Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

 

Καλημέρα!!!! Ευτυχία μου κι εμάς ρουθουνιζει ο ένας εδώ και καμιά βδομάδα και μας είπαν να του κάνουμε συνέχεια όρο!!εγώ του κάνω μόνο 1 φορά τη μέρα γιατί τον λυπάμαι.  Σα να παθαίνουν σοκ είναι με τον όρο τα ψιχαλακια μας αλλά είναι για το καλό τους μωρέ!!!

Erianton πως τα καταφέρνεις και συνδυάζεις άντληση και θηλασμο???θέλω κι εγώ γιατί σε κάθε γεύμα θηλάζω το ένα μωρό και στο άλλο δίνω με μπουκάλι.αλλα όσες φορές κάνω άντληση και μετά θηλασμό νιώθω ότι το στήθος δεν είναι γεμάτο.και σκέψου αφήνω και μια μιάμιση ώρα στο ενδιάμεσο...

καλα μην φανταστεις..... μπορει να κανω και μαλακια.εβγαλα στις 4 το πρωι 90μλ και στις 5.30.πηγα να θηλασω οτι εβγαζε.αφου λενε οτι δεν σταματαει το γαλα και βγαζει οσο θηλαζεις το εκανα ετσι .το αδειασα με το θηλαστρο και μετα εβαλα τον "βεντουζα" να τραβαει .τουλαχιστον το σιγουρο ειναι οτι θα του δωσουν αυτο που αντλησα.κατα τα αλλα δεν ξερω αν κανω καλα .το θεμα εινα οτι μου βρηκε λευκωμα 750 και η πιεση ανεβηκε αρκετά.πηρα και χαπι και ειμαι απογοητευμένη.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

καλα μην φανταστεις..... μπορει να κανω και μαλακια.εβγαλα στις 4 το πρωι 90μλ και στις 5.30.πηγα να θηλασω οτι εβγαζε.αφου λενε οτι δεν σταματαει το γαλα και βγαζει οσο θηλαζεις το εκανα ετσι .το αδειασα με το θηλαστρο και μετα εβαλα τον "βεντουζα" να τραβαει .τουλαχιστον το σιγουρο ειναι οτι θα του δωσουν αυτο που αντλησα.κατα τα αλλα δεν ξερω αν κανω καλα .το θεμα εινα οτι μου βρηκε λευκωμα 750 και η πιεση ανεβηκε αρκετά.πηρα και χαπι και ειμαι απογοητευμένη.

Και στο μαιευτήριο αυτό μου είχαν πει οι μαίες.να κάνω θηλαστρο και μετά θηλασμό για να παίρνει μήνυμα ο οργανισμός να παράγει γάλα.η παιδίατρος μου είπε να αφήνω το στήθος 2-3 ώρες να γεμίσει.τι να πω??με έχουν μπερδέψει.... Έπαιρνες και παλιά χάπι για πίεση ή τώρα ξεκίνησες?? Μην στεναχωριέσαι πάντως!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Διάβασα μόνο την τελευταία σελίδα. Σας σκέφτομαι όμως να ξέρετε... Η χολη μου ευτυχώς δειχνει καλύτερα, αλλα είμαι σε ψιλοδιαιτα. Το στήθος μου έχει γίνει σιλικονατο, αλλα αντιστέκομαι να μη βαλω θήλαστρο ωσπου να το χρειαστώ για να λείψω μακριά του. Φοβάμαι να μην αυξήσω την παραγωγή.

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Εγώ ξέρω το αντίθετο, ότι θηλαζεις πρώτα κ μετά βάζεις θήλαστρο. Ο καθένας λέει τα δικά του κ τελικά δεν ξέρεις τι να κάνεις..

Αυτό ξερω κι εγω απο 2-3 διαφορετικές πηγές.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα κοριτσια που εχουν γεννησει να ξερετε υπαρχει μια ομαδα στο fb  που εχει πολλες πληροφοριες για το θηλασμο και απαντουν και στις ερωτησεις! Εγω μπαινω βλεπω,διαβαζω αρχεια να ενημερωθω.

Τα δικα μου νεα ειναι οτι στην 36η βδομαδα αλλαζω γιατρο! Εκανα τη μεγαλη αλλαγη στον τερματισμο χαχα! Τζαμπα εκανα τις αντιπηκτικες..


tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Natale1 είπε:

Για τα κοριτσια που εχουν γεννησει να ξερετε υπαρχει μια ομαδα στο fb  που εχει πολλες πληροφοριες για το θηλασμο και απαντουν και στις ερωτησεις! Εγω μπαινω βλεπω,διαβαζω αρχεια να ενημερωθω.

Τα δικα μου νεα ειναι οτι στην 36η βδομαδα αλλαζω γιατρο! Εκανα τη μεγαλη αλλαγη στον τερματισμο χαχα! Τζαμπα εκανα τις αντιπηκτικες..

Γιατι αλλαξες γιατρο τι εγινε;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακι μου.

Ευχομαι τα ζουζουνια σας να ειναι μια χαρα οπως και εσεις βεβαια.

Σας διαβαζω και ελπιζω  να τα καταφερω και εγω οταν ερθει η ωρα!!Διαβαζω για να ειμαι πρετοιμασμενη αλλα νομιζω πως μονο οταν παρω το μωρο στα χερια μου θα φανει.


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Γιατι αλλαξες γιατρο τι εγινε;

Πηγα σε αλλο γυναικολογο για μια 2η αποψη οσο αφορα τη προκληση που λεγαμε, ε βλεποντας τις εξετασεις δεν εχω κατι που αφορα την εγκυμοσυνη και ο αιματολογος που πηγα σμρ το ιδιο ειπε, εκει που ειμαι ετεροζυγωτης ειναι λεει ο μισος πληθυσμος, δεν θεωρουμε θρομβοφιλικη σε καμια περιπτωση και ειδικα γτ ην εγκυμοσυνη οι δεικτες ειναι αρνητικοι! Τωρα γτ μου τις εδινε ο αλλος; Ποιος ξερει λιγο προληπτικα λιγο λογω παλινδρομης πιο πριν; Σιγουρα ομως δεν τις χρειαζομαι! Μετα κ απο αυτο κλονιστηκε εντελως η εμπιστοσυνη μου, δε γινοταν να μην αλλαξω γιατρο! Φαντασου κ στην περιπτωση που χρειαζομουν τις ενεσεις παλι δε θα με πηγαινε στις 38βδ στανταρ! Θα μπορουσε να μου δωσει περιθωριο να ετοιμαστει το σωμα. Ελπιζω τωρα να ησυχασω τουλ. Να πανε ολα καλα! Ετσι αλλαζω κ νοσοκομειο και μεις Ιασω θα καταληξουμε.


tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Και στο μαιευτήριο αυτό μου είχαν πει οι μαίες.να κάνω θηλαστρο και μετά θηλασμό για να παίρνει μήνυμα ο οργανισμός να παράγει γάλα.η παιδίατρος μου είπε να αφήνω το στήθος 2-3 ώρες να γεμίσει.τι να πω??με έχουν μπερδέψει.... Έπαιρνες και παλιά χάπι για πίεση ή τώρα ξεκίνησες?? Μην στεναχωριέσαι πάντως!

Ειτε πριν ειτε μετα το στηθος θα παρει το νοημα οτι πρεπει να παραγει πιο πολυ.νομιζω ειναι τι βολευει την καθε μια κ τις ωρες

Απλα σε τοσο μικρα μωρα θηλαζουν 8-10φορες τουλ κ θελει αλλες τοσες αντλησεις για αυξηση παραγωγης η διατηρηση αν δ θηλαζουμε καθολου

Αυτο που ειπε ο παιδιαυρος δ νομιζω οτι ισχυει,γτ το στηθος λειτουργει σαν εργοστασιο,ζητηση κ παραγωγη,οχι σαν αποθηκη για να μαζευει γαλα

Ισως να κανω λαθος αλλα ο παιδιατρος σας δ φαινεται γνωστης θηλασμου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natale1 είπε:

Πηγα σε αλλο γυναικολογο για μια 2η αποψη οσο αφορα τη προκληση που λεγαμε, ε βλεποντας τις εξετασεις δεν εχω κατι που αφορα την εγκυμοσυνη και ο αιματολογος που πηγα σμρ το ιδιο ειπε, εκει που ειμαι ετεροζυγωτης ειναι λεει ο μισος πληθυσμος, δεν θεωρουμε θρομβοφιλικη σε καμια περιπτωση και ειδικα γτ ην εγκυμοσυνη οι δεικτες ειναι αρνητικοι! Τωρα γτ μου τις εδινε ο αλλος; Ποιος ξερει λιγο προληπτικα λιγο λογω παλινδρομης πιο πριν; Σιγουρα ομως δεν τις χρειαζομαι! Μετα κ απο αυτο κλονιστηκε εντελως η εμπιστοσυνη μου, δε γινοταν να μην αλλαξω γιατρο! Φαντασου κ στην περιπτωση που χρειαζομουν τις ενεσεις παλι δε θα με πηγαινε στις 38βδ στανταρ! Θα μπορουσε να μου δωσει περιθωριο να ετοιμαστει το σωμα. Ελπιζω τωρα να ησυχασω τουλ. Να πανε ολα καλα! Ετσι αλλαζω κ νοσοκομειο και μεις Ιασω θα καταληξουμε.

Δεν ειχα την καλυτερη αποψη για το Ιασω απο αυτα που ακουγα, αλλα μετα απ' αυτο που μου συνεβη και τη νοσηλεια μας εκει μονο τα καλυτερα εχω να πω.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Δεν ειχα την καλυτερη αποψη για το Ιασω απο αυτα που ακουγα, αλλα μετα απ' αυτο που μου συνεβη και τη νοσηλεια μας εκει μονο τα καλυτερα εχω να πω.

Mια ασχετη ερωτηση βρε Αναστασια μου πετσετες δινουν ? 


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Mια ασχετη ερωτηση βρε Αναστασια μου πετσετες δινουν ? 

Ναι και τις αλλαζουν καθε μερα.

Σερβιετες μονο δινουν ενα πακετο sani 5 (φουξια) και ενα sani 4 (μωβ). Αν χρειαστεις εξτρα σε χρεωνουν δεν ξερω ποσο γιατι ειχα δικες μου.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Ναι και τις αλλαζουν καθε μερα.

Σερβιετες μονο δινουν ενα πακετο sani 5 (φουξια) και ενα sani 4 (μωβ). Αν χρειαστεις εξτρα σε χρεωνουν δεν ξερω ποσο γιατι ειχα δικες μου.

Σ'ευχαριστω πολυ Αναστασια μου.Σερβιετουλες εχω παρει αλλα ευτυχως εχει και Σκλαβενιτη απεναντι οποτε καποιος θα πεταχτει.Πολλα φιλακια στο μπεμπακο σου!!

Θα παω αυριο για καρδιοτοκογραφημα για να δουμε μηπως εχουμε καμια εξελιξη!!:)

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ Αναστασια μου.Σερβιετουλες εχω παρει αλλα ευτυχως εχει και Σκλαβενιτη απεναντι οποτε καποιος θα πεταχτει.Πολλα φιλακια στο μπεμπακο σου!!

Θα παω αυριο για καρδιοτοκογραφημα για να δουμε μηπως εχουμε καμια εξελιξη!!:)

Εχει καλοβολευτει το μπεμπακι σου :-D


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ Αναστασια μου.Σερβιετουλες εχω παρει αλλα ευτυχως εχει και Σκλαβενιτη απεναντι οποτε καποιος θα πεταχτει.Πολλα φιλακια στο μπεμπακο σου!!

Θα παω αυριο για καρδιοτοκογραφημα για να δουμε μηπως εχουμε καμια εξελιξη!!:)

@lizaki1111 επειδή έχω κάνει 2 γέννες στο Ιασώ είναι ξενοδοχείο πολυτελειας !!! Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη και στο θέμα θηλασμός επίσης !! Με βοήθησαν πολύ . Λες να συναντηθούμε ;;; εγώ ως τρίτο τόκος δεν με βλέπω να φτάνω κ πολύ μακριά ακόμα !!! Χαχαχααχχα!!!

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...