Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@ERIANTONΕ , όχι να περάσει ο Αύγουστος! :? Να δροσίσει ναι...

@Αναστασία33 Β επιπέδου 17/8

Ξεκιναω μαγνήσιο... ειχα κάτι αραιές κράμπες που πυκνωσανε... :-(

Καλό βράδυ σε όλες!

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , gaidaki είπε:

@ERIANTONΕ , όχι να περάσει ο Αύγουστος! :? Να δροσίσει ναι...

@Αναστασία33 Β επιπέδου 17/8

Ξεκιναω μαγνήσιο... ειχα κάτι αραιές κράμπες που πυκνωσανε... :-(

Καλό βράδυ σε όλες!

 

Καλο βραδυ κοριτσακι μου.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , gaidaki είπε:

@ERIANTONΕ , όχι να περάσει ο Αύγουστος! :? Να δροσίσει ναι...

@Αναστασία33 Β επιπέδου 17/8

Ξεκιναω μαγνήσιο... ειχα κάτι αραιές κράμπες που πυκνωσανε... :-(

Καλό βράδυ σε όλες!

 

Για εσας που θα κανετε διακοπες διασκεδαστε τον και απολαυστε τον,εγω θα κατσω να ψηθω εδω δυστυχως και μονο καταθλιψη μου δημιουργει.κραμπες εννοεις στα ποδια?

πρίν από 4 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Δηλαδη;

Στις εξετασεις αιματος τις μηνιαιες δεν σου εβαζε και μαζι με την γενικη και ολες τις αλλες και σακχαρο νηστειας?τωρα ποσο σου βγηκε η μετρηση η πρωτη 0'?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Ουτε εμενα μ' αρεσει. Θελω να κανω λαικ και δε μ' αφηνει τι βλακεια. 

Κοριτσια ειμαι να σκασω εχω σακχαρο τελικα και ειναι μου ειπε τοοοοσο υψηλο που ειναι σιγουρα απο προγονο. Ειχα εισιτηρια να φυγω αυριο για Συρο και δε μ' αφηνει με τιποτα να φυγω. Πρεπει λεει να παω στον ενδοκρινολογο της στο Ιασω οπωσδηποτε να μου πει τι θα κανω λογικα για αρχη πολυ αυστηρη διατροφη και μηχανακι να μετραω καθε μερα. Αντε να δουμε τωρα ποτε θα βρω ραντεβου. Ε ρε τι επαθα και δε φταιω κιολας η κακομοιρα. Ετρεχα αρον αρον σπιτι να ακυρωσω εισιτηρια. :-(

Το μωρακι μας μια χαρα!!! Ειδαμε και το πουλακι του επιτελους!!! 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1)@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

2)@Rena87 -  κοριτσάκι:-DΠΗΤ-12.12.17

3)@Marigula- κοριτσάκια:-D:-D Β επιπέδου 02.08.17 ΠΗΤ-30.11.17

4)@lizaki1111-  κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17 ΠΗΤ-13.12.17

5)@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17

6)@Elpidaaa - αγόρι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-15.12.17 

7)@Dwroulita85 - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17  ΠΗΤ-15.12.17

8 )@gaidaki- αγόρι:-D Β επιπέδου 17.08.17 ΠΗΤ-16.12.17

9)@Eutuxia25- κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 21.08.17  ΠΗΤ-17.12.17

10)@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

11)@Αναστασία33- αγόρι:-D Β επιπέδου 25.08.17 ΠΗΤ-21.12.17

12)@sofaki887- ΠΗΤ-24.11.17

13) @tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.2017

14) @Maria K8 - ΠΗΤ-13.12.2017

15) @Alzira - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-10.12.17

18) @palmoira - Β επιπέδου 01.08.17 ΠΗΤ-11.12.17

19) @tinkerbell1991 - αγόρι:-D  ΠΗΤ-30.11.17

20) @Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

21) @butterfly1986 - ΠΗΤ-17.12.17

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου κ εγώ είχα κάθε μέρα τρυπούλα στο δάχτυλο κ διατροφή. Κ όλα πάνε φυσιολογικά κ τέλεια αρκεί να ακούς τον καλό γιατρό σου .

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ERIANTON είπε:

Για εσας που θα κανετε διακοπες διασκεδαστε τον και απολαυστε τον,εγω θα κατσω να ψηθω εδω δυστυχως και μονο καταθλιψη μου δημιουργει.κραμπες εννοεις στα ποδια?

Στις εξετασεις αιματος τις μηνιαιες δεν σου εβαζε και μαζι με την γενικη και ολες τις αλλες και σακχαρο νηστειας?τωρα ποσο σου βγηκε η μετρηση η πρωτη 0'?

Δεν τις εχω παρει ακομη, εκεινη τις ειδε στη θυριδα της απο το Ιασω, αλλα μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ υψηλο οτι πρεπει αμεσως να με δει ενδοκρινολογος για να αποφυγουμε αν μπορεσουμε την ινσουλινη. Ο Θεος βοηθος βρε κοριτσια τι να πω. Σακχαρο δεν ειχα ποτε μου. Ηταν κατηγορηματικη οτι ειναι κληρονομικο και τωρα που το ελεγα στη μαμα μου μου επιβεβαιωσε οτι απο την μερια του πατερα εκανε παιδια 5 και 6 κιλα η μαμα του και δε μου ειχε πει τιποτα...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marigula είπε:

2 ώρες β επιπέδου!!!! Μπήκαμε στις 10 12 τελειώσαμε!!! Στην μέση δεν αντεξα ζητησα διάλειμμα!!! 

Αποτέλεσμα: εχω δύο τέλειες κορασες!!!! Όλες οι μετρήσεις φυσιολογικές, ψηλά μωρά κ τα δυο, κ τα δύο κοριτσιακια!!!

Η πητ έπεσε στις 31.11! Απο 12/12 μετα 9/12 κ τώρα 31/11. Γιατί πέφτει η ΠΗΤ? 

Αλλά ο γιατρός μου θα πάει 36 εβδομάδες!!! Μακάρι!!! 

Ολα τώρα ροζ!!!! 

 

Γεια σας κοριτσόπουλα!!!!! 2 ωρες ε???παναγια μου!!! εμεις την έχουμε 16 αυγουστου τη β επιπεδου αλλα σήμερα μας είπε ο γιατρός ότι και τα 2 είναι αγοράκια τελικά!!!! για μας ολα μπλε!!σας φτιαχνουμε γαμπρους!!!χαχα!

  • Μου αρέσει 6

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου κ εγώ είχα κάθε μέρα τρυπούλα στο δάχτυλο κ διατροφή. Κ όλα πάνε φυσιολογικά κ τέλεια αρκεί να ακούς τον καλό γιατρό σου .

Καθε μερα μια τρυπουλα η παραπανω; Δεν αντεχω αλλο τις τρυπουλες. Να δω τι διατροφη θα μου δωσει. Εδω κοιταζω στο ιντερνετ για ψητα κοτοπουλα κλπ αλλα εγω μονο αυτα τα ξεραδια δε θελω να τρωω τωρα που εμεινα εγκυος μου ερχεται εμετος και τα κοτοπουλα δεν τα θελω καθολου μου βρωμανε και ειναι και τιγκα στις ορμονες.

Εσενα ρυθμιστηκε με διατροφη η εκανες και ινσουλινη τελικα; Γιατι ολοι λενε ρυθμιζεται με διατροφη, αλλα 3 γνωστες μου που ειχαν εκαναν ινσουλινη τελικα.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ERIANTON είπε:

@Αναστασία33 δεν ειχες κανει καθολου εξεταση σακχαρου νηστειας?

 

καθε μήνα γίνεται αυτή η εξέταση? και τη γραφουν έτσι καθαρά σάκαχρο νηστείας???γιατι εμένα στις μηνιαίες εξετάσεις αίματος που κάνω μεχρι τώρα δεν είχε ποτέ καμια τέτοια εξέταση....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Γεια σας κοριτσόπουλα!!!!! 2 ωρες ε???παναγια μου!!! εμεις την έχουμε 16 αυγουστου τη β επιπεδου αλλα σήμερα μας είπε ο γιατρός ότι και τα 2 είναι αγοράκια τελικά!!!! για μας ολα μπλε!!σας φτιαχνουμε γαμπρους!!!χαχα!

Καρδουλες μου μωρε!!! Γεμισαμε τσουτσουνακια :-P

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON Δεν ειναι οι διακοπές μονο, ειναι η ολη διάθεση... ο Σεπτέμβριος ειναι βαρύς μήνας για όλους... Και σίγουρα καταλαβαίνω τις δυσκολίες να είσαι με τον μικρο στην Αθήνα. Σε ποια κατασκήνωση είχε πάει; σας ειχα διαβάσει εκεινες τις μέρες, αλλα οχι λεπτομερώς. Εχω παει 19 χρόνια σε διάφορες κατασκηνώσεις και μου λείπει...

Κράμπες στην κοιλιά εχω οταν ξαπλώνω κ παω να σηκωθώ. Περιπου μια φορά τη μέρα ή κ λιγότερο μου συμβαίνει.

@Αναστασία33 Κουράγιο , ελπίζω να ρυθμιστεί με διατροφή.

Τα έμβρυα εχουν λοξυγγα, το είχα διαβάσει παλια κ το καταλαβαίνω μερικές μέρες τώρα. Αλλα πηγα η χαζή κ διάβασα ενα άρθρο που έλεγε αν είναι έντονο να το αναφέρετε στο γιατρό γιατι ίσως δεν οξυγονωνεται σωστα το μωρο. Ευτυχώς με καθησύχασε.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Αναστασία33θα κάνεις ότι χρειαστεί κοριτσακι μου ,θα προσεξεις λιγο και ολα θα πανε καλά.

@gaidakiΔεν είναι το πρόβλημα ο που ειναι στην αθηνα.το πρόβλημα είναι που εχω να παω διακοπές από το 2 013.δεν με κουράζει το παιδάκι άλλωστε ειναι μεγάλος και με βοηθάει,μου λέει άσε είσαι έγκυος θα το κάνω εγω,βεβαια ειναι και πολλες οι φορες που δεν ακούει τίποτα.γενικα παντα τον μισουσα ,ασε που απο αυριο ανεβαινει παλι η θερμοκρασια και θα κρατησει και αρκετά .τεσπα αλλες 28 μερες, χαχα.Λοξυγγα ειχε καθε βραδυ το πρωτο μου  εκβρυακι αλλα ουτε καν ειχα ρωτησει το γιατρο γιατι ειχα διαβασει οτι ολα εχουν.

 @butterfly1986 πολυ ωραια με τους γαμπρουληδες.μαναρακια!!!

Εμενα μου την γραφει καθε μηνα εκτος την τελευταια φορα που μου ειχε γραψει πολλες εξετασεις με καλλιεργειες που του ζητησα και την αφαιρεσαι επειδη δεν δικαιολογουσε παραπανω απο συγκεκριμενο αριθμο εξετασεων.

Απο τα υπόλοιπα κορίτσια ..... δεν σας γραφει ο γιατρος σακχαρο καθε μηνα?και στις γενικες ουρων ελεγχετε το σακχαρο παντα.

7 ώρες πρίν, tina26 είπε:

Κοριτσακια τι κανετε?? Εγω μια χαρα, δεν προλαβαινω να σας διαβασω αλλα μπηκα να σας ενημερωσω οτι περιμενω τελικα αγορακι again και μαλιστα μου ειπε ο γιατρος χμμμμμ και με προσοντα κιολας χαχχαχα. Σε 20 μερες εχω β επιπεδου και μαλλον μου ειπε θα με στειλει Αθηνα γιατι δεν εχει 100% καθαρη εικονα λογω καισαρικης. Επισης αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι μου βρηκε μια κυστη πανω στην ωοθηκη και μου λεει γιατι βρε παιδι μου σε αυτην την ηλικια που εισαι. Τελος παντων θα δουμε τι θα κανουμε παντως μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα το σοβαρο αλλα εμενα με φοβησε

Welcome to the club!!πολυ αγορι ρε παιδια ,χαχα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..Τι κανετε?Ηθελα να ρωτησω αυτες που εβλεπαν ασχημα ονειρα σταματησαν να τα βλεπουν?Γτ εγω συνεχιζω να βλεπω..

@Αναστασία33 Μην αγχωνεσαι θα ρυθμιστει με την διατροφη..

Συρο ερχεσαι συχνα?Εγω ειμαι απο συρο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Ουτε εμενα μ' αρεσει. Θελω να κανω λαικ και δε μ' αφηνει τι βλακεια. 

Κοριτσια ειμαι να σκασω εχω σακχαρο τελικα και ειναι μου ειπε τοοοοσο υψηλο που ειναι σιγουρα απο προγονο. Ειχα εισιτηρια να φυγω αυριο για Συρο και δε μ' αφηνει με τιποτα να φυγω. Πρεπει λεει να παω στον ενδοκρινολογο της στο Ιασω οπωσδηποτε να μου πει τι θα κανω λογικα για αρχη πολυ αυστηρη διατροφη και μηχανακι να μετραω καθε μερα. Αντε να δουμε τωρα ποτε θα βρω ραντεβου. Ε ρε τι επαθα και δε φταιω κιολας η κακομοιρα. Ετρεχα αρον αρον σπιτι να ακυρωσω εισιτηρια. :-(

Το μωρακι μας μια χαρα!!! Ειδαμε και το πουλακι του επιτελους!!! 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1)@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

2)@Rena87 -  κοριτσάκι:-DΠΗΤ-12.12.17

3)@Marigula- κοριτσάκια:-D:-D Β επιπέδου 02.08.17 ΠΗΤ-30.11.17

4)@lizaki1111-  κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17 ΠΗΤ-13.12.17

5)@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17

6)@Elpidaaa - αγόρι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-15.12.17 

7)@Dwroulita85 - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17  ΠΗΤ-15.12.17

8 )@gaidaki- αγόρι:-D Β επιπέδου 17.08.17 ΠΗΤ-16.12.17

9)@Eutuxia25- κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 21.08.17  ΠΗΤ-17.12.17

10)@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

11)@Αναστασία33- αγόρι:-D Β επιπέδου 25.08.17 ΠΗΤ-21.12.17

12)@sofaki887- ΠΗΤ-24.11.17

13) @tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.2017

14) @Maria K8 - ΠΗΤ-13.12.2017

15) @Alzira - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-10.12.17

18) @palmoira - Β επιπέδου 01.08.17 ΠΗΤ-11.12.17

19) @tinkerbell1991 - αγόρι:-D  ΠΗΤ-30.11.17

20) @Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

21) @butterfly1986 - αγόρια:-D:-D Β επιπέδου 16.08.17 ΠΗΤ-17.12.17

Αντε κοριτσακι μου με το καλο ο αντρακλας!!!!

Θα κανουμε τη διατροφη μας κ ολα καλα θα πανε.Μην αγχωνεσαι καθολου.

Σε ποιον ενδοκρινολογο θα πας? Να παρεις σημερα κιολας μην φυγουν για διακοπες.

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

@Αναστασία33θα κάνεις ότι χρειαστεί κοριτσακι μου ,θα προσεξεις λιγο και ολα θα πανε καλά.

@gaidakiΔεν είναι το πρόβλημα ο που ειναι στην αθηνα.το πρόβλημα είναι που εχω να παω διακοπές από το 2 013.δεν με κουράζει το παιδάκι άλλωστε ειναι μεγάλος και με βοηθάει,μου λέει άσε είσαι έγκυος θα το κάνω εγω,βεβαια ειναι και πολλες οι φορες που δεν ακούει τίποτα.γενικα παντα τον μισουσα ,ασε που απο αυριο ανεβαινει παλι η θερμοκρασια και θα κρατησει και αρκετά .τεσπα αλλες 28 μερες, χαχα.Λοξυγγα ειχε καθε βραδυ το πρωτο μου  εκβρυακι αλλα ουτε καν ειχα ρωτησει το γιατρο γιατι ειχα διαβασει οτι ολα εχουν.

 @butterfly1986 πολυ ωραια με τους γαμπρουληδες.μαναρακια!!!

Εμενα μου την γραφει καθε μηνα εκτος την τελευταια φορα που μου ειχε γραψει πολλες εξετασεις με καλλιεργειες που του ζητησα και την αφαιρεσαι επειδη δεν δικαιολογουσε παραπανω απο συγκεκριμενο αριθμο εξετασεων.

Απο τα υπόλοιπα κορίτσια ..... δεν σας γραφει ο γιατρος σακχαρο καθε μηνα?και στις γενικες ουρων ελεγχετε το σακχαρο παντα.

Welcome to the club!!πολυ αγορι ρε παιδια ,χαχα

Στη γενικη ουρων  που κανω εχω δει οτι ελεγχεται το ζαχαρο. Επισης ο ενδοκρινολογος που πηγα τη Δευτερα (αλλαξα) με τσιμπησε κ μου ειπε πως ηταν μια χαρα το ζακχαρο αλλα λογων των κιλων που πηρα φοβαται μην αποκτησω.

Καμπυλη ζαχαρου κ αντισταση στην ινσουλινη θα κανω τελος Αυγουστου που θα εχω κλεισει την 25η 2βδομαδα.Το κακο ειναι οτι μου ειπε πως δεν επρεπε να παιρνω θυροξινη αλλα αφου ξεκινησα δεν μπορω να την κοψω:-(

πρίν από 55 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Καλημερα κοριτσια..Τι κανετε?Ηθελα να ρωτησω αυτες που εβλεπαν ασχημα ονειρα σταματησαν να τα βλεπουν?Γτ εγω συνεχιζω να βλεπω..

@Αναστασία33 Μην αγχωνεσαι θα ρυθμιστει με την διατροφη..

Συρο ερχεσαι συχνα?Εγω ειμαι απο συρο..

Γενικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης βλεπω ονειρα καλα κακα οτι " να ναι! Οτι ωρα κ να κοιμηθω πρωι μεσημερι βραδυ!

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...