Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Δεν ξερω τι ηταν ακριβώς, υγρα, βράχηκα γιατι ηταν ψιλά στο εσωρουχο. Γενικα δεν βρεχομαι. Τι να σας πω. Ενα κλαμα το πάτησα παντωσ Κ μετα εκανα την προσευχή μου κ ηρεμισα. Ο γιατρος δεν ανησύχησε θα με δει στο ραντεβου μας. 

Ενταξει ηρεμησε μ' ολα αυτα που εχεις περασει και με την περιδεση θα ειναι φυσιολογικο για να μην ανησυχησε ο γιατρος. Βαλε σερβιετακι για κανα δυο μερες να παρακολουθεις για να σου φυγει το αγχος.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αναστασία33 είπε:

Ενταξει ηρεμησε μ' ολα αυτα που εχεις και περασει και με την περιδεση θα ειναι φυσιολογικο για να μην ανησυχησε ο γιατρος. Βαλε σερβιετακι για κανα δυο μερες να παρακολουθεις για να σου φυγει το αγχος.

Επειδη ειμαι ξαπλα κ με το εσωρουχο τα καταλαβαινω ολα. Τωρα αυτο δεν ξερω τι ωρα εγινε αλλα Ξυπνησα στις 5 κ το ειδα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Δεν ξερω τι ηταν ακριβώς, υγρα, βράχηκα γιατι ηταν ψιλά στο εσωρουχο. Γενικα δεν βρεχομαι. Τι να σας πω. Ενα κλαμα το πάτησα παντωσ Κ μετα εκανα την προσευχή μου κ ηρεμισα. Ο γιατρος δεν ανησύχησε θα με δει στο ραντεβου μας. 

Εγω πάντως εχω παρα πολλα υγρα αλλες πιο αραια σαν νερο αλλες πιο πυχτα σαν γιαουρτι και αλλες κ πιο κιτρινα αλλες μερες αλλαζω συνεχεια εσώρουχα αλλες ειναι σαν πριν μεινω εγκυος ...οι εξετάσεις μ ολες ειναι αψογες...και κατι πιο τρελο...υδρωνω εκει... δεν κανει να στεναχωριέσαι κ να αγχώνεσαι για ολα γτ κανείς κακο στον εαυτο σ ...το εχω κ γω αυτο το θεμα με το στρες κ Χωρίς λογο εσυ εχεις χιλια δικια ...η γιατρός μ υποστηριζει οτι πρωτα φταιει το ψυχολογικο σε πολλα γι αυτο παλεψε το οσο μπορεις...εγω προσπαθώ να είμαι χαλαρη


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εγω πάντως εχω παρα πολλα υγρα αλλες πιο αραια σαν νερο αλλες πιο πυχτα σαν γιαουρτι και αλλες κ πιο κιτρινα αλλες μερες αλλαζω συνεχεια εσώρουχα αλλες ειναι σαν πριν μεινω εγκυος ...οι εξετάσεις μ ολες ειναι αψογες...και κατι πιο τρελο...υδρωνω εκει...

Κ μενα οι εξετασεις άψογες, αντιβίωση παιρνω. Κ γω υδρωνω παρα πολυ κ πλενομαι μονο με νερο Βεβαια αλλα καθε μερα. Αν με αφήσουν κ 2. Τι ειναι αυτο παλι δεν ξερω. 

Αυτα τα υγρα ευτυχία μου βγαίνουν κ στο εσωρουχο ή μονο στο χαρτι; εμενα πρωτη φορα μου συμβαίνει. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Κ μενα οι εξετασεις άψογες, αντιβίωση παιρνω. Κ γω υδρωνω παρα πολυ κ πλενομαι μονο με νερο Βεβαια αλλα καθε μερα. Αν με αφήσουν κ 2. Τι ειναι αυτο παλι δεν ξερω. 

Αυτα τα υγρα ευτυχία μου βγαίνουν κ στο εσωρουχο ή μονο στο χαρτι; εμενα πρωτη φορα μου συμβαίνει. 

ΧαχΑχα παντου...ας μην γινω αηδιαστικη...αλλα μ χει τυχει να κανω μπανιο κ να τρεχει κατι σαν γλίτσα στα ποδια μ...χαχαχΑ απ οτι εχω διαβασει ειναι πολυ καλα αυτα τα υγρα φτιαχνουν κατι σαν τοιχος για το μωρο πατα υγρα στην εγκυμοσύνη να δεις 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δώρα μου μην αγχώνεσαι, εχω και εγω πολλά υγρά. Μερικές φορές άσπρα κ αλλες διάφανα. Μερικές φορές είναι μόνο στο εσώρουχο κι άλλες φορές γεμίζει κ το χαρτί. Είναι εγκρίσεις του κόλπου. 

Οπως μου είπε ο γιατρός μου, φτάνει να μην μυρίζουν. Μυρουδιά Ψάρι στους μύκητες κ αν είναι αμνιακα υγρα οπως(συγνώμη γι αυτό) το σπερμα. 

 Αν είναι άοσμα είναι φυσιολογικό. 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eutuxia25 είπε:

ΧαχΑχα παντου...ας μην γινω αηδιαστικη...αλλα μ χει τυχει να κανω μπανιο κ να τρεχει κατι σαν γλίτσα στα ποδια μ...χαχαχΑ απ οτι εχω διαβασει ειναι πολυ καλα αυτα τα υγρα φτιαχνουν κατι σαν τοιχος για το μωρο πατα υγρα στην εγκυμοσύνη να δεις 

Δεν πατάω τιποτα γιατι φοβαμαι. Μου βγαίνουν αλλα μετα κ αγχώνομαι. Ας το. Μου φτάνει κ πιστεύω στις εμπειρίες σας. 

Απλα δεν μπορω να πω αν ηταν τσισα, που δεν νομιζω αλλα λεω, υγρα ή βλέννες Αραιές ομως. Γιατι με ρωτησε κ δεν ηξερα. 

Just now, Marigula είπε:

Δώρα μου μην αγχώνεσαι, εχω και εγω πολλά υγρά. Μερικές φορές άσπρα κ αλλες διάφανα. Μερικές φορές είναι μόνο στο εσώρουχο κι άλλες φορές γεμίζει κ το χαρτί. Είναι εγκρίσεις του κόλπου. 

Οπως μου είπε ο γιατρός μου, φτάνει να μην μυρίζουν. Μυρουδιά Ψάρι στους μύκητες κ αν είναι αμνιακα υγρα οπως(συγνώμη γι αυτό) το σπερμα. 

 Αν είναι άοσμα είναι φυσιολογικό. 

Αχ χίλιες φορες το μύρισα μυρίζει το μαλακτικο!!! Πωωω τι παιδεμος κ τι παιχνίδια παιζει το μυαλο μας. Κ μου συμβαίνουν κατι ωρες.. 12, 5 το πρωι. 

Παιρνω αντιβίωση παιρνω, κολπικη κρέμα βαζω. Εξετασεις αίματος 2 φορες τη βδομαδα κανω. Τι αλλο να μου προτινει ο γιατρος κ τι αλλο να κανω εγω. 

Πηρα κ γω μετα το κλαμα μου την εικονα της Παναγίας κ προσευχομουν κ η μαμά μου διάβαζε την παράκληση. Αυτο μονο μπορω να κανω πια. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση των κολπικών υγρών κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης φαίνεται, πως συνδέεται με την άνοδο των επιπέδων των οιστρογόνων στο αίμα της γυναίκας, καθώς και με την αύξηση της ροής του αίματος στα όργανα της λεκάνης. Τα υγρά αυτά αποτελούνται αφενός από εκκρίσεις από τον τράχηλο της μήτρας και τα τοιχώματα του κόλπου, αφετέρου από παλαιά κύτταρα από τα τοιχώματα του κόλπου και από μικρόβια της φυσιολογικής κολπικής χλωρίδας.

Τα κολπικά αυτά υγρά συνήθως εκκρίνονται από τον κόλπο καθ’ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και έχουν προστατευτική δράσηαπέναντι στο γεννητικό σωλήνα της γυναίκας. Γεννητικό σωλήνα ονομάζουμε την ανατομική δομή, που αποτελείται από τον τράχηλο και τον κόλπο, διά μέσου της οποίας περνάει το μωρό κατά τον τοκετό. Οι εκκρίσεις αυτές συνδράμουν στην προστασία του σωλήνα αυτού από ενδεχόμενες μολύνσεις, αφού υποβοηθούν τη διατήρηση της φυσιολογικής χλωρίδας του

@Dwroulita85 το αντεγραψα απο σελιδα γυναικολόγου 

  • Μου αρέσει 5

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Η αύξηση των κολπικών υγρών κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης φαίνεται, πως συνδέεται με την άνοδο των επιπέδων των οιστρογόνων στο αίμα της γυναίκας, καθώς και με την αύξηση της ροής του αίματος στα όργανα της λεκάνης. Τα υγρά αυτά αποτελούνται αφενός από εκκρίσεις από τον τράχηλο της μήτρας και τα τοιχώματα του κόλπου, αφετέρου από παλαιά κύτταρα από τα τοιχώματα του κόλπου και από μικρόβια της φυσιολογικής κολπικής χλωρίδας.

Τα κολπικά αυτά υγρά συνήθως εκκρίνονται από τον κόλπο καθ’ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και έχουν προστατευτική δράσηαπέναντι στο γεννητικό σωλήνα της γυναίκας. Γεννητικό σωλήνα ονομάζουμε την ανατομική δομή, που αποτελείται από τον τράχηλο και τον κόλπο, διά μέσου της οποίας περνάει το μωρό κατά τον τοκετό. Οι εκκρίσεις αυτές συνδράμουν στην προστασία του σωλήνα αυτού από ενδεχόμενες μολύνσεις, αφού υποβοηθούν τη διατήρηση της φυσιολογικής χλωρίδας του

@Dwroulita85 το αντεγραψα απο σελιδα γυναικολόγου 

Τι γλυκουλα!! Σ ευχαριστω για τον κόπο σου ευτυχία μου. Αυτο έγραφε κ τη εγκυκλοπαίδεια. Αλλα δεν γραφει την ποσότητα. Εγω λερωθηκα. Αυτο με φόβισε πολυ. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwroulita85 είπε:

Τι γλυκουλα!! Σ ευχαριστω για τον κόπο σου ευτυχία μου. Αυτο έγραφε κ τη εγκυκλοπαίδεια. Αλλα δεν γραφει την ποσότητα. Εγω λερωθηκα. Αυτο με φόβισε πολυ. 

Βρε σ λεω εμενα τρέχουν στα πόδια μ αμα λαχει !!! Μην ξανα στεναχωρηθεις ...στελνε το συμπτωμα κ ολο κ καποια εδω θα ξέρει αλλιως θα στο αντιγραφω εγω απ το ίντερνετ ...χαχαχα


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Τι γλυκουλα!! Σ ευχαριστω για τον κόπο σου ευτυχία μου. Αυτο έγραφε κ τη εγκυκλοπαίδεια. Αλλα δεν γραφει την ποσότητα. Εγω λερωθηκα. Αυτο με φόβισε πολυ. 

Οταν δε μυριζουν και ειναι διαφανα η λευκα ειμαστε οκ υπαρχει περιπτωση καποιες να εχουν και μεγαλη ποσοτητα υγρων μη μου στεναχωριεσαι. Εγω αγχωθηκα πως ηταν αλλο βρε χαζο. Ειπες κι εσυ σταμπα και τρομαξα...

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Οταν δε μυριζουν και ειναι διαφανα η λευκα ειμαστε οκ υπαρχει περιπτωση καποιες να εχουν και μεγαλη ποσοτητα υγρων μη μου στεναχωριεσαι. Εγω αγχωθηκα πως ηταν αλλο βρε χαζο.

Διαφανα κ σχετικά αρκετα. Δεν μυριζουν. Το μωρο το νοιωθω κανονικα. Δεν ξαναειχα. Ουτε στην τουαλέτα ουτε κ στο εσωρουχο. Αχ δεν θελω να σας τρομάζω αλλα δεν ξερω κ σε ποιον αλλο να το πω. Συγνωμη δεν θελω να τρομάζω τις φίλες μου, Αληθεια! 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Τι γλυκουλα!! Σ ευχαριστω για τον κόπο σου ευτυχία μου. Αυτο έγραφε κ τη εγκυκλοπαίδεια. Αλλα δεν γραφει την ποσότητα. Εγω λερωθηκα. Αυτο με φόβισε πολυ. 

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι.. εχω κ εγώ αρκετά υγρα ..αλλά βάζω κάθε βράδυ κολπικα κ τα outrogestan.. και όλη τη μέρα μου τρέχουν κ δεν ξεχωριζω αν είναι από τα ουτρο η οχι... τουλάχιστον είναι κάθε φορά το ίδιο...

Εγω εχω αρχίσει τα 3 Μαγνησία τη μέρα εδώ κ 5 μέρες..αλλά αυτά τα πετρώματα ακόμα βγαίνουν...3 φορές τη μέρα τουλάχιστον τα έχω... εσεις δεν έχετε συσπασουλες κοριτσια; μόνο εγώ εχω; προσπαθώ να μη το σκεφτομαι γιατί μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό...αλλά κάθε που μου μαζευεται έτσι κ κοιλιά..μου κόβονται τα πόδια... φφφφ.... 

Επίσης.. κάθε μήνα κάνετε εξετασεις; εμένα ο δικος μου δεν είναι υπέρ σε αυτό.μόνο ούρων κάθε μήνα.. τώρα θα κάνω ξανά γενική..είχα 3 μήνες..

Αναστασακι πάντα το είχα αυτό το άγχος με το ζαχαρο γιατί είμαι γλυκαντζου..  μακάρι με διατροφή να φτιάξει κ να μη χρειαστεί κάτι άλλο καλό μου! 

Ειρηνακι πολύ γελασα με τα trofocard...εγω τα έχω μπροστά μου κ τα κοιταω μισή ώρα μέχρι να καταφέρω να το καταπιω κ κάθε φορά νομίζει ο άντρας μου ότι πνιγομαι ετσι π κάνω.. χαχαχα....

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Rena87 είπε:

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι.. εχω κ εγώ αρκετά υγρα ..αλλά βάζω κάθε βράδυ κολπικα κ τα outrogestan.. και όλη τη μέρα μου τρέχουν κ δεν ξεχωριζω αν είναι από τα ουτρο η οχι... τουλάχιστον είναι κάθε φορά το ίδιο...

Εγω εχω αρχίσει τα 3 Μαγνησία τη μέρα εδώ κ 5 μέρες..αλλά αυτά τα πετρώματα ακόμα βγαίνουν...3 φορές τη μέρα τουλάχιστον τα έχω... εσεις δεν έχετε συσπασουλες κοριτσια; μόνο εγώ εχω; προσπαθώ να μη το σκεφτομαι γιατί μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό...αλλά κάθε που μου μαζευεται έτσι κ κοιλιά..μου κόβονται τα πόδια... φφφφ.... 

Επίσης.. κάθε μήνα κάνετε εξετασεις; εμένα ο δικος μου δεν είναι υπέρ σε αυτό.μόνο ούρων κάθε μήνα.. τώρα θα κάνω ξανά γενική..είχα 3 μήνες..

Αναστασακι πάντα το είχα αυτό το άγχος με το ζαχαρο γιατί είμαι γλυκαντζου..  μακάρι με διατροφή να φτιάξει κ να μη χρειαστεί κάτι άλλο καλό μου! 

Ειρηνακι πολύ γελασα με τα trofocard...εγω τα έχω μπροστά μου κ τα κοιταω μισή ώρα μέχρι να καταφέρω να το καταπιω κ κάθε φορά νομίζει ο άντρας μου ότι πνιγομαι εστία π κάνω.. χαχαχα....

Την τελευταια βδομαδα πρεπει να εχω κι εγω λιγες βεβαια τις μπερδευω λιγο και με το μωρο αλλα λογικα ειναι συσπασουλες. Το ειπα χθες στη γυναικολογο και ειπε τοσο λιγες ειναι φυσιολογικο. 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 Κι εγώ πλέον λερώνομαι πολύ από υγρά και είναι εντελώς φυσιολογικά κατά τη γιατρό μου.Σκέψου αλλάζω δυο εσώρουχα τη μέρα. Εφόσον ειδικά δε μυρίζουν είναι αθώα.

@Rena87 Ρένα μου και μένα δε θέλει να κάνω πολλές εξετάσεις όπως και υπέρηχους.Σκέψου ότι εφόσον θα κανω τώρα τη β επιπέδου μου είπε να μην πάω καν αυτό το μήνα και να ξαναπάω το Σεπτέμβριο. Το ίδιο εγινε και με την αυχενική. Όσο για εξετάσεις σκέψου ότι έκανα δυο φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης. Βέβαια δεν είχα και κάποια ανησυχητική τιμή γιατί φαντάζομαι ότι τότε θα με εβαζε να κάνω πιο συχνα

Επίσης για τις συσπάσεις,δεν είμαι σίγουρη αν έχω γιατί δεν μπορώ να τις ορίσω ακριβώς. Πάντως τραβήγματα και πονάκια έχω συνεχως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...