Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Antiopi87 είπε:

Τώρα παλμούς ξάπλα έχω90 με 100.οταν είμαι όρθια 140 περίπου.και δεν έχω πάρει πολλά κιλά 8 έχω πάρει αλά δεν ξέρω....υπομονή κοντευουμε....

Α ωραία ....εμένα να σου πω μου έλειψε που δεν άκουσα καρδούλα το απόγευμα είχα συνηθίσει 3φορες την μέρα για μισή ώρα να ακούω καρδούλα... ωραία εμπειρία

Δλδ δεν σου είπαν αιτία πέραν του πιέζεις τη καρδιά; Είχες συγχυστει η τσακωθεί με κάποιον; Εγώ προχθές που τσακώθηκα 137 εφτασα πάντως.....Όντως δεν πρέπει να στεναχωριομαστε.... Κάτσε ξάπλα λοιπόν, χαλάρωσε και ευχαριστήσου το.

9 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ναι για ευαίσθητες επιδερμίδες..

Αλλιώς πάρε mustela και αυτή πολύ καλή εταιρεία.. Έχω πάρει και από αυτό..

Κρέμα σώματος έχω και pharmasept και mustela, μια γερμανική κρέμα που την πήρα όταν πήγα Γερμανία..νομίζω και weleda έχω.. γενικώς μπόλικα ότι ταιριάξει..

Η mustela η biolane θα πάρω( αν βρω) θέλω σίγουρα το νεράκι τους....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, 2angels είπε:

Δλδ δεν σου είπαν αιτία πέραν του πιέζεις τη καρδιά; Είχες συγχυστει η τσακωθεί με κάποιον; Εγώ προχθές που τσακώθηκα 137 εφτασα πάντως.....Όντως δεν πρέπει να στεναχωριομαστε.... Κάτσε ξάπλα λοιπόν, χαλάρωσε και ευχαριστήσου το.

Η mustela η biolane θα πάρω( αν βρω) θέλω σίγουρα το νεράκι τους....

Μωρομαντηλα?? Mustela? Μου φάνηκαν στην περιγραφή πολύ καλά.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Μωρομαντηλα?? Mustela? Μου φάνηκαν στην περιγραφή πολύ καλά.. 

Είμαι κατά στο να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα, δεν ξέρω να σου πω..... εμένα με πειράζουν παρά πολύ και δεν θέλω να βάλω στο παιδί. Οσες φορές αναγκαστηκα να  χρησιμοποιήσω λόγω συνθηκών , το δέρμα μου αντέδρασε άσχημα. Ακόμα και στα newborn.  Το νεράκι με βαμβάκι λέω.... 

Τα mustela γενικότερα πρέπει να είναι πολύ καλά ...θα μας βοηθήσει η  @Marmat  σε αυτά, για άλλη μια φορά!:oops:

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γιατρό μου εχθές το πρωί, ο μπεμπακος μου πήρε 130γρ με αποτέλεσμα εκεί που έβγαινε μια βδομάδα μεγαλύτερος στις μετρήσεις τώρα να βγαίνει ακριβώς με την περίοδο... Άρα το 7 Σεπτεμβρίου που λεγαμε να μπούμε έγινε 14 (εκτός απροόπτου) μου έγραψε και εξετάσεις αίματος τις τελευταίες και πρέπει να κάνω και μια τελευταία επίσκεψη στον καρδιολόγο μου για να μας δώσει οδηγίες για την αγωγή πριν και μετά το χειρουργείο...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , 2angels είπε:

Είμαι κατά στο να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα, δεν ξέρω να σου πω..... εμένα με πειράζουν παρά πολύ και δεν θέλω να βάλω στο παιδί. Οσες φορές αναγκαστηκα να  χρησιμοποιήσω λόγω συνθηκών , το δέρμα μου αντέδρασε άσχημα. Ακόμα και στα newborn.  Το νεράκι με βαμβάκι λέω.... 

Τα mustela γενικότερα πρέπει να είναι πολύ καλά ...θα μας βοηθήσει η  @Marmat  σε αυτά, για άλλη μια φορά!:oops:

Και εγώ κατά είμαι να σου πω την αλήθεια γτ έχουν πολλά πολλά χημικά πάνω αλλά αυτά μου φάνηκαν καλά και μάλιστα έχω δει και κάποια άλλα που είναι 90% νερό .. το ανέφερα γιατί κάποια κοπέλα δεν θυμάμαι τώρα μη πω λάθος όνομα είπε πως στην αρχή κολλάνε πολύ και δεν φεύγουν.. ας πάρω και βλέπω και πράττω.. 

πρίν από 9 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Πήγα στο γιατρό μου εχθές το πρωί, ο μπεμπακος μου πήρε 130γρ με αποτέλεσμα εκεί που έβγαινε μια βδομάδα μεγαλύτερος στις μετρήσεις τώρα να βγαίνει ακριβώς με την περίοδο... Άρα το 7 Σεπτεμβρίου που λεγαμε να μπούμε έγινε 14 (εκτός απροόπτου) μου έγραψε και εξετάσεις αίματος τις τελευταίες και πρέπει να κάνω και μια τελευταία επίσκεψη στον καρδιολόγο μου για να μας δώσει οδηγίες για την αγωγή πριν και μετά το χειρουργείο...

Α πας μια βδομάδα μετά δηλαδή..

Καρδιολόγο θύμισε Μου? Και εγώ πρέπει να μιλήσω με τον νευρολόγο για το αυτοανοσο που έχω όπως και με παιδονευρολογο και τον αναισθησιολογο να δούμε πόση επισκληριδιο μπορούν να μου κάνουν.. Αλλά και φυσικά να γεννήσω δεν έχω πρόβλημα τι να κάνω εφόσον και η πολύ λίγη δόση αν μου βάλουν τι θα μου κάνει..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εγώ κατά είμαι να σου πω την αλήθεια γτ έχουν πολλά πολλά χημικά πάνω αλλά αυτά μου φάνηκαν καλά και μάλιστα έχω δει και κάποια άλλα που είναι 90% νερό .. το ανέφερα γιατί κάποια κοπέλα δεν θυμάμαι τώρα μη πω λάθος όνομα είπε πως στην αρχή κολλάνε πολύ και δεν φεύγουν.. ας πάρω και βλέπω και πράττω.. 

Α πας μια βδομάδα μετά δηλαδή..

Καρδιολόγο θύμισε Μου? Και εγώ πρέπει να μιλήσω με τον νευρολόγο για το αυτοανοσο που έχω όπως και με παιδονευρολογο και τον αναισθησιολογο να δούμε πόση επισκληριδιο μπορούν να μου κάνουν.. Αλλά και φυσικά να γεννήσω δεν έχω πρόβλημα τι να κάνω εφόσον και η πολύ λίγη δόση αν μου βάλουν τι θα μου κάνει..

Στον γιο μου ειχα προεκλαμψία και τώρα υπέρταση κυησης οπότε έχω μπει σε αγωγή για πιθανή προεκλαμψία από την αρχή... Τι αυτοάνοσο εχεις; Εγώ έχω ψωρίαση και ψωρισιακη αρθρίτιδα. Εγώ σου είχα πει για τα πρώτα κακακια ότι κολλάνε πολύ! Μέχρι να φτιάξουν τα κακακια θέλει μωρομαντηλα, δεν καθαρίζουν αλλιώς... Είναι σαν ρετσίνι από δέντρο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μου κάνεις μια χάρη αφού αγόρασες το pharmasept ; Αυτό ήθελα να αγοράσω και γω και μου είπε μια μαία σήμερα ότι των 1000 ml δεν είναι για νεογέννητα. Έχει ένα άλλο των 200 ml που είναι για νεογνά....  Και επίσης μου είπε ότι παλιότερα δεν το έγραψε πάνω η συσκευασία αλλά πλέον πρέπει να το γράφει. 

τι χαρη? δεν κατάλαβα.. από νεογέννητοείναι το 1000μλ, το διάβασα στα σχόλια του προιόντος.Το χρησιμοποιούσα και στο γιο  μου εξάλλου. Πολύ ωραίο, δεν είδα να παθαίνειτίποτα το μωρό!

πρίν από 9 λεπτά , sweet mommy είπε:

τι χαρη? δεν κατάλαβα.. από νεογέννητοείναι το 1000μλ, το διάβασα στα σχόλια του προιόντος.Το χρησιμοποιούσα και στο γιο  μου εξάλλου. Πολύ ωραίο, δεν είδα να παθαίνειτίποτα το μωρό!

αα  κάπου διάβασα χρήση από τον 3ο μήνα..τώρα που το ψαξα αναλυτικότερα. Αλλού έλεγε ''από νεογέννητο''. Τελοσπάντων.... αυτές τις λεπτομέρειες τις ψάχνεις στο 1ο παιδί. Στο 2ο θα σαι πιο χαλαρή...  Δε ξέρετε αυτό που λένε για τα 3 παιδιά? Στο 1ο παιδί σου πέφτει η πιπίλα και την αποστειρώνεις κανα τεταρτο και του τη δινεις. Στο 2ο παιδι σου πεφτει η πιπιλα, την πλενεις κατω απ τη βρυση κ του τη δινεις! ε!Στο 3ο πααιδι...αμα σου πεσει η πιπιλα...δινεις μια σκουπισια πάνω στα ρουχα σου και ετοιμη! χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Στον γιο μου ειχα προεκλαμψία και τώρα υπέρταση κυησης οπότε έχω μπει σε αγωγή για πιθανή προεκλαμψία από την αρχή... Τι αυτοάνοσο εχεις; Εγώ έχω ψωρίαση και ψωρισιακη αρθρίτιδα. Εγώ σου είχα πει για τα πρώτα κακακια ότι κολλάνε πολύ! Μέχρι να φτιάξουν τα κακακια θέλει μωρομαντηλα, δεν καθαρίζουν αλλιώς... Είναι σαν ρετσίνι από δέντρο!

Υπάρχουν στα φαρμακεία ειδικά νερά για καθαρισμό των μωρων αντί για μωρομαντηλα. Αρκεί να βρεις γιατί δεν φέρνουν όλα τα φαρμακεία. Αλλιώς ίντερνετ.

πρίν από 37 λεπτά , sweet mommy είπε:

τι χαρη? δεν κατάλαβα.. από νεογέννητοείναι το 1000μλ, το διάβασα στα σχόλια του προιόντος.Το χρησιμοποιούσα και στο γιο  μου εξάλλου. Πολύ ωραίο, δεν είδα να παθαίνειτίποτα το μωρό!

αα  κάπου διάβασα χρήση από τον 3ο μήνα..τώρα που το ψαξα αναλυτικότερα. Αλλού έλεγε ''από νεογέννητο''. Τελοσπάντων.... αυτές τις λεπτομέρειες τις ψάχνεις στο 1ο παιδί. Στο 2ο θα σαι πιο χαλαρή...  Δε ξέρετε αυτό που λένε για τα 3 παιδιά? Στο 1ο παιδί σου πέφτει η πιπίλα και την αποστειρώνεις κανα τεταρτο και του τη δινεις. Στο 2ο παιδι σου πεφτει η πιπιλα, την πλενεις κατω απ τη βρυση κ του τη δινεις! ε!Στο 3ο πααιδι...αμα σου πεσει η πιπιλα...δινεις μια σκουπισια πάνω στα ρουχα σου και ετοιμη! χαχαχα

Αυτό εννοούσα να διαβάσεις τι γράφει. Μας απάντησε η marmat, είναι για μετά τον 2ο μήνα.

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Στον γιο μου ειχα προεκλαμψία και τώρα υπέρταση κυησης οπότε έχω μπει σε αγωγή για πιθανή προεκλαμψία από την αρχή... Τι αυτοάνοσο εχεις; Εγώ έχω ψωρίαση και ψωρισιακη αρθρίτιδα. Εγώ σου είχα πει για τα πρώτα κακακια ότι κολλάνε πολύ! Μέχρι να φτιάξουν τα κακακια θέλει μωρομαντηλα, δεν καθαρίζουν αλλιώς... Είναι σαν ρετσίνι από δέντρο!

Εγώ έχω μυασθενεια..

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Υπάρχουν στα φαρμακεία ειδικά νερά για καθαρισμό των μωρων αντί για μωρομαντηλα. Αρκεί να βρεις γιατί δεν φέρνουν όλα τα φαρμακεία. Αλλιώς ίντερνετ.

Αυτό εννοούσα να διαβάσεις τι γράφει. Μας απάντησε η marmat, είναι για μετά τον 2ο μήνα.

Α οκ θα το ρωτήσω στην φαρμακοποιό μου μπας και..αλλιώς πως τα βρίσκω στο ίντερνετ? Επειδή θα κάνω μαζική παραγγελία.. νερό για καθαρισμού μωρού? 

 

Mini update :-Dτο βρήκα έχει η mustela σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

 

Mini update :-Dτο βρήκα έχει η mustela σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ

Έχει και η mustela και η biolane. Η biolane έχει αλοιφή ελαίου και νερό !!! Έμαθα ότι είναι εξαιρετικά και τα 2! Το νερό κάνει και για μας! Χαχαχα. Ντεμακιγιαζ. Το νεράκι το δοκίμασα πάνω μου που είχε μια κοπέλα και έπαθα πλάκα! Αφήνει υπέροχη αίσθηση. Λέω να δοκιμάσω και τα 2 να σου πω την αλήθεια. Από πού θα παραγγείλεις;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , 2angels είπε:

Υπάρχουν στα φαρμακεία ειδικά νερά για καθαρισμό των μωρων αντί για μωρομαντηλα. Αρκεί να βρεις γιατί δεν φέρνουν όλα τα φαρμακεία. Αλλιώς ίντερνετ.

Αυτό εννοούσα να διαβάσεις τι γράφει. Μας απάντησε η marmat, είναι για μετά τον 2ο μήνα.

Δεν το είχα ξανακουσει για αυτό

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Είμαι κατά στο να χρησιμοποιώ μωρομαντηλα, δεν ξέρω να σου πω..... εμένα με πειράζουν παρά πολύ και δεν θέλω να βάλω στο παιδί. Οσες φορές αναγκαστηκα να  χρησιμοποιήσω λόγω συνθηκών , το δέρμα μου αντέδρασε άσχημα. Ακόμα και στα newborn.  Το νεράκι με βαμβάκι λέω.... 

Τα mustela γενικότερα πρέπει να είναι πολύ καλά ...θα μας βοηθήσει η  @Marmat  σε αυτά, για άλλη μια φορά!:oops:

Κοριτσάκι μου γλυκό!Θα συμφωνήσω,καλύτερα να αποφεύγονται τα μωρομαντηλα στα νεογέννητα γιατί έχουν πολύ πολύ ευαίσθητο δέρμα τα μωράκια.Όλοι οι παιδίατροι προτείνουν πλύσιμο επιτόπου με νεράκι και ήπιο αφρόλουτρο.Τα μωρομαντηλα όμως επειδή βολεύουν θα τα έχω για καμιά έκτακτη περίπτωση πχ βόλτα έξω όταν έχει κάνει κακά αναγκαστικά θα χρειαστούν ή αργότερα που τρώνε και γίνονται λίγο γουρουνακια παντού!

Υπάρχουν και τα water wipes ουσιαστικά μαντηλακια με 99% νερό τα διαφήμιζε μια αγγλιδα σε ενα vlog αλλά τα βρίσκεις amazon με μεταφορικα δεν ξέρω για Ελλάδα.

Mustela πολύ καλή εταιρεια από ότι ξέρω,δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμη,θελω να δοκιμάσω αυτό το νερό καθαρισμου αλλά για λίγο αργότερα.Εγώ από μαντηλακια έχω πάρει αγνοτις και pufies sensitive.Σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω όμως σπάνια και μετά από κανένα δίμηνο να δω το δέρμα του μωρου μην έχουμε καμία ατοπική δερματιτιδα.Αν δεν μας κάνουν τα χρησιμοποιω εγω φανατικα αντί χαρτιού τουαλέτας κάποιες φορές :PΓια σαμπουαν αφρόλουτρο πήρα το pharmasept extra sensitive γενικά δεν θέλω να πάρω καμία τεράστια συσκευασία μέχρι να δω τι ανεχεται,για αλλαγή πάνας σπαθολαδο αγνοτις για αρχή μήπως αποφύγω τις βαρβατες κρεμες με οξείδιο του ψευδαργύρου αν δεν υπάρχει λόγος(όχι ότι βλάπτει απλά αν δεν υπάρχει συγκαμα να μην επιβαρυνεται το δερματακι).Προσανατολιζομαι και στα weleda που είναι όντως κορυφή αλλά υστερούν σε άρωμα και εμφανιση σε σχέση με proderm,chicco,pharmasept κλπ.

Για μασαζακι ισως πάρω βιολογικό αμυγδαλελαιο κι αν επιτρεψει ο παιδιατρος ρίξω καμία σταγονιτσα αιθέριο έλαιο λεβαντας για χαλάρωση.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να φτιάξω κεραλοιφη για συγκαματα κτλ . Λάδι έχουμε δικό μας και ένας φίλος του πεθερού έχει μελίσσια. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη απ' ότι είδα στο utube.  Ότι πει και ο παιδίατρος βέβαια.... 

Καλό το αμυγδαλελαιο αλλά επειδή έχει αραχινοειδη(κάπως έτσι τέλος πάντων )κοίτα να είναι από γλυκά αμύγδαλα και όχι απλά βιολογικό. Και τώρα στην εγκυμοσύνη αν κάποια χρησιμοποιεί να το εχει στο νου της.....

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Έχει και η mustela και η biolane. Η biolane έχει αλοιφή ελαίου και νερό !!! Έμαθα ότι είναι εξαιρετικά και τα 2! Το νερό κάνει και για μας! Χαχαχα. Ντεμακιγιαζ. Το νεράκι το δοκίμασα πάνω μου που είχε μια κοπέλα και έπαθα πλάκα! Αφήνει υπέροχη αίσθηση. Λέω να δοκιμάσω και τα 2 να σου πω την αλήθεια. Από πού θα παραγγείλεις;

Πάντως εφόσον και τα μωρομαντηλα της mustela είναι της ίδιας ιδεολογίας θα πάρω και από αυτά για τις βόλτες μας έξω.. Τώρα το νεράκι το έχει και αυτό στο pharmacy295 όπου έκανα μια λίστα λόγω παμπερς 1+1 και κάποια άλλα πράγματα..

Εσύ από που θα παραγγείλεις?

 

πρίν από 21 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Από ραγαδουλες πως τα πάτε κορίτσια; Τι βάζετε;

Εγώ δεν έβγαλα καμία ακόμα στην κοιλιά..οποτε το θυμηθώ βάζω μια της frezyderm..στον ποπο κοντά έχω από αυξομειώσεις βάρους αλλά καινούριες να έχω βγάλει όχι.. Εσύ? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...