Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Τιμές δεν θυμάμαι αλλά η ενδοκρινολογος μου λέει πάντα να προσέχω γιατί έχω προδιάθεση για διαβήτη. Πόσο να προσέχω ποια ... τώρα στον 7ο περιμένουμε να δούμε πάλι 

Ελπιδακι σημερα ειναι το ραντεβου μου στον ενδοκρινολογο. Ελπιζω να ξεμπερδεψω και να μην πρεπει να παω και σε διατροφολογο μετα.

  • Μου αρέσει 3

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!! Νομίζω ότι πέρα από το ζαχαρο νηστείας βλέπουν και την γλυκοζηλωμενη αιμοσφαιρίνη , σε εμένα το ζαχαρο είναι τέλειο 70-76 αλλά η άλλη τιμή είναι λίγο ψηλά και έτσι προσέχω λιγάκι γιατί την τελευταία φορά μου είχε πει , δεν πιστεύω να μου κάνεις κανένα ζαχαρο εγκυμοσύνης ε? Και παρακολουθούμε.. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ελπιδακι σημερα ειναι το ραντεβου μου στον ενδοκρινολογο. Ελπιζω να ξεμπερδεψω και να μην πρεπει να παω και σε διατροφολογο μετα.

Τέλεια περιμένω νεακια . Μην φοβάσαι πολλές έγκυες έχουν αυτό το θέμα. 

Ειρήνη, ζάχαρο νηστείας 90 κ πάνω. 

Ας πω κ εγώ την Καλημέρα μου τώρα. Τι κάνετε κορίτσια σήμερα? Εγώ το απόγευμα για πάρω κάνα ρουχαλάκι για τον γιόκα μου που μεγάλωσε. Κ βόλτα στο πάρκο .

Θέλω να σας πω ότι δεν είμαι καλά ψυχολογικά μετά τον υπέρηχο. Διάβασα άσχημα πράγματα σχετικά με τον λώρο στο λαιμό του μωρου κ από τότε στα αναμμένα κάρβουνα καθόμαστε με τον σύζυγό . Κάνω υπομονή μέχρι 9 Αυγούστου 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Τέλεια περιμένω νεακια . Μην φοβάσαι πολλές έγκυες έχουν αυτό το θέμα. 

Ειρήνη, ζάχαρο νηστείας 90 κ πάνω. 

Ας πω κ εγώ την Καλημέρα μου τώρα. Τι κάνετε κορίτσια σήμερα? Εγώ το απόγευμα για πάρω κάνα ρουχαλάκι για τον γιόκα μου που μεγάλωσε. Κ βόλτα στο πάρκο .

Θέλω να σας πω ότι δεν είμαι καλά ψυχολογικά μετά τον υπέρηχο. Διάβασα άσχημα πράγματα σχετικά με τον λώρο στο λαιμό του μωρου κ από τότε στα αναμμένα κάρβουνα καθόμαστε με τον σύζυγό . Κάνω υπομονή μέχρι 9 Αυγούστου 

Οχι βρε Ελπιδακι να μην ανησυχεις εγω εχω διαβασει οτι ειναι λογικο να τυλιγονται και συμβαινει και πολυ συχνα. Θα δεις τι θα σου πει κι ο γιατρος σε 5 μερουλες.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου κ απο εμενα!!!!

Απ" οτι καταλαβαινω σ'αυτη τη περιοδο της εγκυμοσυνης δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει ..

Υπομονη,πιστη κ αισιοδοξια κ ολα θα πανε καλα για ολες μας.

Ελπιδακι μου μην στεναχωριεσαι την Τεταρτη θα ξερουμε πραγματικα τι συμβαινει.

Να περασεις ενα ομορφο απογευμα με το αγορι σου, αυτο μονο να σκεφτεσαι.

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ελπιδακι σημερα ειναι το ραντεβου μου στον ενδοκρινολογο. Ελπιζω να ξεμπερδεψω και να μην πρεπει να παω και σε διατροφολογο μετα.

2φιλες-γνωστές ειχαν μια χαρά τα πηγαν!! Ομως πρόσεχαν διατροφη. Ολα καλα θα πανε!! Κανε λίστα ερωτήσεων. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Τέλεια περιμένω νεακια . Μην φοβάσαι πολλές έγκυες έχουν αυτό το θέμα. 

Ειρήνη, ζάχαρο νηστείας 90 κ πάνω. 

Ας πω κ εγώ την Καλημέρα μου τώρα. Τι κάνετε κορίτσια σήμερα? Εγώ το απόγευμα για πάρω κάνα ρουχαλάκι για τον γιόκα μου που μεγάλωσε. Κ βόλτα στο πάρκο .

Θέλω να σας πω ότι δεν είμαι καλά ψυχολογικά μετά τον υπέρηχο. Διάβασα άσχημα πράγματα σχετικά με τον λώρο στο λαιμό του μωρου κ από τότε στα αναμμένα κάρβουνα καθόμαστε με τον σύζυγό . Κάνω υπομονή μέχρι 9 Αυγούστου 

Ελπιδακι μου μην διαβάζεις τιποτα. Ειναι μικρουλικα τα μωράκια μας τωρα κ κανουν σκέρτσα μπερδεύονται- ξεμπερδεύουνται. Εμενα χτες τον κρατούσε. Μείνε ψύχραιμη κ ηρεμη. Πλησιάσει η τεταρτη. Κανε ομορφα πραγματα για να κρατιέσαι αισιόδοξη. 

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Τι να πρωτογραψω;

Γράψε γράψε!! Κ εγω έγραψα κ φυσικά του έδειξα κ σε φωτο το βρακάκι το βρεγμένο.. Χιχιχχι η μαμά μου ντράπηκε αλλα αλλο να στο λεει η ασθενης κ αλλο να το βλεπεις! Εχω ντοκουμέντα δεν το λεω κουτουρού...  Κ χαζα κ σοβαρα κ γενικα οτι μας απασχολεί πρεπει να το ρωτάμε να μας φεύγουν οι σκέψεις κ οι ανασφάλειες. 

 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μας κουράγιο με τον νέο καύσωνα.Εγώ πάντως αύριο πάω για β επιπέδου και μεθαύριο τριημερο οργανωμενο καμπινγκ γιατί σπίτι και χωρις aircondition δεν παλευέται.

Όσο για το κατούρημα μέσα στη νύχτα..Μαρτύριο! Σηκώνομαι 2-3 φορές αλλά το χειρότερο είναι ότι μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ. Κι όσο πάει θα γίνεται χειρότερο κάτι μου λέει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μας κουράγιο με τον νέο καύσωνα.Εγώ πάντως αύριο πάω για β επιπέδου και μεθαύριο τριημερο οργανωμενο καμπινγκ γιατί σπίτι και χωρις aircondition δεν παλευέται.

Όσο για το κατούρημα μέσα στη νύχτα..Μαρτύριο! Σηκώνομαι 2-3 φορές αλλά το χειρότερο είναι ότι μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ. Κι όσο πάει θα γίνεται χειρότερο κάτι μου λέει

Που θα πατε μαρακι;; εδω χαλκιδικη;; πριν τα πάθουμε αυτα ηθελα να παμε μανασου. Ειναι καθαρά κ ήσυχα. Ο αδερφός μου θα παει αρμενιστη κ η ξαδέρφη μου τωρα γυρισα απο Ποσείδι. 

Εγω μετακόμισα στο σαλονι που χτυπάει το κλιματιστικό δεν την παλεύω με τον ανεμιστήρα. Ιδρώνω παρα πολυ. Πρωτη φορα στη ζωή μου. Βαζω αποσμητικό στις μασχάλες μου, λενε μα ειναι κακο; ειναι άοσμο κ υποαλλεργικο. Πρεπει να εχει πολυ ζεστη εξω. 

Δεν σας ειπα, χτες του ειπα πως για να μην χάσω την δουλεια μου για το σχολικο έτος 2017-2018 πρεπει να δηλώσω 56 μετα την πρόσληψη που τον τοκετό. Βγαινει 3/11. Μου ειπε πως κ να το γράψουμε ψέματα δεν θα ναι γιατι με περιμενει πιο νωρις να γεννήσω. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια μου τι να κάνω μπήκα στον πειρασμό. Μερικές κοπέλες έλεγαν πως έχασαν τα μωρά του κ 7 κ 8 μηνών.  Άλλες γέννησαν αναγκαστικά πολύ πρόωρα.  Κ επίσης δεν μπορεί να πάρει θέση το μωρό λογο του κολιέ στο λαιμό. Ωφ θεέ μου. Να δείτε τον υπέρηχο πόσο άσχημο φαίνεται. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Αχ κορίτσια μου τι να κάνω μπήκα στον πειρασμό. Μερικές κοπέλες έλεγαν πως έχασαν τα μωρά του κ 7 κ 8 μηνών.  Άλλες γέννησαν αναγκαστικά πολύ πρόωρα.  Κ επίσης δεν μπορεί να πάρει θέση το μωρό λογο του κολιέ στο λαιμό. Ωφ θεέ μου. Να δείτε τον υπέρηχο πόσο άσχημο φαίνεται. 

Ελπιδα μου εσυ το νοιωθεις το μωρακι; ειναι μεσα στο υγρό του αμνιακου, μην φοβάσαι κοριτσακι μου. Κολυμπάει το μωρακι μας. 

Στην χειρότερη περίπτωση, λεμε τωρα θεωρητικά, συνεχιζει να ειναι τυλιγμένο, σίγουρα θα το παρακολουθεί πιο συχνα κ αν χρειαστεί θα κανετε καισαρική πιο νωρις. Αυτο δεν ειναι κατι εφικτό; γινεται; ειναι λύση; δεν εχω ιδέα κ το λεω με πολλη αφέλεια. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκουλες! 

Κ εγώ κάθε βράδυ 3 φορές για κατουρημα θα σηκωθω....κ αν ξυπνήσει κ η μπεμπα ..την έκατσα..πρέπει να περιμένω να κοιμηθεί για να κλείσω ξανά μάτι...

Παντως γενικά όλο το βράδυ όταν ξυπνάω κ γυρνάω πλευρό νιώθω την κοιλιά μου βαριά κ δυσκολευομαι στο γύρισμα...ειδικά αν κατουριεμαι κιόλας..

Αναστασία μου να μα φέρεις καλά νέα από τον ενδοκρινοντόκ...

Ελπιδακι...βρε ακόμα έχει το περιθώριο να τυλιγεται κ να ξετυλιγεται άνετα... γιατι φοβάσαι από τώρα για αυτο;;  κ μη διαβάζεις σε παρακαλώ περιπτώσεις άλλων στο ίντερνετ...αυτο κάνω κ εγώ κ τρελαινω το μυαλό μου!!! Ας μη το κάνουμε! Η καθεμία είναι διαφορετική περίπτωση!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ελπιδα μου εσυ το νοιωθεις το μωρακι; ειναι μεσα στο υγρό του αμνιακου, μην φοβάσαι κοριτσακι μου. Κολυμπάει το μωρακι μας. 

Στην χειρότερη περίπτωση, λεμε τωρα θεωρητικά, συνεχιζει να ειναι τυλιγμένο, σίγουρα θα το παρακολουθεί πιο συχνα κ αν χρειαστεί θα κανετε καισαρική πιο νωρις. Αυτο δεν ειναι κατι εφικτό; γινεται; ειναι λύση; δεν εχω ιδέα κ το λεω με πολλη αφέλεια. 

Κάθε περίπτωση είναι μοναδική σε αυτήν την φάση που βρίσκεται το μωράκι μου . Θέλει στενή παρακολούθηση κ ανάλογα. Πάντως σχεδόν πάντα δεν ξετυλίγονται από τον λαιμό. Μ2 έχει πάρει πολύ από κάτω 

πρίν από 2 λεπτά , Rena87 είπε:

Καλημέρα γλυκουλες! 

Κ εγώ κάθε βράδυ 3 φορές για κατουρημα θα σηκωθω....κ αν ξυπνήσει κ η μπεμπα ..την έκατσα..πρέπει να περιμένω να κοιμηθεί για να κλείσω ξανά μάτι...

Παντως γενικά όλο το βράδυ όταν ξυπνάω κ γυρνάω πλευρό νιώθω την κοιλιά μου βαριά κ δυσκολευομαι στο γύρισμα...ειδικά αν κατουριεμαι κιόλας..

Αναστασία μου να μα φέρεις καλά νέα από τον ενδοκρινοντόκ...

Ελπιδακι...βρε ακόμα έχει το περιθώριο να τυλιγεται κ να ξετυλιγεται άνετα... γιατι φοβάσαι από τώρα για αυτο;;  κ μη διαβάζεις σε παρακαλώ περιπτώσεις άλλων στο ίντερνετ...αυτο κάνω κ εγώ κ τρελαινω το μυαλό μου!!! Ας μη το κάνουμε! Η καθεμία είναι διαφορετική περίπτωση!

Στον μήνα που είμαστε δυστυχώς δεν ξετυλίγονται από τον λαιμό συγκεκριμένα. Είναι πολλά που παίζονται . Ρώτησα κ κάποια άτομα με το ίδιο θέμα. 

@Dwroulita85 μου Ναι για πρόωρη καισαρική πάει το θέμα. Φαντάσου όσο μεγαλώνει να τον σφίγγει το κολιέ... έλεος μόνο αυτό δεν φανταζόμουν :-(

Κορίτσια πέρα από εμπειρίες διάβασα κ άρθρα γυναικολογων :-( δεν λένε καλά πράγματα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Κάθε περίπτωση είναι μοναδική σε αυτήν την φάση που βρίσκεται το μωράκι μου . Θέλει στενή παρακολούθηση κ ανάλογα. Πάντως σχεδόν πάντα δεν ξετυλίγονται από τον λαιμό. Μ2 έχει πάρει πολύ από κάτω 

Στον μήνα που είμαστε δυστυχώς δεν ξετυλίγονται από τον λαιμό συγκεκριμένα. Είναι πολλά που παίζονται . Ρώτησα κ κάποια άτομα με το ίδιο θέμα. 

Οκ θα το παρακολουθείς, θα κανεις την προσευχουλα σου κ ολα θα πανε καλα. Μετα απο αυτα δεν ειναι στο χερι μας τιποτα Ελπιδακι μου. Ολες περναμε μια δοκιμασία κ εσυ κ γω κ ολες μας. Πίστη στα μωράκια μας κ θα πανε ολα καλα. Μην χανεις την πίστη σου κοριτσακι μου γλυκο. Κ μην διαβάζεις απο το Ίντερνετ. Ολες οι περιπτώσεις ειναι μοναδικές. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...