απο την εγκυμοσυνη. για αυτο μπερδευτικα οση εμπιστοσυνη και να εχω οταν οι γνωμες διιστανται ανχωνομαι

 

Γενικά να ξερεις, πως με όσους γιατρούς μιλήσεις τοσες γνωμες θα πάρεις!  Ο γυναικολόγος σου θα σε κατευθύνει κατάλληλα αν κάτι είναι ανησυχητικό... Μην αγχώνεσαι!!!

Κορίτσια, έχετε κάνει αίτηση σ εταιρείες για δωρεάν δειγματάκια??? Είναι νωρίς ακόμα?

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

ευτυχώς έχω κι εσάς που τα αναφέρετε όλα κ θα έχω μια ιδέα για το τι χρειάζεται να πάρω όταν ξεκινήσω ψώνια. καρότσι ίσως πάρω μετά τη γέννα. ρούχα μου έχουν δώσει νομίζω αρκετά, θα τα πλύνω όταν έρθει η ώρα κ ίσως να μην χρειαστεί να αγοράσω καν τον πρώτο καιρό. ξέρουμε πότε θα είναι οι εκπτώσεις?

απο μεσα ιουλιου ξεκινανε μεχρι τελος αυγουστου σιγουρα θα εχει προσφορες ειναι νεκρη περιοδος τοτε για ψωνια. αλλα κ μεσα στο φθινοπωρο κανουν εβδομαδες με εκπτωσεις πλεον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω δε θελω να τα έχω και μεσα στα πόδια μου.... τόσα χρόνια θα τα χουμε, ας μεινει λίγο το σπίτι αδειο ακομα!!! αχαχαχαχαχαχα

Βασικά εγω καρότσι κλπ σκεφτομαι να το παραγγείλω αφου γεννησω... είμαι πολύ κουλή??? Καθισματακι αυτοκινητου θα το έχω απο νωρίτερα εννοειται, αλλα όλα τα άλλα δεν πιστευω να τα χρειαστω αμεσα! Το ίδιο και την κουνια... Χαζή σκέψη λέτε???

Εννοείται θα έχω αποφασίσει νωρίτερα, απλα για να μην τα έχω ρε παιδί μου ενω δεν θα τα χρειαστω αμεσα... Πφφφφφφφφφφ δεν ξερω...

κούνια (η λίκνο, ότι διαλέξεις) καλό είναι να το έχεις με το που γυρίσεις σπίτι με το μωρό. κι εγώ θα το αγοράσω πριν την γέννα, όπως κ κάθισμα αυτοκινήτου. καρότσι μετά τη γέννα λογικά όπως κ ότι άλλο χρειαστώ πχ παρκοκρεβατο.Όλα στην ώρα τους.Από τώρα μου αρέσει να κοιτάζω διάφορα άλλα όχι να τα αγοράσω κιόλας.ένα ριλαξ έχω στο σπίτι μόνο που μου το έδωσαν μαζί με μερικά ρούχα που δεν τα έχω ξεκαθαρίσει ακόμη να δω τι θα κρατήσω.τα έχω όλα βολεμένα ακόμη.ας έρθει το μωράκι κ θα έρθουν κ τα πράγματα του.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

κούνια (η λίκνο, ότι διαλέξεις) καλό είναι να το έχεις με το που γυρίσεις σπίτι με το μωρό. κι εγώ θα το αγοράσω πριν την γέννα, όπως κ κάθισμα αυτοκινήτου. καρότσι μετά τη γέννα λογικά όπως κ ότι άλλο χρειαστώ πχ παρκοκρεβατο.Όλα στην ώρα τους.Από τώρα μου αρέσει να κοιτάζω διάφορα άλλα όχι να τα αγοράσω κιόλας.ένα ριλαξ έχω στο σπίτι μόνο που μου το έδωσαν μαζί με μερικά ρούχα που δεν τα έχω ξεκαθαρίσει ακόμη να δω τι θα κρατήσω.τα έχω όλα βολεμένα ακόμη.ας έρθει το μωράκι κ θα έρθουν κ τα πράγματα του.

θα το έχω σε καλαθούνα με βάση στην αρχή, για αυτό δεν αγχώνομαι! Θα μου τη δώσει μια γνωστή μου, οπότε όλα κομπλέ!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

κούνια (η λίκνο, ότι διαλέξεις) καλό είναι να το έχεις με το που γυρίσεις σπίτι με το μωρό. κι εγώ θα το αγοράσω πριν την γέννα, όπως κ κάθισμα αυτοκινήτου. καρότσι μετά τη γέννα λογικά όπως κ ότι άλλο χρειαστώ πχ παρκοκρεβατο.Όλα στην ώρα τους.Από τώρα μου αρέσει να κοιτάζω διάφορα άλλα όχι να τα αγοράσω κιόλας.ένα ριλαξ έχω στο σπίτι μόνο που μου το έδωσαν μαζί με μερικά ρούχα που δεν τα έχω ξεκαθαρίσει ακόμη να δω τι θα κρατήσω.τα έχω όλα βολεμένα ακόμη.ας έρθει το μωράκι κ θα έρθουν κ τα πράγματα του.

κ εμενα θα μου δωσουν ενα λικνο κ το μονο που θα παρω ειναι το στρωματακι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , linaa είπε:

ναντια εχω διαβασει κ αλλες κοπελες που ειχαν θεμα με τα υπατικα ενζυμα στην εγκυμοσυνη. τα παρακολουθουσαν απλα μηπως κ χρειαστει κατι. το οτι ειναι ανεβασμενα δεν σημαινει οτι εχεις κατι σοβαρο η εγκυμοσυνη σιγουρα επιβαρινει την κατασταση απλα γιαυτο κ ο γιατρος σου σου ειπε οτι δεν ειναι απο την εγκυμοσυνη ισως κατι υπηρχε πχ πετρα κ με την εγκυμοσυνη επιβαρυνθηκε.

ρωτα τον γυναικολογο σου σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθεις για να το παρακολουθητε αυτο πρεπει να κανεις ο γυναικολογος δεν μπορει να σε παρακολουθησει πανω σε αυτο αλλα σιγουρα θα σου δωσει μια ειδικοτητα που να το εξετασει.  

Ναι δικιο εχεις θα παω σε παθολογο να κανω ανω κοιλιας να δουμε πως παει 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ναι δικιο εχεις θα παω σε παθολογο να κανω ανω κοιλιας να δουμε πως παει 

υπαρχουν κ νεφρολογοι μπορεις να μιλησεις κ σε γαστρεντερολογο γενικα υπαρχουν διαφορες ειδικοτητες που μπορουν να σε κατευθυνουν καλητερα απο τον γυναικολογο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εσύ κι εγώ είμαστε μόνο. δεν έχω πάρει εντελώς τίποτα!μου φαίνεται πολύ νωρίς για ψώνια. στον 8ο υπολογίζω να ξεκινήσω.

Ούτε εγώ έχω πάρει κορίτσια. Και εμένα μου φαίνεται νωρίς. Μόνο για κουρτίνα και αυτοκόλλητα τοίχου κοιτάζω. Ποιός και πότε θα βάψει το δωμάτιο για να τα βάλω είναι άλλη ιστορία!

7 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι δικιο εχεις θα παω σε παθολογο να κανω ανω κοιλιας να δουμε πως παει 

Τι οδηγίες σου έδωσε ο γυναικολόγος σου? Γιατί δεν σου γράφει έναν υπέρηχο Άνω κάτω κοιλίας να ελέγξεις για πέτρες? Έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Ούτε εγώ έχω πάρει κορίτσια. Και εμένα μου φαίνεται νωρίς. Μόνο για κουρτίνα και αυτοκόλλητα τοίχου κοιτάζω. Ποιός και πότε θα βάψει το δωμάτιο για να τα βάλω είναι άλλη ιστορία!

Τι οδηγίες σου έδωσε ο γυναικολόγος σου? Γιατί δεν σου γράφει έναν υπέρηχο Άνω κάτω κοιλίας να ελέγξεις για πέτρες? Έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα?

Οχι κανενα.... στο παθολογο θα παω μιλησα χθες αλλα ειναι καθετος και αυτοα οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη καθαρα ανεβαινουν οι τιμες μου λεει απο το 2ο κ 3ο τριμηνο.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Οχι κανενα.... στο παθολογο θα παω μιλησα χθες αλλα ειναι καθετος και αυτοα οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη καθαρα ανεβαινουν οι τιμες μου λεει απο το 2ο κ 3ο τριμηνο.

Εγώ θα τους ζητούσα να μου γράψουν έναν υπέρηχο για να κοιμάμαι ήσυχη. Και εάν σε μια περίπτωση έχεις πέτρες πχ στη χολή να ξέρεις να προσέχεις τη διατροφή σου. Ή εάν σε πιάσει κανέναν ξαφνικός πόνος να μη τρομάξεις. 

Κοίταξα τις εξετάσεις μου και δεν έχω κάνει τέτοια ξέταση εγώ. Crp  έχεις κάνει? Νομίζω ότι όταν είχα πέτρες στη χολή είχα ανεβασμένη crp.

Όπως και να έχει ο γυναικολόγος σου αν έπρεπε να ανησυχήσει θα το είχε κάνει. Απλά έτσι επειδή ψαχνόμαστε και θέλουμε να είμαστε σίγουρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα ! τι βροχες ειναι αυτες βρε κοριτσια???? εγω τρεχω με την δουλεια κ με τον πολιτικο που θα κανουμε. γτ θελουν οι γονεις μου να μας παρουν βερες κ αντε να βρω σχεδιο που να μου αρεσει!!!  κ φυσικα ψαχνω για σπιτι ακομα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...