Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Nana10 είπε:

Ακριβώς αυτό εννοούσε ο δικός μου γιατρός για κάποιο λόγο. Και την προηγούμενη φορά τα ίδια ζήτησε. Να κοιμάμαι σε όποια μεριά θέλω και να τρώω στο κρεβάτι. Να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Και φυσικά επειδή την άλλη φορά δεν κατάφερα τη τόση ξάπλα αλλά απέτυχε και η προσπάθεια είπα να ρωτήσω και σας. Δεν λέω πως έφτιαξε η κίνηση μου (προφανώς όχι δουλειές και όχι έξω από το σπίτι) αλλά το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου.  Αντε άλλες 5 μέρες…. Τουλάχιστον από σήμερα (6η μέρα) μπορώ να κάθομαι στη πολυθρόνα 💃💃

Καλη επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου!!! 
Δεν είναι θέμα διευκρίνισης δυστυχώς.. οι οδηγίες του ήταν ξεκάθαρες (2η φορά σε αυτόν). Ήθελα να δω τι λένε και σε εσάς. Δεν ξέρω γιατί ο δικός μου είναι τόσο αυστηρός. Τέλος πάντων… ας μας πάνε όλα καλά και χαλάλι όλα… 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Είναι όντως αυστηρός ο δικός σου κορίτσι μου...αλλά αν με ρωτάς σημασία εχει να κάνεις αυτό που σε κάνει να νοιώθεις ασφαλής.. σίγουρα δεν έκανες κάτι κακό την πρώτη φορά επειδή σηκώθηκες...αλλά όπως το ειπες..χαλάλι τους και να κάτσεις μια βδομάδα ακόμα...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και να έχεις μια μεγάλη μεγάλη χοριακή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...