Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Έκανα κορίτσι μου . Γύρισα το βραδάκι τώρα μπόρεσα να μπω κ Επιτέλους να σας πω ότι θα γίνω αγορομανα!!!! Είδα κ φατσούλα γύρισε προς τα έξω το καλό μου . Μοιάζει τον γιόκα μου όλοι το είπαμε. Τόσο μικρό κ ήδη έχει κανονική γλυκιά φατσούλα μωρου. Στον γιο μου πολύ πιο αργά είδα φατσούλα. 

Αυτό που μου έκανε λοιπόν εντύπωση κ το παρατήρησα στο σπίτι είναι ό λώρος τυλιγμένος στον λαιμό του !! Κ ξεσηκώθηκαμε λίγο. Έχει καμία από σας ανάλογη εμπειρία? Λέτε να μην βγει μέχρι το τέλος? 

Β επιπεδου έχω σε 2 εβδομάδες. 

Ελπιδακι μου πολυ ωραια !Τσουπ να το και το δευτερο γιοκακι σου .Μην.αγχωνεσαι εφοσον δεν εχει θιξει το θεμα ,ο γιατρος,για τον λωρο .Ολα τυλιγονται και ξετιλυγονται και καποια γεννιουνται οπως τα λενε οι γιατροι με "κολιε".Μην στεναχωριεσαι .Σε πειραζει μηπως  χρειαστει να γεννησεις με καισαρικη?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Είναι φυσιολογικοτατο όταν το μωρό είναι ισχιακο να νιώθουμε εκεί κάτω τα ποδαράκια τους . Το θέμα είναι να γυρίσει ανάποδα πριν την γέννα 

Πιστευω οτι ειναι νωρις ακομα.δεν σου εχει τυχει καθολου να νιωθεις τις κλωτσιες ψηλα?Το νιωθω κατα την διαρκεια της μερας ολο σε διαφορετικα σημεια.Ο γιος μου ηταν με κεφαλικη προβολη ,ναι μεν το κεφαλη προς τα κατω αλλα σαν να κοιταει εξω και οταν γενναγα ο γιατρος μου το γυρναγε σε καθε οδυνη λιγο με το χερι στον τραχηλο,σκατα η αισθηση αλλα το αποτελεσμα το επιθυμητο.ασχετα που ηταν κοντος και ο ομφαλιος λωρος και κοπηκε μολις βγηκε το μωρο και εμεινε μεσα ολος ο πλακουντας.και εκει ηταν λιγο χαλια η κατασταση αλλα ευτυχως για μισολεπτο περιπου.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

καλημερα κοριτσια τι κανετε;; σημερα εχω παλι γυναικοκογο. Κλασικά, οπως καθε βδομαδα. Άντε να δουμε πως παμε.. εχω ενα αγχος, δεν το κρύβω. 

Ωραια κι εγω σημερα!!! Απο αγχος αλλο τιποτα...

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Ελπιδακι μου πολυ ωραια !Τσουπ να το και το δευτερο γιοκακι σου .Μην.αγχωνεσαι εφοσον δεν εχει θιξει το θεμα ,ο γιατρος,για τον λωρο .Ολα τυλιγονται και ξετιλυγονται και καποια γεννιουνται οπως τα λενε οι γιατροι με "κολιε".Μην στεναχωριεσαι .Σε πειραζει μηπως  χρειαστει να γεννησεις με καισαρικη?

Αγορομανες εμείς οι δύο :-D

Φοβάμαι υπερβολικά την καισαρική Ειρήνη.... Κ στον γιο μου έτρεμα κ τώρα ακόμη πιο πολύ που δεν θα έχω βοήθεια με δύο μωρά.  Πραγματικά κολιέ! Κ άντρας μου τρόμαξε που το είδε την  νύχτα έψαχνε στο ίντερνετ σχετικά άρθρα. 

Μόλις έκλεισα ραντεβού για Β επιπεδου. 9 Αυγούστου. Εκεί θα μας εξηγήσει κιόλας ο γιατρός τι γίνετε με τον λώρο κολιέ. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και

πρίν από 1 λεπτό , Elpidaaa είπε:

Αγορομανες εμείς οι δύο :-D

Φοβάμαι υπερβολικά την καισαρική Ειρήνη.... Κ στον γιο μου έτρεμα κ τώρα ακόμη πιο πολύ που δεν θα έχω βοήθεια με δύο μωρά.  Πραγματικά κολιέ! Κ άντρας μου τρόμαξε που το είδε την  νύχτα έψαχνε στο ίντερνετ σχετικά άρθρα. 

Καισαρικη ειχες ξανακανει?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ωραια κι εγω σημερα!!! Απο αγχος αλλο τιποτα...

Καλη μας επιτυχια! Καθε βδομαδα που παω γυναικολογο τρεμω τι θα ακούσω.. εχω 3 μερες πολλα υγρα διαφανα. Με άγχωσαν.. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλη μας επιτυχια! Καθε βδομαδα που παω γυναικολογο τρεμω τι θα ακούσω.. εχω 3 μερες πολλα υγρα διαφανα. Με άγχωσαν.. 

Κι εγω καθε φορα τα ιδια. Ηρεμω για λιγες μερες μετα παλι αγχος. Μην ανησυχεις. Αφου πας καθε βδομαδα δεν κινδυνευεις. 

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Κι εγω καθε φορα τα ιδια. Ηρεμω για λιγες μερες μετα παλι αγχος. Μην ανησυχεις. Αφου πας καθε βδομαδα δεν κινδυνευεις. 

Ετσι ακριβώς. Την αλλη βδομαδα εχω κ την β επιπέδου. Ας δωσει η παναγια να παμε καλα. 

  • Μου αρέσει 4

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Ετσι ακριβώς. Την αλλη βδομαδα εχω κ την β επιπέδου. Ας δωσει η παναγια να παμε καλα. 

Κουτσα κουτσα ολα καλα θα μας πανε.

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1)@IoannaMas - αγόρι:-DΠΗΤ-02.12.17

2)@Rena87 -  κοριτσάκι:-DΠΗΤ-12.12.17

3)@Marigula- κοριτσάκια:-D:-D Β επιπέδου 02.08.17 ΠΗΤ-31.11.17

4)@lizaki1111-  κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17 ΠΗΤ-13.12.17

5)@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ- 15.12.17

6)@Elpidaaa - αγόρι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-15.12.17 

7)@Dwroulita85 - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17  ΠΗΤ-15.12.17

8 )@gaidaki- αγόρι:-DΠΗΤ-16.12.17

9)@Eutuxia25- κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 21.08.17  ΠΗΤ-17.12.17

10)@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

11)@Αναστασία33- Β επιπέδου 25.08.17 ΠΗΤ -21.12.17

12)@sofaki887- ΠΗΤ-24.11.17

13) @tina26 -  ΠΗΤ-30.12.2017

14) @Maria K8 - ΠΗΤ-13.12.2017

15) @Alzira - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ 10.12.17

18) @palmoira - Β επιπέδου 01.08.17 ΠΗΤ 11.12.17

19) @tinkerbell1991 - αγόρι:-D

20) @Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ 08.12.17

21) @butterfly1986 - ΠΗΤ 17.12.17

  • Μου αρέσει 3

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Μέρες έχω να γράψω γιατί έκανα λίγο τουρισμό μιας και είναι οι τελευταίες μου μέρες στο νησί. Έκανα χιλιόμετρα πάντως μπόλικα , οι συσπάσεις με το μαγνήσιο που είχα φύγανε τελείως και νιώθω πολύ καλά. Τώρα θα γυρίσω Θεσσαλονίκη μάλλον θα συνεχίσω την εγκυμοσύνη εκεί , ξεκίνησαν οι πρώτες β επιπέδου μπράβο μας κορίτσια το μισό και παραπάνω τελείωσε λίγο κουράγιο και θα έχουμε τα μωράκια μας :-)

  • Μου αρέσει 5

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες β επιπέδου!!!! Μπήκαμε στις 10 12 τελειώσαμε!!! Στην μέση δεν αντεξα ζητησα διάλειμμα!!! 

Αποτέλεσμα: εχω δύο τέλειες κορασες!!!! Όλες οι μετρήσεις φυσιολογικές, ψηλά μωρά κ τα δυο, κ τα δύο κοριτσιακια!!!

Η πητ έπεσε στις 31.11! Απο 12/12 μετα 9/12 κ τώρα 31/11. Γιατί πέφτει η ΠΗΤ? 

Αλλά ο γιατρός μου θα πάει 36 εβδομάδες!!! Μακάρι!!! 

Ολα τώρα ροζ!!!! 

 

  • Μου αρέσει 7

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...